Προς το περιεχόμενο

(Earbuds) Xiaomi Airdots - 16.25€ , Banggood


GreekTech.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Angelo24 είπε

Δεν εχω του θεματος αλλα τα Meizu τα εχω και το call recording γραφει μια χαρα.

Πολύ καλό αυτό. Μπορείς να αναφέρεις τι κινητό έχεις, έκδοση Android και εφαρμογή για call recording που χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Sadako είπε

Πολύ καλό αυτό. Μπορείς να αναφέρεις τι κινητό έχεις, έκδοση Android και εφαρμογή για call recording που χρησιμοποιείς;

Xiaomi redmi note 3, και χρησημοποιω τη stock εφαρμογή της xiaomi. Αν σου παρουσιαστει προβλημα εγγραφης με τα Meizu πεστο μου και θα δοκιμασω και με αλλη εφαρμογή και θα σε ενημερωσω. 

Ενημερωτικα, εχω παρει και τα xiaomi youth wireless και δουλεύουν και αυτα αψογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2019 στις 12:53 ΠΜ, asemnos είπε

Εχω τα EP51 εδώ και 1μιση χρονο. Είναι απλα αψογα, ειτε για μουσικη/ταινιες ειτε για gaming (κι ομως), ειτε για ομιλια. Πραγματικο 10/10 από εμενα. Ημουν στο τσακ να παραγγειλω και τα Xiaomi του θεματος αλλα κρατηθηκα διαβαζοντας τα σχολια.

Με την διαφορά ότι εδώ δεν υπάρχει καλώδιο. Τα είχα πάρει από προηγούμενη προσφορά και μετά από 40 μερες έφτασαν σήμερα στα χέρια μου. Για τα 16€ δηλώνω εντυπωσιασμένος...

Χρησιμοποιώ και εγώ αντίστοιχα με τα δικά σου τα Huawei AM61 αλλά διαφορετική αίσθηση χωρίς καλώδιο. Αν δε πέφτουν τα θεωρώ αναβάθμιση αλλά όχι για κλήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Themos3 είπε

Χρησιμοποιώ και εγώ αντίστοιχα με τα δικά σου τα Huawei AM61 αλλά διαφορετική αίσθηση χωρίς καλώδιο. Αν δε πέφτουν τα θεωρώ αναβάθμιση αλλά όχι για κλήσεις.

Είμαι ανάμεσα στα airdots και τα ΑΜ61, τα θέλω για να ακούω μουσική, να αντικαταστήσω τις ωτασπίδες που φοράω με το κράνος και να έχω ειδοποιήσεις όταν οδηγώ. Δηλαδή, όχι για συνομιλία. Εσύ που έχεις και τα 2, για αυτές τις χρήσεις ποια θα μου πρότεινες;; Με τα airdots υπάρχει περίπτωση να πατιέται το κουμπί αν τα φοράω με το κράνος; Δεν έχω καταλάβει αν είναι αφής ή με κλικ.

Και μια χαζή και ψιλοάσχετη ερώτηση, επειδή χρησιμοποιούσα μόνο ενσύρματα handsfree... αν ήθελα να μιλήσω απευθείας από το τηλέφωνο απλά τραβούσα το καλώδιο από την θύρα και μιλούσα.. με τα bluetooth πως μπορώ να τα παρακάμψω αν είναι συνδεδεμένα και χτυπήσει το τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, diamantis80 είπε

Είμαι ανάμεσα στα airdots και τα ΑΜ61, τα θέλω για να ακούω μουσική, να αντικαταστήσω τις ωτασπίδες που φοράω με το κράνος και να έχω ειδοποιήσεις όταν οδηγώ. Δηλαδή, όχι για συνομιλία. Εσύ που έχεις και τα 2, για αυτές τις χρήσεις ποια θα μου πρότεινες;; Με τα airdots υπάρχει περίπτωση να πατιέται το κουμπί αν τα φοράω με το κράνος; Δεν έχω καταλάβει αν είναι αφής ή με κλικ.

Και μια χαζή και ψιλοάσχετη ερώτηση, επειδή χρησιμοποιούσα μόνο ενσύρματα handsfree... αν ήθελα να μιλήσω απευθείας από το τηλέφωνο απλά τραβούσα το καλώδιο από την θύρα και μιλούσα.. με τα bluetooth πως μπορώ να τα παρακάμψω αν είναι συνδεδεμένα και χτυπήσει το τηλέφωνο;

Ειναι με κουμπι τα συγκεκριμενα οχι αφης.

οταν απαντησεις την κληση εχει επιλογη για ηχειο - ακουστικα - μεγαφωνο.

Ισως να πατιεται με κρανος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, diamantis80 είπε

Είμαι ανάμεσα στα airdots και τα ΑΜ61, τα θέλω για να ακούω μουσική, να αντικαταστήσω τις ωτασπίδες που φοράω με το κράνος και να έχω ειδοποιήσεις όταν οδηγώ. Δηλαδή, όχι για συνομιλία. Εσύ που έχεις και τα 2, για αυτές τις χρήσεις ποια θα μου πρότεινες;; Με τα airdots υπάρχει περίπτωση να πατιέται το κουμπί αν τα φοράω με το κράνος; Δεν έχω καταλάβει αν είναι αφής ή με κλικ.

