Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, dess είπε

Ότι χάνει το 4G, κολλάει και θέλει on/off/reset για να ξαναρχίσουν τα δεδομένα, ότι κάτι πρέπει να κάνεις με τη Sim κάρτα.. Δε μπορώ να θυμηθώ που το διάβασα.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ούτε το άκουσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει η αλλαγή απο το mi a2 lite;

το ψήνω καιρό αν και πρόβλημα δεν έχω με το lite, ούτε απο αυτονομία ούτε απο κάμερα, λίγο η οθόνη με χαλάει και συγκεκριμένα το μαύρο.

Το έχω δει και απο κοντά, η αλήθεια είναι οτι η διαφορά στην ανάλυση δεν φαίνεται και τόσο, φαίνεται όμως η ποιότητα των χρωμάτων.

Σίγουρα θα περάσω και gcam για καλύτερο αποτέλεσμα.

βέβαια σκέφτομαι οτι σε 3-4 μήνες πχ μπορεί να σκάσει Μι Α4. (λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

 

βέβαια σκέφτομαι οτι σε 3-4 μήνες πχ μπορεί να σκάσει Μι Α4. (λέμε τώρα)

μπαα

κι εγώ περίμενα ένα mia3 "pro" αλλά αφού δε βγήκε τότε τώρα πάμε για την επόμενη ετήσια κυκλοφορία 

δεν τα βγάζουν και με το κιλό τα android one στην τσιαόμι

 

πάντως από το Lite σου που έχει ίδιο soc με το α1 που είχα εγώ, από άποψη επιδόσεων και ταχύτητας η διαφορά είναι αρκετά έντονη και μόνο και μόνο για αυτό αξίζει η μετάβαση 

 

το α3 πολύ σπάνια θα τα βρει σκούρα, δε λέω ότι δεν υπάρχουν βεβαίως πολύ πιο γρήγορες συσκευές αλλά ο 665 σπάνια θα σε προβληματίσει ειδικά με το 720p που έχει να διαχειριστεί (ούτε ζεσταίνεται ποτέ ούτε τίποτα και η αυτονομία πολύ καλή)

 

ο κακομοίρης "λαϊκός ήρωας"  625 από την άλλη ο,τι ήταν να δώσει το έχει δώσει, φαίνονται τα χρονάκια του πλέον.. όσο είχα το α1 δεν το πρόσεχα τόσο,  αλλά τώρα αν το πιάσω μιας και υπάρχει ακόμα στο σπίτι η διαφορά φαίνεται 

και για μένα κυρίως εκεί ήταν που άξιζε η αναβάθμιση, ούτε η κάμερες ούτε η αμολεντ ούτε η αυτονομία μου έμεινε τόσο (καλά για την premium και καλά κατασκευή αδιαφορώ όσο δεν πάει) όσο η μετάβαση από τον 625 στον 665, το κινητό πάει σφαίρα και για αυτό που είναι και κοστίζει είναι διαστημόπλοιο. βοηθάει βέβαια και το γυμνό android, αλλά για αυτό και παίρνουμε γυμνό λειτουργικό στην τελική , ετσί ώστε και με mid επεξεργαστές να μην νιώθει 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πλέον ο 625 δείχνει την ηλικία του, κυρίως σε multi tasking,.

προ περίμενα και εγω η αλήθεια μου με τιποτα 1080 οθονη και κανεναν 670 η τιποτα αλλο αλλά δεν, όσο είδα οτι περνούσε ο καιρός και δεν έβγαινε (απο το καλοκαίρι και μετά) λέω δεν θα βγει αυτό ήταν.

 

Για τις επιδόσεις και GCAM σκέφτομαι την αλλαγή, κατα τα άλλα το lite είναι άψογο για αυτά που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν έχω πολυασχοληθεί αυτή τη φορά με gcam (ακόμα όταν έχω όρεξη βλέπουμε)

 

στο α1 είχα βάλει γιατί ήταν αίσχος, εδώ με ικανοποιεί ΜΙΑ ΧΑΡΑ η στοκ και δεν υπάρχει gcam τελευταία φορά που κοίταξα που να είναι καθολικά καλύτερη από την στοκ, κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις και δεν ψηνόμουν να εναλάσσω ανά περίπτωση 

 

έχουν ρίξει δουλειά οι κινέζοι αυτή τη φορά στο θέμα κάμερας καμιά σχέση με την τσιαόμι που θυμόμουν πριν 2 χρόνια 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xristaras12 είπε

σε τούτο μπαίνει με τη μια δεν θελει κατι αλλο, το apk βάζεις μόνο.

