Προς το περιεχόμενο

Internet Cafe


ElisavetKat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει κάποιος σε internet cafe; 

Πείτε μου πως δεν είναι μόνο αγόρια εκεί.

Θέλω να πάω να δοκιμάσω παιχνίδια, αλλά η ιδέα πως όλοι γύρω θα είναι αγόρια είναι πολύ άβολη. 

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις από την αρχή αν έχουν ένα παιχνίδι που θέλεις να παίξεις ή έχουν μόνο συγκεκριμένα (online multiplayer κτλ); Έχουν παιχνίδια που δεν χρειάζονται ίντερνετ;

Κάτι μου λέει πως θα'ναι γεμάτο με αγόρια που παίζουν fortnite. :(

Επεξ/σία από ElisavetKat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελισάβετ μην μασάς, έμπαινε! Για να σπάσει ο πάγος (καθαρά για το δικό σου ψυχολογικό κομμάτι) πήγαινε με κάποιον φίλο σου αρχικά. Θα δεις ότι δεν είναι όπως το φαντάζεσαι.

Δεν είναι γεμάτα νερντουλες, γουέιρντ η καμμένους τύπους πάντα ή δεν είναι όλοι οι πελάτες των internet καφέ έτσι.

Επίσης κάνε ξεκάθαρο τον σκοπό που πας εκεί (την κοινωνική διάσταση κ το meeting point τους θέματος ή την παροχή υπηρεσιών αυτή καθεαυτή)

Μου θύμησες την νοοτροπία που είχαν κάποιοι γονείς με τα "ουφάδικα" (late 80s-early 90s) μόνο αλητεία κ περιθώριο σύχναζε εκεί.... παρόλα αυτά δεν ήταν ακριβώς έτσι. Ωραία κ αξιομνημόνευτα χρόνια btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρίνω κανέναν, απλά είναι άβολο πχ να 'ναι όλοι αγόρια και να εμφανιστώ εγώ από το πουθενά. Υπάρχουν όμως παιχνίδια που δεν έχουν καμία σχέση με internet ή είναι μόνο online; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ElisavetKat είπε

Δεν κρίνω κανέναν, απλά είναι άβολο πχ να 'ναι όλοι αγόρια και να εμφανιστώ εγώ από το πουθενά. Υπάρχουν όμως παιχνίδια που δεν έχουν καμία σχέση με internet ή είναι μόνο online; 

Είθισται τα αρχέγονα πνεύματα των νερντ να κατευνάζονται, όταν βλέπουν κοπέλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ElisavetKat είπε

Δεν κρίνω κανέναν, απλά είναι άβολο πχ να 'ναι όλοι αγόρια και να εμφανιστώ εγώ από το πουθενά. Υπάρχουν όμως παιχνίδια που δεν έχουν καμία σχέση με internet ή είναι μόνο online; 

σ'ενα ιντερνετ καφε μπορεις να πας και απλα για να σερφαρεις οχι για να παιξεις.

επισης, εχει παρα πολλες γυναικες. κυριες & δεσποινιδες :D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι ηλικια εχεις? Δεν εχεις λογο να αισθανεσαι αβολα επειδη θα πας σε ενα μερος που παιζουν παιχνιδια για να παιξεις κι εσυ το παιχνιδι που θελεις ή ο,τι αλλο τελος παντων. Το πολυ πολυ να προσπαθησει να σε προσεγγισει κανενας, οποτε πραττεις και αναλογα, κατα τον τροπο που θα εκανες σε οποιοδηποτε καφε ξερωγω. 

Παντως εχω δει και μεικτες παρεες σε νετ καφε οσες φορες εχω περασει απο καποια. Τωρα για το τι παιχνιδια εχει, θα σε γελασω, νομιζω τελευταια φορα ειχα παει το '99 για να μπω mirc :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχουν πλέον τέτοια στερεότυπα, τα βιντεοπαιχνίδια είναι μέσο διασκέδασης για όλους, αν κάποιος πει κάτι θα είναι η εξαιρεση. Εγώ πάντως ούτε θα σε πρόσεχα, το πολύ όταν ήμουν πιτσιρικάς και ντροπαλός να αγχωνομουν κιολλας που χλαπακιαζα ζαμπονοτυροπιτες παίζοντας cs και θα με έβλεπε ένα κορίτσι

Επεξ/σία από LittyMeek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τί σχέση έχει που θα έχει όλο αγόρια; Κανείς δεν θα ασχοληθεί μαζί σου.

Εκεί μέσα θα βρείς:

Παρέες με 10χρονα που θα σκούζουν για το Fortnite, 20άρηδες που θα κάνουν σαν πιθήκια και κάτι άκυρους τυπάδες 50-60 χρονών που θα παίζουν ποκερ ή κάτι τέτοιο με την ησυχία τους. Θα έχει κάτι λίγες γυναίκες που θα κοιτάνε τα δικά τους. Παρέες κοριτσιών 10-15 χρονών να παίζουν δεν έχω πετύχει ποτέ προσωπικά.

Και κατά 99% θα έχει ντουμάνι απο τσιγάρα.

Και ναί, έχει και offline παιχνίδια.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ElisavetKat είπε

Πάει κάποιος σε internet cafe; 

Κάτι μου λέει πως θα'ναι γεμάτο με αγόρια που παίζουν fortnite. :(

Ε και; φορθναουτ παίζουν δεν κάνουν και Πωλ ντανσιγκ 😋 σκέψου ότι μπαίνεις σε γκαιη κλαμπ, θα βρεις πολλά όμορφα αγοράκια εκεί και που ξέρεις. Μπορεί να βρεις πρίγκιπα η υπέροχους μονοκερους 🦄🦄

Έχει μεγάλη ποικιλία σε παιχνίδια, αν και ποιο πολύ πηγαίνω για να ανεβάσω τις εργασίες μου όποτε θέλω γρήγορη σύνδεση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω κανα δυο νετ καφε που ΔΕΝ πρεπει να πας παντως. μονο νερντουλες δεν εχει...

πηγαινε σε καποιο κεντρικο μεγάλο θα εισαι οκ. θα εχει και αλλες γυναικες, επισης παρε αμα θες καμια για παρεα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...