Προς το περιεχόμενο

Obi-Wan Kenobi [ Disney+ / TV series ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα δυο πρώτα επεισόδια πολύ καλά για να μην ακυρώσεις συνδρομή και τα υπόλοιπα μούφα. :P

Μακάρι να είναι καλο, δεν λέω καλο το Mando, μου ικανοποίησε το SW στερητικό, αλλα εδώ τώρα μιλάμε για Jedi/Sith που είναι και όλο το ζουμί. Fingers crossed! 🤞

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 629
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Spoiler

Edit: Α ναι, έφτασαν οι clone troopers μέχρι την τάξη που έκανε μάθημα εκείνη η jedi και surprise attack, αλλά δεν είχε καταλάβει τίποτα που σκότωναν jedi λίγο πιο πέρα. Force sensitivity turned down to 0.

Η Leia είναι το πιο αργό 10χρονο και κανείς δεν την προλαβαίνει. :P
Πολύ Fallen Order που πέφτει και πρέπει να χρησιμοποιήσει την Δύναμη για να την πιάσει, μπροστά σε κόσμο.
Reva the "I only read minds when I feel like it". Αν είχε κάνει στον Owen στην αρχή, θα είχαμε closing credits γρήγορα. HITSHE εύκολα.

Yep, νόμιζα ότι ήταν μυστικό πως ο Darth Vader ήταν ο Anakin, αλλά για κάποιο λόγο το ξέρει η Reva... Και αμέσως την πιστεύει ο Obi-Wan παρ' όλο που την γνωρίζει για πρώτη φορά και you know...the Dark Side lies?

Επειδή έκανα skip σκηνές, δεν είδα ότι κάρφωσε τον Grand Inquisitor. "Really think I'd let you take all the credit? ...who's in the gutter now?". Πωωωω.... φέρτε πίσω την Second Sister please...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johny f είπε

Μετρια πραγματα στα δυο πρωτα επισοδεια σε διαφορους τομεις.

Δηλαδή? Με μέτρια επεισόδια πως περιμένουν να κρατήσουν subs?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δηλαδή? Με μέτρια επεισόδια πως περιμένουν να κρατήσουν subs?!

Απ' όσους γουστάρουν SW sequels / Star Wars με το τσουβάλι που έχουν "βαθιά μηνύματα" α λα Last Jedi, χωρίς ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μονο η σκηνη με τη μικρη και το κυνηγητο δεν μου αρεσε, κατα τα αλλα ειναι οκ. οχι κατι εξαιρετικο αλλα οκ.

φαινεται να γεμιζει καποια κενα στην γνωστη ιστορια, χωρις να εχει πολλα περιθωρια.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 1η ηταν απο αλλες δεκαετιες.

 

γενικοτερα οσο το σκεφτομαι περισσοτερο ηθελα να μου αρεσει παρα μου αρεσε.

και το φιναλε

Spoiler

κακο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Απ' όσους γουστάρουν SW sequels / Star Wars με το τσουβάλι που έχουν "βαθιά μηνύματα" α λα Last Jedi, χωρίς ποιότητα.

Τέλεια, ανυπομονώ να το δω...😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, xavier είπε

η 1η ηταν απο αλλες δεκαετιες.

 

Spoiler

Για τη 10χρονη Leia λέω στο τώρα της σειράς που είχε 2 κυνηγητά. Ένα στον Alderaan (1o επ.) και ένα φιλικό στο Daiyu (2επ).

Εσύ για ποια μικρή λες; :P

 

Για το φινάλε του 2ου επ., μάλλον κάποιοι στη Disney βλέπουν 

Spoiler

Star Wars Theory ;);) 

Φτηνός κράχτης μου φάνηκε και λίγο άσχετο, τέλος πάντων.

Η δράση και τα λόγια της κακιάς (και όχι μόνο αυτά βέβαια) θέλουν δουλειά, δε γίνεται μόνο νοσταλγία...

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το θεμα ειναι

Spoiler

πως δε γινεται ολοκληρη Αυτοκρατορια να δειχνει οτι εχει σε δευτερη προτεραιοτητα τον Obi-Wan Kenobi και μονο ενα ατομο (και το αφεντικο της ο Darth Vader) να καταλαβαινουν τη σημασια του.Προσπερναω την ευκολια στη τελικη σκηνη στη ταρατσα και τη γελοια σκηνη στο φιναλε που εδωσε το χρονο στον Obi-Wan να φυγει.Αυτα μια ζωη ετσι θα τα κανουν,το θεμα ειναι να μη κανουν βλακειες στα υπολοιπα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι το hype που είχα μειώθηκε και λόγω Disney του Ποντικοάρπαγα που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τα βλέπεις όλα με μισό μάτι και να μην υπερενθουσιάζεσα, αλλά και με κάτι σχόλια που διάβασα από άτομα που είδαν τα Leaks. Ευτυχώς δεν έχω πέσει σε leaks φάτσα φόρα. Ελπίζω να είναι αξιόλογο της κληρονομιάς του χαρακτήρα. Περιμέναμε χρόνια την επιστροφή του Ewan.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...