Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η τελική έκδοση του Android 10, αρχικά στα Pixel smartphones


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, GeoMix είπε

Δεν εχει πλεον εγγυηση το κινητο! και επειδη το εχω ψαξει ακομα και με εγγυηση δεν στο αντικαθιστουν, εχουν χιλιαδες χρηστες το ιδιο θεμα . Το εχω ψαξει και απο Μαιο συμβαινει αυτο..

Οκτώβριο του 17 βγήκε official release για αγορά . Προφανώς δεν έχουν περάσει 2 χρόνια ακόμη. Πώς και δεν έχεις εγγύηση?

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Οκτώβριο του 17 βγήκε official release για αγορά . Προφανώς δεν έχουν περάσει 2 χρόνια ακόμη. Πώς και δεν έχεις εγγύηση?

τους εδωσα τα στοιχεια και που ειπαν δεν εχω. Και μετα λενε οτι να κανεις hard reset να το βαλεις σε ασφαλη λειτουργια να βγαλεις τις εφαρμογες που θα το επηρεαζουν και διαφορα αλλα.... ολοι το εχουν κανει αλλα τιποτα... απλα μπηκα στο google support και εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα και δεν κανει κατι η google.

εγω μια φορα θα το πεταξω :P

Σκεφτομαι να αλλαξω καμερα αλλα δεν νομιζω να διορθωσει κατι, λενε ειναι περιπλοκο το προβλημα αυτο και δεν ειναι software.

Επεξ/σία από GeoMix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, GeoMix είπε

τους εδωσα τα στοιχεια και που ειπαν δεν εχω. Και μετα λενε οτι να κανεις hard reset να το βαλεις σε ασφαλη λειτουργια να βγαλεις τις εφαρμογες που θα το επηρεαζουν και διαφορα αλλα.... ολοι το εχουν κανει αλλα τιποτα... απλα μπηκα στο google support και εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα και δεν κανει κατι η google.

εγω μια φορα θα το πεταξω :P

Σκεφτομαι να αλλαξω καμερα αλλα δεν νομιζω να διορθωσει κατι, λενε ειναι περιπλοκο το προβλημα αυτο και δεν ειναι software.

Αν το αγορασες απο Skroutz ομαγαζο μια χαρα εχεις 2χρονια εγγυηση απο τον ιδιο τον πωλητη/καταστημα που στο πουλησε.

Μιλησε με ΓΓΚ ή συνηγορο για να βγαλεις ακρη αν θελεις.

Αλλη φορα για αγορα Pixel μονο απο Ευρωπαικο Amazon.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Αν το αγορασες απο Skroutz ομαγαζο μια χαρα εχεις 2χρονια εγγυηση απο τον ιδιο τον πωλητη/καταστημα που στο πουλησε.

Μιλησε με ΓΓΚ ή συνηγορο του πωλητη για να βγαλεις ακρη αν θελεις.

Αλλη φορα για αγορα Pixel μονο απο Ευρωπαικο Amazon.

Δεν τα ξέρω αυτά δυστυχώς! 😕 Και πάλι δεν νομιζω να μου δινανε καινουργιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeoMix είπε

Δεν τα ξέρω αυτά δυστυχώς! 😕 Και πάλι δεν νομιζω να μου δινανε καινουργιο..

Η εγγυηση προβλεπει επισκευη και αν η επισκευη δεν ειναι δυνατη,αντικατασταση με το επομενο μοντελο(μιας και αντικατασταση δεν παιζει αφου ειναι παλιο μοντελο) ή επιστροφη χρηματων.

Οπως ειπα αν σε ενδιαφερει το θεμα μιλησε με τους αρμοδιους φορεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Nokia 8 δε θα τη πάρει, μόνο το 8.1 και το Siroco. Το Mi A2 προφανώς και θα τη πάρει, Android One συσκευή είναι.

 

Link

Επεξ/σία από bep1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giannakis1983 είπε

Οχι κουμπιά αλλά navigation με gestures ??? Έχουν να πέσουν σύννεφο τα καταλάθος like και οι καρδούλες...

Και στο Redmi 6 με την έκδοση 8 (σε λίγο 9) υπάρχει και βολεύει αρκετά. Μοναδικό αρνητικό, πως σε κανα δυο παιχνίδια με τα touch controls τέρμα κάτω στην οθόνη καμιά φορά ένα swipe up και βγήκες από το παιχνίδι. Κατα τ' άλλα χωρίς τα κουμπιά είναι γρήγορα και απλά. Δοκίμασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Η εγγυηση προβλεπει επισκευη και αν η επισκευη δεν ειναι δυνατη,αντικατασταση με το επομενο μοντελο(μιας και αντικατασταση δεν παιζει αφου ειναι παλιο μοντελο) ή επιστροφη χρηματων.

Οπως ειπα αν σε ενδιαφερει το θεμα μιλησε με τους αρμοδιους φορεις.

 

6 ώρες πριν, GeoMix είπε

Δεν τα ξέρω αυτά δυστυχώς! 😕 Και πάλι δεν νομιζω να μου δινανε καινουργιο..

Be aggressive φίλε.Με λυπεί που δεν ξέρεις τα δικαιώματα σου.Όπως είπε και ο φίλος, το κατάστημα που σου το πούλησε είναι υποχρεωμένο να σου το αντικαταστήσει.Μίλησε με τον συνήγορο του καταναλωτή ( δεν είναι τίποτα ) και θα βγάλεις την άκρη.Μην είσαι κορόιδο. Δεν έχεις καμία υποχρέωση εσύ να απευθύνεσαι στα services να ξέρεις. Υποχρεωμένος είναι αυτός που πήρε τα χρήματα σου. 

Συγνώμη για το off topic.

Έχουν περάσει χρόνια από τότε που " περίμενα " την επόμενη αναβάθμιση του android. Θεωρώ πως λίγα πράγματα αλλάζουν πλέον , για  να μου κάνουν εντύπωση.  Σίγουρα όμως αυτό με το  "fragmentation" δεν θα φύγει ποτέ και έχει καταντήσει κουραστικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GeoMix είπε

Δεν εχει πλεον εγγυηση το κινητο! και επειδη το εχω ψαξει ακομα και με εγγυηση δεν στο αντικαθιστουν, εχουν χιλιαδες χρηστες το ιδιο θεμα . Το εχω ψαξει και απο Μαιο συμβαινει αυτο..

Για αυτό το συγκεκριμένο κινιτό , το έχω και εγώ κανένα πρόβλημα εως τώρα... η google έχει δόσει ένα χρόνο ακόμα εγγύηση. 3 χρόνια σύνολο, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε καλύπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...