Προς το περιεχόμενο

Δείτε το νέο trailer του Star Wars: The Rise of Skywalker από την D23


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, lelisjr είπε

Απλά κλαίω!!! Με καταλάβανε όλοι στη δουλειά ότι δεν κοιτάζω excel αρχεία! :D :D :D

13007339_995756407184327_7579206586203947764_n

Sorry δεν κρατήθηκα!!! 😂

Μπορεί όντως να είναι ο πιο πολύπλοκος χαρακτήρας του Saga αλλά έτσι όπως τον παρουσίασες μόνο οικογενειακές ιστορίες θυμίζει! 

Και το παρελθόν του Vader πρέπει να σου θυμίζει τοτε το ίδιο. Αλλα έχει γίνει πολυ viral bad guy για να τον πιασουμε στο στόμα μας ετσι?

Επεξ/σία από rockmike
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Δεν κουραστηκατε να κραζετε; Οκ το καταλαβαμε, δεν γουσταρετε star wars, no problem, την αναγκη να ποσταρετε δεν την καταλαβαινω ουτε εγω

Δεν κουραστηκατε να κανετε επαινους; Οκ το καταλαβαμε, γουσταρετε star wars, no problem, την αναγκη να ποσταρετε δεν την καταλαβαινω ουτε εγω.

It works both ways dude.. :)

 

Αν δεν κανανε ποστ ατομα με αντιθετες αποψεις δεν θα υπηρχε κουβεντα. Αυτη ειναι η ομορφια.

Τωρα για τα καινουρια Star Wars. Δεν θα τα κραξω, αλλα μιας και δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η σειρα (και μιλαω απο τα πρωτα Star Wars των 70s) θα μεινω αμετοχος και θα παρω ποπ κορν για να  απολαυσω τις διαφωνιες σας. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jd-chalk είπε

Συμφωνώ με την παρατήρηση σου για τον Luke αλλά μην ξεχνάμε ότι ήταν η 1η ταινία και ήταν λογικό να μην είχαν αποκρυσταλλωθεί κάποιες ιδέες, κάτι το οποίο νομίζω γίνεται σταδιακά. Εδώ όμως μιλάμε για την 9η ταινία οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία και τη στιγμή μάλιστα που η 1η τριλογία βάζει καθαρά το στίγμα της πάνω σε αυτό το θέμα. Και να μην γελιόμαστε, στις προηγούμενες τριλογίες πρωταγωνιστούσαν Ηθοποιοί και όχι κάτι ατάλαντα παιδάκια. Η Disney μετέτρεψε το Star Wars σε παιδική ταινία. Μόνο τον μίκυ δεν έβαλε μέσα. Μη μου πεις ότι ο Ρεν σου προκαλεί δέος όπως στο 1ο Star Wars ο Darth Vader? Μιλάω τουλάχιστον για τον εαυτό μου που είχα δει το 1ο SW όντας παιδί. Ρηχοί χαρακτήρες, ρηχό σενάριο και μετριότατοι ηθοποιοί συνθέτουν την 3η τριλογία. Για αυτό είπα επιτέλους τέλος και ας ελπίσουμε ότι το μέλλον μας επιφυλάσσει κάτι καλύτερο για όλους εμάς τους αν του SW.

στην πρώτη τριλογία που λες πως πρωταγωνιστούσαν ηθοποιοί, μπορείς να μου πεις σε ποιους αναφέρεσαι; όλοι ήταν άγνωστοι για την εποχή τους, κάποια παιδάκια εκτός από τον Άλεκ Γκίνες. θες να μου πεις πως η πρώτη πρώτη τριλογία δεν είχε κενά, οι χαρακτήρες δεν ήταν ρηχοί και πολλά σημεία της ταινίας δεν ήταν παιδικά; ο Mark Hamill σου έκανε για κάτι παραπάνω από ότι είναι τώρα ο Kylo; εμένα προσωπικά όχι, απλά με τα χρόνια μυθοποιήθηκαν τα πάντα, πως η πρώτη τριλογία ήταν φανταστική, ασύγκριτη κτλ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mezzanine είπε

