Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Μαζί με τα νέα iPhone 11 έρχεται και το Apple Watch Series 5


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Ζωή μπαταρίας? Συνεχή παρακολούθηση καρδιακού ρυθμού? Βελτιώσεις? Βασικά ένα είναι το σημαντικότερο όλων. Battery life. Το 4 με τόσο όμορφες δυνατότητες 24η παρακολούθηση καρδιακών ρυθμών δεν κάνει εφόσον δεν βγάζει ούτε την ημέρα με καταπόνηση. Το έχουν βελτιώσει άραγε στο 5? Αλλιώς που ο ενθουσιασμός. 

Το ηλεκτροκαρδιογράφημα χρησιμεύει μια φορά το 6μηνο και αν. Οι καρδιακοί παλμοί όμως και η 24ωρη παρακολούθηση είναι ποιο σημαντικοί παράγοντες για παρακολούθηση υγείας. 

Ένα αστείο σενάριο για την άλλη πολύ χρήσιμη δυνατότητα που έχει όταν λιποθυμήσει κάποιος. Να το εξαντλήσεις όλη μέρα και εκεί που το χρειάζεσαι να σε προδώσει (αργά το βράδυ).

Τι ειρωνεία.

Δεν ισχύουν αυτά που γράφεις...Έχω στην κατοχή μου το 4 και η μπαταρία κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση και 1,5 μέρα αν ασχολούμαι όλη μερα με αυτό. Αν το φορτήσεις το βράδυ και το φορέσεις το πρωί, δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μην σε βγάλει μέχρι και το άλλο βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανυπομονώ. Τόσους μήνες έχω καθυστερήσει την αγορά του Apple Watch περιμένοντας το Series 5. 

Ήρθε η ώρα να ξεφορτωθώ το Amazfit Bip! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, garfield39gr είπε

Πως κάτι δεν είναι δικό μου ενώ κάθε χρόνο το πουλάω και παίρνω το επόμενο πάλι τσάμπα δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σου πραγματικά 

Σύμφωνα με τον https://www.apple.com/uk/shop/iphone/iphone-upgrade-program

το Iphone XS για παραδειγμα κανει 11* 56.45 + 69 = 690 Pounds.

Καινούργιο, το Iphone XS κανει 950 Pounds. (https://www.amazon.co.uk/Apple-iPhone-XS-64GB-Space/dp/B07HKD1FRB/ref=sr_1_3?keywords=iPhone+xs&qid=1566124468&s=gateway&sr=8-3)

Άρα, σε έναν χρόνο, σκοτωνεις την συσκευή σου για 260 Pounds για να παρεις την επομενη και να επαναλαβεις την ιδια διαδικασια.

Για ένα iPhone XS, 1 χρονου, αμα το πουλουσες μονο σου, ανετα επιανες 500 pounds το λιγοτερο. Αρα καθε χρονο, εχεις χασουρα 25% της αξιας αποτι αμα δεν χρησιμοποιουσες το upgrade program, για να παρεις μια νεοτερη συσκευη που κατα 99% καμια διαφορα δεν εχει με την δικια σου, και το συμαντικοτερο ειναι, οτι εχεις την εντυπωση οτι βγαινεις κερδισμενος. 

 

Προσωπικά, είχα αγοράσει cash πριν απο 2 χρονια σχεδον ( Νοεμβριο) το iPhone X 1250 ευρω. Αμα το πουλουσα αυριο, θα μπορουσα να παρω 450 ευρω. Που σημαίνει 800 για τα δυο χρόνια, η 400 τον χρόνο, λιγο περισσοτερο απο τα μισα των 690 pounds ( 740 ευρω) που πληρωνεις καθε χρονο. Αυτος ειναι λοιπον ο τροπος σκεψης μου.

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Σύμφωνα με τον https://www.apple.com/uk/shop/iphone/iphone-upgrade-program

το Iphone XS για παραδειγμα κανει 11* 56.45 + 69 = 690 Pounds.

