Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, petran91 είπε

Μήπως άλλαξε τίποτα με κάποιο patch? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με δυσκόλεψε τόσο. 

Όχι, απλά κάποια builds έχουν εκ των πραγμάτων πλεονέκτημα, ειδικά απέναντι σε συγκεκριμένα bosses.

Για παράδειγμα το Blasphemous Blade που αναφέρει ο από πάνω, έχει από τα πιο "σπασμένα" skills που σε κάνει και heal. Σε faith builds είναι φοβερό. Σκέψου τώρα και το mimic σου με ίδιο build.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Charismo είπε

Όχι, απλά κάποια builds έχουν εκ των πραγμάτων πλεονέκτημα, ειδικά απέναντι σε συγκεκριμένα bosses.

Για παράδειγμα το Blasphemous Blade που αναφέρει ο από πάνω, έχει από τα πιο "σπασμένα" skills που σε κάνει και heal. Σε faith builds είναι φοβερό. Σκέψου τώρα και το mimic σου με ίδιο build.

Θα βάλω στο πρόγραμμα να το πάρω και αυτό τότε σε περίπτωση respec να το έχω καβάτζα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, petran91 είπε

Δοκίμασα τα πάντα. Sleep, bleed, διάφορους συνδιασμούς weapon + shield + arrows, πάντα wipe. Πήρα και +10 το mimic. Είχα απελπιστεί. 
Είδα ότι αν πάω να μπω από άλλη είσοδο έχει να πατήσω summon έναν άλλον κύριο (με Κ κεφαλαίο θα προσθέσω) όπου τελικά το έκανα στο 2o try.  Τέτοιο κόλλημα δεν έχω ξαναφάει...

Με Ultrex λούστηκες;

Πάντως επειδή βλέπω τα περισσότερα tutorials είναι σε ps5 μιλάμε εκεί είναι άλλο παιχνίδι στα γραφικά.

Εχει ειπωθεί άλλωστε και σε πολλά σχετικά ελληνικά xbox φόρα ότι υπάρχει θέμα με τα γραφικά.

Μιλάω πάντα για xbox series x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, skiabox είπε

Με Ultrex λούστηκες;

Πάντως επειδή βλέπω τα περισσότερα tutorials είναι σε ps5 μιλάμε εκεί είναι άλλο παιχνίδι στα γραφικά.

Εχει ειπωθεί άλλωστε και σε πολλά σχετικά ελληνικά xbox φόρα ότι υπάρχει θέμα με τα γραφικά.

Μιλάω πάντα για xbox series x.

Εννοείς καλύτερο ή χειρότερο στο ps5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν, έχω φτάσει κοντά 40 ώρες, έχω βγάλει και την Renalla (2ο major boss για μένα) και τριγυρνάω εδώ κι εκεί κάνοντας quests και ρίχνοντας bosses (όπως το υπολογίζω έχω φάει καμιά 40αριά ως τώρα). Χωρίς grinding έχω φτάσει lvl 71 και παίζω με sword (+15) και shield.

Η άποψή μου δεν έχει αλλάξει: με διαφορά το πιο εύκολο Soulsborne game, σε σημείο που θα αρχίσω να βαριέμαι αν δεν αλλάξει κάτι δραματικό στην δυσκολία. Δεν χρησιμοποιώ summons, δεν χρησιμοποιώ parry και ranged, δεν χρησιμοποιώ crafting. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά ως τώρα μόνο με RB και rolls έχω βγάλει όλο το game σχεδόν. Μπορεί να έχω γίνει OP, αλλά δεν θα έπρεπε να με φορτώνει με runes το game αν δεν χρειαζόταν να γίνω OP και να μου βγαίνουν τα bossάκια με 10 χτυπήματα.

Επίσης τι φάση οι δράκοι; Γιατί είναι τόσο εύκολοι;

Φαντάζομαι ότι από NG+ κι έπειτα θα σιάξει το game.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν, έχω φτάσει κοντά 40 ώρες, έχω βγάλει και την Renalla (2ο major boss για μένα) και τριγυρνάω εδώ κι εκεί κάνοντας quests και ρίχνοντας bosses (όπως το υπολογίζω έχω φάει καμιά 40αριά ως τώρα). Χωρίς grinding έχω φτάσει lvl 71 και παίζω με sword (+15) και shield.