το ξέρω, είχα δοκιμάσει κάποιες στην αρχή που ήταν όμως για άλλες συσκευές (δεν ξέρω αν πλέον  υπάρχει για το α3 συγκεκριμένα) και κάπου κέρδιζα, κάπου έχανα..

 

οπότε είπα μέχρι να βγει κάτι τελικό ας κρατήσω τη στοκ, μια χαρά είναι η στοκ και ξαναλέω σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερη από τη gcam

απλά επειδή βαριόμουν τη μία να ανοίγω τη μία, την άλλη την άλλη άφησα τη στοκ που με καλύπτει μια χαρά 

 

σε βίντεο τη βρίσκω καλύτερη και σε νυκτερινές είναι αξιοπρεπέστατη 

 

με κανονικό φως όλες είναι μπόμπα και με τη στοκ έχεις τον wide και τα 48MP αν τα χρειαστείς 

 

σε 4Κ βίντεο πάντως το κινητό είναι ανέλπιστα καλό, αλλά πάσχει από το ότι δεν υπάρχει καμιά σταθεροποίηση, αλλά αν μπορείς να μείνεις σταθερός το βίντεο είναι πολύ καλό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

αξίζει η αλλαγή απο το mi a2 lite;

το ψήνω καιρό αν και πρόβλημα δεν έχω με το lite, ούτε απο αυτονομία ούτε απο κάμερα, λίγο η οθόνη με χαλάει και συγκεκριμένα το μαύρο.

Το έχω δει και απο κοντά, η αλήθεια είναι οτι η διαφορά στην ανάλυση δεν φαίνεται και τόσο, φαίνεται όμως η ποιότητα των χρωμάτων.

Σίγουρα θα περάσω και gcam για καλύτερο αποτέλεσμα.

βέβαια σκέφτομαι οτι σε 3-4 μήνες πχ μπορεί να σκάσει Μι Α4. (λέμε τώρα)

Εχω και τα 2

Αξιζει με 1000

Στο ενα βλεπεις το γκρι για μαυρο και στο αλλο αληθινο μαυρο

Οι καμερες καμια σχεση και γενικα πολυ πιο γρηγορο και χωρις προβληματα

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Εχω και τα 2

Αξιζει με 1000

Στο ενα βλεπεις το γκρι για μαυρο και στο αλλο αληθινο μαυρο

Οι καμερες καμια σχεση και γενικα πολυ πιο γρηγορο και χωρις προβληματα

Καλά ναι, μιλάμε για lcd vs amoled δεν υπάρχει σύγκριση. Το έχω δει και απο κοντά και μπορώ να πω η μέγιστη φωτεινότητά του δεν με ικανοποίησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα ειμαι παρα πολυ ευχαρισημενος παιδια το απεκτησα χθες καθαρο Android Stock Pure του εβαλα και την Google Camera πανω και ειναι εντελως καθαροτατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλημερα ειμαι παρα πολυ ευχαρισημενος παιδια το απεκτησα χθες καθαρο Android Stock Pure του εβαλα και την Google Camera πανω και ειναι εντελως καθαροτατο.

Κάτσε να δεις και την μπαταρία. Θα τρελαθείς!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Κάτσε να δεις και την μπαταρία. Θα τρελαθείς!

Μακαρι να βγαζω μια με δυο μερες χωρις φορτηση και θα μαι μια χαρα πιστευω αλλο το καθαρο Android που δεν καταναλωνει πολλους πορους κλπ και αλλο Samsung Galaxy Note 10 Plus που σε μια μερα φτανει 30% μην σου πω. Δεν χρειαζομαστε να αγορασουμε τα Google Pixel αφου το λειτουργικο συστημα ειναι ιδιο κανουμε την δουλεια μας και με το παραπανω θα ελεγα ειναι παρα πολυ καθαρο το android ιδιο με αυτο του Google Pixel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όλα καλά με το κινητό απλά η xiaomi για ακόμα μια φορά μας απογοήτευσε με το θέμα των updates . Πήραν android 10  το αρχαίο Α2 κ mi 8 κ το.Α3 πάει για Φλεβάρη . Σε  6 μήνες βγαίνει το Android  11 κ το κινητό είναι ακόμα στο 9 .απαράδεκτοι κ ντροπή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...