Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, ilos είπε

Στους προηγούμενους τίτλους σου έκανε matchmaking μόνο μαζί με τους υπόλοιπους που είχαν φάει και αυτοί softban. Κοινώς trainer kids, hackers αλλά πολλές φορές και αθώο κόσμο που την πάτησε από αυτά τα αποβράσματα. Πχ μπορεί να μάζεψε datamined/modded items που του αφήσαν κάτω ή να φάγαν άκυρα flags γιατί έμπαινε ο hacker και αυτοκτονούσε με 10k damage οπότε έτρωγε μετά ban ο host. Γενικά ήταν να μη σου τύχει η φάση.

Και εγω εκανα μια παλαβομαρα πριν λιγες μερες μαζεψα item που ειχε αφησει ενας παιχτης που ειχα καλεσει για coop ΑΛΛΑ ειχα κρατησει back up τα saves τοπικα πριν μπω online και επανεφερα τα saves.

 

Παντως στη συγκεκριμενη περιπτωση ενα σαπουνι μαζεψα αμφιβαλω αν ηταν κατι περιεργο το θεμα μου ηταν ΓΙΑΤΙ το μαζεψα :P

Παντως δεν εχω κανενα θεμα με το online κ μιας που την malenia την εφαγα με coop μιας κ χρειαζοταν respec με το built που ειχα σιγουρα δε εκανα matchmaking με cheaters μας εδερνε κανονικα :P

---------

Παντως οι μαχες που μεναμε 2 ατομα swordman κ κυνηγαγαμε την malenia στη 1η φαση ηταν απο τις πιο διασκεδαστικες του παιχνιδιου . Βεβαια για να βγει ηθελε παικτες με συγκεκριμενα skills, blood splash (που δε το εχουν τα collossial swords) blood , rot spells , energy cannon στη β φαση δε ξερω πως λεγονται αυτα τα spells.

Απο της περιπτωσεις που χαρηκα που εβαλα coop κ γλιτωσα μερικες ωρες ή respec. Δεν εχω την υπομονη που ειχα οταν επαιζα τα παλια ds

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ να ρωτήσω κάτι ?

Ειναι νορμάλ που δεν μου έχει κάνει ποτέ κανένας invade? 

Περα απο μια φορά ενας πολυ nub, απο τότε ξανα τπτ.

Βεβαια εκανα ελαχιστα invades για ενα quest που σου λεει ενας και τέλος.

Η αληθεια ειναι δεν με απασχολει το pvp , εχω απειρες ωρες pvp στα souls, οπότε τωρα μεχρι να το τελειωσω δεν με νοιαζει.

Απλα περίμενα να έχει χαβαλέ και να μου την μπαινουν εκει που κανω progress οι invaders

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι ?

Ειναι νορμάλ που δεν μου έχει κάνει ποτέ κανένας invade? 

Περα απο μια φορά ενας πολυ nub, απο τότε ξανα τπτ.

Βεβαια εκανα ελαχιστα invades για ενα quest που σου λεει ενας και τέλος.

Η αληθεια ειναι δεν με απασχολει το pvp , εχω απειρες ωρες pvp στα souls, οπότε τωρα μεχρι να το τελειωσω δεν με νοιαζει.

Απλα περίμενα να έχει χαβαλέ και να μου την μπαινουν εκει που κανω progress οι invaders

Invader σου μπαινει ΜΟΝΟ οταν παιζεις co-op. Σολο ακομα κ στο online δεν υπαρχουν invades δεν ειναι οπως τα προηγουμενα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως έτσι είναι. Κι εγώ άργησα να το καταλάβω. Φαντάζομαι το έκαναν γιατί γκρίνιαζαν πολλοί.

Κι εγώ όταν έκανα τα quests με τα invades σκεφτόμουν "Τι διάολο, γιατί πέφτω πάντα σε gang".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που δεχομαι ειναι να γκρινιαζουν για τους χάκερς κτλ, γιατι σε ολα τα souls υπήρχνα invaders που σου κατεστρεφαν το save. 

Κατα τα άλλα εχει και αυτο τον γλύκα του, και ας εισαι αυτος που χάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αληθεια λογω των invades επαιζα σχεδον ολο το παιχνιδι offline οποτε ειμαι απο τους noobαδες που χαρηκαν απο την αλλαγη .

Ωστοσο θα μπορουσαν να βαλουν μια επιλογη αν θα δεχεσαι invade solo μιας κ οντως εχει κ αυτο τη γλυκα του κι ας χανεις .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το ακουω να το παιζεις offline σαν επιλογη (μονο το pvp κομματι) γιατι μπορει να εισαι afk ουτως η αλλως και να κανεις αλλα πραγματα σπίτι.

