Προς το περιεχόμενο

[γυαλια ηλιου] Hawkers στα 19 ευρω κ δωρεαν αποστολη


buuren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

spacer.pnghttps://www.youtube.com/watch?v=hiLNY22jSzI&feature=youtu.be

αξιζει αν ισχυει το κουπονι με το 20% να πάρετε polarized

https://www.hawkersco.com/collections/new-in-sunglasses#polarized_collection

https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-polarizadas-carbon-black-emerald-one

Οι φακοί ειναι μια χαρά. Για δεύτερα γυαλιά ειναι μια χαρά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, fytotech είπε

Αυτό που γράφετε όλοι "για δεύτερα γυαλιά, καλά είναι", να το προσέξετε.

Εκτός αν τα βάζετε στα δεύτερα μάτια που έχετε καβάτζα. 

Τα hawkers είναι χρόνια στην αγορά και πολλάκις επιβεβαιωμένα από ειδικούς. Οπότε μην εκφέρεις γνώμη, δε μας νοιάζει καθόλου νεοΈλληνα, εκτός και αν έχεις κάτι επίσημα αμφισβητήσιμο.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fytotech είπε

Αυτό που γράφετε όλοι "για δεύτερα γυαλιά, καλά είναι", να το προσέξετε.

Εκτός αν τα βάζετε στα δεύτερα μάτια που έχετε καβάτζα. 

https://www.vox.com/the-goods/2019/3/6/18253555/eyeglasses-cost-lenscrafters-essilor-luxottica

Μια εταιρεία πρακτικά ελέγχει όλη την παγκόσμια αγορά. Ότι τιμές θέλει βάζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Τα hawkers είναι χρόνια στην αγορά και πολλάκις επιβεβαιωμένα από ειδικούς. Οπότε μην εκφέρεις γνώμη, δε μας νοιάζει καθόλου νεοΈλληνα, εκτός και αν έχεις κάτι επίσημα αμφισβητήσιμο.

Ακομα και γυαλια που πουλανε οι μαυροι στον δρομο ειναι "επιβεβαιωμενα" απο ειδικους, αυτο δεν λεει πολλα.

Αλλης ποιοτητας φακο εχουν γυαλια των 150-200-300ε και αλλης ποιοτητας γυαλια των 10-20ε. Βεβαια και εγω εχω καμια 10αρια των 10-20ε και μονο 4 "καλα" των 150ε και ανω αλλα οκ η διαφορα στην ποιοτητα εστω των φακων (σε προστασια ισως να ειναι ιδιοι, στην αρχη εστω, με τον καιρο αυτο μαλλον αλλαζει) ειναι αισθητη.

26 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

https://www.vox.com/the-goods/2019/3/6/18253555/eyeglasses-cost-lenscrafters-essilor-luxottica

Μια εταιρεία πρακτικά ελέγχει όλη την παγκόσμια αγορά. Ότι τιμές θέλει βάζει. 

Τα περι Luxottica τα εχουμε αναφερει πολλακις εδω μεσα, ωστοσο ισχυει αυτο που ειπα πιο πανω.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φακοί είναι μια χαρά. Ο σκελετός όμως είναι πλαστικό με μηδενική ελαστικότητα που σπάει πολύ εύκολα ειδικά γύρω από το σημείο ένωσης με τη βίδα. Είχα πάρει 10 ζευγάρια όταν είχαν βγάλει προσφορά πριν 2-3 χρόνια με περίπου 7-8 ευρώ το ζευγάρι. Μόνο 1 δεν έχει σπάσει ακόμα. Επίσης είναι σχετικά μικρά οπότε αν έχετε μεγάλο πρόσωπο ίσως να μην σας πηγαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christakos07 είπε

Τα hawkers είναι χρόνια στην αγορά και πολλάκις επιβεβαιωμένα από ειδικούς. Οπότε μην εκφέρεις γνώμη, δε μας νοιάζει καθόλου νεοΈλληνα, εκτός και αν έχεις κάτι επίσημα αμφισβητήσιμο.

Χαλάρωσε, παλιοΈλληνα. Αν θες να στραβωθείς, δικαίωμα σου.

Μια αναζήτηση με τα keywords "are hawkers sunglasses safe", έβγαλε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που γράφεις. Εσύ έγραψες πως έχει επιβεβαιωθεί από ειδικούς. Μπορείς να βάλεις κάποιο link, που να το γράφουν αυτό οι ειδικοί;

Επίσης, αυτό που βγήκε είναι πως η εταιρεία ιδρύθηκε από λεφτά που υπεξαίρεσε ο ιδιοκτήτης από τη Βενεζουέλα και πως όλο αυτό είναι ξέπλυμα χρήματος. 

 

https://lmgtfy.com/?q=are+hawkers+sunglasses+safe&p=1

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, fytotech είπε

Χαλάρωσε, παλιοΈλληνα. Αν θες να στραβωθείς, δικαίωμα σου.

