Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έκανε update με το ετσιθελω μόνο του και άρχισε να μου πετάει συνεχεία ένα service media error . Kαι δεν έβλεπε τη samsung sd card . Αναγκαστικά το έκανα hard reset και format όλα ..... Gkam να ψάξω να βάλω πάλι ; 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

έκανε update με το ετσιθελω μόνο του και άρχισε να μου πετάει συνεχεία ένα service media error . Kαι δεν έβλεπε τη samsung sd card . Αναγκαστικά το έκανα hard reset και format όλα ..... Gkam να ψάξω να βάλω πάλι ; 

Με το έτσι θέλω δεν παίζει

Κάμερα του urnyx μου δουλεύει καλά

6 ώρες πριν, adi32 είπε

 

Μόνο κάποιες φορές όταν το αφήνω σε οριζόντια επιφάνεια δεν εμφανίζεται το fingerprint. 

Αυτό είδα που το εγγραφές και στο myphone, αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς

Όταν χαϊδεύεις το σημείο του fingerprint δεν ανάβει καθόλου; Δηλαδή δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις καν γιατί δεν υπάρχει φως;

 

Αυτό εμένα δεν μου το κάνει ποτέ, δεν το βρίσκω φυσιολογικό μήπως να πας κι εσύ για reset?

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Με το έτσι θέλω δεν παίζει

Κάμερα του urnyx μου δουλεύει καλά

Αυτό είδα που το εγγραφές και στο myphone, αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς

Όταν χαϊδεύεις το σημείο του fingerprint δεν ανάβει καθόλου; Δηλαδή δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις καν γιατί δεν υπάρχει φως;

Αυτό εμένα δεν μου το κάνει ποτέ, δεν το βρίσκω φυσιολογικό μήπως να πας κι εσύ για reset?

Ναι δεν ανάβει αλλά μπορεί να το κάνει 3-4 φορές τη μέρα. 

Το σκέπτομαι για ρεσετ γιατί έχω παρα πολλές εφαρμογές να ρυθμίσω. 

Ίσως περιμένω το νέο update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε η αναβάθμιση προχθές το βράδυ σε 10. Πλήρη φόρτιση εχθές το βράδυ και σήμερα, περίπου 19 ώρες μετά είμαι με μπαταρία 65%. Πριν την αναβάθμιση ήμουν περίπου στο 85%....Την πατήσαμε ή θα στρώσει? Hard reset δεν έγινε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Antman είπε

εγινε η αναβάθμιση προχθές το βράδυ σε 10. Πλήρη φόρτιση εχθές το βράδυ και σήμερα, περίπου 19 ώρες μετά είμαι με μπαταρία 65%. Πριν την αναβάθμιση ήμουν περίπου στο 85%....Την πατήσαμε ή θα στρώσει? Hard reset δεν έγινε....

Κι εγώ δεν έκανα ρεσετ 

Δοκίμασε να βάλεις εξοικονόμηση μπαταρίας και απενεργοποιησε την εφαρμογή digital wellbeing 

 

49729f00-cd70-4740-b17a-2477e88dbc70.jpg

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πατάω να απενεργοποιήσω την συγκεκριμένη εφαρμογή, μου λεει πως το android ενδεχομένως να μην λειτουργεί σωστά...Να προχωρήσω άφοβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Antman είπε

Μόλις πατάω να απενεργοποιήσω την συγκεκριμένη εφαρμογή, μου λεει πως το android ενδεχομένως να μην λειτουργεί σωστά...Να προχωρήσω άφοβα?

Ναι δεν έχει πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το fingerprint always on τρώει μπαταριά + location off . Aναθεμα το σέρνεται τώρα και η κάρτα κολλάει  σα να μη κάνει καλή επαφή μεσα ; να τα έφτυσε η microsd σε μόλις 3 μηνες ; Μετα την αναβάθμιση δε την έβλεπε και την έκανα format σαν εσωτερική μνημη . Μετα warning ότι είναι πολύ αργή και ξανά format για storage https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html Τελικά έκανα  κανονικό αργό format στον υπολογιστή και αλλαξα και κάρτα μνήμης 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2020 στις 7:09 ΜΜ, Mhlogiatros είπε

έκανε update με το ετσιθελω μόνο του και άρχισε να μου πετάει συνεχεία ένα service media error . Kαι δεν έβλεπε τη samsung sd card . Αναγκαστικά το έκανα hard reset και format όλα ..... Gkam να ψάξω να βάλω πάλι ; 

 

Στις 27/5/2020 στις 10:29 ΜΜ, logistoulis είπε

Με το έτσι θέλω δεν παίζει

μια χαρά παίζει γιατί το έκανε και σε εμένα. Δεν ήθελα να περάσω την 10 και σε μια στιγμή βλέπω να γράφει ότι θέλει restart για να ολοκληρωθεί.

