Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X (Project Scarlett) - Πληροφορίες [Δεκ 2020]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 620
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ λέω επίσης να μην βάζετε ταμπέλες στα Games. Όλα Games είναι. Είμαι σίγουρος ότι θα θυμάστε ότι η βιομηχανία δεν ανδρώθηκε με AAA αλλά με ΑΑ. Υπήρχαν και τα AAA και τα πιο μικρά αλλά το μεδούλι στην σούπα ήταν τα AA.

Από εκεί και πέρα όσο περισσότερες επιλογές τόσο καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν και εαν βγει πρασινο 1st party αφιερωμενο στη Fed Ex θα ηθελα να δω τι θερμοκρασια θα ''χτυπησει'' το ομοχρωμο αιμα που κυλαει στις φλεβες σου.😂

Η βιομηχανια ειναι γεματη απο κοπιες που ειναι κοπιες που ειναι κοπιες. Η ΜΣ δηλαδη δεν εχει ακολουθησει επιτυχημενες πρακτικες και συνταγες του ανταγωνισμου;

Τα παιχνιδια, δεν χρειαζονται ταμπελες. Αλλος ζαχαρωνει να πλερωνει 60 και 70 ευρω για να εχει το Reedus πρωταγωνιστη και τον Troy Baker πρωτη φωνη, αλλος λιωνει στα multi και αλλος παιζει Μικυ Μαο 2 μετρα 40 χρονων μαντραχαλος. Χωρος υπαρχει για ολες τις αποχρωσεις και τα γουστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostiger είπε

Οταν και εαν βγει πρασινο 1st party αφιερωμενο στη Fed Ex θα ηθελα να δω τι θερμοκρασια θα ''χτυπησει'' το ομοχρωμο αιμα που κυλαει στις φλεβες σου.😂

Η βιομηχανια ειναι γεματη απο κοπιες που ειναι κοπιες που ειναι κοπιες. Η ΜΣ δηλαδη δεν εχει ακολουθησει επιτυχημενες πρακτικες και συνταγες του ανταγωνισμου;

Τα παιχνιδια, δεν χρειαζονται ταμπελες. Αλλος ζαχαρωνει να πλερωνει 60 και 70 ευρω για να εχει το Reedus πρωταγωνιστη και τον Troy Baker πρωτη φωνη, αλλος λιωνει στα multi και αλλος παιζει Μικυ Μαο 2 μετρα 40 χρονων μαντραχαλος. Χωρος υπαρχει για ολες τις αποχρωσεις και τα γουστα..

Ψιτ φίλος, μη ξηγιεσαι, είσαι και insider, δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να βγάλει η μικροσοφτ εξομοιωτή σκαρφαλώματος βουνοκορφών. Αφού στα πε και ο σπενσερ. Είπαμε! Άμα συμβεί, εγώ πρώτος, τσιμπάω τον @ET4000 και δίνουμε μια από την κορυφή του Μπουρζ Αλ Αραμπ.

Αδικως το κουράζουμε, τα παιχνίδια του Σκαρλέτ αναπτύσσονται κανονικότατα και θα τα δούμε στην Ε3 2020. Τα ΑΑΑ χρειάζονται, όσο χρειάζονται και τα indie, όλα έχουν το κοινό τους. Όσο περισσότερες επιλογές δίνεις τόσο περισσότερο κοινό κάνεις capture, thus τόσο πιο πολλές υπηρεσίες και κονσόλες πουλάς. 
 

Αντε να έρθει η μαύρη Παρασκευή να ψωνίσουμε τίποτα.

υγ. Επειδή αναφέρθηκε, το ψυχοναυτες 2 έτσι και πιάσει τη μισή μαγεία του πρώτου, γίναμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ET4000 συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις για τις συνδρομητικές υπηρεσίες, θα δούμε πως θα εξελιχθεί στην πορεία...η MS τόσους μήνες το δίνει τσάμπα αλλά δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα να πουλήσει κονσόλες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Ψιτ φίλος, μη ξηγιεσαι, είσαι και insider, δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να βγάλει η μικροσοφτ εξομοιωτή σκαρφαλώματος βουνοκορφών. Αφού στα πε και ο σπενσερ. Είπαμε! Άμα συμβεί, εγώ πρώτος, τσιμπάω τον @ET4000 και δίνουμε μια από την κορυφή του Μπουρζ Αλ Αραμπ.

