Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάθε 3-4-5 εβδομαδες, 5-10 νεα έρχονται και 5-10 παλια φεύγουν. δεν υπαρχει ξεκαθαρο χρονοδιαγραμμα ποσο συχνα γινονται οι αλλαγες

αλλα τις ανακοινωνει περιπου μια εβδομαδα πριν γινουν και στο store (pc + xbox) τα διχνει ξεκαθαρα ποια θα φυγουν

επισης, μπορει να δεις να μπαινουν 4-5, να μπουν αλλα 4-5 μια εβδομαδα μετα κ μετα να βγουν αλλα. ειναι γενικοτερα αρκετα φλου.

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Πήγα να κατεβάσω το prey που θυμόμουν ότι υπήρχε στο game pass αλλά το έβγαλαν.Όλα τα παιχνίδια του game pass είναι για περιορισμένο χρόνο;

Ενω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την υπηρεσία και γι αυτά που προσφέρει σε σχέση με την τιμή της, το μόνο μου "πρόβλημα" είναι αυτό με τις αφαιρέσεις παιχνιδιών.

Ειδικά αν ξεκινήσω παιχνίδι το οποίο βρίσκεται κοντά ή και παραπάνω απο ενα χρόνο στην υπηρεσία καταλήγω να το παίζω πιο βιαστικά και "καταναγκαστικά" απο τον ρυθμό που θα ήθελα απο το άγχος μην σκάσει ανακοίνωση οτι την άλλη εβδομάδα φεύγει.

Την γλίτωσα στο τσακ με το Wolfenstein 2 (που βγήκε μαζί με το Prey) το οποίο τελείωσα ελάχιστες μέρες πρίν την ανακοίνωση οτι το βγάζουν και πάλι αυτή την στιγμή παίζω ενα "αγχωμένο" playthrough του Metro Exodus που σαν ενα απο τα παλαιότερα (πλέον) παιχνίδια της υπηρεσίας είμαι στην τσίτα μην φύγει πριν το τελειώσω.

Βέβαια οτι πουν οτι βγαίνει το βάζουν σε έκπτωση μέχρι την τελευταία ημέρα αλλά μην ξεχνάμε και περιπτώσεις όπως το GTA V που μέσα σε 4-5 μήνες είχε φύγει (Ιανουάριος - Μαίος) και μιλάμε πραγματικά για παιχνίδι πολλων ωρών που στάνταρ έκοψε πολύ κόσμο στην μέση... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Ενω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την υπηρεσία και γι αυτά που προσφέρει σε σχέση με την τιμή της, το μόνο μου "πρόβλημα" είναι αυτό με τις αφαιρέσεις παιχνιδιών.

Προσθεσε στα προβληματα και το οτι καποιες φορες ειναι τερμα broken και τα παιχνιδια unplayable χωρις λογο.

Λιγες μερες πριν μου τελειωσει η συνδρομη που ειχα τωρα,ηθελα να παιξω το προσφατο Streets of rage. Τελικα δεν καταφερα ποτε να το παιξω το παιχνιδι γιατι ειτε εμενε στο αρχικο loading πριν μπει στο παιχνιδι,ειτε οταν καταφερνα να μπω στο παιχνιδι πριν πατησω new game,με πεταγε εξω.

Μια απο τα ιδια και με το Ori 2. day one το επαιξα μια χαρα(με τα γνωστα bugs του),πηγα να το παιξω μετα απο 1 μηνα και δεν ανοιγε καν το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προσθεσε στα προβληματα και το οτι καποιες φορες ειναι τερμα broken και τα παιχνιδια unplayable χωρις λογο.

Λιγες μερες πριν μου τελειωσει η συνδρομη που ειχα τωρα,ηθελα να παιξω το προσφατο Streets of rage. Τελικα δεν καταφερα ποτε να το παιξω το παιχνιδι γιατι ειτε εμενε στο αρχικο loading πριν μπει στο παιχνιδι,ειτε οταν καταφερνα να μπω στο παιχνιδι πριν πατησω new game,με πεταγε εξω.

Μια απο τα ιδια και με το Ori 2. day one το επαιξα μια χαρα(με τα γνωστα bugs του),πηγα να το παιξω μετα απο 1 μηνα και δεν ανοιγε καν το παιχνιδι.

Εντάξει αυτά δεν είναι προβλήματα του gamepass αλλά των game developers μιας και τα ίδια θέματα υπήρχαν και σε Steam και σε Xbox.

Btw, και για τα 2 εχουν βγάλει patches και τα έχουν στρώσει πλεόν.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που το είπατε ότι βγαίνουν τα παιχνίδια, δεν το είχα πάρει χαμπάρι και έχασα έτσι τσάμπα το prey και τα Wolfenstein

Τώρα έβαλα να κατεβαίνει το Shadow of war και μάλλον θα το τρέξω να το τελειώσω γιατί σε λίγο κλείνει χρόνο που είναι στην υπηρεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/6/2020 στις 2:35 ΜΜ, bad_freddy είπε

Ενω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την υπηρεσία και γι αυτά που προσφέρει σε σχέση με την τιμή της, το μόνο μου "πρόβλημα" είναι αυτό με τις αφαιρέσεις παιχνιδιών.

