Προς το περιεχόμενο

(Earbuds) Xiaomi Airdots - 16.25€ , Banggood


GreekTech.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Προσωπικά τα χρησιμοποιώ κυρίως όταν πάω για τρέξιμο/γυμναστήριο. Αναφορικά με την μουσική αναπαραγωγή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και μάλιστα επειδή κάθονται στο αυτί μου καλύτερα απο τα AM61 νιώθω ότι έιναι και καλύτερα... κάτι που δε νομίζω να ισχύει αλλά δε θα απογοητευτείς σε καμιά περίπτωση. Η απώλεια του καλωδίου με τα "βαριδιάκια" είναι πραγματικά άλλη αίσθηση...

Τέλεια, σ ευχαριστώ. Διάβαζα επίσης πως έχει πολλή δυνατή ένταση, οπότε γύρω στο μισό που ακούω εγώ θα βγάζει κανένα 3,5ωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως τα συνδέετε ρε παιδιά. (Σε android). Την αρχή συνδέθηκε το δεξι και το αριστερο οχι. Μετά συνδεσα το αριστερο και το δεξι δεν συνδεοταν. ΚΑι τωρα τα εκανα pair μεταξυ τους κρατωντας πατημενο το κουμπί και πλέον το κινητό βρίσκει το δεξί αλλά δεν κάνει pair. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Πως τα συνδέετε ρε παιδιά. (Σε android). Την αρχή συνδέθηκε το δεξι και το αριστερο οχι. Μετά συνδεσα το αριστερο και το δεξι δεν συνδεοταν. ΚΑι τωρα τα εκανα pair μεταξυ τους κρατωντας πατημενο το κουμπί και πλέον το κινητό βρίσκει το δεξί αλλά δεν κάνει pair. 

Η πρώτη σύνδεση ήταν κάπως παιδευτική. Με τα πολλά έγινε αλλα πραγματικά δε ξέρω πως. Παίζει στέρεο αλλά δείχνει συνδεδεμένο μόνο το R.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, dchatz είπε

Η πρώτη σύνδεση ήταν κάπως παιδευτική. Με τα πολλά έγινε αλλα πραγματικά δε ξέρω πως. Παίζει στέρεο αλλά δείχνει συνδεδεμένο μόνο το R.

Ετσι δουλεύει και είναι νορμαλ που εμφανίζει μόνο αυτό. Μετά την πρώτη σύνδεση και κάθε φορά που  τα βγάζεις από τη θήκη  το R συνδέεται πρώτα με το L και μετά το R συνδεεται με το κινητό ή την bluetooth συσκευή που τα έχεις συνδέσει

 

1 ώρα πριν, n4sleep είπε

Πως τα συνδέετε ρε παιδιά. (Σε android). Την αρχή συνδέθηκε το δεξι και το αριστερο οχι. Μετά συνδεσα το αριστερο και το δεξι δεν συνδεοταν. ΚΑι τωρα τα εκανα pair μεταξυ τους κρατωντας πατημενο το κουμπί και πλέον το κινητό βρίσκει το δεξί αλλά δεν κάνει pair. 

Κάνε reset στα ακουστικά όπως λέει το manual, βγάλε τα και από τη συσκευή που τα έχεις συνδέσει και ξανακάνε το αρχικό pair όπως ακριβώς λέει το manual

 

2 ώρες πριν, dchatz είπε

Θα τα ήθελα πιο μπασάτα. Κάπως flat μου ακούγονται.

Δοκίμασε όλα τα pads σιλικονης που έχει η συσκευασία να δεις ποιο κάνει στα αυτιά σου καλύτερα. Θέλει να τα πιέσεις να μπουν καλά όχι απλά

επιφανειακά στο αυτί. Επίσης έχω δει να τα βάζουν με τον κύριο όγκο του ακουστικού προς τα κάτω που είναι λάθος. Δες που είναι η τρυπα του μικροφώνου.

Αυτή πρέπει να κοιτάζει προς το στόμα σου.  Αν όντως τα εχεις βάλει έτσι και δεν σε ευχαριστεί το μπάσο τότε ΟΚ. Εμενα μου φάνηκαν πολύ καλά στο μπάσο τους για τον όγκο που έχουν. Δεν τα έχω δοκιμάσει για ομιλία, όλοι λένε ότι δεν κάνουν πάντως.

Επεξ/σία από anonik
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2019 στις 8:34 ΜΜ, CptBill είπε

τα τσιμπησα, θενκς. 

Ειμαι τοσο περιεργος να δω ποσο καλο noise cancelation κανουν οταν τα χρησιμοποιεις για ομιλια. 