Καινούργιο, το Iphone XS κανει 950 Pounds. (https://www.amazon.co.uk/Apple-iPhone-XS-64GB-Space/dp/B07HKD1FRB/ref=sr_1_3?keywords=iPhone+xs&qid=1566124468&s=gateway&sr=8-3)

Άρα, σε έναν χρόνο, σκοτωνεις την συσκευή σου για 260 Pounds για να παρεις την επομενη και να επαναλαβεις την ιδια διαδικασια.

Για ένα iPhone XS, 1 χρονου, αμα το πουλουσες μονο σου, ανετα επιανες 500 pounds το λιγοτερο. Αρα καθε χρονο, εχεις χασουρα 25% της αξιας αποτι αμα δεν χρησιμοποιουσες το upgrade program, για να παρεις μια νεοτερη συσκευη που κατα 99% καμια διαφορα δεν εχει με την δικια σου, και το συμαντικοτερο ειναι, οτι εχεις την εντυπωση οτι βγαινεις κερδισμενος. 

Προσωπικά, είχα αγοράσει cash πριν απο 2 χρονια σχεδον ( Νοεμβριο) το iPhone X 1250 ευρω. Αμα το πουλουσα αυριο, θα μπορουσα να παρω 450 ευρω. Που σημαίνει 800 για τα δυο χρόνια, η 400 τον χρόνο, λιγο περισσοτερο απο τα μισα των 690 pounds ( 740 ευρω) που πληρωνεις καθε χρονο. Αυτος ειναι λοιπον ο τροπος σκεψης μου.

Αλλά σου λέω αλλά καταλαβενεις είπα εγώ ότι το πουλάω στην apple τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να λέμε κάτι που δεν μπορείς να καταλάβεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Andrew Politis είπε

Δεν ισχύουν αυτά που γράφεις...Έχω στην κατοχή μου το 4 και η μπαταρία κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση και 1,5 μέρα αν ασχολούμαι όλη μερα με αυτό. Αν το φορτήσεις το βράδυ και το φορέσεις το πρωί, δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μην σε βγάλει μέχρι και το άλλο βράδυ.

Ok, Επειδή ίσως η γραφή μου δεν διατυπώνει σωστά το σκεπτικό μου. Να κάνω μια απλή ερώτηση. Όταν λες "ασχολούμαι όλη μέρα με αυτό", Τι ακριβώς εννοείς? Γυρίζεις τον καρπό σου και βλέπεις την ώρα? Η έρχονται οι ειδοποιήσεις και τις βλέπεις? Η απλά ψάχνεις στα μενού? Η απαντάς σε κάποιες κλήσεις από αυτό? Ξεκαθάρισε τι ακριβώς εννοείς.

Γιατί εγώ δεν εννοώ τίποτε από αυτά. Εγώ μιλάω να σου δώσω ένα παράδειγμα για συνεχή λειτουργία  παρακολούθησης καρδιακών παλμών 24/7. Κάτι που έχω μαρτυρίες ότι δεν βγάζει την μισή μέρα και όχι 24/7 που απαιτεί μια σωστή παρακολούθηση. Σου λέω αυτό που το γνωρίζω προσωπικά από πρώτο χέρι. Από εκεί και πέρα διαβάζω  σε διάφορες παρουσιάσεις και δοκιμές στο ίντερνετ ότι με συνεχές activity tracking (αθλητισμός, ενεργό GPS, παλμοί καρδιάς κλπ κλπ) ίσα που βγάζει το πολύ 6 ώρες!

Ελπίζω τώρα να είναι ποιο ξεκάθαρο αυτό που λέω.

17 ώρες πριν, fytotech είπε

Όποιος καίγεται για την μπαταρία του ρολογιού, ξεκάθαρα δεν έχει χρησιμοποιήσει Smartwatch.

Έχω κάθε βράδυ, στο ρεύμα:

Κινητό

Tablet

Hands free

Ηχείο Bluetooth

Οδοντόβουρτσα

Ξυριστική μηχανή

Power Bank

Χειριστήριο PlayStation

Χειριστήριο Shield

PS Move

Action Camera

Gimball για την action camera

Και πόσα άλλα ξεχνάω και θα με πειράξει να βάλω να φορτίζει το ρολόι.

