Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, john_dr είπε

Ναι, θέλω να πω ότι ως σειρά είναι από αυτές που σε κάνουν να θέλεις να δεις και το επόμενο επεισόδιο, άμεσα. Ακόμα και τα μέτρια επεισόδια έχουν ενδιαφέρον. Οπότε αν κάποιος γουστάρει και το στυλ της σειράς, θεωρώ ότι δύσκολα δεν θα έτρωγε μέρες συνεχόμενες παρακολουθώντας πολλαπλά επεισόδια κάθε μέρα, αν είχε στην διάθεσή του και τις 7 (υποθέτω τόσες θέλουν να βγάλουν) σεζόν.

Η σειρά θα έφευγε άνετα σε 2 ημέρες το πολύ. Ειδικά τώρα που αναμένουμε το μεγαλο clash….. το οποίο αν κρίνουμε και απο τα πράσινα φιαλίδια μπορεί και να είναι πολλαπλό. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Lotof είπε

Η σειρά θα έφευγε άνετα σε 2 ημέρες το πολύ. Ειδικά τώρα που αναμένουμε το μεγαλο clash….. το οποίο αν κρίνουμε και απο τα πράσινα φιαλίδια μπορεί και να είναι πολλαπλό. 

Το μαμώτο της υπόθεσης ξέρεις πoιο είναι; Ότι από την στιγμή που ξέρεις ότι οι Αμερικανοί δεν θα σκοτώσουν σε καμιά περίπτωση την χήνα με τα χρυσά αυγά από την 3η κιόλας σεζόν, σχεδόν ξέρεις ποιος θα υπερισχύσει σε αυτό το μεγάλο clash. Προσωπικά περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί μέχρι την κατάληξή του, όχι την ίδια την κατάληξη, ποιος ή ποιοι θα μας αποχαιρετήσουν - ίσως. Εκτός και αν θα έχουμε καμιά τρελή φάση όπου θα δούμε την επόμενη χρονιά έναν νέο super villain στην θέση του υπάρχοντος. Αλλά αυτό το τελευταίο είναι και ολίγον ρίσκο για την παραγωγή, διότι όπως έχει γραφτεί και εδώ μέσα, ο Σταρ κάνει εξαιρετική δουλειά στο να βγάζει στο γυαλί αυτή την παράνοια του Homelander. Σταρ και Ούρμπαν έκατσαν καταπληκτικά στο casting.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενας κακος χαμος στο 6ο 

Spoiler

ειδικα απ'το μεσον και μετα,με το ματς να ληγει ισοπαλια και ο σωζων εαυτω σωθειτω στα επομενα.

 

Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικό hype για το 6ο. Απλά χρησιμοποίησαν το όνομα του herogasm. That being said, ωραίο επεισοδιάκι, θέλω να δω που θα καταλήξει η σεζόν.

Spoiler

Νομίζω το να σκοτωθεί ο Homelander και να πάρει τη θέση του ο Soldier Boy, παραείναι εύκολο

 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας την έφεραν. Κάθισαν και προμοτάρανε το επεισόδιο με βάση τις σκηνές που έλεγαν ότι θα μας σοκάρουν και τελικά ήταν όλο το υπόλοιπο επεισόδιο που μας σόκαρε με τις σκηνές δράσης και μάχης και από τα πάντα όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Kostasspil είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Νομίζω το να σκοτωθεί ο Homelander και να πάρει τη θέση του ο Soldier Boy, παραείναι εύκολο

 

Spoiler

Παίζει με κάποιο τρόπο να τον κάνουν ακόμα πιο δυνατό για την επόμενη σεζόν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Ο Soldier Boy δεν μπορεί να αντικαταστήσει την παράνοια του Homelander, οπότε δύσκολα θα φάνε τον Homelander. Επιπλέον η μάχη έδειξε ότι όντως ο Homelander είναι upgrade. Με ποια λογική η σειρά να συνεχίσει με έναν super villain που θα είναι κατώτερος του προηγούμενου;

Δεν στερείς από τον Butcher την χαρά να ξεφορτωθεί τον Homelander ο ίδιος, με το να τον σκοτώνει κάποιος άλλος.

