Προς το περιεχόμενο

Νέα οθόνη 27" gaming. Σωστό timing ?


Vasilis 07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Την τιμή την είδες ; 5000$ :D Παίρνεις C9 και την στέλνεις για μπουγάτσες.

Σε 5 μηνες θα κανω surround με τρεις C9 OLED με αυτα τα λεφτα + 3080Ti.... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε το U32H850(4K/VA/10bit/60Hz). Πολύ καλό σε χρώματα, μαύρα κλπ..Αλλά τα 60Hz είναι πανωλεθρία στο Μιλάνο στα FPS παιχνίδια. Δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα, κοίταγα συνέχεια το FPS αν είναι 60 ή 40.. Βλέπω να φεύγει και να παίρνω το Aorus 27 μέχρι να βγει σωστό 4K/144.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 8:54 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Ήρθε το U32H850(4K/VA/10bit/60Hz). Πολύ καλό σε χρώματα, μαύρα κλπ..Αλλά τα 60Hz είναι πανωλεθρία στο Μιλάνο στα FPS παιχνίδια. Δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα, κοίταγα συνέχεια το FPS αν είναι 60 ή 40.. Βλέπω να φεύγει και να παίρνω το Aorus 27 μέχρι να βγει σωστό 4K/144.

Γιατι οχι την LG 27GL850? Εγω προσωπικα αυτην περιμενω (οταν με το καλο ερθει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό περιμένω τώρα για αγορά. Πάντως τα Innolux panels έχουν πιο καλή εικόνα, πιο καθαρή ας το πω από τα χαζό-AUO.

https://www.gigabyte.com/gr/Monitors/AORUS-FI27Q-P#kf

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παρηγγειλα την 27GL850. Αναμενεται αρχες Οκτωβριου. Για να δουμε, ελπιζω να βγει καλη. Οπως και να'χει θα ειναι τεραστια αναβαθμιση σε σχεση με την 23" 1080p 60Hz που εχω τωρα.

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλύτερα να έπαιρνες την Aorus, της ρίχνει ξύλο. Με 780:1 contrast δεν πάει πουθενά η LG.

Δεν ειναι μονο η αντιθεση που παιζει ρολο.Το συγκεκριμενο ειναι φοβερο monitor και το tft central το εκανε recommended https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_27gl850.htm,

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-09-22-lg-27gl850-review-why-we-named-it-the-best-gaming-monitor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια IPS οθονη δεν εχει καλα μαυρα. Τωρα ειτε ειναι 800 ειτε 1000 δεν αλλαζει κατι, η διαφορα ειναι πολυ μικρη και αμφιβαλλω αν θα καταλαβω διαφορα με τις 2 οθονες διπλα διπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Μαύρα για καναρίνια..Βγάλτε mini LED σε σωστές τιμές να δούμε CRT blacks επιτέλους 🤣

Δυστυχως μαλλον θα αργησουν να ερθουν σε σχετικα κανονικες τιμες...επρεπε να βγει και μια εκδοση των x27/pg27uq αλλα στα 1440p και θα ηταν και φθηνοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Εγω παρηγγειλα την 27GL850. Αναμενεται αρχες Οκτωβριου. Για να δουμε, ελπιζω να βγει καλη. Οπως και να'χει θα ειναι τεραστια αναβαθμιση σε σχεση με την 23" 1080p 60Hz που εχω τωρα.

Από που έχεις παραγγείλει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...