Εγώ πιστεύω ότι ο Ριτζ ο Φόρεστερ θα την παντρευτεί την Καρολάιν

Μπα δεν νομιζω Ο Γιαγκος Δρακος εχει αντιθετη αποψη και θα τους σαμποταρει. Φημες λενε οτι εστειλε τον Ευλογητο να δολοφονησει τον Ριτζ. Μονο ο Τζει Αρ μπορει να το σταματησει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, vste είπε

Μπα δεν νομιζω Ο Γιαγκος Δρακος εχει αντιθετη αποψη και θα τους σαμποταρει. Φημες λενε οτι εστειλε τον Ευλογητο να δολοφονησει τον Ριτζ. Μονο ο Τζει Αρ μπορει να το σταματησει αυτο.

...νομίζω και ο Σί Σι θα μπορούσε αλλά είναι σε κώμα 😊

Τεσπα... Σε κάθε περίπτωση, 

Spoiler

 

604583D9-9A7C-485B-8812-92E3A3D7B40F.jpeg.4c1f3180d20b7707980397c0daf0eb65.jpeg

3EC1D75E-77E4-4BB5-ADD5-0205E5BA3979.jpeg.acfa04d7d60aac10744282cdc3512dc6.jpeg

 

Φώσκολος did it better! 

😆

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, james01gr είπε

μόνο που αυτό που λες είναι πως δεν γίνεται με βάση όλη την φιλοσοφία της δύναμης. το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η ισορροπία μεταξύ των δύο πλευρών και εκεί πιστεύω θα το λήξουν

η disney μας απέδειξε πως όλα γίνονται 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγνοήστε το μηνυμα αν δεν εχετε τελειώσει το Game of Thrones.

Spoiler

Θα χαρώ ιδιαιτέρως να τα κάνει όλα πουτάνα η Ρεη να σκοτώσει το συμπαν ολοκληρο οσο πιο βιαια γινεται να παρουν πούλο όλοι οι πανέξυπνοι που ονομασαν τα παιδια τους Ρεη (οπως ηδη τον ηπιαν οσοι ονομασαν τα παιδια τους Daenerys)

 

Επεξ/σία από Babis_allos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα ματια της Rey στο trailer κανονικα φαινονται... δεν φαινονται να εχουν αλλαξει απο την dark side of the force. Πραγμα που σημαινει πως μαλλον ειναι κανα vision. O Abrams ειναι αρκετα πουθενάς ωστε να ρισκαρει να χαλασει καρδουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

2019 σε λιγο παμε 2020 και το τραιλερ ειναι σε 1080p...

Αυτό μάλιστα, είναι σοβαρό πρόβλημα. Τι κάθονται οι άλλοι και ασχολούνται με πλοκή, σενάριο, χαρακτήρες και βλακείες... Βγάλτε ένα τράιλερ 8K να γουστάρει ο κόσμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vste είπε

Δεν κουραστηκατε να κανετε επαινους; Οκ το καταλαβαμε, γουσταρετε star wars, no problem, την αναγκη να ποσταρετε δεν την καταλαβαινω ουτε εγω.

It works both ways dude.. :)

Αν δεν κανανε ποστ ατομα με αντιθετες αποψεις δεν θα υπηρχε κουβεντα. Αυτη ειναι η ομορφια.

Τωρα για τα καινουρια Star Wars. Δεν θα τα κραξω, αλλα μιας και δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η σειρα (και μιλαω απο τα πρωτα Star Wars των 70s) θα μεινω αμετοχος και θα παρω ποπ κορν για να  απολαυσω τις διαφωνιες σας. 