Η άποψή μου δεν έχει αλλάξει: με διαφορά το πιο εύκολο Soulsborne game, σε σημείο που θα αρχίσω να βαριέμαι αν δεν αλλάξει κάτι δραματικό στην δυσκολία. Δεν χρησιμοποιώ summons, δεν χρησιμοποιώ parry και ranged, δεν χρησιμοποιώ crafting. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά ως τώρα μόνο με RB και rolls έχω βγάλει όλο το game σχεδόν. Μπορεί να έχω γίνει OP, αλλά δεν θα έπρεπε να με φορτώνει με runes το game αν δεν χρειαζόταν να γίνω OP και να μου βγαίνουν τα bossάκια με 10 χτυπήματα.

Επίσης τι φάση οι δράκοι; Γιατί είναι τόσο εύκολοι;

Φαντάζομαι ότι από NG+ κι έπειτα θα σιάξει το game.

Η αληθεια ειναι οτι οι δρακοι ειναι ευκολοι . Απο αρκουδες πως τα πας ??? 😅🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Η αληθεια ειναι οτι οι δρακοι ειναι ευκολοι . Απο αρκουδες πως τα πας ??? 😅🤣

Αν κρίνω από όσους κάνω Invade το 99.9% έχει θέμα.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Επίσης τι φάση οι δράκοι; Γιατί είναι τόσο εύκολοι;

Φαντάζομαι ότι από NG+ κι έπειτα θα σιάξει το game.

Μην ανησυχείς το game έχει παρα πολλούς δράκους, πιο μετά μάλλον θα αλλάξεις γνώμη. :P Ειδικά σε κάποιους με όνομα.

Το NG+ από όσο διάβασα είναι λίγο unbalanced και τείνει προς το εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petran91 είπε

Εννοείς καλύτερο ή χειρότερο στο ps5?

Χειρότερο από το ps5.

Εγώ xbox series x έχω και λέω καλά αυτοί άλλο παιχνίδι παίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από εμένα. 70 ώρες και 130lvl.
Δεν θα έλεγα σε κάποιον που δεν του αρέσουν τα soulsborne να μην το δοκιμάσει τουλάχιστον, καθώς bloodborne έχω παίξει 2 ώρες και δεν μου άρεσε, το ίδιο και demons souls. Τώρα ίσως τα δω με άλλο μάτι αυτά τα παιχνίδια και τα ξαναπιάσω.

Το καταευχαριστήθηκα, αν και δεν τελείωσε τίποτα ακόμα καθώς λογικά άντε να έχω δει το 1/4 του παιχνιδιού. Συνεχίζουμε πιο χαλαρά :D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Τέλος από εμένα. 70 ώρες και 130lvl.
Δεν θα έλεγα σε κάποιον που δεν του αρέσουν τα soulsborne να μην το δοκιμάσει τουλάχιστον, καθώς bloodborne έχω παίξει 2 ώρες και δεν μου άρεσε, το ίδιο και demons souls. Τώρα ίσως τα δω με άλλο μάτι αυτά τα παιχνίδια και τα ξαναπιάσω.

Το καταευχαριστήθηκα, αν και δεν τελείωσε τίποτα ακόμα καθώς λογικά άντε να έχω δει το 1/4 του παιχνιδιού. Συνεχίζουμε πιο χαλαρά :D

Τα NG+ είναι πάντα πιο απολαυστικά, καθώς είσαι ήδη χτισμένος και ξέρεις τι να περιμένεις μέχρι το τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Charismo είπε

Τα NG+ είναι πάντα πιο απολαυστικά, καθώς είσαι ήδη χτισμένος και ξέρεις τι να περιμένεις μέχρι το τέλος.

Ήδη βλέπω οδηγούς για το τι να κάνω πριν το πρώτο NG+ καθώς και τελείως διαφορετικά builds από αυτό που έπαιζα. Έπαιζα full strength με heavy weapon και κοιτάω κάτι σε faith :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ήδη βλέπω οδηγούς για το τι να κάνω πριν το πρώτο NG+ καθώς και τελείως διαφορετικά builds από αυτό που έπαιζα. Έπαιζα full strength με heavy weapon και κοιτάω κάτι σε faith :P

Μια ιδέα που μου άρεσε. Το Black Blade μου αρέσει και εμφανισιακά.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran91 είπε

Τέλος από εμένα. 70 ώρες και 130lvl.
Δεν θα έλεγα σε κάποιον που δεν του αρέσουν τα soulsborne να μην το δοκιμάσει τουλάχιστον, καθώς bloodborne έχω παίξει 2 ώρες και δεν μου άρεσε, το ίδιο και demons souls. Τώρα ίσως τα δω με άλλο μάτι αυτά τα παιχνίδια και τα ξαναπιάσω.

