Προς το περιεχόμενο

Ρισκάρεις για να σώσεις κάποιον ή κάνεις την πάπια;


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Σε αυτές τις περιπτώσεις η αλήθεια πάντα κρύβεται κάπου στη μέση. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις για να χωθείς, πρέπει να μπορείς να αξιολογήσεις την κατάσταση. 

Εχω πετύχει στιγμες στην αρχή του ξύλου ή όταν πέσει η πρώτη και έχω πάει να χωρησω αλλά βλέπω ότι ό,τι και να κάνω είναι αποφασίσμενοι να τις παίξουν οπότε και δεν ασχολήθηκα άλλο. 

Εχω πετύχει τύπο να βρίζει την δικιά του βράδυ σε φαση που φαινόταν ότι παει για ξύλο, ήμουν με ράμματα σε όλο το στόμα από χειρουργείο, 4 φρόνιμητες, σταμάτησα χωρίς να μπλεχτω και είπα ότι θα πάω μόνο αν σηκώσει χέρι, για καλό όλων μας δεν έγινε. 

Απο την άλλη, γνωστός μου, όχι και το καλύτερο παιδί, πάει να χωρίσει 2 σε ένα μπαρ πρωτοχρονιά 8 το πρωί, και ο ένας ήταν ένας psycho Άγγλος, πιάνει το ποτήρι το σπάει του κόβει την κοιλιά και γεια σας, νοσοκομείο.. Ακόμη πειρμενει να γίνει το δικαστήριο για να τον βρει και να τον κάνει καλοκαιρινό από όσο ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήταν πρίν 6 χρόνια , σε αστική περιοχή στην Αθήνα (Χολαργός), από τα έργα αναδόμησης που γινόντουσαν στη περιοχή , ήταν και ένας κεντρικός δρόμος ο οπόιος είχε μόλις αλλάξει φορά.

Πέρναγα λοιπόν με τα πόδια από αυτόν το δρόμο και βλέπω ένα μαύρο μηχανάκι χωρίς πινακίδες να πάει κόντρα.

Παραλίγο να συγκρουστεί με διερχόμενο αυτοκίνητο και τη στιγμή αυτή ο οδηγός του αυτοκινήτου κατεβάζει το τζάμι και αρχίζει να βρίζει φωνάζοντας.

Τότε  για κακή του τύχη ο μαυροφορεμένος μοτοσικλετιστής κάνει αναστροφή και πυροβολάει δύο φορές από κοντινή απόσταση τον οδηγό του αυτοκινήτου αφήνοντας τον νεκρό και εξαφανίζεται...

Θέλω να πω ότι από απλά και ασήμαντα πράγματα μπορείς να χάσεις τη ζωή σου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα μεσημέρι περπατάω στο πεζοδρόμιο και πριν φτάσω στο φανάρι βλέπω πως είναι πράσινο. Ταυτόχρονα ακούω ένα κορνάρισμα συνεχόμενο και τα αυτοκίνητα που περίμεναν τα βλέπω να κάνουν στο πλάι. Έρχεται ένα αμάξι βολίδα, περνάει με κόκκινο. Το πορτ-μπακαζ ανοιχτό και ένας τύπος δεμένος μέσα να φωνάζει βοήθεια αστυνομία. Κοιταχτήκαμε λίγο όσοι ήμασταν εκεί και συνεχίσαμε για τις δουλειές μας. Εγώ κοίταξα τις επόμενες ημέρες αν έχει δηλωθεί καμιά εξαφάνιση αλλά δεν έμαθα κάτι.

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνε δύο φορές μου έτυχε αλλά επειδή είμαι ήρεμος γενικά τους ηρέμησα.  Τη μια φορά η παρέα μου την έπεσε σε μια άλλη και συγκεκριμένα σε έναν από αυτούς ο οποίος δεν έκανε και τίποτα.  Τράβηξα τον τύπο για να τον βγάλω έξω να τους χωρίσω, όχι να τον χτυπήσω.  Όταν έπιασα το μπράτσο του κατάλαβα ότι ήταν μπετόν αρμε και θα μας έκανε μαύρους μονος του. Η φαση είναι πως καθώς πάλευα να τον τραβήξω τα δικά μου τα ταγαρια βαρουσαν την πλάτη μου.... 

 

Γενικά προσπαθώ να είμαι άρχοντας καλώντας αστυνομία ή security ή τους μπράβους άμα είμαι σε μαγαζί.  Σιγά μη χαλάσω τη ζαχαρένια μου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, manolis115 είπε

Εγώ ένα μεσημέρι περπατάω στο πεζοδρόμιο και πριν φτάσω στο φανάρι βλέπω πως είναι πράσινο. Ταυτόχρονα ακούω ένα κορνάρισμα συνεχόμενο και τα αυτοκίνητα που περίμεναν τα βλέπω να κάνουν στο πλάι. Έρχεται ένα αμάξι βολίδα, περνάει με κόκκινο. Το πορτ-μπακαζ ανοιχτό και ένας τύπος δεμένος μέσα να φωνάζει βοήθεια αστυνομία. Κοιταχτήκαμε λίγο όσοι ήμασταν εκεί και συνεχίσαμε για τις δουλειές μας. Εγώ κοίταξα τις επόμενες ημέρες αν έχει δηλωθεί καμιά εξαφάνιση αλλά δεν έμαθα κάτι.

Ένα τηλέφωνο στην αστυνομία ρε αδερφέ δε μπορεσες να κάνεις?Να δώσεις μια περιγραφή του αυτοκινήτου και του τι είδες?Είναι πολύ σοβαρό αυτό που γράφεις και είναι κρίμα που κάποιος δεν έκανε κάτι..Οκ το καταλαβαίνω να μη θες να μπλεχτεις άμεσα σε ένα καυγά αλλά σε μια τέτοια περίπτωση πιστεύω ότι έπρεπε ένα τηλεφώνημα στην αστυνομία να το κάνεις.Μου έχει τύχει να δω μετά από καυγά,να κυνηγάει ένας με όπλο έναν άλλο και πήρα αμέσως την αστυνομία.Εδωσα τα στοιχεία μου και αυτό ήταν.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
50 λεπτά πριν, Jeiko_22 είπε

Τότε  για κακή του τύχη ο μαυροφορεμένος μοτοσικλετιστής κάνει αναστροφή και πυροβολάει δύο φορές από κοντινή απόσταση τον οδηγό του αυτοκινήτου αφήνοντας τον νεκρό και εξαφανίζεται...

 

25 λεπτά πριν, manolis115 είπε

Το πορτ-μπακαζ ανοιχτό και ένας τύπος δεμένος μέσα να φωνάζει βοήθεια αστυνομία.

Sopranos? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...