Τι να πω...

Πολύ σωστή η λογική σου. Αλλά μιλάς στην περίπτωση που θα βγάλει την ημέρα όλη. Αν δεν την βγάλει? Εκεί τι γίνεται?

4 ώρες πριν, ares225 είπε

Φιλε μου με συνεχή χρήση μου βγάζει μια μέρα ανετοτατα. Μαζί με τρέξιμο και γυμναστική. Δεν χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Ναι συμφωνώ ότι η μπαταρία θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Δεν σημαίνει όμως ότι κρατάει μισή μέρα. Είσαι λίγο υπερβολικός.

Υπερβολικός? Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή να βάλεις να σου κάνει παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών? Και πες μας το αποτέλεσμα. Σύμφωνα με μαρτυρίες είναι λιγότερο ίσως από 6 ώρες. Θα εκτιμήσω πολύ μια απάντηση. Γιατί και εμένα δεν μου αρέσει να ισοπεδώνουν κάποιοι τα πάντα και αισθάνομαι ότι έχεις δίκιο.

3 ώρες πριν, Chape είπε

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ το έχω. Και δεν λέω θεωρίες άλλων. Αλλά την προσωπική μου εμπειρία με αυτό. Και ναι κρατάει παραπάνω από μέρα με συνεχή χρήση και ακόμα και με 2-3 ώρες Streaming μουσικής σε ηχείο ή ακουστικά. Και πίστεψε με το λιώνω το ρολόι πλέον δεν μπορώ χωρίς αυτό...

Θα κάνω και σε σένα την ίδια ερώτηση. Γιατί να σου πω να κάνεις activity tracking δεν θα κάνεις οπότε σου λέω το απλό. Βάλε να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και πες μου το αποτέλεσμα. 

3 ώρες πριν, garfield39gr είπε

Πως κάτι δεν είναι δικό μου ενώ κάθε χρόνο το πουλάω και παίρνω το επόμενο πάλι τσάμπα δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σου πραγματικά 

Ερώτηση. Αν αποφασίσεις ότι για τον Χ λόγο το επόμενο μοντέλο δεν σου κάνει και θέλεις να κρατήσεις αυτό που έχεις. Δεν θα συνεχίσεις να πληρώνεις? Η ποιο απλά θέλεις να το πουλήσεις να πάρεις κάτι άλλο διαφορετικό η έχεις ανάγκη τα χρήματα. Μπορείς?

Επεξ/σία από leonproniknidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Ok, Επειδή ίσως η γραφή μου δεν διατυπώνει σωστά το σκεπτικό μου. Να κάνω μια απλή ερώτηση. Όταν λες "ασχολούμαι όλη μέρα με αυτό", Τι ακριβώς εννοείς? Γυρίζεις τον καρπό σου και βλέπεις την ώρα? Η έρχονται οι ειδοποιήσεις και τις βλέπεις? Η απλά ψάχνεις στα μενού? Η απαντάς σε κάποιες κλήσεις από αυτό? Ξεκαθάρισε τι ακριβώς εννοείς.

Γιατί εγώ δεν εννοώ τίποτε από αυτά. Εγώ μιλάω να σου δώσω ένα παράδειγμα για συνεχή λειτουργία  παρακολούθησης καρδιακών παλμών 24/7. Κάτι που έχω μαρτυρίες ότι δεν βγάζει την μισή μέρα και όχι 24/7 που απαιτεί μια σωστή παρακολούθηση. Σου λέω αυτό που το γνωρίζω προσωπικά από πρώτο χέρι. Από εκεί και πέρα διαβάζω  σε διάφορες παρουσιάσεις και δοκιμές στο ίντερνετ ότι με συνεχές activity tracking (αθλητισμός, ενεργό GPS, παλμοί καρδιάς κλπ κλπ) ίσα που βγάζει το πολύ 6 ώρες!