Το καταευχαριστήθηκα, αν και δεν τελείωσε τίποτα ακόμα καθώς λογικά άντε να έχω δει το 1/4 του παιχνιδιού. Συνεχίζουμε πιο χαλαρά :D

 

40 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ήδη βλέπω οδηγούς για το τι να κάνω πριν το πρώτο NG+ καθώς και τελείως διαφορετικά builds από αυτό που έπαιζα. Έπαιζα full strength με heavy weapon και κοιτάω κάτι σε faith :P

Αν τελειωσες στην 70 ωρες υποθετω οτι δεν εφαγες τουλαχιστον 2 demigods (malenia, mohg ) κ δεν ειδες φοβερες περιοχες που πρεπει να τις δεις . Κανε αυτο κ μετα πηγαινε ng+ 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2022 στις 2:38 ΜΜ, Malthador είπε

Λοιπόν, έχω φτάσει κοντά 40 ώρες, έχω βγάλει και την Renalla (2ο major boss για μένα) και τριγυρνάω εδώ κι εκεί κάνοντας quests και ρίχνοντας bosses (όπως το υπολογίζω έχω φάει καμιά 40αριά ως τώρα). Χωρίς grinding έχω φτάσει lvl 71 και παίζω με sword (+15) και shield.

Η άποψή μου δεν έχει αλλάξει: με διαφορά το πιο εύκολο Soulsborne game, σε σημείο που θα αρχίσω να βαριέμαι αν δεν αλλάξει κάτι δραματικό στην δυσκολία. Δεν χρησιμοποιώ summons, δεν χρησιμοποιώ parry και ranged, δεν χρησιμοποιώ crafting. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά ως τώρα μόνο με RB και rolls έχω βγάλει όλο το game σχεδόν. Μπορεί να έχω γίνει OP, αλλά δεν θα έπρεπε να με φορτώνει με runes το game αν δεν χρειαζόταν να γίνω OP και να μου βγαίνουν τα bossάκια με 10 χτυπήματα.

Επίσης τι φάση οι δράκοι; Γιατί είναι τόσο εύκολοι;

Φαντάζομαι ότι από NG+ κι έπειτα θα σιάξει το game.

Μα όπως και στο dark souls 3 το κάνεις όσο εύκολο θες εσύ αν πας overleveled σε κάποιες περιοχές + ότι δε χρησιμοποιείς και τα μιμικ αν δε θες..Εγώ πχ δε τα χρησιμοποιώ...Από τη στιγμή που ανεβάζεις στατιστικά αυτόματα γίνεται όσο εύκολο θες ...πχ λες ότι παίζεις με sword + 15 ..Τη Ρεναλα και αυτές τις περιοχές προτεινόμενο λεβελ είναι max 50 και με sword +4 ,5.Με sword +15 φυσικό να θεριζεις.Τα runes εγώ τα χρησιμοποιω για να αγοράζω τα πάντα και level  ανεβαίνω μόνο όταν νιώθω ότι βρίσκω τοίχο....Είμαι λεβελ 50 και εγώ βγάλει και εγώ τα δύο πρώτα maim boss.Τη Ρεναλα γύρω στο 45

Στις 6/4/2022 στις 2:07 ΜΜ, skiabox είπε

Με Ultrex λούστηκες;

Πάντως επειδή βλέπω τα περισσότερα tutorials είναι σε ps5 μιλάμε εκεί είναι άλλο παιχνίδι στα γραφικά.

Εχει ειπωθεί άλλωστε και σε πολλά σχετικά ελληνικά xbox φόρα ότι υπάρχει θέμα με τα γραφικά.

Μιλάω πάντα για xbox series x.

Τα ίδια γραφικά ακριβώς έχουν .Το frame rate είναι άλλο θεμα

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...