Προς το περιεχόμενο

Έτερος εγώ


NikosRocknRolla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί το "Απόστολε" κι "Απόστολε"; Που τελικά, ένας Θεός ξέρει τελικά σε τι εξυπηρετούσε η παρουσία του Απόστολου και της Διδασκάλου σε αυτόν τον κύκλο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 459
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα έχετε ήδη γράψει τα πάμπολλα προβλήματα της σειράς. Εγώ θα εστιάσω και σε ένα άλλο, ένα πρόβλημα που έχει από την 1η σεζόν αλλά και την ταινία.

Πολύ κακός ήχος. Ακούγονται ένα σωρό θόρυβοι, πόρτες που κλείνουν, σκαμπό και καρέκλες να τσιρίζουν, όλα πολύ αποπροσανατολιστικά. Έναν άνθρωπο με μικρόφωνο (boomer) δεν μπορούν να βάλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Είναι σειρά βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο του Δημάκη, του chaser Γεράκι. Είναι αληθινή ιστορία και αφορά έγκλημα που έγινε πριν 100 και πλέον χρόνια στα Κύθηρα. Σενάριο Παπαοικονόμου, αν δεν κάνω λάθος. Ανυπομονώ!

Επεξ/σία από lyda94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που θα ήθελα να δω -γενικότερα στην ελληνική τηλεόραση- είναι κάποια στιγμή να αρχίσουν να αλλάζουν αισθητά την εμφάνισή τους για τις ανάγκες του ρόλου ή ακόμη και για λόγους διαφοροποίησης σε σχέση με ένα πασίγνωστο ρόλο τους.

Το βασικό μου θέμα με τον Παπαδόπουλο, λ.χ., στη σειρά αλλά και γενικότερα, είναι πως υποδύεται παντού τον εαυτό του, ίδια εκφορά λόγου, ίδιος επιτονισμός, ίδιο χτένισμα/κούρεμα από την εποχή των Απαράδεκτων.

Δεν ξυρίζονται, δεν κόβουν μαλλιά, δεν αφήνουν γένια, τίποτε.

Δεν λέω να γίνουν Κρίστιαν Μπέιλ (κι αυτό δεν ξέρω πόσο καλό είναι, οι τόσο δραστικές μεταβολές στο βάρος του) αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε σοβαρά βήματα προόδου στο συγκεκριμένο κομμάτι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Snoob είπε

Αυτό που θα ήθελα να δω -γενικότερα στην ελληνική τηλεόραση- είναι κάποια στιγμή να αρχίσουν να αλλάζουν αισθητά την εμφάνισή τους για τις ανάγκες του ρόλου ή ακόμη και για λόγους διαφοροποίησης σε σχέση με ένα πασίγνωστο ρόλο τους.

Το βασικό μου θέμα με τον Παπαδόπουλο, λ.χ., στη σειρά αλλά και γενικότερα, είναι πως υποδύεται παντού τον εαυτό του, ίδια εκφορά λόγου, ίδιος επιτονισμός, ίδιο χτένισμα/κούρεμα από την εποχή των Απαράδεκτων.

Δεν ξυρίζονται, δεν κόβουν μαλλιά, δεν αφήνουν γένια, τίποτε.

Δεν λέω να γίνουν Κρίστιαν Μπέιλ (κι αυτό δεν ξέρω πόσο καλό είναι, οι τόσο δραστικές μεταβολές στο βάρος του) αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε σοβαρά βήματα προόδου στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Συμφωνώ, αν και στην Ελλάδα δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να δούμε αλλαγές επιπέδου Κάρτερ, Μπέιλ, Ντεπ, Oldman κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

γεια σας παιδια μπορει καποιος να μου στειλει σε προσωπικο μυνημα τα τορρεντ για την δευτερη και τριτη σεζον της σειρας γιατι δεν τα βρισκω πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα την πρωτη σεζον,λεω νταξει καλουτσικη ηταν,παμε για την επομενη

Η δευτερη αρχισε να φερνει πισω χαρακτηρες της πρωτης ταινιας χωρις λογο κατεμε και τα πραματα αρχισαν να κυλανε αργα και γενικοτερα να περιπλεκονται,η υπομονη μου πεφτει

Τριτη σεζον την σταματησα στο 3ο επεισοδιο,δεν αντεξα

 

Η ταινια παραμενει το καλυτερο μερος του franchise

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...