Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση ενόψει χειμώνα και gaming περιόδου χαλάρωσης λιωσίματος σπίτι.

Είναι καλή στιγμή να το πιάσω ή έρχεται τίποτα σύντομα και να περιμένω; Το είχα κάνει εγκατάσταση όταν πρωτοβγήκε αλλά η δυσκολία του μου φάνηκε αρκετά υψηλή (και θυμάμαι οτι δεν αλλάζει) για να ασχοληθώ σκληροπυρηνικά με τη πάρτη του και το παράτησα μετά από 5-6 ώρες και καμιά 10αριά θανάτους. Δε ξέρω δηλαδή αν η δυσκολία είχε να κάνει και με bugs ή it is what it is. Κάνα mod να κατεβάσουμε δυσκολία παίζει πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Ερώτηση ενόψει χειμώνα και gaming περιόδου χαλάρωσης λιωσίματος σπίτι.

Είναι καλή στιγμή να το πιάσω ή έρχεται τίποτα σύντομα και να περιμένω; Το είχα κάνει εγκατάσταση όταν πρωτοβγήκε αλλά η δυσκολία του μου φάνηκε αρκετά υψηλή (και θυμάμαι οτι δεν αλλάζει) για να ασχοληθώ σκληροπυρηνικά με τη πάρτη του και το παράτησα μετά από 5-6 ώρες και καμιά 10αριά θανάτους. Δε ξέρω δηλαδή αν η δυσκολία είχε να κάνει και με bugs ή it is what it is. Κάνα mod να κατεβάσουμε δυσκολία παίζει πλέον;

Ανηκει στη κατηγορια του Dark Souls, κατι που σημαινει οτι θα πεθανεις 10000000 φορες. Ειτε σου αρεσει ειτε δε σου αρεσει, αυτο θα συμβει αν θελεις να το τερματισεις. Ετσι μαθαινεις τις κινησεις των αντιπαλων, πως να αμυνεσαι, πως να απαντησεις κτλ. Αν θες να ισοπεδωσεις ολους με τη μια, κουνωντας ενα δακτυλο, καλυτερα να βρεις αλλο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Sartiv said:

 Αν θες να ισοπεδωσεις ολους με τη μια, κουνωντας ενα δακτυλο, καλυτερα να βρεις αλλο παιχνιδι.

Καμία σχέση :)

Έγραψα ότι έγραψα γιατί μου φάνηκε πολύ απαιτητικό. Ποτέ δε βάζω easy normal difficulty σε παιχνίδια που ασχολούμαι άρα δεν θέλω αυτό που περιγράφεις. Ένα κλικ πιο κάτω θα το ήθελα και αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιο mod ή αν βγήκε κάποιο patch που να βελτιώνει lethal bugs ή hitpoint system που να συγχωρεί κάπως.

Αλλά αν περιμένουμε ακόμα το RayTracing τότε θα το περιμένω κι άλλο. Δεν υπάρχει πλέον βιασύνη για gaming και προτιμώ να απολαύσω ένα παιχνίδι ολοκληρωμένο και με όλα τα καλούδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι ενα κλικ πιο κατω δυσκολιας στο συγκεκριμενο. Επειδη ειναι open world,σημαινει οτι μπορεις να μαρκαρεις το δυσκολο content για την ωρα στο μαπ,να πας αλλου παιρνοντας καλυτερα πραματα η ανεβαζοντας μερικα level και να ξαναρθεις αργοτερα.

Δεν ειναι γραμμικο,αρα δεν θα κολλησεις σε τοιχο δυσκολιας,αυτο ειναι και το μεγαλυτερο του πλεονεκτημα που το κανει πιο προσβασιμο σε σχεση με τα παλαιοτερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Alastor192 said:

Δεν χρειαζεσαι ενα κλικ πιο κατω δυσκολιας στο συγκεκριμενο. Επειδη ειναι open world,σημαινει οτι μπορεις να μαρκαρεις το δυσκολο content για την ωρα στο μαπ,να πας αλλου παιρνοντας καλυτερα πραματα η ανεβαζοντας μερικα level και να ξαναρθεις αργοτερα.

Δεν ειναι γραμμικο,αρα δεν θα κολλησεις σε τοιχο δυσκολιας,αυτο ειναι και το μεγαλυτερο του πλεονεκτημα που το κανει πιο προσβασιμο σε σχεση με τα παλαιοτερα

ίσως να έχεις δίκιο. λέω πρώτες 5 ώρες είναι ας πάω straight line να δω τι παίζει με το story και τα quest και ξανοίγομαι παράπλευρα λίγο αργότερα.

παρόλαυτά αν υπάρχει σε αναμονή RT patch θα το περιμένω κι άλλο. Προφανώς με εντυπωσίασε και χωρίς RT αλλά οκ...τόσους μήνες μετά ας έρθει και το RT να το δω full glory.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ίσως να έχεις δίκιο. λέω πρώτες 5 ώρες είναι ας πάω straight line να δω τι παίζει με το story και τα quest και ξανοίγομαι παράπλευρα λίγο αργότερα.

παρόλαυτά αν υπάρχει σε αναμονή RT patch θα το περιμένω κι άλλο. Προφανώς με εντυπωσίασε και χωρίς RT αλλά οκ...τόσους μήνες μετά ας έρθει και το RT να το δω full glory.

Τα game awards ειναι μεθαυριο νομιζω κ ειναι ευκαιρια για ανακοινωσεις . Μιλαω για το rt patch ή κανα expansion (θα'θελα)

 

Γενικα το απαιτητικο gameplay και το trial and error . Η ευχαριστηση ερχεται οταν μετα απο 30 deaths περνεις ενα δυνατο οπλο κ αρχιζεις να ριχνεις λιγο ξυλο κ εσυ, οταν δοκιμαζεις κατι διαφορερικο κ πετυχαινει , οταν καταφερενεις να αποφυγεις υπουλα καποιον εχθρο κ φτανεις το επομενο checkpoint κτλ . 

Και πρεπει να καταλαβεις οτι δε χρειαζεται να σκοτωνεις ΟΛΟΥΣ τους εχθρους καθε φορα , αυτο θα ηταν πολυ κουραστικο

 

Το να ριξεις την δυσκολια ωστε να δεις τα τοπια ή την υποθεση ή οτιδωποτε ειναι κατι που το έχω κάνει πολλες φορες σε αλλα παιχνιδια αλλα εδω η δυσκολια ΕΙΝΑΙ το παιχνιδι . Δεν εχει νοημα να ψαχνεις mods κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

wise-choice.gif

Απο περιεργεια, γτ ειναι καλυτερο στο pc? Ειναι bugfree πλεον η pc εκδοση? Και απο αριθμο players?

Σχετικα με hacks κτλ τι παιζει? (Γτ ισως επηρεασει και το pvp) 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...