Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, poulaki1976 είπε

Αυτό.......

Να το κοιτάξεις.

Ήταν λίγο κουραστικά τα flashbacks του Butcher, η εκδοχή του Black Νoir όμως είχε χαβαλέ. Παίρνεις μια ιδέα για τι γίνεται στο μισό μυαλό του.

Προβλέπω ξεχείλωμα με χρήση V, temp V και τις δυνάμεις του SB.

Περίμενα να μαζευτεί ο Butcher (χαχα,πόσο αφελής).A c*nt, is a c*nt, is a c*nt...

Mini spoilers δεξιά και αριστερά.Μισήστε με!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλεπω να χανει τις δυναμεις του ο HL εστω και προσωρινα, να δινει ρεσιταλ ηθοποιιας,να βρεχει εγκεφαλικα

και επειτα βροχη απο πρασινα,μπλε και αλλα μουκαλακια να γινεται σουπ και η κουτση Μαρια

😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το 7ο, σαν την ηρεμία μετά τα αστραπόβροντα, σε αναμομή για την καταιγίδα πλέον.

Η 3η ήταν για binge, έκανα χαζομάρα που τα περιμένω ανα 'βδομάδα.

Το μόνο που με χαλάει είναι το backstory του noir - υποτίθεται ότι είναι το contingency της Vought για τον HL. Όμως η σειρά τον παρουσιάζει σαν καρπαζοεισπράκτορα. Δεν έχω καταλάβει που το πάνε με δαύτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το 7ο, το πάει προς μια από τις πιθανές κατευθύνσεις που είχα στο μυαλό μου.

Spoiler

Οι πιθανότητες να φαγωθεί ο Homelander από την τρέχουσα σεζόν ήταν ελάχιστες έτσι και αλλιώς. Συν το ότι τον Homelander πρέπει να τον φάει ο Μπούτσερ. Και τον Soldier Boy πρέπει να το φάει ο ΜΜ, όχι ο Homelander και στο παρόν επεισόδιο είδαμε ότι λύσανε το πρόβλημα του τι χρειάζονται για να θέσουν εκτός μάχης τον Soldier Boy.

Να υποθέσω ότι Μπούτσερ και Χίουη ή μάλλον μόνο ο Χιούη, θα φάνε τις παρενέργειες του Temp V στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου; Μάλλον κάτι τέτοιο. Η σειρά βλέπω να κλείνει με Homelander αγκαλιά με τον Soldier Boy, τον Μπούτσερ με έκφραση "WTF?" μπροστά στο σκηνικό, τον Χιούη να σώζει τον Μπούτσερ και τον εαυτό του με τηλεμεταφορά και εν συνεχεία να καταρρέει από τις παρενέργειες του Temp V.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βγαινει αυριο το τελευταιο επεισοδιο της τριτης σεζον ξεκιναω σημερα δεν εχω δει τιποτα δεν εχω διαβασει τιποτα για την τριτη σεζον. Για να δουμε το hype πολυ ψηλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μιας και βγαινει αυριο το τελευταιο επεισοδιο της τριτης σεζον ξεκιναω σημερα δεν εχω δει τιποτα δεν εχω διαβασει τιποτα για την τριτη σεζον. Για να δουμε το hype πολυ ψηλα. 

Η σειρά βλέπεται μια χαρά δεν είναι στημένο το hype , έχει αρκετές καφρίλες και μπόλικο χιούμορ.
Δεν φτάνει βέβαια το επίπεδο του κόμικ που ο θεούλης Garth Ennis έβγαλε ότι ξεφτιλίκι αισθανόταν για τις εταιρίες κομικ που μοστράρουν σουπερ ήρωες (όπου πραγματικά τους πέρασε άπαντες από του σκύλου τον κ@λο 🤣)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
35 minutes ago, Kostasspil said:

Δεν έχω δει πιτσιρίκι σε σειρά/ταινία, που να μην είναι μλκσμν. 

Change my mind

THE NORTH REMEMBERS

Spoiler

6e7abeb75df93d4a332ba10fca509356.jpg.6803d71417cb20e8219e4c0cd3996694.jpg

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα μεγαλύτερο showdown αλλά έπρεπε να υπάρξει και τέταρτος κύκλος.

Το πινγκ πονγκ του επεισοδίου 

Spoiler

αυτό με το παιδάκι που πέρσι τέτοια εποχή σε αντίστοιχο σκηνικό διάλεξε να πάει με τον Μπούτσερ

το βρήκα αρκετά βαρετό, αν και δω που τα λέμε θεωρώ αρκετά lame and easy 

Spoiler

το όλο arc του μικρού, πιο πολύ θα μου λείψει ο noir που δεν έλεγε κουβέντα και έβλεπε Christian cartoons παρά αν φάνε το πιτσιρίκι στην πρεμιέρα της επόμενης σεζόν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλο επισοδειο σε γενικες γραμμες

Spoiler

 με τον αναμενομενο χαμουλη που ομως κατεληξε σε φαση πολυ κακο για το τιποτα αφου εχουν και μια 4η σεζον να κανουν τα παιδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...