Προς το περιεχόμενο

25 εκατομμύρια συσκευές Android έχουν μολυνθεί με το malware «Agent Smith»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, vagosd είπε

Το s8 είναι πιο γρήγορο και από iPhone 7 δοκιμασμένο,  πόσο μάλλον από 6s . Από σταθερότητα δεν έχω δει διαφορά.  Και microbug έχουν και τα iPhone γι'αυτό βγαίνουν αναβαθμίσεις μέσα στη χρονιά.  Αλλιώς από ios 12 θα πήγαινες σε 13 . 

Kανενα bug εννοω τα μικροκολληματα πουυ κανει μερικες φορες το adroid,στο iphone δεν εχω δει κατι τετοιο.
Απο ταχυυτητα δεν εχω λογο να σου πω ψεματα,σε καθε καινουργια ενημερωση που κανει ο φιλοσ μου τα τεσταρουμε αλλα το αποτελεσμα παλι το ιδιο,το iphone εχει εμφανη διαφορα στην ταχυυτητα,ποσο μαλλον στο multitasking...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

καλο. το αλλο με τον τοτο το ξερεις?

Και iphone 7 2016 , s8 2017 μαρτιο.

Τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια !

Α και μην ξεχασεις ./ Παρακαλα τους λιγο να σου δωσουν καμια αναβαθμιση μετα απο 1.5 χρονο

Είχες κάτι από s8 και μετά και συνέχιζε να σου φαίνεται καλό το iPhone? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagosd είπε

Είχες κάτι από s8 και μετά και συνέχιζε να σου φαίνεται καλό το iPhone? 

πηρα mate 10 pro και το εδωσα την τριτη μερα και πηρα iphone 8 plus.και μην μ πεις οτι το s8 ηταν καλυτερο απο το mate 10 pro. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιωργος Στα είπε

Kανενα bug εννοω τα μικροκολληματα πουυ κανει μερικες φορες το adroid,στο iphone δεν εχω δει κατι τετοιο.
Απο ταχυυτητα δεν εχω λογο να σου πω ψεματα,σε καθε καινουργια ενημερωση που κανει ο φιλοσ μου τα τεσταρουμε αλλα το αποτελεσμα παλι το ιδιο,το iphone εχει εμφανη διαφορα στην ταχυυτητα,ποσο μαλλον στο multitasking...

Το iphone έχει πολύ άμεσο animation στο άνοιγμα της εφαρμογής.  Μέχρι να φορτώσει περιεχόμενο είναι πιο αργό.  Επίσης μη δοκιμάζεις να ανοίξεις εφαρμογή που ήδη τρέχει.  Πάρε και τα 2 Κάνε kill όλα τα task και άνοιξε πχ facebook . Δες που θα έχει εμφανίσει περιεχόμενο πρώτα ;)

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

πηρα mate 10 pro και το εδωσα την τριτη μερα και πηρα iphone 8 plus.και μην μ πεις οτι το s8 ηταν καλυτερο απο το mate 10 pro. 

Δε το είχα ποτέ το mate δε μπορώ να φέρω άποψη.  Αλλά το γεγονός ότι πήγες σε LCD fhd οθόνη με bezel προηγούμενης γενιάς και σου άρεσε μάλλον δεν είσαι φαν της τελευταίας  τεχνολογίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

πηρα mate 10 pro και το εδωσα την τριτη μερα και πηρα iphone 8 plus.και μην μ πεις οτι το s8 ηταν καλυτερο απο το mate 10 pro. 

To mate 10 pro ειναι κλασεις ανωτερο απο το 8plus το οποιο δειχνει σαν κινητο του 2012. IPS οθονη τεραστια bezels. Το mate 10 pro εχει οθοναρα τουμπανο socket 6gb ram κορυφαια καμερα και μπαταριαρα. Την χειροτερη επιλογη εκανες να το δωσεις και να παρεις ενα πολυ χειροτερο κινητο. Το S8 ειναι χειροτερο απο το mate 10 pro σε ολα εκτος ισως οθονης.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

To mate 10 pro ειναι κλασεις ανωτερο απο το 8plus το οποιο δειχνει σαν κινητο του 2012. IPS οθονη τεραστια bezels. Το mate 10 pro εχει οθοναρα τουμπανο socket 6gb ram κορυφαια καμερα και μπαταριαρα. Την χειροτερη επιλογη εκανες να το δωσεις και να παρεις ενα πολυ χειροτερο κινητο. Το S8 ειναι χειροτερο απο το mate 10 pro. 

τουμπανο socket κατωτερο ενος Α socket, 6gb ram διοτι το android ειναι ασηκωτο , μπαταρια καλη ναι , καμερα μετρια λογω χρωματικης αποδοσης huawei. Ειμαι του natural τυπος και οχι του pusharismenou.

Δεν την βρισκω με το να λεω εχει αυτα τα σπεκς, αλλα με το να κανω την δουλεια μου οπως πρεπει , χωρις κανενα θεμα

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

τουμπανο socket κατωτερο ενος Α socket, 6gb ram διοτι το android ειναι ασηκωτο , μπαταρια καλη ναι , καμερα μετρια λογω χρωματικης αποδοσης huawei. Ειμαι του natural τυπος και οχι του pusharismenou.

