Προς το περιεχόμενο

25 εκατομμύρια συσκευές Android έχουν μολυνθεί με το malware «Agent Smith»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Αλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι το Android είναι για να παίζεις κανένα παιχνίδι και να βλεπεις τα νέα.

θυμαμαι πριν κατι μηνες που το ios εβγαζε κατι παρομοια καθε βδομαδα και κανουργιο θεμα ειχε και σχολιαζαμε ολοι απο κατω "παρε iphone να ξεγνιασεις" τα κινητα ειναι μονο για fb και ινστα το ιδιο τρυπια ειναι απλα με ακομα λιγοτερες δυνατοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν όψη 2019 όλοι ψάχνουν ένα λογισμικό ποιο ασφαλές ειδικά στο εξωτερικό που όλοι κρατάνε κάρτες και προσωπικά δεδομένα στο κινητό δύστυχος το ανδροιντ χάνει πολύ σε αυτό. 

 

Όσο για jailbreak & root δεν άχρηστα αν έχεις προσωπικά δεδομένα σημαντικά στο κινητό δεν υπάρχει λογική να το κανείς Θέτις τν εαυτό σου σε κίνδυνο. 

 

Σταματήστε να βλέπετε μόνο Ελλάδα δείτε και λίγο ποιο έξω πως σκέφτονται. Σκέψεις θα πάρω ένα κινητό να το κάνω ροοτ να έχω όλες της εφαρμογές και τα δεδομένα μ σε public server στην Κίνα δεν αξίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Αλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι το Android είναι για να παίζεις κανένα παιχνίδι και να βλεπεις τα νέα.

Ενώ το iphone να κάνεις καμιά κλήση άντε να παίρνεις και κάνα μήνυμα ..... Όχι να σου στέλνουν βέβαια link
Τα πάντα έχουν κενά ασφαλείας. Από ένα nokia 3310 μέχρι και ένα Boing 747 . Είναι πολύπλοκα συστήματα με πάρα πολλά features και λογικό είναι χάσουν την μπάλα  100 ικανά μυαλά που μπορεί να τα κατασκεύαζαν.
Τόσο η apple, όσο και η Google έχουν φτιάξει πραγματικά ασφαλείς συσκευές ωστόσο είχαν κενά ασφαλείας τα οποία και κάλυψαν. Όσο θα προσθέτουν νέα features λογικό είναι να αφήνουν και άλλα κενά.
Ο ημιμαθής χρήστης ωστόσο πάντα θα καταφέρνει να δημιουργεί μόνος του αυτά τα κενά απλά αγνοώντας τους μηχανισμούς ασφαλείας που προσφέρει το Λ.Σ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Ενώ το iphone να κάνεις καμιά κλήση άντε να παίρνεις και κάνα μήνυμα ..... Όχι να σου στέλνουν βέβαια link

To link που παραθετεις εχει ληξει εδω και 14 μηνες.

Οταν εχεις ανοικτο λειτουργικο, θα δελεαστεις να εγκαταστησεις εφαρμογες δωρεαν ενω κανονικα ειναι επι πληρωμη.

Τα υπολοιπα να ειχαμε να λεγαμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη την στιγμη εχω ενα iphone 6s και σκευτομαι σε αναβαθμιση σε καποιο high end android,μετα απο απο αυτο το αρθρο τελικα η αναβαθμιση μου θα ειναι παλι iphone.
Ποτε μετανιωμενος με αυτες τις συσκευυες.

Επεξ/σία από Γιωργος Στα
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Γιωργος Στα είπε

Αυτη την στιγμη εχω ενα iphone 6s και σκευτομαι σε αναβαθμιση σε καποιο high end android,μετα απο απο αυτο το αρθρο τελικα η αναβαθμιση μου θα ειναι παλι iphone.
Ποτε μετανιωμενος με αυτες τις συσκευυες.

Έχοντας πάει από 6s σε note 9 , έχω να σου πω ότι δε θα γυρίσω σε iPhone μέχρι να ξαναβγεί κάτι αξιόλογο. Και με το iphone ευχαριστημένος ήμουν αλλά το note απλά δεν παίζεται. Και εγώ δεν περίμενα να είναι τόσο σταθερό όσο το ios αλλά έλα που είναι. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε στο pc αν κατεβάζεις ότι μαλάκια από οπουδήποτε η microsoft σου φταίει...να γιατί μας βγήκε ο γουρλοματις.

Επεξ/σία από vasilissouvlaki
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple fanboy είμαι, το android είναι "ινδιάνικο", αλλά όποιος ανοίγει εδώ flame απλά δεν διάβασε την τελευταία παράγραφο.

Καλή η πλάκα και το δούλεμα αλλά κάπου φτάνουμε και στα όρια της καφρίλας. 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΡΕ ΟΛΟ ΤΑ ΑΡΘΡΟ!

  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosd είπε

Έχοντας πάει από 6s σε note 9 , έχω να σου πω ότι δε θα γυρίσω σε iPhone μέχρι να ξαναβγεί κάτι αξιόλογο. Και με το iphone ευχαριστημένος ήμουν αλλά το note απλά δεν παίζεται. Και εγώ δεν περίμενα να είναι τόσο σταθερό όσο το ios αλλά έλα που είναι. 

Δεν ξερω τι κανει το note 9,αλλα σε συγκριση με το σ8 του φιλου μου, το 6s ειναι πολυ πιο γρηγορο-σταθερο και χωρις να παρουσιαζει κανενα μικροbug...

To μονο θετικο ειναι οι καμερες και η οθονη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Γιωργος Στα είπε

Δεν ξερω τι κανει το note 9,αλλα σε συγκριση με το σ8 του φιλου μου, το 6s ειναι πολυ πιο γρηγορο-σταθερο και χωρις να παρουσιαζει κανενα μικροbug...

To μονο θετικο ειναι οι καμερες και η οθονη

Το s8 είναι πιο γρήγορο και από iPhone 7 δοκιμασμένο,  πόσο μάλλον από 6s . Από σταθερότητα δεν έχω δει διαφορά.  Και microbug έχουν και τα iPhone γι'αυτό βγαίνουν αναβαθμίσεις μέσα στη χρονιά.  Αλλιώς από ios 12 θα πήγαινες σε 13 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagosd είπε

Έχοντας πάει από 6s σε note 9 , έχω να σου πω ότι δε θα γυρίσω σε iPhone μέχρι να ξαναβγεί κάτι αξιόλογο. Και με το iphone ευχαριστημένος ήμουν αλλά το note απλά δεν παίζεται. Και εγώ δεν περίμενα να είναι τόσο σταθερό όσο το ios αλλά έλα που είναι. 

καλο. το αλλο με τον τοτο το ξερεις? 2015 iphone 6s με 2018 note 9. Πραγματικα εισαι αντικειμενικος και πρεπει να σε παρουμε σοβαρα

15 λεπτά πριν, vagosd είπε

Το s8 είναι πιο γρήγορο και από iPhone 7 δοκιμασμένο,  πόσο μάλλον από 6s . Από σταθερότητα δεν έχω δει διαφορά.  Και microbug έχουν και τα iPhone γι'αυτό βγαίνουν αναβαθμίσεις μέσα στη χρονιά.  Αλλιώς από ios 12 θα πήγαινες σε 13 . 

 

Και iphone 7 2016 , s8 2017 μαρτιο.

 

Τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια !

Α και μην ξεχασεις ./ Παρακαλα τους λιγο να σου δωσουν καμια αναβαθμιση μετα απο 1.5 χρονο

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...