Αδικως το κουράζουμε, τα παιχνίδια του Σκαρλέτ αναπτύσσονται κανονικότατα και θα τα δούμε στην Ε3 2020. Τα ΑΑΑ χρειάζονται, όσο χρειάζονται και τα indie, όλα έχουν το κοινό τους. Όσο περισσότερες επιλογές δίνεις τόσο περισσότερο κοινό κάνεις capture, thus τόσο πιο πολλές υπηρεσίες και κονσόλες πουλάς. 
 

Αντε να έρθει η μαύρη Παρασκευή να ψωνίσουμε τίποτα.

υγ. Επειδή αναφέρθηκε, το ψυχοναυτες 2 έτσι και πιάσει τη μισή μαγεία του πρώτου, γίναμε. 

Kαμια φορα εκει στα meetings στο Redmond κουραζομαι υπο τον ασφυκτικο κλοιο τοσων λευκων κολαρων και βγαζω μια αντιδραση να πουμε. Ετσι και τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ET4000 είπε

 

Νομίζω ότι η Platinum είναι καλή περίπτωση.

με αυτούς τα έκαναν ήδη μια φορά σκατά, δεν παίζει να ξανασυνεργαστούν 

 

άσε που η platinum είναι και κάπως ασταθής σαν εταιρεία.. μετά από αυτό που έγινε με το scalebound ίσως δεν θα υπήρχε αν δεν την έσωζε το nier 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

με αυτούς τα έκαναν ήδη μια φορά σκατά, δεν παίζει να ξανασυνεργαστούν 

άσε που η platinum είναι και κάπως ασταθής σαν εταιρεία.. μετά από αυτό που έγινε με το scalebound ίσως δεν θα υπήρχε αν δεν την έσωζε το nier 

Σε επιχειρηματικό περιβάλλον αυτά που λες δεν υπάρχουν.

Υπάρχουν δηλώσεις αμφότερων με TLDR shit happens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ET4000 είπε

Σε επιχειρηματικό περιβάλλον αυτά που λες δεν υπάρχουν.

Υπάρχουν δηλώσεις αμφότερων με TLDR shit happens.

ο,τι και να δήλωσαν για να γλιτώσουν τον ξεφτιλισμό και οι δύο, το θέμα παραμένει και η ms συνεχίζει τη κακοτυχία της με τους ιάπωνες που μάλλον δεν καταλαβαίνει

 

τίτλο της platinum στο xbox το πιστεύω ότι θα ξαναδούμε, αλλά τέτοιου τύπου στενή συνεργασία ούτε καν

 

εγώ πάντως αν ήμουν ms δεν θα ήθελα να πάρω την platinum, γιατί έχει βγάλει αριστουργήματα, έχει βγάλει και πατάτες δεν έχει σταθερη ποιότητα

επίσης πιθανότατα υπάρχει μια διαφορά κουλτούρας και ρυθμών που αυτοί οι δύο καλό είναι να μην συνεργάζονται, πόσο μάλλον να επιβάλλεται ο ένας στον άλλο

 

βέβαια  η ms καλό θα ήταν για αυτή να έχει περισσότερους ιαπωνικούς τίτλους, όχι τόσο για την ιαπωνική αγορά που δεν πιστεύω ότι θα κάνει ποτέ της τίποτα εκεί, αλλά για τους δυτικούς που γουστάρουν ιαπωνικά παιχνίδια, τα οποία έχουν επιστρέψει αρκετά δυναμικά τα τελευταία χρόνια (σε όλες τις άλλες πλατφόρμες πλην xbox, μέχρι και στο pc  πλέον έχεις σημαντική γκάμα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Ιαπωνία είναι Nintendo Land. Ούτε η Sony έχει ελπίδα πλέον εκεί όπως και στο NA μια χαρά κρατάει το xbox. Στηρίζουμε το εγχώριο προϊόν φάση...