Μια αναζήτηση με τα keywords "are hawkers sunglasses safe", έβγαλε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που γράφεις. Εσύ έγραψες πως έχει επιβεβαιωθεί από ειδικούς. Μπορείς να βάλεις κάποιο link, που να το γράφουν αυτό οι ειδικοί;

Επίσης, αυτό που βγήκε είναι πως η εταιρεία ιδρύθηκε από λεφτά που υπεξαίρεσε ο ιδιοκτήτης από τη Βενεζουέλα και πως όλο αυτό είναι ξέπλυμα χρήματος. 

https://lmgtfy.com/?q=are+hawkers+sunglasses+safe&p=1

Η Luxoticca είναι καπιταλιστικό μεγαθήριο, so what; Θα πάψουμε να αγοράζουμε ray-ban;

Εντωμεταξύ οι περισσότεροι κάνουν νύξη για την ποιότητα του σκελετού, που επιβεβαιωμένα είναι μέτρια, όχι για την ποιότητα των φακών.

Και ναι τα έχει ελέγξει οπτικός, όταν πρωτό-πήρα το 2015.

Επειδή έχεις πρόβλημα κατανόησης, διάβασε λίγο τα σχόλια και μετά ξανασυζητάμε. Κάνετε μια αναζήτηση στο google, επιβεβαιώνει τη δήθεν ψευδαίσθηση ξερολίασης ο τίτλος, οπότε νομίζετε ότι έχετε δίκιο.

 

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Η Luxoticca είναι καπιταλιστικό μεγαθήριο, so what; Θα πάψουμε να αγοράζουμε ray-ban;

Εντωμεταξύ οι περισσότεροι κάνουν νύξη για την ποιότητα του σκελετού, που επιβεβαιωμένα είναι μέτρια, όχι για την ποιότητα των φακών.

Και ναι τα έχει ελέγξει οπτικός, όταν πρωτό-πήρα το 2015.

Επειδή έχεις πρόβλημα κατανόησης, διάβασε λίγο τα σχόλια και μετά ξανασυζητάμε. Κάνετε μια αναζήτηση στο google, επιβεβαιώνει τη δήθεν ψευδαίσθηση ξερολίασης ο τίτλος, οπότε νομίζετε ότι έχετε δίκιο.

Πρόβλημα κατανόησης έχεις εσύ και λογικό είναι, με τέτοια γυαλιά που βάζεις στα μάτια σου, να μη βλέπεις για να μπορέσεις να κατανοήσεις.

Σου ζήτησα ένα link να διαβάσω εγώ που δεν ξέρω. Το κατανοήσες ή όχι; Εγώ σου έστειλα το link που γράφει τα αντίθετα. Εσύ έχεις κάποιο άλλο που μου διαφεύγει;

Αυτά τα "ξερολίαση" τα επιστρέφω σε όσους δε βάζουν την παραμικρή απόδειξη γι' αυτά που γράφουν κι οι υπόλοιποι πρέπει να τους ακούσουμε. Αυτός είναι ο ορισμός. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fytotech είπε

Πρόβλημα κατανόησης έχεις εσύ και λογικό είναι, με τέτοια γυαλιά που βάζεις στα μάτια σου, να μη βλέπεις για να μπορέσεις να κατανοήσεις.

Σου ζήτησα ένα link να διαβάσω εγώ που δεν ξέρω. Το κατανοήσες ή όχι; Εγώ σου έστειλα το link που γράφει τα αντίθετα. Εσύ έχεις κάποιο άλλο που μου διαφεύγει;

Αυτά τα "ξερολίαση" τα επιστρέφω σε όσους δε βάζουν την παραμικρή απόδειξη γι' αυτά που γράφουν κι οι υπόλοιποι πρέπει να τους ακούσουμε. Αυτός είναι ο ορισμός. 

Απεγνωσμένα αποζητω ένα σχόλιο, που να περιγραφεί την ποιότητα των φακών. 

Ο οπτικός σου, θα απαντήσει κατάλληλα. Αν έχεις βέβαια τη δυνατότητα να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Η Luxoticca είναι καπιταλιστικό μεγαθήριο, so what; Θα πάψουμε να αγοράζουμε ray-ban;

Εντωμεταξύ οι περισσότεροι κάνουν νύξη για την ποιότητα του σκελετού, που επιβεβαιωμένα είναι μέτρια, όχι για την ποιότητα των φακών.

Και ναι τα έχει ελέγξει οπτικός, όταν πρωτό-πήρα το 2015.

Επειδή έχεις πρόβλημα κατανόησης, διάβασε λίγο τα σχόλια και μετά ξανασυζητάμε. Κάνετε μια αναζήτηση στο google, επιβεβαιώνει τη δήθεν ψευδαίσθηση ξερολίασης ο τίτλος, οπότε νομίζετε ότι έχετε δίκιο.

Ειναι παρα πολυ ευκολο ενας φακος να εχει προστασια UV400 πχ, αυτο τεσταρουν στα οπτικα (το μηχανημα πχ το βρισκεις και στα 20-30ε απεξω) και οπως αναφερα ακομα και απο μαυρο να παρεις γυαλια θα δεις οτι ειναι UV400 (το BBC ειχε κανει ενα ντοκιμαντερ πριν καιρο που εκαναν αυτο ακριβως).

