Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι 3 γιγάντιες μαζεμένες αρκούδες στα χιόνια είναι το αντίστοιχο “πηγάδι” απο το bloodborne ? Πιο δύσκολες απο οποιοδήποτε boss αν δεν τις απομονώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Λεβελ 655 και συνεχιζω για το ανωτατο χεχε

Δώσε πόνο !! :P 

Εγώ μόλις 208 και μόνο  PVE 

Τώρα μπήκα Γίγαντες , δυνατό το μέρος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργά, απολαυστικά έφτασα capital... ξεκόλλησαν τα σφραγίσματα😯

Επιστρέφω και στις προηγούμενες περιοχές και κάθε φορά ανακαλύπτω διαφορά κρυμμένα μυστικά.

Η δουλειά που έχει γίνει σαυτόν τον περίπλοκο κόσμο και το πώς συνδέονται όλες οι περιοχές μεταξύ τους πρέπει να διδάσκεται στα σχολεία 😁

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα lvl 130 στο Haligtree και γελαω μονος μου από το ξυλο που πεφτει. Ενταξει μιλαμε σε πολλα σημεια το παιχνιδι ειναι τελειως inception , "παιχνιδι μεσα σε παιχνιδι"

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Οταν αποφασίσεις να κάνεις rebirth τον χαρακτήρα χάνεις κάτι? Μπορείς επίσης να το κάνεις όσες φορές θέλεις? Ας πούμε έχω build για intelligent και θέλω να τα δώσω στο arcane για το rivers of blood. Αλλά αν δεν μου κάνει να τα αλλάξω πάλι.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cocous είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Οταν αποφασίσεις να κάνεις rebirth τον χαρακτήρα χάνεις κάτι? Μπορείς επίσης να το κάνεις όσες φορές θέλεις? Ας πούμε έχω build για intelligent και θέλω να τα δώσω στο arcane για το rivers of blood. Αλλά αν δεν μου κάνει να τα αλλάξω πάλι.

Όσο έχεις Larval Tear μπορείς να κάνεις.Δεν υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που να γνωρίζω.

Ο μόνος περιορισμός είναι πως δεν μπορείς να αλλάξεις class/points.Οπότε αν ξεκίνησες ας πούμε με τους πόντους του knight αυτούς θα έχεις σαν βάση. 
 

Έφτασα στις 150 ώρες.Λεβελ 170.Μόλις μπήκα Haligtree και όπως καταλαβαίνει κανείς απο τις ώρες εξερευνώ τα πάντα.Το πρώτο run είναι πάντα στα τυφλά , στο δεύτερο θα παιχτεί wikipedia παρέα να κάνω όσα έχασα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Όσο έχεις Larval Tear μπορείς να κάνεις.Δεν υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που να γνωρίζω.

Ο μόνος περιορισμός είναι πως δεν μπορείς να αλλάξεις class/points.Οπότε αν ξεκίνησες ας πούμε με τους πόντους του knight αυτούς θα έχεις σαν βάση. 
 

Έφτασα στις 150 ώρες.Λεβελ 170.Μόλις μπήκα Haligtree και όπως καταλαβαίνει κανείς απο τις ώρες εξερευνώ τα πάντα.Το πρώτο run είναι πάντα στα τυφλά , στο δεύτερο θα παιχτεί wikipedia παρέα να κάνω όσα έχασα.

Το ιδιο εκανα και εγω.Ουσιαστικα εχω βγαλει το τελευταιο boss αλλα δεν εχω ξεκινησει ακομα ng+ .Μου εχουν απομεινει καποια πραγματα που θελω να κανω πρωτα.

Το haligtree θεωρω οτι ειναι η πιο δυσκολη περιοχη του game.Καλο κουραγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Το ιδιο εκανα και εγω.Ουσιαστικα εχω βγαλει το τελευταιο boss αλλα δεν εχω ξεκινησει ακομα ng+ .Μου εχουν απομεινει καποια πραγματα που θελω να κανω πρωτα.

Το haligtree θεωρω οτι ειναι η πιο δυσκολη περιοχη του game.Καλο κουραγιο.

Εκνευριστικό όντως.Η Μαλένια ακόμη περισσότερο.Θυμήθηκα ωραίες εποχές blooborne που χρειάστηκε πάνω απο 20 φορές να παίξω Lawrence και Ludwig για να μάθω mooveset και να νικήσω.

Λογικά ήταν το απόλυτο counter σε εμένα η Malenia καθώς healare δίχως αύριο όσο την πολεμούσα με mimic(vagabond με 2 greatswords medium roll αν και το summon δεν έκανε καν roll) Τέσπα στο τελευταίο HP την έφαγα και λίγο να κρατούσε ακόμα θα πέθαινα απο scarlet rot.Το flurry attack της δεν κατάλαβα ποτέ πως το κάνεις dodge(αν το κάνεις ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Εκνευριστικό όντως.Η Μαλένια ακόμη περισσότερο.Θυμήθηκα ωραίες εποχές blooborne που χρειάστηκε πάνω απο 20 φορές να παίξω Lawrence και Ludwig για να μάθω mooveset και να νικήσω.

