Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπόψιν σήμερα παίξαμε λίγο gang squad pvp με zeke. Κλασικά μας μπήκε ένας βλάκας με το exploit. Όποιος δε το γνωρίζει ας δει εδώ για να καταλάβει το damagio και το πρόβλημα.

Spoiler

 

Για να προστατέψω κόσμο, αν δείτε κάποιον με buckler και καμπάνα έχετε 3 επιλογές για να προστατευθείτε.😁

1) ή να κάνετε το exploit και εσείς οπότε μάλλον θα πάτε σε double ΚΟ. Δε το συνιστώ γιατί μπορεί να παίξει report.

2) ή να σπαμάρετε rolls/ bloodhound steps και να προσευχηθείτε να κάνουν miss τα invisible projectiles.

3) ή το καλύτερο από όλα που πάντα τους πιάνει απροετοίμαστους, flask με crimsonwhorl bubbletear που σας δίνει 10-15 secs damage immunity. Κατά 99.9% ο exploiter θα είναι terrabad player οπότε enjoy teabaging μετά. Ενθαρρύνω και επικροτώ για κάτι τέτοιους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 λεπτά πριν, ilos είπε

Για να προστατέψω κόσμο

Για να προστατέψω κι εγώ, το βίντεο που είναι σε spoiler tags (που θα έπρεπε να ήταν από την αρχή, stop ignoring me) είναι από final boss.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Για να προστατέψω κι εγώ, το βίντεο που είναι σε spoiler tags (που θα έπρεπε να ήταν από την αρχή, stop ignoring me) είναι από final boss.

Σωστός άσχετα αν το 80-90% που συμμετέχουμε εδώ το έχουμε ολοκληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, ilos είπε

Σωστός άσχετα αν το 80-90% που συμμετέχουμε εδώ το έχουμε ολοκληρώσει.

Και επειδή το 20-10% δεν το έχει τελειώσει, συνεχίζουν τα spoiler tags όπως είχα πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά απο 180 ώρες που δε μετανιώνω καμία, στα θετικά

Έχω δοκιμάσει καμιά 20αριά όπλα και υπάρχουν πολλοί viable συνδιασμοί. Δε μιλάω για coop. Ωραίο το γρήγορο respec για πειράματα. Ζητάει πολλά runes για materials αλλά ευτυχώς υπάρχει το γνωστό farming spot για χρηματοδότηση.

Σε όλο το παραπάνω προσθέτουν στην εμπειρία τα ashes of war, που spoiler alert, δεν είναι μόνο το bleed.

Τα κασκαντεριλίκια με τον torrent. Πιο ξεκάθαρα questlines σε σύγκριση πάντα με τα προηγούμενα souls. Πανέμορφα σκηνικά. To crafting δυνατό επίσης αν και θα μπορούσε να μην περιλαμβάνει τα βέλη θεωρώ.

Στα αρνητικά, με σειρά

Αυτό το aimbot που έχουν βάλει απο το πιο μικρό mob μέχρι το τελευταίο boss με κούρασε άσχημα. Ήταν σα να βάσισαν τα πάντα στο glitch move του ornstein. Πιο συγκεκριμένα το να έχω αφήσει απόσταση με roll τρέξιμο whatever και να αλλάζουν οι εχθροί επιθέσεις mid air ήταν σπάσιμο. Παραδείγματα cleanrot knights και banished knights. Κάποιοι archers σε συγκεκριμένο μέρος. Μην πιάσω για τις καραβίδες και τις κατσαρίδες με το web.

Απο τα 200 παρά bosses, ελάχιστα memorable για μένα, λίστα απο κάτω.

Spoiler

Maliketh που θα έπρεπε να έχει full health bar και να είναι και το τελευταίο. Το μόνο σημείο στο παιχνίδι που ένιωσα στην πρέσα. Radahn, godrick, godfrey morgott, mohg, gargoyles άντε και το σκηνικό με τον rykard.

Λίγα θα έλεγα.

Και το ρημαδο stuttering φυσικά. Με 2080ti, 9700k και το game σε nvme.

Έχω αφήσει ένα playthrough για συγκεκριμένο ending, θα το ξαναπιάσω μετά απο μερικά patch.

Θα ήθελα και ένα bosh rush mod για να μην χρειάζεται να τρέχω ώρες για ένα fight που θέλω να ξαναπαίξω.

