Προς το περιεχόμενο

(Earbuds) Xiaomi Airdots - 16.25€ , Banggood


GreekTech.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ZaxasK είπε

Με priority direct mail μπορεί να κάνει 1 βδομάδα έως και 2.

Αλήθεια τώρα? Έχει παραλάβει σε 1 βδομάδα με priority στην Ελλάδα? Ακόμα και το 2 μου τυχαίνει εξαιρετικά σπάνια εως ποτέ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Αλήθεια τώρα? Έχει παραλάβει σε 1 βδομάδα με priority στην Ελλάδα? Ακόμα και το 2 μου τυχαίνει εξαιρετικά σπάνια εως ποτέ...

Ένα δέμα παρέλαβα το καλοκαίρι στις 11 μέρες και τα υπόλοιπα νορμάλ, 15-20 μέρες. Μία εβδομάδα ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα, η καλύτερη επιλογή είναι τα QCY T1 με 17 και κάτι ευρώ:

https://www.geekbuying.com/item/QCY-T1C-TWS-Dual-Bluetooth-5-0-Earphones-Black-408809.html

 

Στο RTINGS χαρακτηρίζονται ως best cheap true wireless earbuds (με το όνομα "SoundPeats", αλλά είναι ακριβώς τα ίδια)

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-type/truly-wireless-earbuds

 

Έχω αγοράσει 3 ζευγάρια μέχρι τώρα για όλη την οικογένεια, πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους.

 

edit: με κουπόνι GKB08001 στα 15,86€

Επεξ/σία από aissaris
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, andreasece είπε

Ένα δέμα παρέλαβα το καλοκαίρι στις 11 μέρες και τα υπόλοιπα νορμάλ, 15-20 μέρες. Μία εβδομάδα ποτέ!

Ο μέσος όρος εκεί που λες είναι,έτυχε μάλλον το 7 ήμερο σε εμένα αλλά δεν παύει να ήταν ευχάριστη έκπληξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aissaris είπε

Καλησπέρα,

Πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα, η καλύτερη επιλογή είναι τα QCY T1 με 17 και κάτι ευρώ:

https://www.geekbuying.com/item/QCY-T1C-TWS-Dual-Bluetooth-5-0-Earphones-Black-408809.html

Στο RTINGS χαρακτηρίζονται ως best cheap true wireless earbuds (με το όνομα "SoundPeats", αλλά είναι ακριβώς τα ίδια)

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-type/truly-wireless-earbuds

Έχω αγοράσει 3 ζευγάρια μέχρι τώρα για όλη την οικογένεια, πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους.

edit: με κουπόνι GKB08001 στα 15,86€

Εχοντας και τα QCY T1 και τα Mi Airdots  (αυτα γυρω στα 30Ε με τα touch gestures) ηχητικά οντως ειναι καλύτερα τα πρώτα. Ειναι πιο μπασάτα τουλάχιστον.

Ωστόσο ειναι ελαφρώς πιο βαριά στο αυτί. Μιλάμε για γραμμάρια, πρεπει να κάνεις A/B testing για να νιώσεις την διαφορά. 

 

Για αυτά του θέματος δεν έχω άποψη. Ηχητικά πρεπει να ειναι κοντα στα Mi Airdots.

 

Btw, υπάρχει πάντα και το mono https://www.gearbest.com/headsets/pp_009863548399.html το οποιο παίζει καπου στα ~10 ευρώ -παντα με κουπόνια - και ειναι και αυτό κορυφαίο! Ελαφρύ σαν το Mi Airdots με μονο αρνητικό για εμένα το καλώδιο φόρτισης μιας δεν υπάρχει θήκη και η μπαταρια δεν κραταει προσωπικα πανω απο 2 ωρες. Αλλα και πάλι ειναι value...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μουσικη ταινιες ειναι πολυ οκ ta redmi airdots ,για ομιλια οχι απλα μακρια αλλα μην ασχοληθειτε καν

κ το λεω απο πρωτο χερι ,οχι ακουσα διαβασα μου ειπαν κλπ δεν εχουν καθολου background noise cancelation

Επεξ/σία από crashnburn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2019 στις 10:10 ΠΜ, fsbmaniac είπε

Χαλια στην ομιλια απαραδεκτα εντελως ...οσοι ξερουν απο μικροφωνο plantronics και jabra...καταλαβαινουν τι λεω...

Κορυφαίες εταιρίες και οι 2 τους. H plantronics βεβαια οσο το εψαξα δεν εχει τέτοιας μορφής earbuds, η jabra απο την άλλη έχει αλλά με τι κόστος...