Ελπίζω τώρα να είναι ποιο ξεκάθαρο αυτό που λέω.

Πολύ σωστή η λογική σου. Αλλά μιλάς στην περίπτωση που θα βγάλει την ημέρα όλη. Αν δεν την βγάλει? Εκεί τι γίνεται?

Υπερβολικός? Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή να βάλεις να σου κάνει παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών? Και πες μας το αποτέλεσμα. Σύμφωνα με μαρτυρίες είναι λιγότερο ίσως από 6 ώρες. Θα εκτιμήσω πολύ μια απάντηση. Γιατί και εμένα δεν μου αρέσει να ισοπεδώνουν κάποιοι τα πάντα και αισθάνομαι ότι έχεις δίκιο.

Θα κάνω και σε σένα την ίδια ερώτηση. Γιατί να σου πω να κάνεις activity tracking δεν θα κάνεις οπότε σου λέω το απλό. Βάλε να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και πες μου το αποτέλεσμα. 

Ερώτηση. Αν αποφασίσεις ότι για τον Χ λόγο το επόμενο μοντέλο δεν σου κάνει και θέλεις να κρατήσεις αυτό που έχεις. Δεν θα συνεχίσεις να πληρώνεις? Η ποιο απλά θέλεις να το πουλήσεις να πάρεις κάτι άλλο διαφορετικό η έχεις ανάγκη τα χρήματα. Μπορείς?

Όχι. Δε χρειάζεται ολόκληρη ημέρα.

Χρειάζεται κάνα 12-14 ώρες, που είσαι έξω από το σπίτι.

Δεν υπάρχει ρολόι που να μην κρατάει τόσο.

Επιμένεις σε κάτι, που δεν έχει νόημα.

Αν έχεις τόσο μεγάλη κατανάλωση, που δε σου βγάζει το 12ώρο (που δεν υπάρχει περίπτωση αλλά άντε ας το δεχθώ για να συνεχίσει η συζήτηση), πάρε κι ένα φορτιστή για τη δουλειά σου.

Δεν είναι τίποτα παράξενο. Ειλικρινά. Γίνονται τα Smartwatches χειρότερα στην προσπάθεια των κατασκευαστών να τα κάνουν να καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια κι αυτό γιατί αυτοί που δε θέλουν Smartwatch αλλά ρολόι, ζητάνε όλο μεγαλύτερη μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, fytotech είπε

Όχι. Δε χρειάζεται ολόκληρη ημέρα.

Χρειάζεται κάνα 12-14 ώρες, που είσαι έξω από το σπίτι.

Δεν υπάρχει ρολόι που να μην κρατάει τόσο.

Επιμένεις σε κάτι, που δεν έχει νόημα.

Αν έχεις τόσο μεγάλη κατανάλωση, που δε σου βγάζει το 12ώρο (που δεν υπάρχει περίπτωση αλλά άντε ας το δεχθώ για να συνεχίσει η συζήτηση), πάρε κι ένα φορτιστή για τη δουλειά σου.

Δεν είναι τίποτα παράξενο. Ειλικρινά. Γίνονται τα Smartwatches χειρότερα στην προσπάθεια των κατασκευαστών να τα κάνουν να καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια κι αυτό γιατί αυτοί που δε θέλουν Smartwatch αλλά ρολόι, ζητάνε όλο μεγαλύτερη μπαταρία. 

Αναγκαστικά θα κάνω και σε σένα την ΙΔΙΑ ερώτηση που έκανα σε ΟΛΟΥΣ.

Μπορείς σε παρακαλώ να το βάλεις να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών να μου πεις πόσες ώρες σου έβγαλε? Η ερώτηση μου εξαρχής και το σκεπτικό μου ήταν ακριβώς αυτή. Activity trecking 24/7 μαζί με παρακολούθηση καρδιακών παλμών.

