Προς το περιεχόμενο

Δείτε το νέο trailer του Star Wars: The Rise of Skywalker από την D23


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Ανάποδα τα λες, εσύ έχεις πρόβλημα με εκείνους και δεν θες να κράζουν. 😛

Ε ας κράζουν τότε. Εγω θα γελάω, με αυτά που διαβάζω. Λυπάμαι  :D

ΒΒ τα λεμε 19 του Μηνα οταν θα το δούμε στο cinema

Επεξ/σία από rockmike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jd-chalk είπε

Επιτέλους τέλος. Καιρός να ασχοληθούν με κάτι νέο στο σύμπαν του Star Wars. 

Και μια απορία. Ο Anakin έκανε πάνω από 10 χρόνια για να εκπαιδευτεί ως Jedai και υποτίθεται ότι όταν ξεκίνησε στην ηλικία των 7 περίπου ήταν ήδη μεγάλος για να ξεκινήσει την εκπαίδευση. H Rey πότε πρόλαβε σε τόσο μικρό διάστημα να γίνει master και μάλιστα ξεκινώντας από έφηβη?

Αλλά μάλλον αυτά είναι ψιλά γράμματα για τον JJ και την Disney. Το χρήμα να ρέει και από ποιότητα 0. Περιμένω άλλη μια παπάντζα λοιπόν όπως και τα 2 προηγούμενα.  

Μετρα ποσες ωρες εκπαιδευτηκε o Luke που εφερε και την ισορροπια.

δεν εχει να κανει. Δεν υπαρχει πιο γρηγορο και κακογραμμενο σεναριο απο την 1η τριλογια. Ειδικα το new hope. Για οποιον μαλιστα δεν

γνωριζει, ηταν αυτοτελης ταινια, η επιτυχια εδωσε το πρασινξ φως να γυριστουν τα 5-6 (τοτε ονομαστηκε 4) ενω τον darth vader, τον απολυτο κακο ever τον εσωσαν καταλαθως στο τελος της ταινιας, και την εκταση που εχει σαν χαρακτηρας την απεκτυσε απο το μυθο που δημιουργηθηκε απο τους φανς του.

Θελω να πω, πως ναι εχει καποια στραβα η νεα τριλογια, αλλα ακομα και η πρωτη που θεοποιουν

καποιοι ειχε πολλα κενα (ακομα και για την επιχη της).

 

σε καθε περιπτωση ο μεσος insomniac δεν γουσταρει starwars οποτε δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα να κραξει κατι που a priori δεν γουσταρει και εχει προεξοφλησει την αποτυχια του. Ας αφησουν ενα νημα καθαρο μια φορα για τους φιλους του SW.

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεσκιστηκαμε με τα Star Wars .. Συνεχεια νεα βγαζουν.. Και καθε φορα τα βλεπω σινεμα σε Dolby.. Στα παγκακια θα μεινω πια αμα συνεχισουν να βγαζουν

Επεξ/σία από christospvl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ok κτύπησαν σε πολλά σημεία Fan service και έχω πολλές επιφυλάξεις,όμως όσον αφορά το Τrailer εμένα με άρεσε 👍

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σε ένα τρέιλερ 2 και κάτι λεπτών σχεδόν το μισό αναλώνεται σε στιγμιότυπα από την πρώτη τριλογία, δεν χρειάζεται να ειπωθεί κάτι άλλο.

Και άντε, εγώ γέρασα, είμαι κολλημένος στην εποχή που "τρέχαμε στις αλάνες, ματώνανε τα γόνατα μας, πίναμε νερό από το λάστιχο" και λοιπά γραφικά. Το πρόβλημα είναι ότι τα παιδιά μου έχουν δει τρεις φορές τα IV,V,VI, μία τα I,II,III και μια τα VII,VIII. Τις προάλλες τα έψηνα να δούμε ξανά τα δύο τελευταία για να πιάσουμε επαφή, αρνήθηκαν ευγενικά σε στυλ "καλά μπαμπά, νωρίς είναι ακόμη, θα τα δούμε όταν πλησιάσει ο καιρός". 

