Προς το περιεχόμενο

(Earbuds) Xiaomi Airdots - 16.25€ , Banggood


GreekTech.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πήρα κι εγώ, να πω ψιλοξενέρωσα λίγο με το σχόλιο του φίλου από πάνω για την ομιλία, απλά ψιλοβιάστηκα για να μην λήξει το κουπόνι.

Βέβαια έχω παραγγείλει από προηγούμενη προσφορά και τα Meizu EP51, ελπίζω ότι κάτι από τα 2 θα με βολέψει.

Περισσότερο ποστάρω για να πω ότι δεν είδα επιλογή για την τιμή της περιγραφής. Είχε μεταφορικά αναγκαστικά 2+κάτι, ε έβαλα και το priority που είχε μισό ευρώ διαφορά μπας και έρθει πιο γρήγορα, βγήκαν 18μισό περίπου αν θυμάμαι καλά.

EDIT: Σε κάποιον που τα έχει, μήπως κατά τύχη έχει δοκιμάσει κάποια call recording εφαρμογή αν δουλεύει και με τα bluetooth; Γιατί κάτι δοκιμές που έκανα με άλλα bluetooth δεν έγραφε τίποτα, μόνο με handfree με καλώδιο.

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα έχω εδώ και μερικές βδομάδες, αγορασμένα από ali. Από όσο μπορώ να πω είναι γνήσια αλλά δεν θα τα συνιστούσα.

Πολύ μικρή εμβέλεια (μικρότερη από bt 4.2) σε σημείο που ακόμα και σε απόσταση <1μ με οπτική επαφή ο ήχος να παρουσιάσει σπασίματα.

Για κλήσεις θα ζοριστεί πολύ αυτός που σε ακούει σε ήσυχο περιβάλλον, αν υπάρχει φασαρία δεν παίζει να ακούσει τίποτα.

Μεγάλο αρνητικό τα κουμπιά του, πρώτον μπορούν να λειτουργήσουν μόνο ως play/pause (και όχι για ρύθμιση έντασης ή τουλάχιστον για next/skip) και δεύτερον κάθε φορά που τα πατάς τα ακουστικά μπαίνουν μέσα στο αυτί, κάτι αρκετά ενοχλητικό.

Επίσης αρνητικό το ότι η θήκη δεν έχει ένδειξη ποσοστού φόρτισης, οπότε μπορείς να ξέρεις μόνο αν είναι πλήρως φορτισμένη.

Γενικά η ποιότητα της θήκης και των πλαστικών είναι αρκετά χαμηλή, δίνουν την αίσθηση ότι δεν θα αντέξουν για πολύ.

 

Προσωπικά μετάνιωσα την αγορά τους.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tsoukalasKaminia είπε

Παιδια δυστυχως δεν σας προλαβα. Αν τα θελει κανεις για ομιλια θα απογοητευτει. Τα εκανα δωρο σε φιλο που εχει τρελα με την xiaomi και εγινα ρομπα. Ακουγεσαι στην ομιλια λες και εισαι στη μπανιερα της τουαλετας

Έτσι ακριβώς, για να ακούσεις μουσική / δεις ταινία είναι μια χαρά, αλλά στην ομιλία όλοι μου λένε ότι ακούγομαι χάλια γιατί δεν κάνει καθόλου noise cancellation, ακούγονται τα πάντα από γύρω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, link67 είπε

Αυτά είναι διαφορετικά από αυτά του θέματος?

https://m.gearbest.com/headsets/pp_009839056462.html

Αν αυτά του θέματος είναι ίδια με αυτά του παραπάνω λινκ, έχω δύο πραγματάκια να γράψω:

Τα αγόρασα για τη σύζυγο, είναι πολύ ευχαριστημένη. Αντίθετα με την παραπάνω αναφορά για την εμβέλεια, ακούει στο σπίτι χωρίς κανένα σπάσιμο σε απόσταση τριών δωματίων και με ενδιάμεσους δύο τοίχους (+ηλεκτρονικές συσκευές αν αυτό παίζει ρόλο, δεν έχω ιδέα). Δεν έχει γενικά πρόβλημα συνδεσιμότητας, είναι πολύ ικανοποιημένη από την ποιότητα του ήχου και το noise cancellation. Γούστα είναι αυτά πάντως, σίγουρα δεν είναι η πιο έμπειρη στον ήχο.