O MM λογικά κάπως κάποτε θα φάει τον Soldier Boy.

 

Ίσως να δούμε Soldier Boy και Homelander να τα βρίσκουν στο τέλος της σεζόν και στην επόμενη να έχουμε δύο super villain. Ο Butcher τρώει Homelander, ο MM τρώει Soldier Boy, ο Frenchie την Nina και ο Hughie... μένει να τηλεμεταφέρεται με το π...ι στο χέρι. Ξεχνάω την άλλη που σκάει κεφάλια. Αλλά αυτήν μάλλον θα την καθαρίσουν εύκολα. Σιγά ποιον απειλεί πραγματικά η τύπισσα; Ο Homelander μπορεί να την εξαϋλώσει από 10 χιλιόμετρα μακριά με τις ακτίνες του, πριν καν μπορέσει αυτή να τον αντιληφθεί.

Νομίζω το μεγαλύτερο λάθος μέχρι στιγμής της σειράς είναι που με ένα φιαλίδιο ο Butcher ξαφνικά έγινε σχεδόν επιπέδου Homelander. Έπρεπε να δίνουν σαφέστατα υποδεέστερες δυνατότητες αυτά γιατί αν είναι έτσι, τότε ο Homelander δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Από την στιγμή που τον φτάσανε σε αυτό το επίπεδο με ένα φιαλίδιο, αν είναι να σκοτωθεί ο Homelander θα σκοτωθεί από τον Butcher. Κάποια στιγμή η σειρά θα το φτάσει σε ένα σημείο όπου ο Butcher θα πάρει κάποια άλλη δοκιμαστική super δόση ή θα τραβήξει 3-4 φιαλίδια με την μία, που θα τον φέρουν στο ακριβώς ίδιο επίπεδο με τον Homelander, θα τον νικήσει και απλά λόγω παρενεργειών θα τα κακαρώσει και αυτός. Σκεφτείτε Iron Man στο End Game ή ακόμα και σε αυτό εδώ το επεισόδιο την περίπτωση του A-Train που πήρε την εκδίκησή του, έστω και αν αυτό μπορεί να σημάνει και το τέλος του(δεν ξέρουμε ακόμα).
 

Υ.Γ. Σε πολλές σκέψεις μας βάζει αυτή η σειρά. Ούτε Ντοστογιέφσκι να ήταν.........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john_dr είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ο Soldier Boy δεν μπορεί να αντικαταστήσει την παράνοια του Homelander, οπότε δύσκολα θα φάνε τον Homelander. Επιπλέον η μάχη έδειξε ότι όντως ο Homelander είναι upgrade. Με ποια λογική η σειρά να συνεχίσει με έναν super villain που θα είναι κατώτερος του προηγούμενου;

Δεν στερείς από τον Butcher την χαρά να ξεφορτωθεί τον Homelander ο ίδιος, με το να τον σκοτώνει κάποιος άλλος.

O MM λογικά κάπως κάποτε θα φάει τον Soldier Boy.

 

Ίσως να δούμε Soldier Boy και Homelander να τα βρίσκουν στο τέλος της σεζόν και στην επόμενη να έχουμε δύο super villain. Ο Butcher τρώει Homelander, ο MM τρώει Soldier Boy, ο Frenchie την Nina και ο Hughie... μένει να τηλεμεταφέρεται με το π...ι στο χέρι. Ξεχνάω την άλλη που σκάει κεφάλια. Αλλά αυτήν μάλλον θα την καθαρίσουν εύκολα. Σιγά ποιον απειλεί πραγματικά η τύπισσα; Ο Homelander μπορεί να την εξαϋλώσει από 10 χιλιόμετρα μακριά με τις ακτίνες του, πριν καν μπορέσει αυτή να τον αντιληφθεί.

