Προς το περιεχόμενο

Εργασία στον μασουτη


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

Συγνωμη αλλα γιατι να μην ενοχλει το 6ημερο και το σπαστο? Σ αυτες τις περιπτωσεις χανει ελευθερο χρονο ο εργαζομενος και βολευεται ο εργοδοτης, αλλα απ οσο ξερω κανενας εργοδοτης δε φροντιζει να ανταμοιψει αυτη τη διευκόλυνση

Δε ξερω για σενα, οι περισσότεροι ομως δε δουλευουμε για χομπυ και θελουμε ο χρονος που δινουμε να αμοιβεται δικαια, οποτε ναι ενοχλουν τετοιες τακτικες που δυστυχως εχουν γινει καθημερινοτητα

Ούτε  και εγώ δουλευω για χόμπυ,και σίγουρα δεν γούσταρα καθόλου να ξενιτευτώ στα 40+ μου για να μπορώ να έχω ένα σωστό εισόδημα που θα μου επιτρέπει να ζω εγω και η οικογενεια μου καλύτερα . Στην ζωή πρέπει ,δυστυχώς,να κάνεις και κάποιες παραχωρήσεις,πόσες;.Εξαρτάται απο τον χαρακτήρα του καθενός.

Εχω δουλεψει και σπαστό 8ωρο και συνεχές  12+ωρο.Και και και.Σκατ@ είναι όλα αλλά τι μπορείς να κάνεις όταν σε κυνηγάνε οι υποχρεώσεις ή το άδειο στομάχι;  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

20 λεπτά πριν, 26ska είπε

Ένας που να δουλεύει στο Μασουτη δεν υπάρχει να μας πει τι παίζει;

Τι να παίζει; Τα ίδια σκατά που παίζουν ΟΛΟΙ στα S/M.

Πολυειδικότητα, έξτρα ώρες απλήρωτες κλπ κλπ

Το διανομές τις μέρες που δεν θα έχει τόσες να κάνει, θα γίνει "βάλε ένα χέρι στην αποθήκη/διάδρομο" ή νομίζει κανείς ότι αν δεν έχει να κάνει διανομή ο φίλος θα είνα αραχτός με καφέ/τσιγάρο περιμένοντας την επόμενη;

Οι υπερωρίες κατά 90% θα γίνουν ρεπό ΕΥΚΟΛΑ.

Να έχεις υπόψιν πάντως ότι αν είναι όντως 6μερο, δικαιούσαι παραπάνω κανονική άδεια μέσα στο χρόνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, christakos07 είπε

Θα πληρώνονται οι υπερωρίες κανονικά. Έχει δυνατό όνομα, για να κάνει τέτοιες ηλιθιότητες.

Ζύγισε τα. Αν τώρα βγάζεις κοντά στα 800, ίσως και να αξίζει. 

Στην τωρινή εργασία είσαι φουλ ασφαλισμένος;

δυο εταιριες παρομοιες δεν δινουν ουτε μισο ευρω υπερωρια.Τις μαζευουν και δινουν 2-3 ρεπο και τελος.

Δικο τους το καρπουζι ,δικο τους και το μαχιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποτε αυτός ο μύθος περι εργατικού Παραδείσου στον Σκλαβενίτη θα πρέπει να καταριφθεί.

Δούλεψα στο TheMart Boλου μέλος του ομίλου Σκλαβενίτη, με το πέρας του ωραρίου με βαζαν να χτυπάω κάρτα και συνέχιζα την εργασία.

Διευθυντές/υπεύθυνοι τμημάτων τσοπάνηδες απόφοιτοι λυκείου με το ζόρι που έχουν τουπέ και μιλούν προσβλητικά και απαξιωτικά στους πάντες λές και είναι κτήμα τους.

Ψυχολογική πίεση στο έπακρο,τρέξιμο ακόμα και για τις ταμίες οι οποίες είναι λιγότερες απο όσες πρέπει να είναι.Τραμπουκισμός,προσβολές και βρισιές σε καθημερινή βάση.

Τελειώνοντας επιτέλους εργασία το τηλέφωνο να χτυπάει για χίλιες δυο λαλακίες ακόμα και στις 10 το βράδυ,αν το γείωνες την επόμενη μέρα δεχόσουν παρατηρήσεις.

