Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire 5, 15.6" Full HD IPS Display, AMD Ryzen 3 3200U, Vega 3 Graphics, 4GB DDR4, 128GB SSD, Backlit Keyboard, Windows 10 in S Mode, A515-43-R19L στα 315 ευρώ ΤΕΛΟΣ


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, kalampakas. είπε

amazon 349 dollars= 310.90 euro + ταρίφα amazon = 322 euro
amazon 349 dollars=310.90 euro + ταρίφα τράπεζας 2% *310= 310.90 + 6.2 euro

Ωραία, συμφέρει η τράπεζα. Όμως που δίνει αυτή την επιλογή; Κοίταξα στις ρυθμίσεις του λογαριασμού και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο στο περιβάλλον πριν την υποβολή της αγοράς έχει επιλογή σε δολάρια ή ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Everest είπε

Ωραία, συμφέρει η τράπεζα. Όμως που δίνει αυτή την επιλογή; Κοίταξα στις ρυθμίσεις του λογαριασμού και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο στο περιβάλλον πριν την υποβολή της αγοράς έχει επιλογή σε δολάρια ή ευρώ.

Βάζεις πληρωμή σε δολάρια και αφήνεις την τράπεζα σου να κάνει την μετατροπή. 

Εμένα έτσι μου τράβηξαν από την κάρτα Πειραιώς 310,81 ευρώ. 

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Everest είπε

Ωραία, συμφέρει η τράπεζα. Όμως που δίνει αυτή την επιλογή; Κοίταξα στις ρυθμίσεις του λογαριασμού και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο στο περιβάλλον πριν την υποβολή της αγοράς έχει επιλογή σε δολάρια ή ευρώ.

η τραπεζά σου θα σε χρεώσει 316 ευρω εφόσον ισχύει η προμήθεια 2% που αναφέρεις. πληρώνεις σε δολλάρια και η τράπεζα αναλαμβάνει τη μετατροπή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα, δηλαδή παρόλο που εγώ κάνω τη μετατροπή με την ισοτιμία που αναφέρει το άμαζον πιο κάτω, αυτό δεν ισχύει και η τράπεζα χρεώνει λιγότερα από την "ισοτιμία άμαζον". 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vasalpa είπε

Να κάνω τώρα κι εγώ μια ερώτηση... Σε σχέση με: https://www.electroholic.gr/el/product/COMLEN01078?skr_prm=WyI2ZmVhMTg0ZC02NDc4LTQ1MDAtOTUyMC0yNjU4NDJmZjRlNWUiLDE1NjMyNjU5NDIzMDUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

ποιο θα προτιμούσατε αν μπορούσατε να κόψετε τιμολόγιο? 

Από Αμερική δεν νομίζω να αφαιρεί το ΦΠΑ όπως γίνεται εντός Ε.Ε.

Αν κάνω λάθος ας με διορθωθεί κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Από Αμερική δεν νομίζω να αφαιρεί το ΦΠΑ όπως γίνεται εντός Ε.Ε.

Αν κάνω λάθος ας με διορθωθεί κάποιος.

Όχι εννοώ το λάπτοπ από Ελλάδα με τιμολόγιο βγαίνει στα ίδια χρήματα με αυτό του θέματος. Ποιο θα προτιμούσατε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, vasalpa είπε

Όχι εννοώ το λάπτοπ από Ελλάδα με τιμολόγιο βγαίνει στα ίδια χρήματα με αυτό του θέματος. Ποιο θα προτιμούσατε;

To laptop που κοιτάς από Ελλάδα, έχει σίγουρα καλύτερο τετραπύρηνο επεξεργαστή Ryzen 5 3500U vs του διπύρηνου Ryzen 3 3200u και κάπως καλύτερη κάρτα γραφικών Vega 8 vs Vega 3

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-3500U-vs-AMD-Ryzen-3-3200U/3421vs3431

Τι δεν έχει;;;  Ips panel, δίσκο Μ2 nvme ( που μπορείς εύκολα όμως και σχετικά φθηνά να βάλεις εσύ ), φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, μικρότερη μπαταρία και αυτονομία ( νομίζω ότι τα Lenovo έχουν 30watt, ενώ το Acer 45watt), Windows 10 αλλά ok  και ποιότητα κατασκευής και σχεδίασης  που υπολείπεται κατά ένα κλικ από το Acer.

Αυτά είναι τα δεδομένα, ανάλογα με τις ανάγκες σου, αποφασίζεις.

 

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, talos_2002 είπε

Όταν πατάω Proceed to checkout, το αλλάζει από 269 σε 329.99. Κάποια ιδέα;

Αν προχωρησεις μηπως σου αφαιρει 60.99 δολαρια σε επομενο βημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, talos_2002 είπε

Όταν πατάω Proceed to checkout, το αλλάζει από 269 σε 329.99. Κάποια ιδέα;

Δες πως εξηγείται:

 

Screenshot_20190716-215427_Opera.jpg

Σου αφαιρεί δηλαδή 60.99, όπως λέει και ο φίλος @papafigos84, από πάνω......................349.26 σε δολάρια λοιπόν. Εσύ αγοράζεις σε δολάρια. Και μετά η τράπεζα σου κάνει την μετατροπή και τους πληρώνει σε ευρώ. 

Εμένα η Πειραιώς τους έστειλε 310,81 ευρώ. 

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αναβάθμιση της μνήμης, αναφέρεται αυτό:

Καταγραφή.PNG

Επίσης για απενεργοποίηση του S-mode των Windows

 

Καταγραφή 2.PNG

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GBorb είπε

Εγω παντως επελεξα priority στην αποστολή γιατι φευγω για διακοπες. Συνολο βγηκε 344

 

Αφησα την τραπεζα να κανει την αλλαγη και πληρωσα τελικα 339 με priority delivery (ερχεται την Δευτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...