Νομίζω το μεγαλύτερο λάθος μέχρι στιγμής της σειράς είναι που με ένα φιαλίδιο ο Butcher ξαφνικά έγινε σχεδόν επιπέδου Homelander. Έπρεπε να δίνουν σαφέστατα υποδεέστερες δυνατότητες αυτά γιατί αν είναι έτσι, τότε ο Homelander δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Από την στιγμή που τον φτάσανε σε αυτό το επίπεδο με ένα φιαλίδιο, αν είναι να σκοτωθεί ο Homelander θα σκοτωθεί από τον Butcher. Κάποια στιγμή η σειρά θα το φτάσει σε ένα σημείο όπου ο Butcher θα πάρει κάποια άλλη δοκιμαστική super δόση ή θα τραβήξει 3-4 φιαλίδια με την μία, που θα τον φέρουν στο ακριβώς ίδιο επίπεδο με τον Homelander, θα τον νικήσει και απλά λόγω παρενεργειών θα τα κακαρώσει και αυτός. Σκεφτείτε Iron Man στο End Game ή ακόμα και σε αυτό εδώ το επεισόδιο την περίπτωση του A-Train που πήρε την εκδίκησή του, έστω και αν αυτό μπορεί να σημάνει και το τέλος του(δεν ξέρουμε ακόμα).
 

Υ.Γ. Σε πολλές σκέψεις μας βάζει αυτή η σειρά. Ούτε Ντοστογιέφσκι να ήταν.........

 

Spoiler

Συμφωνώ στο ότι ο Homelander δεν θα αντικατασταθεί. Η θεωρία σου για το ότι κάθε μέλος των the boys θα φάει κάποιον μου φαίνεται λογική. Η Starlight μπορεί να είναι αυτή που θα εξουδετερώσει (τις δυνάμεις έστω) της τύπισσας που σκάει κεφάλια. Αυτό που λες με τον Butcher να τα βάζει με αυτόν τον τρόπο με τον Homelander δεν νομίζω να γίνει, λόγω του κόμικ που πιστεύω με βάση τα όσα έχουμε δει (αν και η σειρά έχει διαφορές με το κόμικ, και μάλιστα όχι λίγες, αν και φυσικά κάποια βασικά concept είναι καρμπόν από το κόμικ) κάποια πράγματα θα γίνουν όπως ή σχεδόν όπως στο κόμικ. Αν τυχόν θες εσύ ή κάποιος άλλος μπορώ να το αναλύσω παραπάνω, τώρα δεν λέω κάτι λόγω spoiler από το κόμικ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει το comic και προσωπικά όποτε παίζει adaptation από comic ή videogame ή βιβλίο, τελικά έχει αποδειχθεί νομίζω ότι καλύτερα είναι κάποιος να ΜΗΝ έχει δει το comic, να μην έχει παίξει το videogame και να μην έχει διαβάσει το βιβλίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john_dr είπε

Δεν έχω δει το comic και προσωπικά όποτε παίζει adaptation από comic ή videogame ή βιβλίο, τελικά έχει αποδειχθεί νομίζω ότι καλύτερα είναι κάποιος να ΜΗΝ έχει δει το comic, να μην έχει παίξει το videogame και να μην έχει διαβάσει το βιβλίο.

Προσωπικά διάβασα το κόμικ μετά την θέαση του πρώτου κύκλου και δεν το μετάνιωσα, είναι πολύ καλό. Έστω αφού τελειώσει η σειρά θα στο πρότεινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Spoiler

Άναψε φωτιές το επεισόδιο! Γράφω κι εγώ τις υποθέσεις μου:


Θα φάει ο Homelander την ακτίνα του soldier boy και θα χάσει τις δυνάμεις του.

Η Vought για να αντιμετωπίσει ο κόσμος τον soldier boy θα αρχίσει να πουλάει το compound 5 και θα γίνουν όλοι supe.

Θα συνεργαστούν soldier boy και Homelander. Μια θεωρία που διάβασα έλεγε ότι μπορεί ο Soldier Boy και η Stormfront (Liberty) να είναι οι γονείς του... 

Η Vought θα βγάλει την Μειβ να ανακοινώσει ότι όσα είπε η starlight δεν είναι αλήθεια.

Ο MM θα πάρει το φιαλίδιο και θα είναι ο πιο δυνατός από όλους. Ή θα γίνει κάτι εντελώς κουφό.

Πάντως δε μου φαίνεται λάθος το να γίνεται ο Butcher τόσο δυνατός με ένα φιαλίδιο. Κι ο Homelander με παλιότερης τεχνολογίας φιαλίδια έγινε αυτό που είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...