Για ομιλία επιβεβαιώνω ό,τι αναφέρουν οι συμφορουμίτες. Βρέθηκε στη στάση του λεωφορείου πριν δύο ημέρες και την ανάγκασα να βγάλει τα ακουστικά για να μιλήσουμε ανθρώπινα. Άκουγα όλα τα αυτοκίνητα που περνούσαν στην λεωφόρο περισσότερο από εκείνη. Σε κλειστούς χώρους και με ησυχία πάντως την ακούω πολύ καθαρά και δεν υπάρχει θέμα έντασης για καμία πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθονται καλά στο αυτί, είναι πολύ δυνατά σε ένταση και στην ομιλία δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Χρήσιμο επίσης είναι ότι δουλεύουν και ανεξάρτητα το ένα με το άλλο. Η ποιότητα του ήχου βέβαια είναι μέτρια αλλά για 20€ είναι πολύ καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Sadako είπε

EDIT: Σε κάποιον που τα έχει, μήπως κατά τύχη έχει δοκιμάσει κάποια call recording εφαρμογή αν δουλεύει και με τα bluetooth; Γιατί κάτι δοκιμές που έκανα με άλλα bluetooth δεν έγραφε τίποτα, μόνο με handfree με καλώδιο.

Δεν εχω του θεματος αλλα τα Meizu τα εχω και το call recording γραφει μια χαρα.

Επεξ/σία από Angelo24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Sadako είπε

Τα πήρα κι εγώ, να πω ψιλοξενέρωσα λίγο με το σχόλιο του φίλου από πάνω για την ομιλία, απλά ψιλοβιάστηκα για να μην λήξει το κουπόνι.

Βέβαια έχω παραγγείλει από προηγούμενη προσφορά και τα Meizu EP51, ελπίζω ότι κάτι από τα 2 θα με βολέψει.

Περισσότερο ποστάρω για να πω ότι δεν είδα επιλογή για την τιμή της περιγραφής. Είχε μεταφορικά αναγκαστικά 2+κάτι, ε έβαλα και το priority που είχε μισό ευρώ διαφορά μπας και έρθει πιο γρήγορα, βγήκαν 18μισό περίπου αν θυμάμαι καλά.

EDIT: Σε κάποιον που τα έχει, μήπως κατά τύχη έχει δοκιμάσει κάποια call recording εφαρμογή αν δουλεύει και με τα bluetooth; Γιατί κάτι δοκιμές που έκανα με άλλα bluetooth δεν έγραφε τίποτα, μόνο με handfree με καλώδιο.

Εχω τα EP51 εδώ και 1μιση χρονο. Είναι απλα αψογα, ειτε για μουσικη/ταινιες ειτε για gaming (κι ομως), ειτε για ομιλια. Πραγματικο 10/10 από εμενα. Ημουν στο τσακ να παραγγειλω και τα Xiaomi του θεματος αλλα κρατηθηκα διαβαζοντας τα σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα, προσπαθω να κανω και εγω την αγορα για τα ακουστικα απο banggood.
Αλλα δεν βλεπω που μπορω να βαλω τον κωδικο της εκπτωσης.
Μπορει να με βοηθησει κανεις?

 

Επεξ/σία από pigolampidas1
λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pigolampidas1 είπε

Παιδια καλησπερα, προσπαθω να κανω και εγω την αγορα για τα ακουστικα απο banggood.
Αλλα δεν βλεπω που μπορω να βαλω τον κωδικο της εκπτωσης.
Μπορει να με βοηθησει κανεις?

Screenshot 2019-08-21 at 02.06.38.png

Φίλε μου υπάρχει η επιλογή να βάλεις το κουπόνι όταν πας στο καλάθι σου, κατω αριστερα από το προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, pigolampidas1 είπε

Παιδια καλησπερα, προσπαθω να κανω και εγω την αγορα για τα ακουστικα απο banggood.
Αλλα δεν βλεπω που μπορω να βαλω τον κωδικο της εκπτωσης.
Μπορει να με βοηθησει κανεις?

 

Σβήσε την εικόνα με τα στοιχεία σου μαν μου...

Επεξ/σία από tehyoda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...