Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Zus είπε

Τώρα καταλαβαίνω πώς βγάζουν κάποιοι τόσο εύκολα parries στο Elden Ring.

Μάλλον δεν έπαιξες τέρμα δυσκολία GOT και JFO. :D Εκεί να δεις ποσο μικρό είναι το parry window.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

media%2FFM3K3D9XMAUK4JX.png%3Fname%3Dorig

Το ξέρω χαθήκαμε και απλά κάθε τόσο ποστάρω καμία φώτο ή meme, αλλά περιμένω τα πράγματα για να στήσω pc οπότε δε παίζω και τίποτα.

3 βδομάδες είναι πολλές μακριά από αυτό το έπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω με το bloodhound finesse αλλα το βαρέθηκα, απλά τα άλλα όπλα που έχω είναι60-70dmg πιο κάτω.. Τι να κάνω? Μπορείς να πουλήσεις τα ήδη φτιαγμένα σου όπλα, η απλά αν πας σε άλλο κλαις τα smithing stones? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tntdynamite23 είπε

Παίζω με το bloodhound finesse αλλα το βαρέθηκα, απλά τα άλλα όπλα που έχω είναι60-70dmg πιο κάτω.. Τι να κάνω? Μπορείς να πουλήσεις τα ήδη φτιαγμένα σου όπλα, η απλά αν πας σε άλλο κλαις τα smithing stones? 

Δε μπορεις να παρεις πισω τα smithing stones . Ουσιαστικα πρεπει να παιξεις κ να αναβαθμισεις οτι σου αρεσει κ κρατας κ το bloodhood για backup αν τα βρεις σκουρα μπας κ βολεψει εκει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tntdynamite23 είπε

Παίζω με το bloodhound finesse αλλα το βαρέθηκα, απλά τα άλλα όπλα που έχω είναι60-70dmg πιο κάτω.. Τι να κάνω? Μπορείς να πουλήσεις τα ήδη φτιαγμένα σου όπλα, η απλά αν πας σε άλλο κλαις τα smithing stones? 

Και αυτό όπως είχα πει παραμένει το μεγαλύτερο downfall του game. Αν πεις στα μισά του run να παίξεις κάτι άλλο από τα απλά όπλα (που δε χρειάζονται somber stones) θα χάσεις αρκετό damage γιατί δε θα μπορείς να τα ανεβάσεις εκεί που ήταν το main σου. Βάλαν κάτι λίγες stones στους merchants, αλλά δε σώζει την κατάσταση (είναι και low level οι περισσότερες). Θα πρέπει να πας για τα bells με τη σειρά Altus Plateu (mid game), Mountaintop (near end game) και κερασάκι στη τούρτα να φας Godskin Duo (endgame) για να έχεις ένα όπλο που να συναγωνίζεται σε damage αυτά που παίρνουν somber και μπορείς να τα κάνεις +9 αρκετά early (αν πας προς dragonbarrow μεριά).

Υπενθιμίζω στην network test οι giants στο stormhill είχαν guarantee smithing stone drops, και μπορούσες να ανεβάσεις ότι όπλο ήθελες. Δε ξέρω γιατί άλλαξαν την λογική. Δηλαδή είναι καλύτερο να παίξει ο άλλος μόνο ένα/δύο από τα απλά όπλα μέχρι να βγάλει το game σχεδόν, από το να κάτσει να φαρμάρει 10-20 λεπτά για να δοκιμάσει και κάτι άλλο? Αν είναι για θέμα "balance" είναι αστείο στην πρώτη ώρα μπορείς να φτιάξεις +9 moonveil lol.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Και αυτό όπως είχα πει παραμένει το μεγαλύτερο downfall του game.

Τα smithing stones 1 και 2 πέφτουν αβέρτα, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα βρίσκονται άμα explore. Συμφωνώ συνεχίζει και είναι πιο εύκολο να φτιάξεις τα named weapons, αλλα είναι καλύτερα πριν patch. Προσωπικά έχω μπόλικα φτιαγμένα max στο current level χωρίς ακόμα να έχω πάρει τα bells (πέρα από το πρώτο, 2nd playthrough). Απλά δεν χωράει λάθη, μπορείς να πειραματιστείς με τα +1/2 όσο θες. Το πρόβλημα θα λυνόταν τελείως πιστεύω άμα βάζανε να πουλάνε οι merchants περισσότερες και μεγαλύτερες. Φυσικά ίσος και να μην αλλάξει ποτε γιατί ίσως θέλουν να push multiple playthroughs?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ilos είπε