23 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Τι να παρουμε για ομιλια? Πηρα στην κοπελα μου αυτα τα ακουστικα αλλα ειναι αθλια. 

Κατι καλυτερο?

Εαν δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτά, το μόνο που έχω να προτείνω, εφόσον ψάχνεις για άλλα ακουστικά, είναι να μείνεις μακριά απο blitzwolf fye5. Τα δοκίμασα και στην ομιλία είναι χάλια. Εχω ανεβάσει και σχετικό βιντεο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GreekTech. είπε

Κορυφαίες εταιρίες και οι 2 τους. H plantronics βεβαια οσο το εψαξα δεν εχει τέτοιας μορφής earbuds, η jabra απο την άλλη έχει αλλά με τι κόστος...

Εαν δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτά, το μόνο που έχω να προτείνω, εφόσον ψάχνεις για άλλα ακουστικά, είναι να μείνεις μακριά απο blitzwolf fye5. Τα δοκίμασα και στην ομιλία είναι χάλια. Εχω ανεβάσει και σχετικό βιντεο.

Δεν έχουν καθόλου noise cancellation. Σε ησυχία είναι ωραία. Σε θόρυβο απαράδεκτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GreekTech. είπε

Κορυφαίες εταιρίες και οι 2 τους. H plantronics βεβαια οσο το εψαξα δεν εχει τέτοιας μορφής earbuds, η jabra απο την άλλη έχει αλλά με τι κόστος...

Εαν δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτά, το μόνο που έχω να προτείνω, εφόσον ψάχνεις για άλλα ακουστικά, είναι να μείνεις μακριά απο blitzwolf fye5. Τα δοκίμασα και στην ομιλία είναι χάλια. Εχω ανεβάσει και σχετικό βιντεο.

Δυστηχως τα ear buds ΔΕΝ EXOYN καλά μικροφωνα και ειναι ζητημα χωρου και φυσικης το θεμα...ειται κανουν 20 ειται 350 ευρω. Προσωπικά επειδή εχω ανάγκη απο εξαιρετικα επιπεδα ομιλιας και σε περιβαλλοντα με θορυβο για κατω απο 150 ευρω δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο τα BlitzWolf BW-ANC1 τα οποια ειναι και στερεοφωνικα και εχουν bt 5.0 και anc αλλα εχουν και σωστο μικροφωνο με πολυμελετημενο enclosure  απο αλουμινιο με τον καταλληλο χωρο , προσωπικά τα βρίσκω ισάξια και καλύτερα του jabra stealth το οποιο ειναι το μονο bluetooth που με ικανοποιει σε περιβάλλον data center. Ακομα και bose και B&O (beoplay E8 2.0) που δοκιμασα ειναι αρκετα κατωτερα στην ομιλια και ελαχιστα καλυτερα στο ακουσμα μουσικής... Κοινως η αγορα hands free bluetooth ειναι πλεον ΟΤΙ ναναι ειται παιρνεις plantronics edje και καθε 3-4 μηννες το στελνεις για αλλαγη μικροφωνου (δειτε στα forums τους κραξιμο ) ειται παιρνεις bose με 200 ευρω και εαν εχει αερα η φασαρια δεν μπορει να σε ακουσει καν ο αλλος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2019 στις 2:06 ΠΜ, Themos3 είπε

 

Στις 22/8/2019 στις 2:06 ΠΜ, Themos3 είπε

Χρησιμοποιώ και εγώ αντίστοιχα με τα δικά σου τα Huawei AM61 αλλά διαφορετική αίσθηση χωρίς καλώδιο. Αν δε πέφτουν τα θεωρώ αναβάθμιση αλλά όχι για κλήσεις.

Σε σχέση με τα AM61 , που είμαι αρκετά ικανοποιημένος ως προς την μουσική αναπαραγωγή, πως είναι σαν ήχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Σε σχέση με τα AM61 , που είμαι αρκετά ικανοποιημένος ως προς την μουσική αναπαραγωγή, πως είναι σαν ήχος;

Προσωπικά τα χρησιμοποιώ κυρίως όταν πάω για τρέξιμο/γυμναστήριο. Αναφορικά με την μουσική αναπαραγωγή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και μάλιστα επειδή κάθονται στο αυτί μου καλύτερα απο τα AM61 νιώθω ότι έιναι και καλύτερα... κάτι που δε νομίζω να ισχύει αλλά δε θα απογοητευτείς σε καμιά περίπτωση. Η απώλεια του καλωδίου με τα "βαριδιάκια" είναι πραγματικά άλλη αίσθηση...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...