Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, nick0lis είπε

Με γεια το θηρίο !

Σε ευχαριστω συναδελφε

Περιμενω ενα corsair HX platinum 750 , αν το εχω μετα τις 6 το απογευμα καλα θα ειναι.......... το μηχανημα δειχνει οτι πειναει απο ρευμα , με τα 8pin του coolermaster το εχω 😃

Επεξ/σία από triplex1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, duffyduck είπε

εγώ ένα TX750m θέλω να πάρω, αλλά δυσκολεύομαι

Τελικά βγάλανε νέο Beta BIOS F1 για την B450 Tomahawk MAX

Και γω Νταφυ , δεν μπορεις να φανταστεις τι αφησα πισω για να προχωρησω και τον αλλο μηνα παω και για καρτα για να τελειωνω , κομματια να γινει , θα τα βγαλουμε απ'αλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

Το μωρο ειναι πανω στα χαρτονια ολο χαρη και ομορφια , ηρθε με bios 2.00 προς ενημερωση του κοινού εδω μεσα στο insomnia , περιμενουμε και το platinum  τροφοδοτικο για να κουμπωσουμε το 2ο 8πινο cpu.

Η μητρικη με μια 1η ματια δειχνει να κανει παππαδες  και ισχυει παντα το οτι πληρωνεις παιρνεις.

20220707_163051.jpg.60f86e20d9d795be8cefb4146c6f6b8e.jpg

Που την βρήκες την ψύκτρα; Δεν φέρνει Ευρώπη η thermalright. Η fc140 είναι; Πόσο τέρας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Που την βρήκες την ψύκτρα; Δεν φέρνει Ευρώπη η thermalright. Η fc140 είναι; Πόσο τέρας;;;

Προλαβα και την πηρα απο Ταϊβάν πριν μπουνε οι δασμοι και την πηρα μεσω Ολλανδιας

Noctua Killer φευγω παω να παρω το HX750 .......ήρθε !!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

Προλαβα και την πηρα απο Ταϊβάν πριν μπουνε οι δασμοι και την πηρα μεσω Ολλανδιας

 

Παίζει να είναι το καλύτερο air cooler που κυκλοφορεί. Ωραίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά σκεφτομαι να πάρω είτε το TX750m είτε το RM750x

το RM750x εχει τις καλυτερες επιδόσεις (ΟΚ το τέσταρε και ο Άρης των Hardware Busters). Eκείνο που δεν μου αρέσει καθόλου είναι τα incable caps. Ρε πυκνωτές στα καλώδια? WTF?

Το TX750m είναι πιο φθηνό, αλλά με λίγο χαμηλότερες επιδόσεις, όμως παραμένει πολύ καλό. Δεν έχει incable caps οπότε ΟΚ.

Δεν αναφέρω την εγγύηση τώρα 7 vs 10 χρόνια, γιατί δεν ξέρω αν θα υπάρχει τότε ο υπολογιστής ή εγώ. Αλλά τότε θα υπάρχουν νέα τροφοδοτικό με τα νέα στάνταρντ, οπότε τότε θα χρειαστεί να αγοράσω νέο. Άρα καλό είναι να μην ξεφύγω και οικονομικά.

Μπορεί να πάω και για το μοντελο τον 650W αφού μια RX 570 8GB έχω και άντε να πάρω κάποτε (όποτε θα είναι αυτό στο μακρινό μέλλον) μια RX 6600XT/6650XT ή παρόμοια κάρτα από NVIDIA ή AMD ή INTEL

Επεξ/σία από duffyduck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duffyduck είπε

Βασικά σκεφτομαι να πάρω είτε το TX750m είτε το RM750x

το RM750x εχει τις καλυτερες επιδόσεις (ΟΚ το τέσταρε και ο Άρης των Hardware Busters). Eκείνο που δεν μου αρέσει καθόλου είναι τα incable caps. Ρε πυκνωτές στα καλώδια? WTF?

Το TX750m είναι πιο φθηνό, αλλά με λίγο χαμηλότερες επιδόσεις, όμως παραμένει πολύ καλό. Δεν έχει incable caps οπότε ΟΚ.

Δεν αναφέρω την εγγύηση τώρα 7 vs 10 χρόνια, γιατί δεν ξέρω αν θα υπάρχει τότε ο υπολογιστής ή εγώ. Αλλά τότε θα υπάρχουν νέα τροφοδοτικό με τα νέα στάνταρντ, οπότε τότε θα χρειαστεί να αγοράσω νέο. Άρα καλό είναι να μην ξεφύγω και οικονομικά.

Μπορεί να πάω και για το μοντελο τον 650W αφού μια RX 570 8GB έχω και άντε να πάρω κάποτε (όποτε θα είναι αυτό στο μακρινό μέλλον) μια RX 6600XT/6650XT ή παρόμοια κάρτα από NVIDIA ή AMD ή INTEL

Αν αλλαξεις ξεχνα τελειως το tx και ασε στην ακρη το rmx καμια σχεση δεν υπαρχει , θα παρεις εναν γιγαντα σαν αυτο που πηρα εγω .......σκετη ποιοτητα.

349484542_hxcorsair.jpg.fc8fa7d00f7ab1c2051b056c151588b0.jpg

hx.jpg.ad5c00d07355129352aaadc3a740006b.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, duffyduck είπε

ωραίο και εγω θα ήθελα, αλλά ξεφεύγει οικονομικά

Βρε το 750i κοιτουσα , αν δεν εφευγε 80 ευρω πανω εκεινο θα επαιρνα αλλα σε σχεση με το RMx που λες 25 ευρω ειναι η διαφορα και ειναι μερα με τη νυχτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, duffyduck είπε

ωραίο και εγω θα ήθελα, αλλά ξεφεύγει οικονομικά

Επειδή είχα το hx850i, πρόσεξε πριν το πάρεις αν θα είσαι okay με τα καλώδια. Είναι κάκιστα για cable management και πιάνουν απελπιστικά πολύ χώρο. 

Βασικά βλέπω στη φώτο του triplex από πάνω ότι μάλλον άλλαξαν τα καλώδια όποτε άκυρο. Το είχα πάρει το 2020 το δικό μου

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, triplex1 είπε

Αν αλλαξεις ξεχνα τελειως το tx και ασε στην ακρη το rmx καμια σχεση δεν υπαρχει , θα παρεις εναν γιγαντα σαν αυτο που πηρα εγω .......σκετη ποιοτητα.

349484542_hxcorsair.jpg.fc8fa7d00f7ab1c2051b056c151588b0.jpg

hx.jpg.ad5c00d07355129352aaadc3a740006b.jpg

Μεγειες ελπίζω να είναι μετά το 2019 κατασκευή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Μεγειες ελπίζω να είναι μετά το 2019 κατασκευή .

Ευχαριστω συναδελφε , τι να κανουμε πρεπει να προστατεψουμε την μητρικη (τσίμα-τσίμα στο 275R χωραει ) , παντως μολις καρφωθηκε το 2ο το 8πινο , αλλο πραμα δουλευε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Ευχαριστω συναδελφε , τι να κανουμε πρεπει να προστατεψουμε την μητρικη (τσίμα-τσίμα στο 275R χωραει ) , παντως μολις καρφωθηκε το 2ο το 8πινο , αλλο πραμα δουλευε.

αυτά πες τα σε αυτούς που λένε ότι δουλεύει μια χαρά με ένα 8πινο ,και το άλλο είναι για εφφέ και π. πλε 

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...