Μη περιμένεις τρελά πράγματα φίλε τα έχω 2 μήνες περίπου και όλο παράπονα οι συνομιλητές μου αλλά για μουσική είναι ωραία και βολικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, maparios είπε

Μη περιμένεις τρελά πράγματα φίλε τα έχω 2 μήνες περίπου και όλο παράπονα οι συνομιλητές μου αλλά για μουσική είναι ωραία και βολικά 

δεν εχεις καθολου αδικο. Σημερα εγινε η πρωτη δοκιμη σε περιβαλλον αυτοκινητου (κινουμενος με 100χλμ στην εθνικη οδο). 

Τα airdots ηταν πολυ κακα για ομιλια. Βασικα δεν κανουν καν. 

Ειπα σε 2η φαση ( ηθελα να τους δωσω μια ακομα ευκαιρια) να τα δοκιμασω σε ηρεμο περιβαλλον με κληση skype σπιτι μου. Οσο εβραζα νερο στο βραστηρα, ο συνομιλητης μου νομιζε πως εκανα καποιο ειδος βασανιστηριου στο σπιτι μου. Κατεληξα να συνεχισω με ανοιχτη ακροαση οπου ο συνομιλητης μου με ακουγε μακραν καλυτερα. totally useless για κλησεις μεσω κινητου. Οκ για μουσικη, κανα youtube. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα προχθές. Δεν έχω κανένα παράπονο τόσο με τις κλήσεις όσο και με την αναπαραγωγή μουσικής. Ενίοτε χάνεται η σύνδεση μεταξύ αριστερού και δεξιού ακουστικού για μερικά δευτερόλεπτα....

Το μόνο αρνητικό που βρήκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραλάβει και εγώ και από τις πρώτες δοκιμές με περίπου 20 άτομα(άρα όχι μεγάλο δείγμα) μπορώ να πω ότι με ακούν πολύ καλύτερα απ το ixchange Bluetooth που είχα πριν μάλιστα πολλοί δεν καταλαβαίνουν καν ότι έχω Bluetooth. Αυτά σε συνθήκες δρόμου αλλά και σε ησυχία. Μόνο μια φορά που οδηγούσα μου έκαναν παράπονα ότι δεν άκουγαν καλά. Δεν μετανιωνω για την αγορά μου σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, CptBill είπε

δεν εχεις καθολου αδικο. Σημερα εγινε η πρωτη δοκιμη σε περιβαλλον αυτοκινητου (κινουμενος με 100χλμ στην εθνικη οδο). 

Τα airdots ηταν πολυ κακα για ομιλια. Βασικα δεν κανουν καν. 

Ειπα σε 2η φαση ( ηθελα να τους δωσω μια ακομα ευκαιρια) να τα δοκιμασω σε ηρεμο περιβαλλον με κληση skype σπιτι μου. Οσο εβραζα νερο στο βραστηρα, ο συνομιλητης μου νομιζε πως εκανα καποιο ειδος βασανιστηριου στο σπιτι μου. Κατεληξα να συνεχισω με ανοιχτη ακροαση οπου ο συνομιλητης μου με ακουγε μακραν καλυτερα. totally useless για κλησεις μεσω κινητου. Οκ για μουσικη, κανα youtube. 

Έκλαψα με το κάποιο είδος βασανιστηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στον κόσμο . Μπορεί κάποιος να του δώσω τα λεφτά και να μου τα παραγγείλει; Η αν δεν τα θέλει κάποιος να του τα αγοράσω ; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες από Ali. 

+Καλά είναι για μουσική αναλογιζόμενος και την χαμηλή τιμή.

Κάθονται καλά στα αυτιά μου με τα μικρά λαστιχακια, τα δοκίμασα και στο γυμναστήριο, πένα.

Πάρα πολύ καλά στην κλήση στο σπίτι με την ησυχία.

Εύκολο ήταν το pairing, ενώ αρκετοί είδα να λένε ότι δυσκολεύτηκαν.

Φορτίζουν αρκετά γρήγορα, αλλά αποφορτιζουν επίσης γρήγορα. 

-Δοκίμασα κλήση στο μπαλκόνι που απέχει από τον δρόμο καμία 7-8 μέτρα ο οποίος δεν είναι και καμιά Λεωφόρος και ήταν ενοχλητικό για τον συνομιλητή.

Επίσης το ότι δεν συνδέονται ταυτόχρονα με έστω 2-3 συσκευές είναι ενοχλητικό. 

Για 18€ (δωρεάν μεταφορικά) με την θηκουλα καλά είναι. Όχι για να τρέξεις να προλάβεις όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...