Ειδικά αν ξεκινήσω παιχνίδι το οποίο βρίσκεται κοντά ή και παραπάνω απο ενα χρόνο στην υπηρεσία καταλήγω να το παίζω πιο βιαστικά και "καταναγκαστικά" απο τον ρυθμό που θα ήθελα απο το άγχος μην σκάσει ανακοίνωση οτι την άλλη εβδομάδα φεύγει.

Την γλίτωσα στο τσακ με το Wolfenstein 2 (που βγήκε μαζί με το Prey) το οποίο τελείωσα ελάχιστες μέρες πρίν την ανακοίνωση οτι το βγάζουν και πάλι αυτή την στιγμή παίζω ενα "αγχωμένο" playthrough του Metro Exodus που σαν ενα απο τα παλαιότερα (πλέον) παιχνίδια της υπηρεσίας είμαι στην τσίτα μην φύγει πριν το τελειώσω.

Βέβαια οτι πουν οτι βγαίνει το βάζουν σε έκπτωση μέχρι την τελευταία ημέρα αλλά μην ξεχνάμε και περιπτώσεις όπως το GTA V που μέσα σε 4-5 μήνες είχε φύγει (Ιανουάριος - Μαίος) και μιλάμε πραγματικά για παιχνίδι πολλων ωρών που στάνταρ έκοψε πολύ κόσμο στην μέση... 

Δεν μελετούσα τίποτα άλλο, φεύγει το Metro Exodus μέχρι το τέλος του μήνα... Άντε τώρα να ζοριστώ να το τελειώσω στις επόμενες 15 μέρες!

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Δεν μελετούσα τίποτα άλλο, φεύγει το Metro Exodus μέχρι το τέλος του μήνα... Άντε τώρα να ζοριστώ να το τελειώσω στις επόμενες 15 μέρες!

Επειδή δεν έχω παίξει τα προηγούμενα,συνδέονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Επειδή δεν έχω παίξει τα προηγούμενα,συνδέονται;

Ναι σεναριακά συνδέονται μεταξύ τους, άλλωστε βασίζονται και σε γνωστή σειρά βιβλίων. Προφανώς μπορείς να τα παίξεις και αυτόνομα μια χαρά απλά λίγο θα ψάχνεσαι τι ρόλο έχει ο καθένας αλλά σαν gameplay παίζεται ευχάριστα και είναι και τρομερά ατμοσφαιρικά παιχνίδια.

Να ξέρεις οτι πρόκειται για παιχνίδι ~25 ωρών οπότε με λίγο κάψιμο προλαβαίνεις να το τελειώσεις πριν το αφαιρέσουν και πιάνεις μετά τα προηγούμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγαν πάντως Wolfenstein, Tomb Raider, Metro (καθ' οδόν) και δεν έχει έρθει τίποτα αξιόλογο ακόμα. Το πιο γνωστό που μπήκε είναι το Alan Wake, παιχνίδι δεκαετίας.

Μάλλον προς τον Ιούλιο που έχουν event και για το XSeries, θα βάλουν μερικά δυνατά παιχνίδια γα να σπρώξουν την υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Νο Man Sky και το Minecraft Dungeons τα βρισκω καλυτερα απο αυτα που φευγουν τωρα. Για να μην παω λιγο πιο πισω που ειχαμε Gears Tactics/Yakuza/Streets of Rage 4 κτλ

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κόλπο πάντως είναι να αφήνεις τη συνδρομή να λήγει. Μετά για να ξαναβάλω gamepass μου δίνει τη προσφορά του 1€. Ακόμα και για το ultimate πακέτο... 

Σχεδόν νιώθω τύψεις πως τους κλέβω.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, afragorn είπε

Σχεδόν νιώθω τύψεις πως τους κλέβω.

Μην ανησυχεις,θα στα παρουν και με το παραπανω οταν θα βαλουν πραγματικα την τιμη που θελουν..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μην ανησυχεις,θα στα παρουν και με το παραπανω οταν θα βαλουν πραγματικα την τιμη που θελουν..

E σίγουρα θα πάει στο δεκάρικο στο μέλλον, αλλά θα έχει και τα ανάλογα παιχνίδια φαντάζομαι (μεγαλύτερο κατάλογο+αποκλειστικότητες Xseries)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν με το καλο φυγει απο Beta και σταματησει να εχει τα διαφορα θεματα που εχει (τεραστια install files, προβληματα σταθεροτητας, χαμενα saves, καλυτερο store κλπ) και μπορουν να δικαιολογήσουν τα 10Ε, τοτε κανενα προβλημα, εμενα μια χαρα με βολευει μια τετοια υπηρεσία. Αλλα τωρα με τα διαφορα θεματα κ θεματακια που εχει, καλα κανουν κ εχουν τετοια τιμη, αλλιως θα τους εκραζε ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afragorn είπε

Ωραίο κόλπο πάντως είναι να αφήνεις τη συνδρομή να λήγει. Μετά για να ξαναβάλω gamepass μου δίνει τη προσφορά του 1€. Ακόμα και για το ultimate πακέτο... 

Σχεδόν νιώθω τύψεις πως τους κλέβω.:P

Πως ακριβώς αφήνεις να "λήξει" η συνδρομή; Τον προηγούμενο μήνα για λίγο δεν το πρόλαβα να το ακυρώσω και μου ανανεώθηκε και γι αυτόν με τα 4€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...