Από εκεί και πέρα μιλάμε για εξαγορές (μεγάλο πρόβλημα και αυτό - η πόλωση μέσω εξαγορών αλλά για άλλη συζήτηση).

Πάντως η Square στην XO μια χαρά ...υποκλίθηκε (με τον παραδοσιακό τρόπο).

Επεξ/σία από ET4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Ο Φιλ προανηγγειλε διευρυνση του rpg οπλοστασιου παντως...

Μακάρι, εγώ θέλω τίτλους δε με νοιάζει πού, θα τους αγοράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Μακάρι, εγώ θέλω τίτλους δε με νοιάζει πού, θα τους αγοράσω

Αυτο υποβάλλει η λογική και ειναι απολυτα υγιές. Τι καλύτερο για εμας από το να ειναι ολες οι πλατφορμες δυνατες, η καθεμία με τα δυνατα της χαρτια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αυτο υποβάλλει η λογική και ειναι απολυτα υγιές. Τι καλύτερο για εμας από το να ειναι ολες οι πλατφορμες δυνατες, η καθεμία με τα δυνατα της χαρτια..

Χαϊδεύεις αυτιά ενώ είναι ξεκάθαρο τι εννοούν τα στόματα.

Θέλουν τα XGS να γίνουν AAA SP over the shoulder 3rd person AAA-RPG με ένα τόνο cinematics και QTE on top. Gritty Gray. Ήρθε το τέλος του κόσμου. Ανάλογα και τα σχόλια προφανώς. Ίσως επηρεάζει και την ψυχολογία αρνητικά των gamers αυτών των παιχνιδιών. Doom and Gloom.

Βγάζουν καρτουνίστικα (χαρούμενα) γραφικά τα XGS? (Rare)?

Είναι Nintendo γραφικά.

Ε όχι δεν θα γίνουν και μακάρι να να μην γίνουν τα XGS copy paste του ανταγωνιστή....Λάσπη δηλαδή.

Αυτό το σκεπτικό σκότωσε την ΑΑ κυκλοφορία στην βιομηχανία γενικότερα. Αααα τι ωραίο παιχνίδι το drivexxx - arcade - Δεν είναι όμως Grand Tourismo always online όμως που κράζαμε το 2013 το online. 

Ε δεν το αγόρασε κανείς το πρώτο και πάπαλα από τον Αύγουστο, όπως και αλλά πολλά "indy".

Υπάρχει όμως η γιορτή του Arcade racing βλέπε FHZ4....

Αφού έτσι γίνανε conditioned από το PR ας πορευτούν αντίστοιχα. Υπάρχει προϊόν για αυτόν τον τρόπο σκέψης/κοινό. 

Αν θέλουν κάποιοι να παίζουν παιχνίδι ανά 5ετία-7ετία και γιατί όχι 10ετία σύντομα γούστο τους και καπέλο τους. Δεν τους εμποδίζει κανείς.

Εμάς να μας λείπει αυτό το μέλλον. 

Εγώ χαίρομαι που τα XGS πάνε στο λεγόμενο diversity. Στα genre όχι κάτι άλλο...

Indy- Indy - κούκλα.

Εγώ το σκέφτομαι ως arcade μια χαρά.

Περί επιλογών που λέγαμε.

Μακάρι να βλέπανε παραπάνω άνθρωποι χωρίς κολλήματα τι εστι Game Pass.

Μιλάμε για ότι πιο value/consumer friendly δημιουργήθηκε ποτέ. Ούτε στα PC υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ που τα λέμε εκτός από το ίδιο από το PC Game Pass.

Και αυτό θα είναι το μεγαλύτερο feature του Scarlett.

Απορώ ώρες ώρες τι ασχολούμαι να πω τα αυτονόητα.

Επεξ/σία από ET4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...