Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση φορητού A/C για αυτοκίνητο


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

απο την περιγραφή του

These are one whole set air conditioner system. If your vehicle doesn't has a/c system, then this kit is perfect for you.

Και τι ακριβώς κατάλαβες από αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dark_son20 είπε

ότι είναι μονάδα air condition και όχι για να κάνεις ψυγείο για το πίσω μέρος.

Μάλλον έχεις παρεξηγήσει την έννοια air condition...

Αν δεις τις παρακάτω φωτογραφίες, θα δεις για τι ακριβώς χρήση προορίζονται τα kit σαν αυτό:

21069059_b_b.jpg

21069059_2_b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

Under Dash Air Conditioner

δες τι είναι και κάνε όπισθεν...

Αυτό που έδειξες μόλις τώρα είναι ένα αρχαίο σύστημα κλιματισμού που τοποθετούσαν στα αυτοκίνητα δεκαετίας 60-70...

Sorry δεν πρόκειται να βάλω όπισθεν, καλά είμαι εδώ στο 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dark_son20 είπε

US $375.80 | Universal A/C Air Conditioning System Evaporator Assembly Kit for Truck Bus Caravan Trailer RV Recreational Vehicle
https://s.click.aliexpress.com/e/cgDlkXzW

έπεσα χτες πάνω του σε διαφήμιση, δεν έχω προσωπική άποψη


Το θέμα είναι ότι θέλει παρέμβαση στο μέρος του κινητήρα και αρκετή δουλειά για να μπει σωστά ολοκληρωμένα.

 

Στις 7/6/2019 στις 11:46 ΠΜ, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Ψάχνουμε στην εταιρία κάποιο φορητό aircondition για το ένα φορτηγάκι που έχουμε (Nissan vanette) γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση . Έχετε δοκιμάσει τίποτα να παίρνει ρεύμα από την μπαταρία η να έχει πχ δικές του μπαταρίες και να είναι τύπου επαναφορτιζόμενο?

Μήπως είναι το μοντέλο που έχει την μηχανή κάτω από το κάθισμα του οδηγού; Αν ναι και έχουν αφαιρεθεί μονωτικά κτλ δεν παλεύεται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

@Joshua21

η περιγραφή στο ali λέει συγκεκριμένα πράγματα σου αρέσει δεν σου αρέσει.

Δεν διαφωνώ, συγκεκριμένα είναι αυτά που λέει, το πρόβλημα η δική σου αντίληψη.

11 λεπτά πριν, Klausx είπε


Το θέμα είναι ότι θέλει παρέμβαση στο μέρος του κινητήρα και αρκετή δουλειά για να μπει σωστά ολοκληρωμένα.

Και άπλετο χώρο χρειάζεται που τα σύγχρονα αυτοκίνητα ΔΕΝ διαθέτουν, καμία σχέση με τα αυτοκίνητα του 60-70 στα οποία έβαζαν τέτοια.

20065.jpg

Αρκετά πάντως με το off-topic, ο ts όπως έγραψε και ο ίδιος για ανεμιστήρα ενδιαφέρεται, δεν παίζουν λεφτά για A/C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα μου λες ότι δεν του κάνει/χωράει?

πριν λίγο δεν έλεγες ότι είναι άλλο πράμα έβαλες και εικόνες απο φορτηγάκι απο το car το ξέχασες?

 

απο την περιγραφή πάλι που συνεχίζεις να αγνοείς, μιας και αυτό στο ali είναι η μοντέρνα έκδοση αυτού που δείχνεις, η εσωτερική μονάδα είναι 68x30x13

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Klausx είπε

@Dark_son20 @Joshua21
Δεν έχει καμιά σχέση με ψυγείο είναι καμπίνας. Mε τόσο μικρο εξατμιστή είναι ξεκάθαρο.

Ο εξατμιστής αυτός είναι μικρός για ψυγείο με πόσα ακριβώς τετραγωνικά θαλάμου? Επίσης είναι μικρός για ψυγείο συντήρησης ή κατάψυξης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moure είπε

Φορητό κλιματιστικό υπάρχει αλλά κοστίζει πολλά οπότε με ανεμιστηράκι θα την βγάλουν. http://www.cryotech.gr/forito-klimatistiko-u-go/

Στα χαρακτηριστικά λέει απόδοση 3.250 btu/h... με δεδομένο ότι η ισχύς που έχουν τα κλιματιστικά αυτοκινήτων ξεκινούν από 15-18.000btu, θα το χαρακτήριζα λίαν επιεικώς ανεπαρκές.

Άσε που για αυτή την απόδοση τραβάει 37 αμπέρ από τον αναπτήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Klausx είπε


Μήπως είναι το μοντέλο που έχει την μηχανή κάτω από το κάθισμα του οδηγού; Αν ναι και έχουν αφαιρεθεί μονωτικά κτλ δεν παλεύεται με τίποτα.

Λογικά αυτό θα είναι. Παρόμοιο έχω κι εγώ (Nissan Serena). Το καλοκαίρι σε αυτό το αμάξι αρχίζει το Μάιο. 25 βαθμοί έξω, 45 στην καμπίνα του οδηγού.

Εμένα έχει a/c αλλά αν το ανάψω πέφτει αισθητά η απόδοση του αυτοκινήτου. Οπότε ανοιχτά παράθυρα και υπομονή. Για διαδρομές εκτός πόλης, με τα παράθυρα ανοιχτά παλεύεται η κατάσταση. Για διαδρομές εντός, μάλλον αλλάζεις αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...