Προς το περιεχόμενο

Νέα οθόνη 27" gaming. Σωστό timing ?


Vasilis 07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις εστησα το μονιτορ. (LG 27GL850)

Σοκ.

Απο μια 23αρα 1080p 60Hz Dell του 2011 να πηγαινεις σε αυτην, ε ειναι μεγαλο το σοκ. Παντως δεν ειναι το πρωτο μου 144Hz monitor, ειχα ενα Benq για μερικα χρονια.

Anyway, ουτε stuck pixels βλεπω, ουτε BLB αν και την εχω μονο μερικα λεπτα και θα συνεχιστουν τα τεστ.

Σαν πρωτη εντυπωση, δηλωνω εντυπωσιασμενος. Οπως και αλλοι που παραλαμβανουν, με αποτελεσμα να ανεβαινει και αλλο η τιμη απ'οτι βλεπω. 

Αντε να ερθει και η καρτα μου γιατι με την 780 και 1440p προβλεπω ζορια 😛

Επεξ/σία από starmanwarz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

590 ευρώ απ ότι βλέπω πλέον και διαθεσιμότητα σε ένα μήνα τουλάχιστον...

Να την χαρείς και περιμένουμε εντυπώσεις μόλις παραλάβεις την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Μολις εστησα το μονιτορ. (LG 27GL850)

Σοκ.

Απο μια 23αρα 1080p 60Hz Dell του 2011 να πηγαινεις σε αυτην, ε ειναι μεγαλο το σοκ. Παντως δεν ειναι το πρωτο μου 144Hz monitor, ειχα ενα Benq για μερικα χρονια.

Anyway, ουτε stuck pixels βλεπω, ουτε BLB αν και την εχω μονο μερικα λεπτα και θα συνεχιστουν τα τεστ.

Σαν πρωτη εντυπωση, δηλωνω εντυπωσιασμενος. Οπως και αλλοι που παραλαμβανουν, με αποτελεσμα να ανεβαινει και αλλο η τιμη απ'οτι βλεπω. 

Αντε να ερθει και η καρτα μου γιατι με την 780 και 1440p προβλεπω ζορια 😛

καλορίζικο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CleanthisD είπε

590 ευρώ απ ότι βλέπω πλέον και διαθεσιμότητα σε ένα μήνα τουλάχιστον...

Να την χαρείς και περιμένουμε εντυπώσεις μόλις παραλάβεις την κάρτα

 

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

καλορίζικο.......

Ευχαριστω!

Εβαλα λιγο να δοκιμασω το Borderlands 3, τα χρωματα ειναι το κατι αλλο, σκετη απολαυση... Βεβαια με 40 fps δεν ειναι για πολλα πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2019 στις 9:21 ΜΜ, starmanwarz είπε

Τελος η LG, οποιος προλαβε προλαβε. Την πηρε κανενας αλλος?

Απ'οτι βλεπω και εξωτερικο σημερα παρελαβαν καποια μαγαζια με επομενο batch απ'οτι λενε τελη Νοεμβριου, για οποιον ενδιαφερεται.

κανενα νεο για το ποτε παραλαμβάνουν το επομενο batch? γιατι οπου ρωτάω κανείς δεν γνωρίζει. το b n' h πάντως λεει για νοέμβριο παραλαβή.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1488890-REG/lg_27gl850_b_27_ultragear_nano_ips.html
Επίσης ενα update για την εμπειρία της lg? ειμαι με μονιτορ-τηλεόραση στο καινουριο pc και δεν μπορώ να απολαύσω την 2070 super μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, taSOS! είπε

κανενα νεο για το ποτε παραλαμβάνουν το επομενο batch? γιατι οπου ρωτάω κανείς δεν γνωρίζει. το b n' h πάντως λεει για νοέμβριο παραλαβή.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1488890-REG/lg_27gl850_b_27_ultragear_nano_ips.html
Επίσης ενα update για την εμπειρία της lg? ειμαι με μονιτορ-τηλεόραση στο καινουριο pc και δεν μπορώ να απολαύσω την 2070 super μου.

Αν την βρεις παρτην με κλειστα ματια. Εγω προσωπικα δεν βρισκω κανενα αρνητικο. Υπεροχη! 

Ακομα δεν εχω παιξει πολυ βεβαια, ελπιζω μεσα στο ΣΚ.

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά είχα δει την gigabyte και γω και ειπα εδω ειμαστε αλλα με την εγγυηση που δινει και για την τιμη που εχει ειπα οχι ευχαριστώ δεν θα παρω. Επειτα μου ειπαν γιαυτην την lg απο το ιδιο καταστημα και λεω αυτη ειναι, στελνω μαιλ να την παραγγειλω τρωω ακυρο την ψαχνω στο ιντερνετ να την παρω απο αλλου, πουθενα. Τι να κανω θα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, taSOS! είπε

αρχικά είχα δει την gigabyte και γω και ειπα εδω ειμαστε αλλα με την εγγυηση που δινει και για την τιμη που εχει ειπα οχι ευχαριστώ δεν θα παρω. Επειτα μου ειπαν γιαυτην την lg απο το ιδιο καταστημα και λεω αυτη ειναι, στελνω μαιλ να την παραγγειλω τρωω ακυρο την ψαχνω στο ιντερνετ να την παρω απο αλλου, πουθενα. Τι να κανω θα περιμενω

Μιλάς για το γεγονός οτι δεν έχει εγγύηση για defective pixel η εχω χασει και κατι αλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάνει τζιζ . Τσουρουφλαει το άτιμο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

Αν καταφέρετε και μπείτε στον κωτσόβολο η aorus QD27AD για σήμερα στα 479 ευρώ. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω copy το link και τώρα το site είναι κάτω

Βγαίνει και από το skroutz.

Ενώ είδα το 479 και στιγμιαία πήγα να την κάνω την κίνηση.. τώρα έχω 2ες σκέψεις και κρατιέμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Carrion είπε

Βγαίνει και από το skroutz.

Ενώ είδα το 479 και στιγμιαία πήγα να την κάνω την κίνηση.. τώρα έχω 2ες σκέψεις και κρατιέμαι. 

Ψάξτε reviews δεν είναι τόσο καλή όσο πιστεύουν μερικοί. Βρείτε reviewers που κάνουν λεπτομερή δουλειά και διαβάστε. Κατά τη γνώμη μου για όσους δεν ενδιαφέρονται για gsync αυτή τη στιγμή η c27hg70 της Samsung από ιταλικό amazon στα 370 μαζί με μεταφορικά μέσα κάνει obsolete οτιδήποτε 27άρι με freesync (χωρίς φυσικά fald)... Φυσικά για όχι επαγγελματικό gaming ε, να εξηγούμαι.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ψάξτε reviews δεν είναι τόσο καλή όσο πιστεύουν μερικοί. Βρείτε reviewers που κάνουν λεπτομερή δουλειά και διαβάστε. Κατά τη γνώμη μου για όσους δεν ενδιαφέρονται για gsync αυτή τη στιγμή η c27hg70 της Samsung από ιταλικό amazon στα 370 μαζί με μεταφορικά μέσα κάνει obsolete οτιδήποτε 27άρι με freesync (χωρίς φυσικά fald)... Φυσικά για όχι επαγγελματικό gaming ε, να εξηγούμαι.

27αρα curver & VA.

Νο go για μένα που ψάχνω οθόνη για κώδικα / κείμενο (πολλές ώρες) και να μπορώ να παίξω το παιχνίδι μου το βράδυ όταν έχω χρόνο και βγαίνει το παιδί που κρύβω μέσα μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...