Το replayability του ds3 δεν το βρήκα. Ούτε αυτό που είχα νιώσει στα πρώτα encounter με gael, artorias, friede, lady maria, dancer, nameless king. Aπο την άλλη δεν έφαγα επ ουδενί ευτυχώς το ξύλο που είχα φάει στον fume knight γιατί δεν ήξερα οτι δεν έπρεπε να μπω με το velstadt helm :D

*δεν έχω ακουμπήσει το sekiro μόνο, ακόμα.

8/10 απο μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, Sarandis είπε

δεν έχω ακουμπήσει το sekiro μόνο, ακόμα.

Τhe time is now. ^_^
Αλλά έχει πολύ διαφορετικό gameplay και εγώ θα το έβαζα (όπως και έκανα στο NG+) σε offline mode, γιατί το δικό του online mode είναι λίγο "meh".

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sarandis είπε

Το replayability του ds3 δεν το βρήκα. Ούτε αυτό που είχα νιώσει στα πρώτα encounter με gael, artorias, friede, lady maria, dancer, nameless king.

Θεωρώ ότι έχει πολύ καλύτερο replayablity γιατί πολύ απλά δεν είναι linear όπως τα προηγούμενα, οποτε πιο δύσκολα βαριέσαι. Για τα bosses συμφωνώ, αλλα αυτό το game είναι τεράστιο συγκριτικά με τα προηγούμενα και το πρώτο τους open-world. Προσωπικά δεν μου λείπουν καθόλου τα bosses που πρέπει να παίξεις 50 φορες για να μάθεις το pattern.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξεκινησα modding πλεον.

πειραζω τα αρχικα builds ωστε να ξεκινανε με καβατζες

εχω αλλαξει το leveling του vigor ωστε να ανεβαινει σε καθε level up το ιδιο με μεγιστο 11000hp.

καρφωσα και runes x10 και μιλαμε για απιστευτη διασκεδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

εγω ξεκινησα modding πλεον.

πειραζω τα αρχικα builds ωστε να ξεκινανε με καβατζες

εχω αλλαξει το leveling του vigor ωστε να ανεβαινει σε καθε level up το ιδιο με μεγιστο 11000hp.

καρφωσα και runes x10 και μιλαμε για απιστευτη διασκεδαση.

Μην μπεις μόνο online με modded files. Το softban γαρ εγγύς.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Τι σημαινει softban στη συγκεκριμενη περιπτωση ?? Φανταζομαι θα παιζεις κανονικα αλλα θα σε πεταει εξω οταν πας για online co op / invades ???

Στους προηγούμενους τίτλους σου έκανε matchmaking μόνο μαζί με τους υπόλοιπους που είχαν φάει και αυτοί softban. Κοινώς trainer kids, hackers αλλά πολλές φορές και αθώο κόσμο που την πάτησε από αυτά τα αποβράσματα. Πχ μπορεί να μάζεψε datamined/modded items που του αφήσαν κάτω ή να φάγαν άκυρα flags γιατί έμπαινε ο hacker και αυτοκτονούσε με 10k damage οπότε έτρωγε μετά ban ο host. Γενικά ήταν να μη σου τύχει η φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω αυτο το προβλημα εχω. Απο ενα σημειο και μετα που μου ειχε κανει invade ενας hacker, πλεον δεν μπορω ουτε να καλέσω κάποιον, ουτε να κανω invade αλλα ουτε να μου κάνουν invade. messages στο πάτωμα, deaths και player ghosts βλεπω κανονικα. Οποτε μπορεί να έχω φαει softban και να μην το ξερω?

Επεξ/σία από cyberguy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cyberguy είπε

και εγω αυτο το προβλημα εχω. Απο ενα σημειο και μετα που μου ειχε κανει invade ενας hacker, πλεον δεν μπορω ουτε να καλέσω κάποιον, ουτε να κανω invade αλλα ουτε να μου κάνουν invade. messages στο πάτωμα, deaths και player ghosts βλεπω κανονικα. Οποτε μπορεί να έχω φαει softban και να μην το ξερω?

Τι έγινε όταν σου έκανε invade ο hacker? Μάζεψες τίποτα από κάτω που σου άφησε? Αν επανειλημμένα δε μπορείς να συνδεθείς πλέον ακόμα και με password με άτομα που μπορούσες πριν, ναι μάλλον έχεις φάει softban.

In other news  @zeke looks strewng no bleed meta required.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...