Η λέξη απόλυση μόνιμη απειλή ακόμα και σε 4ωρους των 290€ καθαρά!

Όποιος μίλαγε στοχοποιούνταν σαν προβληματικό άτομο μειωμένης αντίληψης μάλιστα!!!

Τα βρόντηξα έφυγα απο τον Παράδεισο του Σκλαβενίτη (εκτός αν πιστεύετε τα αφεντικά δνε είναι ενήμερα γι αυτές τις συμπεριφορές των διευθυντάδων τους) και φυσικά τους κατήγγειλα στην αρμόδια επιθεώρηση εργασίας η οποία δεν έκανε απολύτως τίποτα η ίδια μαυρίλα 1 χρόνο σχεδόν μετά με το delivery λόγω Σποράδων να χτυπάει 12ωρα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, alekan77 είπε

Να έχεις υπόψιν πάντως ότι αν είναι όντως 6μερο, δικαιούσαι παραπάνω κανονική άδεια μέσα στο χρόνο

Δεν είναι 8ωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

26 λεπτά πριν, allure88 είπε

κάποτε αυτός ο μύθος περι εργατικού Παραδείσου στον Σκλαβενίτη θα πρέπει να καταριφθεί.

Δούλεψα στο TheMart Boλου μέλος του ομίλου Σκλαβενίτη, με το πέρας του ωραρίου με βαζαν να χτυπάω κάρτα και συνέχιζα την εργασία.

Διευθυντές/υπεύθυνοι τμημάτων τσοπάνηδες απόφοιτοι λυκείου με το ζόρι που έχουν τουπέ και μιλούν προσβλητικά και απαξιωτικά στους πάντες λές και είναι κτήμα τους.

Ψυχολογική πίεση στο έπακρο,τρέξιμο ακόμα και για τις ταμίες οι οποίες είναι λιγότερες απο όσες πρέπει να είναι.Τραμπουκισμός,προσβολές και βρισιές σε καθημερινή βάση.

Τελειώνοντας επιτέλους εργασία το τηλέφωνο να χτυπάει για χίλιες δυο λαλακίες ακόμα και στις 10 το βράδυ,αν το γείωνες την επόμενη μέρα δεχόσουν παρατηρήσεις.

Η λέξη απόλυση μόνιμη απειλή ακόμα και σε 4ωρους των 290€ καθαρά!

Όποιος μίλαγε στοχοποιούνταν σαν προβληματικό άτομο μειωμένης αντίληψης μάλιστα!!!

Τα βρόντηξα έφυγα απο τον Παράδεισο του Σκλαβενίτη (εκτός αν πιστεύετε τα αφεντικά δνε είναι ενήμερα γι αυτές τις συμπεριφορές των διευθυντάδων τους) και φυσικά τους κατήγγειλα στην αρμόδια επιθεώρηση εργασίας η οποία δεν έκανε απολύτως τίποτα η ίδια μαυρίλα 1 χρόνο σχεδόν μετά με το delivery λόγω Σποράδων να χτυπάει 12ωρα

Δεν είναι έτσι όπως τα λες...Οι εργοδότες να ξέρεις έχουν πάντα δίκιο γιατί μας δίνουν δουλειά.Μπορεις να το σεβαστείς αυτό;

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Ένας που να δουλεύει στο Μασουτη δεν υπάρχει να μας πει τι παίζει;

Εγώ!Λουφα δουλειά οχτάωρο,οκτακόσια τον μήνα καθαρά.Οτι άλλο θελεις ρωτά με.

Επεξ/σία από ntguitar
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ntguitar είπε

ξέρω τόσα πολλά που όλες οι μυστικές υπηρεσίες με ψάχνουν...Ο Μασούτης τι είναι;

Πράκτορας της ΕΥΠ, της Μοσάντ και της ΜΙ6 ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, ntguitar είπε

Δεν είναι έτσι όπως τα λες...Οι εργοδότες να ξέρεις έχουν πάντα δίκιο γιατί μας δίνουν δουλειά.Μπορεις να το σεβαστείς αυτό;

 

Τώρα εσύ γιατί να έχεις δικαίωμα δημόσιου λόγου;

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alekan77 είπε

Τι να παίζει; Τα ίδια σκατά που παίζουν ΟΛΟΙ στα S/M.

