Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire 5, 15.6" Full HD IPS Display, AMD Ryzen 3 3200U, Vega 3 Graphics, 4GB DDR4, 128GB SSD, Backlit Keyboard, Windows 10 in S Mode, A515-43-R19L στα 315 ευρώ ΤΕΛΟΣ


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Του θέματος. Έχει IPS οθόνη και καλύτερο επεξεργαστή. Αυτά τα 2 τα «παντρεύεσαι», δεν αλλάζουν. SSD και περισσότερη RAM μπορείς να βάλεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο Ε15 το είχα για 2 εβδομάδες στα χέρια μου. Είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας-προσέγγισης με το Aspire 5.
Πιο ογκώδες, πιο βαρύ, με DVD, DDR3 RAM και μηχανικό HDD. Όλα αυτά βέβαια αλλάζουν-αναβαθμίζονται. Αυτό που δεν αλλάζει είναι η 'ξεπλυμένη' ΤΝ οθόνη του. Και βέβαια μην περιμένεις τη διαφημιζόμενη διάρκεια μπαταρίας.
Πιστεύω το Aspire 5 είναι καλύτερη ευκαιρία για τα λεφτά που ζητάει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karatzes είπε

Το συγκεκριμένο Ε15 το είχα για 2 εβδομάδες στα χέρια μου. Είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας-προσέγγισης με το Aspire 5.
Πιο ογκώδες, πιο βαρύ, με DVD, DDR3 RAM και μηχανικό HDD. Όλα αυτά βέβαια αλλάζουν-αναβαθμίζονται. Αυτό που δεν αλλάζει είναι η 'ξεπλυμένη' ΤΝ οθόνη του. Και βέβαια μην περιμένεις τη διαφημιζόμενη διάρκεια μπαταρίας.
Πιστεύω το Aspire 5 είναι καλύτερη ευκαιρία για τα λεφτά που ζητάει.

Για την οθονη θα συμφωνησω απολυτα. Το ειχα αρκετο καιρο.  Αλλα η μπαταρια ειναι η καλυτερη στην κατηγορια. 60wh.  Bγαζει για πλακα 7 ωρες και παει μεχρι 8 και 9.  Επισης ο επεξεργαστης ειναι πολυ καλος.

Το aspire 5 θα εχει τη μιση αυτονομια. Το παραγγειλα και αυτο παντως αλλα σε μπαταρια η διαφορα θα ειναι τεραστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το 5 θα έχει μικρότερη μπαταρία. Λογικό, λόγω κατασκευής και μεγέθους. Και εμένα 8 ώρες μου έβγαζε το Ε15, που είναι ικανοποιητικότατες. Απλά το έγραψα για το φίλο που το σκέφτεται να μην περιμένει τις >13 ώρες που διαφημίζει η acer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, karatzes είπε

Σίγουρα το 5 θα έχει μικρότερη μπαταρία. Λογικό, λόγω κατασκευής και μεγέθους. Και εμένα 8 ώρες μου έβγαζε το Ε15, που είναι ικανοποιητικότατες. Απλά το έγραψα για το φίλο που το σκέφτεται να μην περιμένει τις >13 ώρες που διαφημίζει η acer.

Ααα οκ. 13 ουτε για πλακα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, GBorb είπε

Λεω να το παρω. Εχω και prime account.

Την αλλαγη από $ σε € να την κανει η καρτα ή το amazon?

δες την υπογραφη του talos_2002 ενα μηνυμα πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω τώρα κι εγώ μια ερώτηση... Σε σχέση με: https://www.electroholic.gr/el/product/COMLEN01078?skr_prm=WyI2ZmVhMTg0ZC02NDc4LTQ1MDAtOTUyMC0yNjU4NDJmZjRlNWUiLDE1NjMyNjU5NDIzMDUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

ποιο θα προτιμούσατε αν μπορούσατε να κόψετε τιμολόγιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kalampakas. είπε

δες την υπογραφη του talos_2002 ενα μηνυμα πιο πανω

Σε ευχαριστω

Το παραγγειλα και αφησα την τραπεζα να κανεις την αλλαγη του νομισματος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kalampakas. είπε

δες την υπογραφη του talos_2002 ενα μηνυμα πιο πανω

Καλησπέρα, με prime μου βγαίνει στα 349$ άρα -> 322€ βάζοντας πληρωμή σε δολάρια. Πώς το κάνω να βγαίνει 310 η 315 ευρώ που διαβάζω πιο πάνω;

2% μου παίρνει η κάρτα για αγορά σε ξένο νόμισμα, αν βοηθάει.

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Everest είπε

Καλησπέρα, με prime μου βγαίνει στα 349$ άρα -> 322€ βάζοντας πληρωμή σε δολάρια. Πώς το κάνω να βγαίνει 310 η 315 ευρώ που διαβάζω πιο πάνω;

2% μου παίρνει η κάρτα για αγορά σε ξένο νόμισμα, αν βοηθάει.

amazon 349 dollars= 310.90 euro + ταρίφα amazon = 322 euro
amazon 349 dollars=310.90 euro + ταρίφα τράπεζας 2% *310= 310.90 + 6.2 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kalampakas. είπε

amazon 349 dollars= 310.90 euro + ταρίφα amazon = 322 euro
amazon 349 dollars=310.90 euro + ταρίφα τράπεζας 2% *310= 310.90 + 6.2 euro

Μην ξεχασετε εχει και τελωνειο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GBorb είπε

Μην ξεχασετε εχει και τελωνειο

Έχει συμπεριληφθεί στην τιμή, δεν θα σου ζητήσουν να πληρώσεις κάτι επιπλέον μόλις φτάσει εδώ.

Επεξ/σία από LF21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...