Δεν εχεις δικιο, εχει παραγινει το κακο. Μπαινουν σε καθε νημα για star wars να μας μιλησουν για αγελαδες και γαλα βλαχας εβαπορε.

υπαρχουν και παιδια με επιχειρηματα που γουσταρουν καποιες (οχι ολες) τις πτυχες του star wars . Αυτοι οκ, οι υπολοιποι απλα χαλανε (αλλο) ενα νημα.

 

 

 προσωπικα θεωρω πως εχουν πολυ βαθος οι νεοι χαρακτηρες, οι οποιοι βεβαια μοιραια αντλουν στοιχεια απο τους χαρακτηρες της 1ης τριλογιας. Ειναι αδικο να τους κρινουμε επι ισοις οροις και εξηγουμε: στην 1 ταινια ο harrison ford και Chewbacca (και λιγο η Leia) επισκιασαν τους νεους χαρακτηρες και ειναι λογικο. Επισης μας λειπει μια ακομα ταινια πληρπυς μυθοπλασιας και χτισιματος χαρακτηρων.

Στην δευτερη ταινια ειδαμε πολυ βαθος ειδικα σε

Rey ( βλεπουμε πως παλευει να ισορροπησει τα συναισθηματα της και να βρει τον σκοπο της, το ιδιο ειδαμε και στον Luke)

Kylo Ren (προσωπικα ακομα δεν εχω καταλαβει αν υπαρχει μεσα του καλο ή αν ειναι απολυτα βυθισμενος στη σκοτεινη δυναμη, κι αυτο ειναη μεγαλη επιτυχια του ruan jonson -απο τις λιγες). Βλεπουμε παλη μεσα του, αναμεσα σε καλο και κακο, αναμεσα στο ονομα που εχει και το βαρος που νομιζει πως πρεπει να σηκωσει. Σφαζει τον snoke αλλα στην συνεχεια γινεται πιο κακος.

 

Fin: βλεπουμε εναν επαναστατη,  δειλο που οσο εξελησετε αποκτα χαρακτηρα και σκοπο, δενεται με αλλους χαρακτηρες, ακομα και θυσιαζεται. Στο τελος φαινεται να βρισκει το σκοπο του.

 

βεβαια υπαρχουν και χαρακτηρες που δεν εχουν βαθος, αλλα δεν ειναι ολοι πρωταγωνιστες. Δλδ ειχε βαθος ο Lando, o boba fett ή το emperor (στην πρωτη τριλογια που εμφανιστηκε και ελαχιστα);

επισης συμφωνω πως αποδομισαν ασχημα σχεδον στο συνολο της 8 ταινιας τον luke, και εμενα με χαλασε αν και ποτε δεν τον γουσταρα σαν νχαρακτηρα.

για τον yoda δε, ειδικα στο 5 ηταν απλα ενα τρολ, δεν ηταν χαρακτηρας αυτος... αν δεν ηταν τα prequels που ολοι κραζουν δεν θα ταν κι ο yoda αυτο που ειναι σημερα στη συνειδηση μας (κατα τη γνωμη μου).

 

 

Anyway, εγω σταματαω εδω γιατι πλεον δεν εχει νοημα η ανταλλαγη αποψεων με τα υπολοιπα μελη που ενδιαφερονται, το νημα το διελυσαν καποιοι,  θα απολαμβανω το trailer αμετοχος.

Επεξ/σία από bahamut_zero
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, james01gr είπε

στην πρώτη τριλογία που λες πως πρωταγωνιστούσαν ηθοποιοί, μπορείς να μου πεις σε ποιους αναφέρεσαι; όλοι ήταν άγνωστοι για την εποχή τους, κάποια παιδάκια εκτός από τον Άλεκ Γκίνες. θες να μου πεις πως η πρώτη πρώτη τριλογία δεν είχε κενά, οι χαρακτήρες δεν ήταν ρηχοί και πολλά σημεία της ταινίας δεν ήταν παιδικά; ο Mark Hamill σου έκανε για κάτι παραπάνω από ότι είναι τώρα ο Kylo; εμένα προσωπικά όχι, απλά με τα χρόνια μυθοποιήθηκαν τα πάντα, πως η πρώτη τριλογία ήταν φανταστική, ασύγκριτη κτλ. 

