Προς το περιεχόμενο

Obi-Wan Kenobi [ Disney+ / TV series ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 629
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H Disney πήγε να κάνει crowdfunding το lightsaber της Reva, χρειάζονταν 5000 άτομα και εμφανίστηκαν μόνο 1400. 

Αν δεν μπορούν να μαζέψουν ούτε 1500 άτομα ανάμεσα στα εκατομμύρια οπαδούς Star Wars στον πλανήτη, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2022 στις 4:23 ΜΜ, @pnea1973 είπε

Και εμένα. Όταν βλέπω star wars  πάντα το βλέπω με τα μάτια ενός μικρού παιδιού... 

E για αυτό σου άρεσε το κυνηγητό της Leia που δεν μπορούν να πιάσουν. Μονο μικρά παιδιά πείθει αυτό το πράγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Apoll είπε

H Disney πήγε να κάνει crowdfunding το lightsaber της Reva, χρειάζονταν 5000 άτομα και εμφανίστηκαν μόνο 1400. 

Αν δεν μπορούν να μαζέψουν ούτε 1500 άτομα ανάμεσα στα εκατομμύρια οπαδούς Star Wars στον πλανήτη, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.....

Γλιτώσαμε το "woke plastic". Btw αφού νιώθουν τόσο απογοητευμένοι γιατί έχουν μπλοκάρει τις απαντήσεις (;)….. να δούμε ρε παιδί μου το support της κοινότητας. 🤣

 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lotof είπε

Γλιτώσαμε το "woke plastic". Btw αφού νιώθουν τόσο απογοητευμένοι γιατί έχουν μπλοκάρει τις απαντήσεις (;)….. να δούμε ρε παιδί μου το support της κοινότητας. 🤣

 

Ο Doomcock είναι ωραίο βίντεο σχετικά χτες βράδυ. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σχετικά με το patterson cut  που κυκλοφόρησε πρόσφατα:

Όποιος δεν έχει δει την σειρά μη χάσει το χρόνο του, ας δει το cut. Δε χρειάζεται κάτι άλλο.

Στέκεται άνετα, έχω ήδη έχω διαγράφει την αηδία που μας σέρβιραν από την μνήμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν ειπώθηκε καθόλου, αλλά τα action scenes είναι επιεικώς Β’ διαλογής. Αγαπώ τα Star Wars, ενθουσιάστηκα με το Mandalorian, αλλά το OWK από το 2ο επεισόδιο  καταντησε απλά βαρετό μέχρι αηδίας. Δεν συνέχισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα έκαναν μπαλόνια τόσο καιρό για αυτό το πράγμα;

Kenobi και Kenobi και Kenobi και @@ μάντολες .

Μου αρέσει που βρίσκετε και επικό τον Ewan . Ο τύπος βαριέται σε όλη την σεζόν . Αν όλη η σειρά είχε στηθεί για παιδάκια δεν θα είχα πρόβλημα , αλλά υποτίθεται ότι προορίζεται σε ενήλικο κοινό ffs.

Αστείο σενάριο, αστεία υποκριτική , αστεία σκηνοθεσία. Το χειρότερο όλων κατέστρεψαν τον Vader . Δεν σου βγάζει αυτό το epicness, αυτόν τον φόβο οταν τον έβλεπες. Μια καρικατούρα ήταν. Μια καρικατούρα ο νούμερο 1 villain όλων των εποχών .
 

Ενα πράγμα περίμενες στην σειρά την συνάντηση Kenobi και Vader και το απέδωσαν όσο χειρότερα μπορούσαν. 

Κρίμα που για να δεις κάτι κοντά σε Star Wars πρέπει να γυρίσεις πίσω στο 1987 και το Spaceballs 🤣🤣🤣

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα βασανιστικά για να φτάσω στα τελευταία 2 επεισόδια με βάση αυτά που είχα διαβάσει εδώ και τριγύρω και τελικά μέχρι και τα 2 τελευταία επεισόδια μου φάνηκε ότι τα τράβηξαν λίγο παραπάνω, κάλλιστα θα μπορούσε να βγει σαν ταινία όλο το consept.

Δεν είναι άσχημο, απλά άνετα θα μπορούσε να μη βγει ποτέ, δε προσφέρει κάτι,  το βάζω πιο κάτω και από το Bobba Fett ή τουλάχιστον μαζί. Τουλάχιστον το Bobba στα τελευταία επεισόδια έχει να προσφέρει πράγματα στο Star Wars Timeline, το Obi Wan απλά κάνει τον Darth Vader πιο αδύναμο και πιο ανθρώπινο στα μάτια μας, πράγμα που δε το χρειαζόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση...Υπάρχουν 2 εκδόσεις διαθέσιμες να δω. Μία super duper cut 

Description:
A (nearly) 4 Hour Feature Film Supercut of Star Wars: Obi-Wan Kenobi featuring all 6 episodes seamlessly cut into one long feature film. Also featuring an extended prologue, tweaks to the Leia Chase scenes, the Hayden/Ewan duel recut into a single scene, tweaks to the score, extended credits with the full John Williams Kenobi score, and more

και μια κανονική με όλα τα επεισόδια 1 προς 1 

Δε ξέρω αν έχει δει κάποιος τη supercut και τα έξτρα ή αλλαγμένα που έχει. Δεν έχω θέμα να φάω ένα 4ωρο για σερί απόλαυση.

Με ενδιαφέρει να ακούσω γνώμη από όποιον έκανε κάτι αντίστοιχο ή να συγκρίνει αυτές τις 2 και να σχολιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γεννηθείς το 1980,δεν κατάφερα να δω Star wars ταινία πριν τα 30 μου.Δεν αγάπησα τις ταινίες όπως πολλοί φίλοι γιατί δεν τις είδα στην ηλικία που έπρεπε.

Τις είδα μεγάλος και πια μου φαινόντουσαν παραμυθακια,που υπάρχει το καλό και το κακό,οι κακοί διαστημοναζι,κι οι καλοί ήρωες,με εφέ σερπαντίνες λέιζερ κτλ.

Με τον καιρό τις σεβάστηκα όμως,αναγνώρισα την δυναμική τους,και μέχρι σήμερα έχω δει τις περισσότερες ,ακόμα και τις τελευταίες σειρές όπως το mandalorian.

Φαν όμως δεν είμαι.Ακουω όμως συχνά τους φανς να λένε ,ωραία ταινία η τελευταία αλλά Star Wars δεν είναι.Ή επιτέλους μια ωραία σειρά όπως το mandalorian που είναι Star Wars. 

Τι ακριβώς σημαίνει Star Wars για τους φανς και δεν μπορώ να το καταλάβω;

Το OWK θεωρώ πως ήταν ακριβώς Star Wars που είχε μέσα όλα τα συστατικά των παλιών ταινιών,και μου άφησε την ίδια γεύση με τότε.Ενα παραμυθακι,που το καλό νικάει πάντα το κακό,με πρωταγωνιστές τα ίδια αγαπητά πρόσωπα.

Όμως τώρα διαβάζω παράπονα...Τι δεν μπορώ να καταλάβω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...