Δεν είχα πατήσει να κατεβάσει το update. Το έκανε μόνο του. Οπότε αναγκαστικά μόλις έκανα restart πέρασε την 10.

έχω κάτι ψιλά προβληματάκια...

το cube πάντως για την εγγραφή κλήσεων που είδα ότι αναφέρθηκε, σε μένα δε δουλεύει. ούτε με την 9 δούλευε. κάνω τη δουλειά μου με το acr αλλά ο ήχος του συνομιλητή είναι τρομερά χαμηλός. τέσπα δε πειράζει.

Spoiler

 

android one και μαλακίες...παρασύρθηκα με το "pure android" που λέγανε πολλοί και τρίχες κατσαρές, χίλιες φορές mui.

Το κινητό σαν συσκευή είναι μια χαρά. αν είχε και mui θα ήταν καλύτερο πιστεύω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/5/2020 στις 11:15 ΠΜ, cabdik είπε

Για να καταλαβω,........... εχετε ενα "στοκ" Android κινητο, και περιμενετε αναβαθμιση απο την XIAOMI ή απο την GOOGLE......?    τι δουλεια εχει η XIAOMI με το ANDROID........? 

Δεν ξερω αν γνωριζεις απο android one συσκευες......μαλλον ζεις στον κοσμο του milko....

ΠΑΝΤΑ περναει απο την κατασκευαστρια εταιρει το android για να γινει optimized στην εκαστοτε συσκευη ειτε ειναι xiaomi ειτε nokia κλπ.

Αν δεν γνωριζεις ρωτας για να μαθεις πριν ξεκινησεις να  κρινεις .....!!!!!!

Επεξ/σία από maik356
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, maik356 είπε

Δεν ξερω αν γνωριζεις απο android one συσκευες......μαλλον ζεις στον κοσμο του milko....

ΠΑΝΤΑ περναει απο την κατασκευαστρια εταιρει το android για να γινει optimized στην εκαστοτε συσκευη ειτε ειναι xiaomi ειτε nokia κλπ.

Αν δεν γνωριζεις ρωτας για να μαθεις πριν ξεκινησεις να  κρινεις .....!!!!!!

Optimized......σε τι...?   αυτο προσπαθω να καταλαβω...!!    λες και υπαρχουν μεγαλες διαφορες στις συσκευες?     

  οι επεξεργαστες, οι μοναδες γραφικων, τα modem, οι καμερες κλπ, ειναι συγκεκριμενες που χρησιμοποιουνται απο ολους τους κατασκευαστες κινητων.  τα μονα πλεον που κανουν την διαφορα ειναι τα UI  και τα apps που βαζει η καθε εταιρεια στα δικα της.  οπως π.χ. το MIUI της ΧΙΑΟΜΙ, η το ZENUI της ASUS.  

 

 κατα τα αλλα......... σε τι να κανει optimize ενα "καθαρο"  (υποτιθεται)  λειτουργικο..?   παρακαλω ...διαφωτιστε μας....!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε κινητό έχει το δικό του hardware όπως και καθε pc. Μπορείς να πάρεις κλώνο από τα Windows τα δικά σου και να τα βάλεις στο laptop του φίλου σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cabdik είπε

Optimized......σε τι...?   αυτο προσπαθω να καταλαβω...!!    λες και υπαρχουν μεγαλες διαφορες στις συσκευες?     

  οι επεξεργαστες, οι μοναδες γραφικων, τα modem, οι καμερες κλπ, ειναι συγκεκριμενες που χρησιμοποιουνται απο ολους τους κατασκευαστες κινητων.  τα μονα πλεον που κανουν την διαφορα ειναι τα UI  και τα apps που βαζει η καθε εταιρεια στα δικα της.  οπως π.χ. το MIUI της ΧΙΑΟΜΙ, η το ZENUI της ASUS.  

 κατα τα αλλα......... σε τι να κανει optimize ενα "καθαρο"  (υποτιθεται)  λειτουργικο..?   παρακαλω ...διαφωτιστε μας....!! 

παληκαρι εισαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.......σε ευχαριστω,  γελασα πολυ μαυτα που γραφεις...αλλα φτανει το τρολαρισμα

τωρα αν τα εννοεις αυτα που γραφεις......υπαρχει θεμα και δεν μπορω να στο λυσω...

 

Επεξ/σία από maik356
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα κι εγω την 10 κατα λαθος...Οταν παω στις ρυθμισεις μου εχει συνεχεια πανω πανω 2 καρτελες "Προσαρμοστε το Mi A3" και "Προσθεστε δακτυλικο αποτυπωμα" και δεν μπορω να τις ξεφορτωθω με τπτ.
Επισης σαν να εχουν μικρυνει πολυ τα εικονίδια και η γραμματοσειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...