Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχω δοκιμάσει ακόμα gcam σε αυτό ( που εδώ γίνεται με απλή εγκατάσταση apk, δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις εσύ το api όπως στο a1)  , αν και βρίσκω οκ την στοκ

 

η ευρυγώνια είναι για συγκεκριμένες χρήσεις, βασικά αν δε χρειάζεται δεν υπάρχει λόγος να την επιλέγεις έναντι της κανονικής είναι εξορισμου χειρότερη και σαν ευρυγώνια παραμορφώνει και εννοείται ότι επιλέγεις 3:4 frame, οτιδήποτε άλλο είναι κροπάρισμα και μειώνει την ανάλυση 

 

επισης σε χαμηλό φωτισμό παρατήρησα ότι κάνει δουλιτσα το night mode και ας αργεί λίγο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

δεν έχω δοκιμάσει ακόμα gcam σε αυτό ( που εδώ γίνεται με απλή εγκατάσταση apk, δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις εσύ το api όπως στο a1)  , αν και βρίσκω οκ την στοκ

η ευρυγώνια είναι για συγκεκριμένες χρήσεις, βασικά αν δε χρειάζεται δεν υπάρχει λόγος να την επιλέγεις έναντι της κανονικής είναι εξορισμου χειρότερη και σαν ευρυγώνια παραμορφώνει και εννοείται ότι επιλέγεις 3:4 frame, οτιδήποτε άλλο είναι κροπάρισμα και μειώνει την ανάλυση 

επισης σε χαμηλό φωτισμό παρατήρησα ότι κάνει δουλιτσα το night mode και ας αργεί λίγο 

Ναι και εμένα μου άρεσε το night mode! Για gcam ίσως αργότερα χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή δεν ξέρω! 

Για 4:3 που λες το χρησιμοποιείς και στην ευρυγώνια και στην κανονική;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosRocknRolla είπε

Ναι και εμένα μου άρεσε το night mode! Για gcam ίσως αργότερα χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή δεν ξέρω! 

Για 4:3 που λες το χρησιμοποιείς και στην ευρυγώνια και στην κανονική;; 

Στην κανονική σίγουρα γιατί εκεί δίνει 12MP νομίζω το έχω και στην άλλη

 

Τράβα φωτό με την ευρυγώνια με τα δύο ratio και δες από το info των φωτογραφιών πιο σου δίνει περισσότερα MP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Στην κανονική σίγουρα γιατί εκεί δίνει 12MP νομίζω το έχω και στην άλλη

Τράβα φωτό με την ευρυγώνια με τα δύο ratio και δες από το info των φωτογραφιών πιο σου δίνει περισσότερα MP

Όντως ναι έχεις απόλυτο δίκιο! Δεν έχω προλάβει με τις υποχρεώσεις μου να ασχοληθώ με το κινητό καθόλου και έχω τρελαθεί! Άντε να έρθει το ΣΚ να το εξερευνήσω επιτέλους! Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά από ταχύτητα δεν πάσχει

 

Λοιπόν, βρήκα ότι αν σεταρεις πιο καλά το αποτύπωμα σου έχεις πιο καλά αποτελέσματα

 

Τι θέλω να πω,  πιο πριν ήμουν με τη λογική της άκρης του δείκτη γιατί έτσι πηγαίνει πιο φυσικά το χέρι σου στην πλάτη και επίσης είτε λόγω της θήκης είτε λόγω του ανάγλυφου σε καθοδηγούσε

 

Στην οθόνη από την άλλη η άκρη του αντίχειρα είναι δύσκολη υπόθεση, δεν έχεις κάποιον οδηγό να το κάνεις σχετικά τυφλά και η επιφάνεια του αισθητήρα είναι σχετικά μικρή

Οπότε αντί να επικεντρωθω να καταγράφει την άκρη του δαχτύλου και λίγο από το πιο κάτω σημείο του αντίχειρα έβαλα περισσότερο από το κάτω σε πολλά σημεία (μέχρι την πρώτη άρθρωση του δαχτύλου) οπότε έτσι πετυχαίνω πιο εύκολα τυφλά το σημείο του αισθητήρα

 

Επίσης να πω ότι έχω βάλει να μην αναβοσβηνει χωρίς να κάνω τίποτα γιατί με εκνεύριζε

 

Βέβαια το ότι είναι αργός είναι αυτό δεν αλλάζει, αλλά τουλάχιστον να μην έχω θέματα ακριβείας και αποτυχημένων προσπαθειών

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Καλά από ταχύτητα δεν πάσχει

Λοιπόν, βρήκα ότι αν σεταρεις πιο καλά το αποτύπωμα σου έχεις πιο καλά αποτελέσματα

Τι θέλω να πω,  πιο πριν ήμουν με τη λογική της άκρης του δείκτη γιατί έτσι πηγαίνει πιο φυσικά το χέρι σου στην πλάτη και επίσης είτε λόγω της θήκης είτε λόγω του ανάγλυφου σε καθοδηγούσε

Στην οθόνη από την άλλη η άκρη του αντίχειρα είναι δύσκολη υπόθεση, δεν έχεις κάποιον οδηγό να το κάνεις σχετικά τυφλά και η επιφάνεια του αισθητήρα είναι σχετικά μικρή

Οπότε αντί να επικεντρωθω να καταγράφει την άκρη του δαχτύλου και λίγο από το πιο κάτω σημείο του αντίχειρα έβαλα περισσότερο από το κάτω σε πολλά σημεία (μέχρι την πρώτη άρθρωση του δαχτύλου) οπότε έτσι πετυχαίνω πιο εύκολα τυφλά το σημείο του αισθητήρα

Επίσης να πω ότι έχω βάλει να μην αναβοσβηνει χωρίς να κάνω τίποτα γιατί με εκνεύριζε

Βέβαια το ότι είναι αργός είναι αυτό δεν αλλάζει, αλλά τουλάχιστον να μην έχω θέματα ακριβείας και αποτυχημένων προσπαθειών

Δεν έπασχε από ταχύτητα αλλά έγινε ακαριαίο στην απόκριση του . Μου θυμίζει το poco 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Μόλις έρθει η 10 με την οποία θα κάτσουμε καιρό έχει σημασία τι θα γίνει, στην 9 ας γίνει ο,τι θέλει

Θεωρώ ότι  θα πηγαίνει αέρα

Είναι πολύ καλοσχεδιασμένο το android one κ μην ξεχνάς ότι το android σε κάθε νέα του έκδοση βελτίωνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα να το δω καθώς θέλω να αναβαθμισω το mi a1 συγγενικού προσώπου.Στα δικά μου μάτια η απουσία της FHD ανάλυσης ήταν αισθητή αλλά δεν ήταν τρομακτική να πεις δεν προχωράς.Συνολικα σε σχέση με μια απλή ips ήταν καλύτερη.Κατα τα αλλά μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog696/ αυτή η version της gcam μου δουλεύει καλύτερα στο σκοτάδι . Την βρήκα στο mi 9 t στο xda κ λένε πως όντως είναι η καλύτερη για το mi 9 t που φοράει επίσης τον imx 582

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...