Ο Luke ήταν όντως μια παραφωνία στο όλο σκηνικό, αλλά οι υπόλοιποι καμμιά σχέση. Το ίδιο και στην 2η τριλογία πολύ πιο ποιοτικό cast. Από εκεί και πέρα ο καθένας το βλέπει από την δική του οπτική γωνία. Αν εσένα φίλε μου σε πείθει ο Ρεν και η κοπελιά με τον μαυρούκο σαν χαρακτήρες πρωταγωνιστες μιας ταινίας της βαρύτητας του SW, τότε πάω πάσο.

Επεξ/σία από jd-chalk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jd-chalk είπε

Συμφωνώ με την παρατήρηση σου για τον Luke αλλά μην ξεχνάμε ότι ήταν η 1η ταινία και ήταν λογικό να μην είχαν αποκρυσταλλωθεί κάποιες ιδέες, κάτι το οποίο νομίζω γίνεται σταδιακά. Εδώ όμως μιλάμε για την 9η ταινία οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία και τη στιγμή μάλιστα που η 1η τριλογία βάζει καθαρά το στίγμα της πάνω σε αυτό το θέμα. Και να μην γελιόμαστε, στις προηγούμενες τριλογίες πρωταγωνιστούσαν Ηθοποιοί και όχι κάτι ατάλαντα παιδάκια. Η Disney μετέτρεψε το Star Wars σε παιδική ταινία. Μόνο τον μίκυ δεν έβαλε μέσα. Μη μου πεις ότι ο Ρεν σου προκαλεί δέος όπως στο 1ο Star Wars ο Darth Vader? Μιλάω τουλάχιστον για τον εαυτό μου που είχα δει το 1ο SW όντας παιδί. Ρηχοί χαρακτήρες, ρηχό σενάριο και μετριότατοι ηθοποιοί συνθέτουν την 3η τριλογία. Για αυτό είπα επιτέλους τέλος και ας ελπίσουμε ότι το μέλλον μας επιφυλάσσει κάτι καλύτερο για όλους εμάς τους φαν του SW.

Kylo Ren, who started life in The Force Awakens as an emo Vader clone but has been made infinitely more complex by Rian Johnson's latest installment, isn't simply evil—he's someone who's driven to do evil by a disturbed mental state. An unhinged, emotionally traumatized Adam Driver plays the character with the conviction of someone who, if he weren't starring in a popcorn sci-fi movie, might be a contender for this Oscar season's Best Supporting Actor category. But the key to Kylo is in the writing: Born Ben Solo to one of cinema's most famous heroes, Kylo Ren is a great Star Wars villain—perhaps the greatest—because of how believably complicated he's been drawn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, argipen είπε

Kylo Ren, who started life in The Force Awakens as an emo Vader clone but has been made infinitely more complex by Rian Johnson's latest installment, isn't simply evil—he's someone who's driven to do evil by a disturbed mental state. An unhinged, emotionally traumatized Adam Driver plays the character with the conviction of someone who, if he weren't starring in a popcorn sci-fi movie, might be a contender for this Oscar season's Best Supporting Actor category. But the key to Kylo is in the writing: Born Ben Solo to one of cinema's most famous heroes, Kylo Ren is a great Star Wars villain—perhaps the greatest—because of how believably complicated he's been drawn.

so what?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jd-chalk είπε

so what?

So, this: Ρηχοί χαρακτήρες, ρηχό σενάριο και μετριότατοι ηθοποιοί...(;)

"(...) if he weren't starring in a popcorn sci-fi movie, might be a contender for this Oscar season's Best Supporting Actor category..."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...