Ο κόσμος, λογικά, θα πάει κινηματογράφο να τα δει, θα γίνουν τα σχετικά ρεκόρ με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και όλοι θα είναι χαρούμενοι. Αλλά και αυτή η τριλογία δεν μου δίνει την αίσθηση ότι "πιάνει" στον κόσμο. Δεν είναι το χάλι των Ι,ΙΙ,ΙΙΙ, αλλά και πάλι δεν.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kουρασε το hollyweird με τις συνεχειες αλα games of throne δωστε ενα τελος να ησυχασουμε

Σαν την πρωτη τριλογια δεν προκειται να υπαρξει αντιστοιχη , η δευτερη σταθηκε αξιοπρεπως με το revenge of sith που το θεωρω πολυ κοντα στο empire strikes back

Τα υπολοιπα τελειως αδιαφορα ,το τελευταιο  δεν βλεπεται με τιποτα  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η disney απλως βγαζει λεφτα εκμεταλευομενη αυτους με μυαλο 5χρονου βγαζοντας σκουπιδια . θα γινει μεγαλη επιτυχια γιατι απο παιδακια στο μυαλο αλλο τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Μετρα ποσες ωρες εκπαιδευτηκε o Luke που εφερε και την ισορροπια.

δεν εχει να κανει. Δεν υπαρχει πιο γρηγορο και κακογραμμενο σεναριο απο την 1η τριλογια. Ειδικα το new hope. Για οποιον μαλιστα δεν

γνωριζει, ηταν αυτοτελης ταινια, η επιτυχια εδωσε το πρασινξ φως να γυριστουν τα 5-6 (τοτε ονομαστηκε 4) ενω τον darth vader, τον απολυτο κακο ever τον εσωσαν καταλαθως στο τελος της ταινιας, και την εκταση που εχει σαν χαρακτηρας την απεκτυσε απο το μυθο που δημιουργηθηκε απο τους φανς του.

Θελω να πω, πως ναι εχει καποια στραβα η νεα τριλογια, αλλα ακομα και η πρωτη που θεοποιουν

καποιοι ειχε πολλα κενα (ακομα και για την επιχη της).

σε καθε περιπτωση ο μεσος insomniac δεν γουσταρει starwars οποτε δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα να κραξει κατι που a priori δεν γουσταρει και εχει προεξοφλησει την αποτυχια του. Ας αφησουν ενα νημα καθαρο μια φορα για τους φιλους του SW.

Συμφωνώ με την παρατήρηση σου για τον Luke αλλά μην ξεχνάμε ότι ήταν η 1η ταινία και ήταν λογικό να μην είχαν αποκρυσταλλωθεί κάποιες ιδέες, κάτι το οποίο νομίζω γίνεται σταδιακά. Εδώ όμως μιλάμε για την 9η ταινία οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία και τη στιγμή μάλιστα που η 1η τριλογία βάζει καθαρά το στίγμα της πάνω σε αυτό το θέμα. Και να μην γελιόμαστε, στις προηγούμενες τριλογίες πρωταγωνιστούσαν Ηθοποιοί και όχι κάτι ατάλαντα παιδάκια. Η Disney μετέτρεψε το Star Wars σε παιδική ταινία. Μόνο τον μίκυ δεν έβαλε μέσα. Μη μου πεις ότι ο Ρεν σου προκαλεί δέος όπως στο 1ο Star Wars ο Darth Vader? Μιλάω τουλάχιστον για τον εαυτό μου που είχα δει το 1ο SW όντας παιδί. Ρηχοί χαρακτήρες, ρηχό σενάριο και μετριότατοι ηθοποιοί συνθέτουν την 3η τριλογία. Για αυτό είπα επιτέλους τέλος και ας ελπίσουμε ότι το μέλλον μας επιφυλάσσει κάτι καλύτερο για όλους εμάς τους φαν του SW.