Πολυειδικότητα, έξτρα ώρες απλήρωτες κλπ κλπ

Το διανομές τις μέρες που δεν θα έχει τόσες να κάνει, θα γίνει "βάλε ένα χέρι στην αποθήκη/διάδρομο" ή νομίζει κανείς ότι αν δεν έχει να κάνει διανομή ο φίλος θα είνα αραχτός με καφέ/τσιγάρο περιμένοντας την επόμενη;

Οι υπερωρίες κατά 90% θα γίνουν ρεπό ΕΥΚΟΛΑ.

Να έχεις υπόψιν πάντως ότι αν είναι όντως 6μερο, δικαιούσαι παραπάνω κανονική άδεια μέσα στο χρόνο.

Αυτά τα ξέρεις από μέσα ή τα υποθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ntguitar είπε

Δεν φτάνει που ο Μασούτης δίνει δουλειά ΜΟΝΟ σε Έλληνες...ζητάτε και τα ρέστα!

Α δεν την ήξερα την συγκεκριμένη λεπτομέρεια. Θα σταματήσω να ψωνίζω.

Ευχαριστώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 26ska είπε

 

Γύρω στα 850-900 βγάζω στην τωρινή, η ασφάλιση είναι για 30 ώρες την εβδομάδα που έχω, δώρα, άδειες, αργίες, νυχτερινά κτλ κανονικά και το μηχανάκι της εταιρίας. 

 

Αν δεν είναι αδιακρισία, σε ποια εταιρεία είσαι; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgerapp είπε

εγω δουλευω ανω των 50ωρων την εβδομαδα σε συνεργειο αλλα 5νθημερο,το προτιμω απο το να ηταν 6ημερο και ας ηταν πιο λιγο.

πιστευω ενας ανθρωπος 2 μερες τις θελει ελευθερες,τις χρειαζεται.

στην αρχη μπηκανε οι γυναικες στην εργασια,δε μειωθηκαν οι ωρες στους ανδρες αλλα ξεκινησαν στο μεροκαματο και οι 2,μετα η τεχνολογια εκανε αλματα,δεν μας βοηθησε ,μας κανει ανεργους και συνεχιζουμε να δουλευουμε με τα κεφαλια κατω και πολλοι ανθρωποι αμείλικτα ωραρια.

ε τι σκ@τα προοδος και εξελιξη ειναι αυτο;

απλα οι εχοντες τα μαζευουν πιο γρηγορα και ταχυτατα!

σαν ον ο ανθρωπος ειναι τερμα περιεργο,καινουργια εργαλεια ευκολιες ολα εξελισονται,τα παντα,οτι βλεπεις διπλα σου το προγουμενο μοντελο ηταν κατωτερο και λιγότερο αποδοτικο,απο ενα κλαρκ/παλετοφορο μεχρι ενα pc/software ,αλλα η ανταποδωση στην ζωη ειναι 0νικη με μια καλη εσανς απο πολυ ανχος πλεον! 

για σκεφτείτε το λιγο και να εχετε αυτονοητη την καλυτερη ζωη ,οχι σαν κατι που δε μας χρωστανε και ειναι πολυτελεια,και να θελετε το καλο του διπλα σας.

εαν ο διπλα σας δεν εχει ισως σας ζητησει βοηθεια, ενω εαν ο διπλα σας εχει ισως εσεις εχετε καποιον να σας βοηθησει στην ανάποδη.

ειναι ανωμαλο να ζηταμε να ψοφισει η κατσικα του διπλα.

υ.γ το σχολιο δεν κατευθυνετε σε ΚΑΝΕΝΑ παιδι απο πανω και ουτε απαντω καπου συγκεκριμενα.

ηταν σκετη φιλοσοφια που δεν βοηθα το θεμα του ts απλα τα εγραψα.  

Εγώ έχω πολλά λεφτά και δεν βοηθάω κανεναν!Οποιος θέλει λεφτά να πάει να δουλέψει...Τι σημαίνει δηλαδή αυτό ότι είμαι κακός άνθρωπος;Απαντά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...