Και μια χαζή και ψιλοάσχετη ερώτηση, επειδή χρησιμοποιούσα μόνο ενσύρματα handsfree... αν ήθελα να μιλήσω απευθείας από το τηλέφωνο απλά τραβούσα το καλώδιο από την θύρα και μιλούσα.. με τα bluetooth πως μπορώ να τα παρακάμψω αν είναι συνδεδεμένα και χτυπήσει το τηλέφωνο;

Το κουμπί είναι με κλικ και πατιέται και πολύ εύκολα οπότε για την χρήση που θες από την στιγμή που ακουμπάει το κράνος πάνω δε σε βολεύουν με την καμία.
Τώρα για την άλλη ερώτηση σου, απλά τα κάνεις connect μόνο για audio και όχι για calls. Αλλιώς τα έχεις και για calls και μόλις το σηκώσεις απενεργοποιείς το bluetooth απο το menu της κλήσης... τουλάχιστον στα Samsung που δουλεύω έτσι γίνεται.

Στις 20/8/2019 στις 1:50 ΜΜ, dompred είπε

Πολύ μικρή εμβέλεια (μικρότερη από bt 4.2) σε σημείο που ακόμα και σε απόσταση <1μ με οπτική επαφή ο ήχος να παρουσιάσει σπασίματα.

Για κλήσεις θα ζοριστεί πολύ αυτός που σε ακούει σε ήσυχο περιβάλλον, αν υπάρχει φασαρία δεν παίζει να ακούσει τίποτα.

Διαφωνώ κάθετα και στα 2.
Η εμβέλεια είναι πολύ παραπάνω απο 1μ (με τοίχο ανάμεσα και χωρίς σπασίματα) και σε κλήσεις σε ήσυχο περιβάλλον μου λένε οτι ακούγομαι καμπάνα...

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω εχει βγει αυτο Global Version Xiaomi QCY T2C TWS BT Wireless Earphones στα 20,03 εδω https://www.tomtop.com/p-pae0305b.html?aid=migr&mid=10000035284&utm_source=KOL-Blog&utm_medium=W&utm_campaign=migr&utm_content=3749

μηπως ειναι καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

απο οτι βλεπω εχει βγει αυτο Global Version Xiaomi QCY T2C TWS BT Wireless Earphones στα 20,03 εδω https://www.tomtop.com/p-pae0305b.html?aid=migr&mid=10000035284&utm_source=KOL-Blog&utm_medium=W&utm_campaign=migr&utm_content=3749

μηπως ειναι καλυτερα?

Απ'όσο έχω δει σε διάφορες κριτικές, είναι ναι

Μια ελαφρώς off topic ερώτηση. Με priority direct mail πόσο διάστημα διαρκεί η αποστολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2019 στις 2:06 ΠΜ, Themos3 είπε

Με την διαφορά ότι εδώ δεν υπάρχει καλώδιο. Τα είχα πάρει από προηγούμενη προσφορά και μετά από 40 μερες έφτασαν σήμερα στα χέρια μου. Για τα 16€ δηλώνω εντυπωσιασμένος...

Χρησιμοποιώ και εγώ αντίστοιχα με τα δικά σου τα Huawei AM61 αλλά διαφορετική αίσθηση χωρίς καλώδιο. Αν δε πέφτουν τα θεωρώ αναβάθμιση αλλά όχι για κλήσεις.

Με τα ΑΜ61 δε μπορώ να μιλήσω οι παρεμβολές απο εξωτερικού ήχους που ακούει από εμένα ο συνομιλητής μου είναι τρομακτικές Μήπως είναι χαλασμένα τα δικά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

απο οτι βλεπω εχει βγει αυτο Global Version Xiaomi QCY T2C TWS BT Wireless Earphones στα 20,03 εδω https://www.tomtop.com/p-pae0305b.html?aid=migr&mid=10000035284&utm_source=KOL-Blog&utm_medium=W&utm_campaign=migr&utm_content=3749

μηπως ειναι καλυτερα?

O τίτλος είναι παραπλανητικός, δεν είναι Xiaomi, θα τα βρεις 3,5 ευρώ φθηνότερα στο ali. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

O τίτλος είναι παραπλανητικός, δεν είναι Xiaomi, θα τα βρεις 3,5 ευρώ φθηνότερα στο ali. 

Την έχει αγοράσει η Xiaomi αν δε κάνω λάθος. 
Επίσης αν δε κάνω λάθος η μόνη διαφορά με τα dots είναι Voice Prompt: Chinese, English

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Απ'όσο έχω δει σε διάφορες κριτικές, είναι ναι

Μια ελαφρώς off topic ερώτηση. Με priority direct mail πόσο διάστημα διαρκεί η αποστολή;

Με priority direct mail μπορεί να κάνει 1 βδομάδα έως και 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...