Το θεμα ειναι πως δεν ειναι μονο το UV400 αυτο που κανει εναν φακο. Ειναι η ποιοτητα (που εχει να κανει με το ποσο καιρο θα αντεξει το γυαλι και θα διατηρησει αυτο το UV400) και φυσικα εχει να κανει και το ποσο "καθαρα" βλεπεις τα παντα. Πχ αν φορεσω το Carrera η το Valentino η γενικα οποιοδηποτε απο τα "καλα" που εχω και μετα βαλω εναν των 10-20ε υπαρχει διαφορα και μαλιστα αρκετη που με πιανει πονοκεφαλος καποιες φορες.

Βεβαια δεν γινεται ολοι να δινουμε τρελα χρηματα για γιαλια γιαυτο και εγω εχω 4-5 καλα και καμια 10αρια των 10-20ε, αλλα οκ ειναι σαν να λεμε οτι μια Porsche Carrera ειναι το ιδιο με ενα Golf GTI απλα επειδη εχουμε το Golf εμεις. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα λοιπον.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ειναι παρα πολυ ευκολο ενας φακος να εχει προστασια UV400 πχ, αυτο τεσταρουν στα οπτικα (το μηχανημα πχ το βρισκεις και στα 20-30ε απεξω) και οπως αναφερα ακομα και απο μαυρο να παρεις γυαλια θα δεις οτι ειναι UV400 (το BBC ειχε κανει ενα ντοκιμαντερ πριν καιρο που εκαναν αυτο ακριβως).

Το θεμα ειναι πως δεν ειναι μονο το UV400 αυτο που κανει εναν φακο. Ειναι η ποιοτητα (που εχει να κανει με το ποσο καιρο θα αντεξει το γυαλι και θα διατηρησει αυτο το UV400) και φυσικα εχει να κανει και το ποσο "καθαρα" βλεπεις τα παντα. Πχ αν φορεσω το Carrera η το Valentino η γενικα οποιοδηποτε απο τα "καλα" που εχω και μετα βαλω εναν των 10-20ε υπαρχει διαφορα και μαλιστα αρκετη που με πιανει πονοκεφαλος καποιες φορες.

Βεβαια δεν γινεται ολοι να δινουμε τρελα χρηματα για γιαλια γιαυτο και εγω εχω 4-5 καλα και καμια 10αρια των 10-20ε, αλλα οκ ειναι σαν να λεμε οτι μια Porsche Carrera ειναι το ιδιο με ενα Golf GTI απλα επειδη εχουμε το Golf εμεις. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα λοιπον.

Δεν τα ισοπέδωσε κάνεις. Για τα χρήματα τους είναι άριστα, χωρίς να ενέχουν κάποιον άμεσο κίνδυνο. 

Η δαιμονοποίηση επειδή καποιοι θέλουν να δίνουν , 60-70, για αντίστοιχης ποιότητας είναι το προβληματικό της υπόθεσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Δεν τα ισοπέδωσε κάνεις. Για τα χρήματα τους είναι άριστα, χωρίς να ενέχουν κάποιον άμεσο κίνδυνο. 

Η δαιμονοποίηση επειδή καποιοι θέλουν να δίνουν , 60-70, για αντίστοιχης ποιότητας είναι το προβληματικό της υπόθεσης.

Προσωπικα 1 φορα δοκιμασα hawkers και δεν μου αρεσαν, κατι ο σκελετος που ηταν μετριος και ματ, κατι οι φακοι που ειναι οι ιδιοι με τα γυαλια των 8ε που παιρνεις απο Κινα, ε δεν με ενθουσιασαν.

Βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Οπως και να εχει κανενα γυαλι δεν εχει κοστος πανω απο 20ε, ακομα και αυτα που κοστιζουν 300ε. Το θεμα ειναι πως αυτα των Hawkers η απο Κινα που αναφερα εχουν κοστος 3ε και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Παλιοτερα τα ειχαν στειλει απο ισπανια με dhl ηρθαν σε 3 μερες.

Το ιδιο και σε μενα, δυο φορες με δωρεαν μεταφορικα παλιοτερα μονο μεσω της DHL μου ηρθαν. Μεσα σε δυο τρεις εργασιμες μερες ηταν στα χερια μου. Ξαναπαραγγειλα αλλα δυο τωρα, για να δουμε, πως και ποτε θα ερθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Προσωπικα 1 φορα δοκιμασα hawkers και δεν μου αρεσαν, κατι ο σκελετος που ηταν μετριος και ματ, κατι οι φακοι που ειναι οι ιδιοι με τα γυαλια των 8ε που παιρνεις απο Κινα, ε δεν με ενθουσιασαν.

Βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Οπως και να εχει κανενα γυαλι δεν εχει κοστος πανω απο 20ε, ακομα και αυτα που κοστιζουν 300ε. Το θεμα ειναι πως αυτα των Hawkers η απο Κινα που αναφερα εχουν κοστος 3ε και αν.

Τα premium δεν έχουν mat σκελετό. Είναι πολύ καλύτερα από τα κλασικά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...