Επεξ/σία από jd-chalk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ρευ θα πάει στο dark side αλλά σαν αντιήρωας .... δείτε στους πειρατές της καραιβικής, το κάνανε συνέχεια , αρκετοί χαρακτήρες καλοί γινόντουσαν «κακοι» (και το ανάποδο) , γιατι είναι πιο cool . Και έτσί θα τραβήξω και εγώ το καζανάκι για την τελευταία τριλογία οριστικά. 

Το μόνο που άξιζε απ´οσα βγάλανε ήταν το rogue one.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν ο Kylo το γυρίσει σε καλός, θα είναι ουσιαστικά κάτι το οποίο καταρρίπτει όλο το σκεπτικό της δύναμης (you go dark you never go back όπως έλεγε και ο yoda), επομένως θα είναι δύσκολο να αλλάξουν θέση οι χαρακτήρες. εάν το κάνουν θα είναι τεράστια ανατροπή και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια. τα sw μια χαρά διασκεδαστικές ταινίες είναι και το rogue one είναι τόσο καλή, κατά την γνώμη μου καλύτερη από όλες τις ταινίες έως τώρα, καθώς έχει τόσο υπόβαθρο από πίσω και τόσο πολιτική που είναι άριστη ταινία. βασικά η φάτσα του Kylo είναι αντιπαθητική εντελώς, εάν είχαν βρει κάποιον άλλον ηθοποιό σε αυτήν την ηλικία, πιστεύω θα ταίριαζε καλύτερα ο ρόλος

35 λεπτά πριν, shadowlike είπε

Η ρευ θα πάει στο dark side αλλά σαν αντιήρωας .... δείτε στους πειρατές της καραιβικής, το κάνανε συνέχεια , αρκετοί χαρακτήρες καλοί γινόντουσαν «κακοι» (και το ανάποδο) , γιατι είναι πιο cool . Και έτσί θα τραβήξω και εγώ το καζανάκι για την τελευταία τριλογία οριστικά. 

Το μόνο που άξιζε απ´οσα βγάλανε ήταν το rogue one.

μόνο που αυτό που λες είναι πως δεν γίνεται με βάση όλη την φιλοσοφία της δύναμης. το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η ισορροπία μεταξύ των δύο πλευρών και εκεί πιστεύω θα το λήξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, omghi2u είπε

3c8uNCz.gif

Απλά κλαίω!!! Με καταλάβανε όλοι στη δουλειά ότι δεν κοιτάζω excel αρχεία! :D :D :D

 

9 ώρες πριν, rockmike είπε

E τότε δεν κατάλαβες Χριστό για αυτον τον χαρακτήρα και ναι γελαώ... For no reason? Σοβαρά το ρωτάς αυτό? Ενα παιδι που γεννήθηκε με απίστευτη δύναμη που δεν ξέρει να την κουμαντάρει ίσως; Ενα παιδι/μαθητευομενος που θα τον σκότωνε ο ίδιος του ο δάσκαλος γιατί είδε μέσα του οτι δεν θα μπορέσει ποτέ να κουμαντάρει την δύναμη του και δεν θα μπορει να ισορροπήσει μέσα του; Που επέλεξε να σκοτώσει τον πατέρα του προσπαθώντας μέσα του να δεί σε πια μεριά είναι ( παρε παραδειγμα anakin/vader , οταν σκότωσε τον mace windu, που δεν ήξερε τι να κάνει ). Που δεν άντεξε να τον ταπεινωνει ο Σνοουκ και τον σκότωσε, που δεν μπόρεσε ποτέ να σκοτώσει την ίδια του τη μητέρα; Που κουβαλάει ενα τεράστιο φορτίο πίσω του, και γονίδια απο έναν πανισχυρο sith...; Ε ναι γελάω σορρυ!!!

13007339_995756407184327_7579206586203947764_n

 

Sorry δεν κρατήθηκα!!! 😂

Μπορεί όντως να είναι ο πιο πολύπλοκος χαρακτήρας του Saga αλλά έτσι όπως τον παρουσίασες μόνο οικογενειακές ιστορίες θυμίζει! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...