Τεσπα οτι ειναι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι ?

Ειναι νορμάλ που δεν μου έχει κάνει ποτέ κανένας invade? 

Περα απο μια φορά ενας πολυ nub, απο τότε ξανα τπτ.

Βεβαια εκανα ελαχιστα invades για ενα quest που σου λεει ενας και τέλος.

Η αληθεια ειναι δεν με απασχολει το pvp , εχω απειρες ωρες pvp στα souls, οπότε τωρα μεχρι να το τελειωσω δεν με νοιαζει.

Απλα περίμενα να έχει χαβαλέ και να μου την μπαινουν εκει που κανω progress οι invaders

Αν παίζεις solo και δε κάνεις taunters tongue δε τρως ΠΟΤΕ invades από real players. Από NPCs έχει σε συγκεκριμένα σημεία.

Όποιος θέλει invades solo κάνει taunters tongue. Είναι κάπου στο stormhill castle σε ένα δωμάτιο με ένα chest που το φυλάει ένας knight με halberd.

edit - άκυρο αυτό είναι το mimic veil

Το taunters tongue dropάρει αν σκοτώσεις τον NPC invader που βγαίνει αν πέσεις από το μπαλκονάκι στο roundtable.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Αν παίζεις solo και δε κάνεις taunters tongue δε τρως ΠΟΤΕ invades από real players. Από NPCs έχει σε συγκερτιμένα σημεία.

Όποιος θέλει invades solo κάνει taunters tongue. Είναι κάπου στο stormhill castle σε ένα δωμάτιο με ένα chest που το φυλάει ένας knight με halberd.

Αρα υπαρχει επιλογη για invades στο solo ! Απλα οχι στα settings του παιχνιδιου, αλλα με τον κουλο τροπο της From που ανετα μπορει να το μαθεις μετα απο 200 ωρες πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nickk0kkav εγω ήξερα οτι υπάρχει το κλασικο ιτεμ που το πας και σε ''βρισκουν'' πιο ευκολα οι Invaders, αλλα δεν ήξερα οτι δεν τρως καθόλου αν δεν το usareis στο elden.
Τωρα βγάζει νόημα ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην παίζω εγώ όμορφα και ωραία και πετάγεται ο κάθε asswipe να μου fuck up το session μου. Εννοείτε καλύτερα που έγινε έτσι.

Πάντως ειλικρινά guys απορώ πως παίζεται πρώτη φορα με το online ανοιχτό, δηλαδή μέχρι και στο tutorial boss δεν μπορείς να δεις το έδαφος από τα bloodstains.

Btw το game έχει pause, δεν θύμαμα άμα ειπώθηκε. Πας inventory, help, menu explanation. ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σιγά μην παίζω εγώ όμορφα και ωραία και πετάγεται ο κάθε asswipe να μου fuck up το session μου.

 

6d9qa4t2abo71.jpg

Πάντως δεν είναι όλοι οι invaders a'holes. Γίνονται κυρίως από απόγνωση αν πέφτουν συνέχεια σε full gang parties με rivers of blood/double seppukkus/exploiters και τα σχετικά. Εδώ sl 20 κάνω invades και βλέπω gangs με end game gear lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο online μου αρεσουν τα phantoms των αλλων παικτων . Βλεπεις που πανε ενω δεν ειναι σιγουρος πως συνεχιζεις , τα βλεπεις να πολεμανε σε περιοχες που νομιζεις οτι ειναι ασφαλεις , τα κοροιδευεις οταν πηδανε σε γκρεμους :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Στο online μου αρεσουν τα phantoms των αλλων παικτων . Βλεπεις που πανε ενω δεν ειναι σιγουρος πως συνεχιζεις , τα βλεπεις να πολεμανε σε περιοχες που νομιζεις οτι ειναι ασφαλεις , τα κοροιδευεις οταν πηδανε σε γκρεμους :P

Ναι εννοείτε δίνει κάτι extra στο game απλά θα έπρεπε να υπάρχουν επιλογές για το online κομμάτι. Δηλαδή toggle για μηνύματα, phantoms και bloodstains. Το online είναι τελείως unbalanced και προσωπικά δεν έχω ζητήσει βοήθεια ποτε σε boss γιατί φοβάμαι ότι αυτός που θα μπει παίζει να ρίξει το boss με 2 hits. Επίσης λίγο που δοκίμασα duels με end gear από τα 10 fight νίκησα χαλαρά τα 8, τα δυο με σκότωσαν με ROB φυσικά. Ο ένας μάλιστα φαινόταν φρέσκος σαν να μόλις βγήκε από το cemetery. Γενικά δεν το πολύ έχουν το multiplayer τα παλικαρια στην From.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...