Βαζοντας διπλα ενα 8plus και ενα κοσμημα mate 10 pro η διαφορα φαινεται. Ο kirin 970 ειναι στα ιδια με το socket που φοραει το 8plus. Εκτος και αν εισαι full του ios που εκει ειναι θεμα γουστου σε ολα τα υπολοιπα ενα mate 10 pro ειναι μπροστα απο s8 και iphone 8plus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βαζοντας διπλα ενα 8plus και ενα κοσμημα mate 10 pro η διαφορα φαινεται. Ο kirin 970 ειναι στα ιδια με το socket που φοραει το 8plus. Εκτος και αν εισαι full του ios που εκει ειναι θεμα γουστου σε ολα τα υπολοιπα ενα mate 10 pro ειναι μπροστα απο s8 και iphone 8plus. 

Σε οθονη και μπαταρια ειναι μπροστα και στο design εναντι του 8plus. Κοσμημα δεν ειναι. 

Τιποτα αλλο.

Μαλλον κατι εχεις μπερδεψει

254485?w=1000&fit=clip

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Σε οθονη και μπαταρια ειναι μπροστα και στο design εναντι του 8plus. Κοσμημα δεν ειναι. 

Τιποτα αλλο.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8854&idPhone2=8131

Μαζι με v30 ισως απο τα πιο ομορφα κινητα εκει εξω. Δεν το πηρα γιατι δεν επερνε sd. Το μονο αρνητικο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8854&idPhone2=8131

Μαζι με v30 ισως απο τα πιο ομορφα κινητα εκει εξω. Δεν το πηρα γιατι δεν επερνε sd. Το μονο αρνητικο του.

Πραγματικα τι συγκριση μ δειχνεις ? Τα specs? LOL

254485?w=1000&fit=clip

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

τουμπανο socket κατωτερο ενος Α socket, 6gb ram διοτι το android ειναι ασηκωτο , μπαταρια καλη ναι , καμερα μετρια λογω χρωματικης αποδοσης huawei. Ειμαι του natural τυπος και οχι του pusharismenou.

Δεν την βρισκω με το να λεω εχει αυτα τα σπεκς, αλλα με το να κανω την δουλεια μου οπως πρεπει , χωρις κανενα θεμα

Το android είναι ασήκωτο Γιατί έχει πόσες δυνατότητες που το ios δεν έχει.  Το android μπορεί να γίνει όπως το θες . Το iphone είναι όπως το θέλει η apple 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagosd είπε

Το android είναι ασήκωτο Γιατί έχει πόσες δυνατότητες που το ios δεν έχει.  Το android μπορεί να γίνει όπως το θες . Το iphone είναι όπως το θέλει η apple 

Θα θελα να μαθω εσεις με τις τοσες δυνατοτητες ενος android δεν κανουμε οι εμεις του IOS. 

Εκτος απο το να αλλαζετε κουμπακια , εικονιδια , launcher και να περνατε οτι σπασμενο υπαρχει.  Α και να τα ξεκλειδωνετε , και να τα κανετε οτι πιο ανασφαλες υπαρχει. Ειναι π ειναι...

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, Lomar είπε

Πολύ σωστά, για 10χρονα και ηλικιωμένους είναι ότι πρέπει, εκτός και αν κανένας γνωστός τους πείσει να κάνουν jailbreak το ios τους ή κατεβάσουν εφαρμογές από τρίτους.

Για τους υπόλοιπους που απλά δεν κατεβάζουμε από άσχετα third-party app whorehouses και πληρώνουμε τους devs που αξίζουν τον κόπο, δεν έχει γίνει ποτέ τίποτα τέτοιο.

out-of-flame-mode: PEBCAK είναι το ζήτημα, όχι τα λειτουργικά αυτά καθεαυτά.

Είμαι πολύ περίεργος για την χρήση που κανεις ώστε να χρειάζεσαι κάτι που δεν υπάρχει στο App Store/play store και δεν είσαι καλυμμένος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Θα θελα να μαθω εσεις με τις τοσες δυνατοτητες ενος android δεν κανουμε οι εμεις του IOS. 

Εκτος απο το να αλλαζετε κουμπακια , εικονιδια , launcher και να περνατε οτι σπασμενο υπαρχει.  Α και να τα ξεκλειδωνετε , και να τα κανετε οτι πιο ανασφαλες υπαρχει. Ειναι π ειναι...

Μπορεί να θέλουμε στην επιφάνεια εργασίας να βάλουμε μια σημείωση να τη βλέπουμε χωρίς να πρέπει να ανοίξουμε κάποια εφαρμογή.  Μπορεί να θέλουμε ένα desktop με ένα εικονιδιακι δεξιά κάτω και πολλά άλλα. Μπορεί να θέλουμε το κινητό μας να είναι ένας μικρός υπολογιστής τσέπης. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagosd είπε

Μπορεί να θέλουμε στην επιφάνεια εργασίας να βάλουμε μια σημείωση να τη βλέπουμε χωρίς να πρέπει να ανοίξουμε κάποια εφαρμογή.  Μπορεί να θέλουμε ένα desktop με ένα εικονιδιακι δεξιά κάτω και πολλά άλλα. Μπορεί να θέλουμε το κινητό μας να είναι ένας μικρός υπολογιστής τσέπης. 

Μπορεις να τα βαλεις σαν widget , σαν εικονιδια τα notes, σαν wallpaper , σαν lockscreen .

Ακριβως οτι σ ειπα. Εικονιδια. Υπολογιστης τσεπης ειναι και το iOS. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...