Λογικά ήταν το απόλυτο counter σε εμένα η Malenia καθώς healare δίχως αύριο όσο την πολεμούσα με mimic(vagabond με 2 greatswords medium roll αν και το summon δεν έκανε καν roll) Τέσπα στο τελευταίο HP την έφαγα και λίγο να κρατούσε ακόμα θα πέθαινα απο scarlet rot.Το flurry attack της δεν κατάλαβα ποτέ πως το κάνεις dodge(αν το κάνεις ?)

Το flurry attack θελει ενα roll πισω μετα ενα roll μπροστα κ ενα roll πισω . Το εχω δει στο twitch ποτε δεν πετυχα 3 φορες το timing λολ

Επισης μπλοκαρεται ολο με greatshield αν κ γεμιζει health 

Στο new game plus την εβγαλα δινοντας river of blood στο mimic κ κρατοντας blasphemous blade εγω . Στο αρχικο playthrough βεβαια απιθανο να εχει καποιος stats κ για τα 2 οπλα ...(εκει βγηκε με online coop :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Εκνευριστικό όντως.Η Μαλένια ακόμη περισσότερο.Θυμήθηκα ωραίες εποχές blooborne που χρειάστηκε πάνω απο 20 φορές να παίξω Lawrence και Ludwig για να μάθω mooveset και να νικήσω.

Λογικά ήταν το απόλυτο counter σε εμένα η Malenia καθώς healare δίχως αύριο όσο την πολεμούσα με mimic(vagabond με 2 greatswords medium roll αν και το summon δεν έκανε καν roll) Τέσπα στο τελευταίο HP την έφαγα και λίγο να κρατούσε ακόμα θα πέθαινα απο scarlet rot.Το flurry attack της δεν κατάλαβα ποτέ πως το κάνεις dodge(αν το κάνεις ?)

Εγω οταν ελεγα οτι μου εχουν μεινει καποια πραγματα ουσιαστικα εννοω την Malenia.Δεν την μπορω με τιποτα.Τερμα σπαστικη.Ο ludwig που λες μπροστα της μου φανηκε παιχνιδακι.Δεν νομιζω να την βγαλω παντως καθως εκνευριζομαι συνεχως επειδη περισσοτερο cheat ειναι παρα δυσκολη.Σημερα θα κανω μια τελευταια αποπειρα και αν δεν την καταφερω  τοτε αποδεχομαι την ηττα μου και απλα προσπερναω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Το flurry attack θελει ενα roll πισω μετα ενα roll μπροστα κ ενα roll πισω . Το εχω δει στο twitch ποτε δεν πετυχα 3 φορες το timing λολ

Επισης μπλοκαρεται ολο με greatshield αν κ γεμιζει health 

Στο new game plus την εβγαλα δινοντας river of blood στο mimic κ κρατοντας blasphemous blade εγω . Στο αρχικο playthrough βεβαια απιθανο να εχει καποιος stats κ για τα 2 οπλα ...(εκει βγηκε με online coop :P

 

Το θέμα είναι πως δεν έχω παίξει κανένα game με ασπίδα :P απο ότι είδα εκ τον υστέρων ο Tiche την σφάζει εύκολα(δεν τον πετυχαίνει κιόλας) Ένας φίλος μου μου είπε πως με katanas / bleed δεν τον δυσκόλεψε ιδιαίτερα.Τι να πω εμένα με δυσκόλεψε πολύ.Στο δεύτερο run που θέλω να κάνω solo όλα τα boss προφανώς θα πάω άλλο build γιατί το τωρινό ναι μεν κάνει πολύ damage αλλά είμαι αργός.

Ωραίο το combo που έκανες με το mimic.

 

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Εγω οταν ελεγα οτι μου εχουν μεινει καποια πραγματα ουσιαστικα εννοω την Malenia.Δεν την μπορω με τιποτα.Τερμα σπαστικη.Ο ludwig που λες μπροστα της μου φανηκε παιχνιδακι.Δεν νομιζω να την βγαλω παντως καθως εκνευριζομαι συνεχως επειδη περισσοτερο cheat ειναι παρα δυσκολη.Σημερα θα κανω μια τελευταια αποπειρα και αν δεν την καταφερω  τοτε αποδεχομαι την ηττα μου και απλα προσπερναω.

A οκ.Σε αυτά τα παιχνίδια το κάθε boss είναι διαφορετικό για το καθένα.Θυμάμαι πχ πως τον Kos τον έφαγα στη 2η προσπάθεια.Δοκίμασε άλλο build.Στο επίπεδο που είσαι λογικά έχεις την ευχέρεια να έχεις οτι build θες max.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Εγω οταν ελεγα οτι μου εχουν μεινει καποια πραγματα ουσιαστικα εννοω την Malenia.Δεν την μπορω με τιποτα.Τερμα σπαστικη.Ο ludwig που λες μπροστα της μου φανηκε παιχνιδακι.Δεν νομιζω να την βγαλω παντως καθως εκνευριζομαι συνεχως επειδη περισσοτερο cheat ειναι παρα δυσκολη.Σημερα θα κανω μια τελευταια αποπειρα και αν δεν την καταφερω  τοτε αποδεχομαι την ηττα μου και απλα προσπερναω.

Summon τον "Let me solo her"! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Summon τον "Let me solo her"! :P

Μα ειναι μονο για pc δυστηχως.Θα δοκιμασω να την cheesαρω που εχω δει στο internet σαν τελευταια προσπαθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...