 

επεξεργασία: Τελικά επειδή απάντηση δεν θα πάρω το έψαξα λιγάκι (όχι πως με ενδιαφέρει αλλά καθαρά για τεχνογνωσία ) από μόνος μου και η ίδια η Apple λέει ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιείς για πολύ ώρα το heart rate monitoring διότι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Επίσης λέει ξεκάθαρα ότι για το 3 η αυτονομία του είναι 4 ώρες και για το 4 είναι 6 (για συνεχές activity tracking).

Οπότε ότι σας είπα δυστυχώς ισχύει. 

6 ώρες. Πραγματικά ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι μου. Γιατί τόσος ντόρος ?

Επεξ/σία από leonproniknidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τι δίνεις στην Ελλάδα και τι παροχές έχεις αλλά καλά λένε ο κάθε τόπος έχει τους ανθρώπους και τους πολιτικούς που του αξίζουν και τα 900 ευρώ στην Αγγλία είναι 15 μέρες εργασίας αλλά τι κάθομαι και μιλάω σαν πως θα καταλάβεις 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 minutes ago, garfield39gr said:

Εσυ τι δίνεις στην Ελλάδα και τι παροχές έχεις αλλά καλά λένε ο κάθε τόπος έχει τους ανθρώπους και τους πολιτικούς που του αξίζουν και τα 900 ευρώ στην Αγγλία είναι 15 μέρες εργασίας αλλά τι κάθομαι και μιλάω σαν πως θα καταλάβεις 

Το πόσα βγάζεις δεν έχει να κάνει με το αν είναι καλό το deal. Η σύγκριση δεν είναι μεταξύ κόστους και μισθού αλλά κόστους και παροχών+συσκευή. Οι παροχές λοιπόν είναι αυτές που μετράνε και απ’ τη στιγμή που μιλάμε για την ίδια συσκευή, η διαφορά βρίσκεται στις υπηρεσίες (ομιλία και data) που απολαμβάνεις εσύ. Τα λεπτά και τα data βέβαια μπαίνουν στην εξίσωση εφόσον τα χρειάζεσαι όπως επίσης και η αλλαγή συσκευής κάθε χρόνο. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Ok, Επειδή ίσως η γραφή μου δεν διατυπώνει σωστά το σκεπτικό μου. Να κάνω μια απλή ερώτηση. Όταν λες "ασχολούμαι όλη μέρα με αυτό", Τι ακριβώς εννοείς? Γυρίζεις τον καρπό σου και βλέπεις την ώρα? Η έρχονται οι ειδοποιήσεις και τις βλέπεις? Η απλά ψάχνεις στα μενού? Η απαντάς σε κάποιες κλήσεις από αυτό? Ξεκαθάρισε τι ακριβώς εννοείς.

Γιατί εγώ δεν εννοώ τίποτε από αυτά. Εγώ μιλάω να σου δώσω ένα παράδειγμα για συνεχή λειτουργία  παρακολούθησης καρδιακών παλμών 24/7. Κάτι που έχω μαρτυρίες ότι δεν βγάζει την μισή μέρα και όχι 24/7 που απαιτεί μια σωστή παρακολούθηση. Σου λέω αυτό που το γνωρίζω προσωπικά από πρώτο χέρι. Από εκεί και πέρα διαβάζω  σε διάφορες παρουσιάσεις και δοκιμές στο ίντερνετ ότι με συνεχές activity tracking (αθλητισμός, ενεργό GPS, παλμοί καρδιάς κλπ κλπ) ίσα που βγάζει το πολύ 6 ώρες!

Ελπίζω τώρα να είναι ποιο ξεκάθαρο αυτό που λέω.

Πολύ σωστή η λογική σου. Αλλά μιλάς στην περίπτωση που θα βγάλει την ημέρα όλη. Αν δεν την βγάλει? Εκεί τι γίνεται?

Υπερβολικός? Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή να βάλεις να σου κάνει παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών? Και πες μας το αποτέλεσμα. Σύμφωνα με μαρτυρίες είναι λιγότερο ίσως από 6 ώρες. Θα εκτιμήσω πολύ μια απάντηση. Γιατί και εμένα δεν μου αρέσει να ισοπεδώνουν κάποιοι τα πάντα και αισθάνομαι ότι έχεις δίκιο.

