Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όταν βγάζει error πήγαινε στο Microsoft Store στα updates και κάντο από εκεί. Εμένα δούλεψε αυτό όταν μου πετούσε errors. Γενικά είναι μαύρο χάλι η εφαρμογή πάντως. Και τα περισσότερα games κατεβαίνουν με ρυθμούς χελώνας..

Το Halo κατεβαίνει, όπως επίσης και το Blair Witch

Το Rise of the Tomb Raider δε με αφήνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το Rise of the Tomb Raider δε με αφήνει

Να πω κάτι άσχετο, ότι αν τελικά το κατεβάσεις παίξτο γρήγορα γιατί νομίζω σε λίγες μέρες θα το αποσύρουν από την υπηρεσία.

Edit: Τσέκαρε αν κάτι xbox game bar και κάτι τέτοια παράξενα είναι ενημερωμένα. Κι εγώ είχα το ίδιο θέμα σε κάποιο game, μπορεί και στο ίδιο, και δε θυμάμαι πως το είχα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Υπάρχει κάποια λίστα όπου να αναγράφει  όλα τα διαθέσιμα παιχνίδια; άκυρο είδα ότι επιτέλους έχουν βάλει επιλογή "όλα τα παιχνίδια" και τα εμφανίζει 

Επίσης για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα, εμφανίζει error code 0x80242020 σε κάθε εγκατάσταση παιχνιδιού

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Να πω κάτι άσχετο, ότι αν τελικά το κατεβάσεις παίξτο γρήγορα γιατί νομίζω σε λίγες μέρες θα το αποσύρουν από την υπηρεσία.

Edit: Τσέκαρε αν κάτι xbox game bar και κάτι τέτοια παράξενα είναι ενημερωμένα. Κι εγώ είχα το ίδιο θέμα σε κάποιο game, μπορεί και στο ίδιο, και δε θυμάμαι πως το είχα κάνει.

Λίγο εχει μείνει θυμάμαι απο παλιο save του 2016-2018 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ: Επιλέγεις δίσκο που έχεις τα παιχνίδια σου ώστε να είναι εκεί μαζεμένα όλα (E:)

Το xbox game pass: Σου κατεβάζει το παιχνίδι στα λιγοστά 60 gb που έχεις ελεύθερα στον c : 😄

Μου έφαγε και 2 γιγα στο άκυρο και δεν βρίσκω και που βρίσκονται κιόλας. 

Επίσης ενώ έχεις επιλέξει να μην ανοίγει μαζί με τα Windows αυτό ανοίγει και εφόσον είχες αφήσει κάποιο παιχνίδι να κατεβαίνει, παρότι ίσως το είχες κλείσει να ΜηΝ κατεβάζει, στην επανεκκίνηση είναι από πίσω σα μαγκακι και κατεβάζει ανενόχλητο.

#microsoft ? wtf?
 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Εσύ: Επιλέγεις δίσκο που έχεις τα παιχνίδια σου ώστε να είναι εκεί μαζεμένα όλα (E:)

Το xbox game pass: Σου κατεβάζει το παιχνίδι στα λιγοστά 60 gb που έχεις ελεύθερα στον c : 😄

Μου έφαγε και 2 γιγα στο άκυρο και δεν βρίσκω και που βρίσκονται κιόλας. 

Επίσης ενώ έχεις επιλέξει να μην ανοίγει μαζί με τα Windows αυτό ανοίγει και εφόσον είχες αφήσει κάποιο παιχνίδι να κατεβαίνει, παρότι ίσως το είχες κλείσει να ΜηΝ κατεβάζει, στην επανεκκίνηση είναι από πίσω σα μαγκακι και κατεβάζει ανενόχλητο.

#microsoft ? wtf?
 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί αλλά τα αρχεία των παιχνιδιών κρύβονται μαζί με τα windows files σε φακέλους που πολλές φορές δεν σου δίνει άδεια να έχεις πρόσβαση. Οπότε απλά κάθονται εκεί για πάντα και πιάνουν χώρο.

Είχα κάνει format το partition από corrupted game files του gears και forza γιατί δεν βγαίναν αλλιώς. Συνολικά αυτό που έχουν κάνει με το δήθεν gaming κομμάτι των windows 10 είναι καταστροφή από κάθε άποψη με ένα σωρό βλακείες να τρέχουν στο background. 

Τώρα σκέφτομαι να βάλω ένα μήνα pass για το sea of thieves και τρέμω στην ιδέα ότι θα κολλήσουν τα αρχεία 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kti23 είπε

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί αλλά τα αρχεία των παιχνιδιών κρύβονται μαζί με τα windows files σε φακέλους που πολλές φορές δεν σου δίνει άδεια να έχεις πρόσβαση. Οπότε απλά κάθονται εκεί για πάντα και πιάνουν χώρο.