Και αυτό όπως είχα πει παραμένει το μεγαλύτερο downfall του game. Αν πεις στα μισά του run να παίξεις κάτι άλλο από τα απλά όπλα (που δε χρειάζονται somber stones) θα χάσεις αρκετό damage γιατί δε θα μπορείς να τα ανεβάσεις εκεί που ήταν το main σου. Βάλαν κάτι λίγες stones στους merchants, αλλά δε σώζει την κατάσταση (είναι και low level οι περισσότερες). Θα πρέπει να πας για τα bells με τη σειρά Altus Plateu (mid game), Mountaintop (near end game) και κερασάκι στη τούρτα να φας Godskin Duo (endgame) για να έχεις ένα όπλο που να συναγωνίζεται σε damage αυτά που παίρνουν somber και μπορείς να τα κάνεις +9 αρκετά early (αν πας προς dragonbarrow μεριά).

Υπενθιμίζω στην network test οι giants στο stormhill είχαν guarantee smithing stone drops, και μπορούσες να ανεβάσεις ότι όπλο ήθελες. Δε ξέρω γιατί άλλαξαν την λογική. Δηλαδή είναι καλύτερο να παίξει ο άλλος μόνο ένα/δύο από τα απλά όπλα μέχρι να βγάλει το game σχεδόν, από το να κάτσει να φαρμάρει 10-20 λεπτά για να δοκιμάσει και κάτι άλλο? Αν είναι για θέμα "balance" είναι αστείο στην πρώτη ώρα μπορείς να φτιάξεις +9 moonveil lol.

Ξεκαθαρα εχεις δικιο . Εγω με απλο οπλο εκανα 60 με 70 ωρες να το τερματισω κ αυτο με guide για να βρω πολλε smithing 7 και κυριως 8 . Ειχα παθει σοκ οταν ειχα διαβασει εδω μεσα (μαλλον απο εσενα ) οτι οσα οπλα θελουν somber χρειαζονται μονο μια πετρα για καθε level 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Ξεκαθαρα εχεις δικιο . Εγω με απλο οπλο εκανα 60 με 70 ωρες να το τερματισω κ αυτο με guide για να βρω πολλε smithing 7 και κυριως 8 . Ειχα παθει σοκ οταν ειχα διαβασει εδω μεσα (μαλλον απο εσενα ) οτι οσα οπλα θελουν somber χρειαζονται μονο μια πετρα για καθε level 

Βασικά νομίζω έγινε γιατί τα named weapons δεν περνούν weapon arts, οποτε είναι πιο εύκολα να τα κανεις upgrade αλλα λιγότερο versatile όπως τα unnamed που μπορείς να αλλάξεις art ανάλογος την περίσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά νομίζω έγινε γιατί τα named weapons δεν περνούν weapon arts, οποτε είναι πιο εύκολα να τα κανεις upgrade αλλα λιγότερο versatile όπως τα unnamed που μπορείς να αλλάξεις art ανάλογος την περίσταση.

Τα named έχουν μερικά από τα καλύτερα weapon arts στο game όσο αφορά τα DPS.😁 Για αυτό τον λόγο κιόλας παίζεις τα συγκεκριμένα όπλα. Στο pvp είναι πιο θελκτικά τα απλά γιατί μπορείς να τους βάλεις bloodhound step κλπ. που παίζουν τα cool kids.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Τα named έχουν μερικά από τα καλύτερα weapon arts στο game όσο αφορά τα DPS.😁 Για αυτό τον λόγο κιόλας παίζεις τα συγκεκριμένα όπλα. Στο pvp είναι πιο θελκτικά τα απλά γιατί μπορείς να τους βάλεις bloodhound step κλπ. που παίζουν τα cool kids.

Τώρα άρχισα λίγο να ντίνο σημασία στα named. Προτιμώ ανάλογος το boss/area να αλλάζω art. Μιλάω για pve πάντα έτσι? Ζήτημα να έχω μιση ώρα pvp. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αλλαζα συνεχεια weapon arts στο αρχικο playthrough . Ομως στο ng+ εχω ενα blasphemous blade στο δεξι χερι που με το weapon art του ισοπεδωνει τα παντα . 

Προφανως το ng + θα ειναι πολλες φορες  μικροτερο απο το αρχικο αλλα αγνοησα τις αρχικες περιοχες κ πηγα με τη μια capital (εφαγα πορτα αλλα το εκανα επειδη μπορουσα), radhan , rygard κ εβγαλα capital ευκολα και ηδη αρχιζω να βαριεμαι το weapon art του παραειναι cheat 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...