Θα κάνω και σε σένα την ίδια ερώτηση. Γιατί να σου πω να κάνεις activity tracking δεν θα κάνεις οπότε σου λέω το απλό. Βάλε να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών και πες μου το αποτέλεσμα. 

Ερώτηση. Αν αποφασίσεις ότι για τον Χ λόγο το επόμενο μοντέλο δεν σου κάνει και θέλεις να κρατήσεις αυτό που έχεις. Δεν θα συνεχίσεις να πληρώνεις? Η ποιο απλά θέλεις να το πουλήσεις να πάρεις κάτι άλλο διαφορετικό η έχεις ανάγκη τα χρήματα. Μπορείς?

Ρε φίλε τι χαζομάρες μου λες τώρα? Πες ότι έχεις λάθος και ότι απάντησες βεβιασμένα και πάμε παρακάτω.

Είμαστε 10 άτομα εδώ ΠΟΥ ΈΧΟΥΜΕ οι ίδιοι apple watch και σου λέμε όλοι ότι κάνεις λάθος... Και εσύ γράφεις ότι γράφεις επειδή στο είπαν φίλοι σου. Και ναι το ρολόι από έμενα προσωπικά τρώει ξύλο... Και κάνω και περισσότερα πράγματα από αυτά που έγραψες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Αναγκαστικά θα κάνω και σε σένα την ΙΔΙΑ ερώτηση που έκανα σε ΟΛΟΥΣ.

Μπορείς σε παρακαλώ να το βάλεις να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών να μου πεις πόσες ώρες σου έβγαλε? Η ερώτηση μου εξαρχής και το σκεπτικό μου ήταν ακριβώς αυτή. Activity trecking 24/7 μαζί με παρακολούθηση καρδιακών παλμών.

επεξεργασία: Τελικά επειδή απάντηση δεν θα πάρω το έψαξα λιγάκι (όχι πως με ενδιαφέρει αλλά καθαρά για τεχνογνωσία ) από μόνος μου και η ίδια η Apple λέει ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιείς για πολύ ώρα το heart rate monitoring διότι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Επίσης λέει ξεκάθαρα ότι για το 3 η αυτονομία του είναι 4 ώρες και για το 4 είναι 6 (για συνεχές activity tracking).

Οπότε ότι σας είπα δυστυχώς ισχύει. 

6 ώρες. Πραγματικά ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι μου. Γιατί τόσος ντόρος ?

Φίλε μου μάλλον δεν ξέρεις να ψάχνεις.

https://www.apple.com/watch/compare/

επίσημα από το site της Apple. Πας εκεί που λέει battery/ power και γράφεις 18 ώρες.

τωρα που τις είδες εσυ τις 4 και τις 6 ώρες δεν ξέρω.

Για την ιστορία το HR monitor εννοειται ότι είναι μονιμα ενεργοποιημένο,

Υ.Γ. Ακόμα και review να διαβάσει όλα λένε ότι η μπαταρία του κρατάει παραπάνω από ότι δίνει η Apple επίσημα στο sure της. 

Θα ήθελα λοιπόν προς απόδειξη των ισχυρισμών σου ένα link (από την ίδια την Apple) που να λέει ότι με το HR η αυτονομία είμαι 4 και 6 ώρες αντίστοιχα.

Υ.Γ 2 Οι 4 ώρες για το Apple Watch 3 είναι άκυρες με activity tracking, από το γεγονός ότι περισυ μου έβγαλε όλο τον Μαραθώνιο και εννοείται είχα και άλλη μπαταρία και ο χρόνος μου ήταν κάτι πάνω από 4 ώρες.

Μάλλον σου δίνουν λάθος πληροφορίες.

Επεξ/σία από ares225
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, leonproniknidis said:

Αναγκαστικά θα κάνω και σε σένα την ΙΔΙΑ ερώτηση που έκανα σε ΟΛΟΥΣ.