Είχα κάνει format το partition από corrupted game files του gears και forza γιατί δεν βγαίναν αλλιώς. Συνολικά αυτό που έχουν κάνει με το δήθεν gaming κομμάτι των windows 10 είναι καταστροφή από κάθε άποψη με ένα σωρό βλακείες να τρέχουν στο background. 

Τώρα σκέφτομαι να βάλω ένα μήνα pass για το sea of thieves και τρέμω στην ιδέα ότι θα κολλήσουν τα αρχεία 

Γιουνταμπλεγιούπι φορδεγουίν.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Δεν νομίζω ότι έχουν όλα συγκεκριμένο περιορισμένο χρόνο, αλλά ναι, από τη λίστα αποχωρούν και τίτλοι

https://www.pcgamesn.com/game-pass-pc-june-2020

Αναφορά σε κείμενο

Για πόσο χρονικό διάστημα θα έχω πρόσβαση στα παιχνίδια της βιβλιοθήκης του Xbox Game Pass for PC;

Τα μέλη του Xbox Game Pass απολαμβάνουν απεριόριστη πρόσβαση σε παιχνίδια υψηλής ποιότητας από τη βιβλιοθήκη παιχνιδιών για υπολογιστή είτε μέχρι να ακυρωθεί/λήξει η συνδρομή τους είτε μέχρι ένα παιχνίδι να καταργηθεί από τη βιβλιοθήκη Xbox Game Pass.

Αναφορά σε κείμενο

Έπαιζα ένα παιχνίδι από τη βιβλιοθήκη Xbox Game Pass, αλλά δεν είναι πλέον καταχωρημένο. Πού βρίσκεται;

Τα παιχνίδια ενδέχεται να καταργηθούν από τη βιβλιοθήκη μετά από ένα χρονικό διάστημα. Όταν ένα παιχνίδι καταργείται από τη βιβλιοθήκη Xbox Game Pass, πρέπει να αγοράσετε ένα ψηφιακό αντίγραφο από την εφαρμογή Xbox ή το Microsoft Store, να εισαγάγετε έναν δίσκο ή να αποκτήσετε μια άλλη μορφή δικαιώματος για να συνεχίσετε να παίζετε το παιχνίδι. Τα μέλη του Xbox Game Pass μπορούν να αγοράζουν παιχνίδια Xbox One με έκπτωση έως 20% (DLC και πρόσθετα με έκπτωση έως 10%) προτού καταργηθούν από την ενεργή βιβλιοθήκη Xbox Game Pass. Οι εκπτώσεις του Xbox Game Pass δεν μπορούν να συνδυαστούν με άλλες προσφορές και δεν είναι εξαγοράσιμες έναντι μετρητών. Από τις προσφορές έκπτωσης εξαιρούνται τα παιχνίδια τις 30 πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας τους και οι προσφορές έκπτωσης δεν είναι διαθέσιμες για επιλεγμένα παιχνίδια. Οι εκπτώσεις βασίζονται στις τιμές του Microsoft Store.

Πηγή: https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/pc-games#faq

(έχει και άλλες σχετικές απαντήσεις στο παραπάνω FAQ)

Το Prey πρέπει να "έφυγε" μέσα Απριλίου:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kspw-4paT-eE5-mrCrc4R9tg70lH2ZTFrJOUmOtOytg/edit#gid=0

via: 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν νομίζω ότι έχουν όλα συγκεκριμένο περιορισμένο χρόνο, αλλά ναι, από τη λίστα αποχωρούν και τίτλοι

https://www.pcgamesn.com/game-pass-pc-june-2020

Πηγή: https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/pc-games#faq

(έχει και άλλες σχετικές απαντήσεις στο παραπάνω FAQ)

Το Prey πρέπει να "έφυγε" μέσα Απριλίου.

Υπάρχει κάποιο site που ανακοινώνονται ποια παιχνίδια και πότε θα καταργηθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Υπάρχει κάποιο site που ανακοινώνονται ποια παιχνίδια και πότε θα καταργηθούν;

Νομίζω ότι αυτά ανακοινώνονται σε Gaming sites.  Το συγκεκριμένο link από Eurogamer αφορά το γενικό πρόγραμμα Xbox Game Pass (καλύπτει το Xbox One, αλλά δεν είναι όλοι οι τίτλοι διαθέσιμοι στο PC Game Pass). 

Στο Xbox πρέπει να υπάρχει και ειδικό section όπου φαίνεται ότι ένα παιχνίδι αποχωρεί σύντομα. Για το PC από ό,τι διαβάζω δεν έχουν κάτι αντίστοιχο:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DRIFT_KING said:

Πήγα να κατεβάσω το prey που θυμόμουν ότι υπήρχε στο game pass αλλά το έβγαλαν.Όλα τα παιχνίδια του game pass είναι για περιορισμένο χρόνο;

Όσα είναι από studio της Microsoft δεν βγαίνουν σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Υπάρχει κάποιο site που ανακοινώνονται ποια παιχνίδια και πότε θα καταργηθούν;

τα ανακοινώνει η microsoft όποτε είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...