Μπορείς σε παρακαλώ να το βάλεις να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών να μου πεις πόσες ώρες σου έβγαλε? Η ερώτηση μου εξαρχής και το σκεπτικό μου ήταν ακριβώς αυτή. Activity trecking 24/7 μαζί με παρακολούθηση καρδιακών παλμών.

 

επεξεργασία: Τελικά επειδή απάντηση δεν θα πάρω το έψαξα λιγάκι (όχι πως με ενδιαφέρει αλλά καθαρά για τεχνογνωσία ) από μόνος μου και η ίδια η Apple λέει ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιείς για πολύ ώρα το heart rate monitoring διότι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Επίσης λέει ξεκάθαρα ότι για το 3 η αυτονομία του είναι 4 ώρες και για το 4 είναι 6 (για συνεχές activity tracking).

Οπότε ότι σας είπα δυστυχώς ισχύει. 

6 ώρες. Πραγματικά ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι μου. Γιατί τόσος ντόρος ?

 

Είμαι κάτοχος series 4 περίπου μία βδομάδα και όπως καταλαβαίνεις το έχω λιώσει. Έχω ενεργοποιήσει να με ενημερώνει σε περίπτωση που παρατηρηθεί τίποτα περίεργο με την καρδιά μου και από προπόνηση κάνω γύρω στα 30-60 λεπτά κάθε μέρα. Επίσης, κάνω συνέχεια κλήσεις μέσω αυτού όταν βρίσκομαι στο σπίτι ή στο αυτοκίνητο και το αφαιρώ μόνο όταν θέλω να κοιμηθώ γιατί δεν μου αρέσει να το φοράω και όταν κάνω μπάνιο όπου τότε το βάζω για φόρτιση. Με τη χρήση που περιέγραψα το ρολόι μου κρατάει γύρω στη 1.5 με 2 μέρες. Δεν ξέρω γιατί η apple στο ρολόι αναφέρει τόσο χαμηλούς χρόνους χρήσης ενώ αντίθετα στα iphone/macbook το ανάποδο (για μένα πάντα). Επίσης, το activity tracking που αναφέρει η apple δεν έχει να κάνει μόνο με heart rate monitoring αλλά και με συνεχώς ενεργό gps το οποίο νομίζω είναι αρκετά πιο ενεργοβόρο. Παραθέτω και το σχετικό link από apple https://www.apple.com/si/watch/battery.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Αναγκαστικά θα κάνω και σε σένα την ΙΔΙΑ ερώτηση που έκανα σε ΟΛΟΥΣ.

Μπορείς σε παρακαλώ να το βάλεις να κάνει συνεχή παρακολούθηση καρδιακών παλμών να μου πεις πόσες ώρες σου έβγαλε? Η ερώτηση μου εξαρχής και το σκεπτικό μου ήταν ακριβώς αυτή. Activity trecking 24/7 μαζί με παρακολούθηση καρδιακών παλμών.

 

επεξεργασία: Τελικά επειδή απάντηση δεν θα πάρω το έψαξα λιγάκι (όχι πως με ενδιαφέρει αλλά καθαρά για τεχνογνωσία ) από μόνος μου και η ίδια η Apple λέει ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιείς για πολύ ώρα το heart rate monitoring διότι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Επίσης λέει ξεκάθαρα ότι για το 3 η αυτονομία του είναι 4 ώρες και για το 4 είναι 6 (για συνεχές activity tracking).

Οπότε ότι σας είπα δυστυχώς ισχύει. 

6 ώρες. Πραγματικά ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι μου. Γιατί τόσος ντόρος ?

Με το app SmartGym το οποίο ενεργοποιεί τον αισθητήρα για τους παλμούς συνεχομενα στις 2 ώρες προπόνηση καταναλώνει 12% μπαταρίας. Οποτε κάτι 4-6 ώρες απλά το ξεχνάς 

Επεξ/σία από morgan21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...