Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί τα iPadOS 13.1, iOS 13.1, και tvOS 13


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Στο ταπεινό μου SE δεν έχω κάνει Restore as New ποτέ. Από 9.3 έως 13.1, μόνο με ΟΤΑ update. Δεν έχει βήξει ακόμα. 😎

Με την 13.1 πως πάει; Γιατί εγώ ακόμα με 10.2 (αν δεν κάνω λάθος) είμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, jmirko15 said:

Με την 13.1 πως πάει; Γιατί εγώ ακόμα με 10.2 (αν δεν κάνω λάθος) είμαι!

Μια χαρά είναι. Δεν έχω καταλάβει διαφορά από τότε που το πήρα. Για μπαταρία μη με ρωτάς. Είναι αλλαγμένη 31-12-2018 και επειδή φορτίζω συχνά (γραφείο-αυτοκίνητο), είναι μονίμως πάνω από 60-70%. Δεν ξέρω να σου πω για διαφορές κατανάλωσης μεταξύ iOS.

Edit:
Τώρα βάζω 13.1.1.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα ειναι αλλη μια major αναβάθμιση οχι κατι ιδαιτερο. Δεν εχω προλαβει να προσεξω καποια διαφορα στην μπαταρία. Επιτέλους (!!) ξεφορτωθηκαμε τον παλιο τροπο απεικονισης κατα την αυξομειωση της εντασης του ηχου και πηγαμε σε εναν τροπο που πρεπει να εχει ενα smartphone του 2012 (oh wait). Πολυ ωραιο και καλοδεχουμενο το dark mode.

Δε μου αρεσαν οι αλλαγες στο Mail app. Παλιοτερα μπορουσα να αποθηκευω τα email μου σε φακέλους γρηγοροτερα και μάλιστα η εφαρμογη μαθαινε και προτεινε κατευθειαν τον φακελο αναλογα με το email (παροχοι, banking, καποια newsletters κλπ) λογικα με βαση παλιοτερες αποθηκευσεις. Πλεον θελω 4πλασιες κινησεις για να κανω το ιδιο πραγμα. Ok εκαναν μια αισθητικη αναβαθμιση αλλα συνολικα εγω το λεω υποβαθμιση αυτο.

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Choulio είπε

Για μένα ειναι αλλη μια major αναβάθμιση οχι κατι ιδαιτερο. Δεν εχω προλαβει να προσεξω καποια διαφορα στην μπαταρία. Επιτέλους (!!) ξεφορτωθηκαμε τον παλιο τροπο απεικονισης κατα την αυξομειωση της εντασης του ηχου και πηγαμε σε εναν τροπο που πρεπει να εχει ενα smartphone του 2012 (oh wait). Πολυ ωραιο και καλοδεχουμενο το dark mode.

Δε μου αρεσαν οι αλλαγες στο Mail app. Παλιοτερα μπορουσα να αποθηκευω τα email μου σε φακέλους γρηγοροτερα και μάλιστα η εφαρμογη μαθαινε και προτεινε κατευθειαν τον φακελο αναλογα με το email (παροχοι, banking, καποια newsletters κλπ) λογικα με βαση παλιοτερες αποθηκευσεις. Πλεον θελω 4πλασιες κινησεις για να κανω το ιδιο πραγμα. Ok εκαναν μια αισθητικη αναβαθμιση αλλα συνολικα εγω το λεω υποβαθμιση αυτο.

+1 ηταν απαραδεκτο design και εστω και πολυ καθυστερημενα το διορθωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Choulio said:

Για μένα ειναι αλλη μια major αναβάθμιση οχι κατι ιδαιτερο. Δεν εχω προλαβει να προσεξω καποια διαφορα στην μπαταρία. Επιτέλους (!!) ξεφορτωθηκαμε τον παλιο τροπο απεικονισης κατα την αυξομειωση της εντασης του ηχου και πηγαμε σε εναν τροπο που πρεπει να εχει ενα smartphone του 2012 (oh wait). Πολυ ωραιο και καλοδεχουμενο το dark mode.

Δε μου αρεσαν οι αλλαγες στο Mail app. Παλιοτερα μπορουσα να αποθηκευω τα email μου σε φακέλους γρηγοροτερα και μάλιστα η εφαρμογη μαθαινε και προτεινε κατευθειαν τον φακελο αναλογα με το email (παροχοι, banking, καποια newsletters κλπ) λογικα με βαση παλιοτερες αποθηκευσεις. Πλεον θελω 4πλασιες κινησεις για να κανω το ιδιο πραγμα. Ok εκαναν μια αισθητικη αναβαθμιση αλλα συνολικα εγω το λεω υποβαθμιση αυτο.

Ήλπιζα ότι πρέπει να τα ξαναμάθει αλλά δεν το βλέπω. Ήταν όντως πολύ βολικό. Θα κάνω τον κόπο να γράψω ένα feedback, μπας και...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 28/09/2019 at 17:22, Choulio said:

Δε μου αρεσαν οι αλλαγες στο Mail app. Παλιοτερα μπορουσα να αποθηκευω τα email μου σε φακέλους γρηγοροτερα και μάλιστα η εφαρμογη μαθαινε και προτεινε κατευθειαν τον φακελο αναλογα με το email (παροχοι, banking, καποια newsletters κλπ) λογικα με βαση παλιοτερες αποθηκευσεις. Πλεον θελω 4πλασιες κινησεις για να κανω το ιδιο πραγμα.

Σήμερα πήγα να κάνω move ένα mail και μου πρότεινε τον σωστό φάκελο. Θέλει χρόνο να τα μάθει; Ελπίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2019 στις 7:26 ΜΜ, CheOnWeb είπε

Σήμερα πήγα να κάνω move ένα mail και μου πρότεινε τον σωστό φάκελο. Θέλει χρόνο να τα μάθει; Ελπίζω.

Ναι και σε μενα το κανει.. αλλα χρειαζεται να κανω scrol down και να επιλεξω αναμεσα σε αλλες επιλογες. Παλιά ειχε μονο τον φακελο και απο κατω επιλογη για "Περισσοτερα.." Ήταν σαφως πιο ευκολο 

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Choulio said:

Παλιά ειχε μονο τον φακελο και απο κατω επιλογη για "Περισσοτερα..

Έτσι μου το έβγαλε εχθές (και σήμερα, σπ' την ίδια επαφή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Έτσι μου το έβγαλε εχθές (και σήμερα, σπ' την ίδια επαφή).

Τέλεια! Θα περιμενω μπας και μου το βγαλει και μενα ετσι

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Choulio said:

Τέλεια! Θα περιμενω μπας και μου το βγαλει και μενα ετσι

Πολύ αργεί πάντως. Στα μισά μου προτείνει "important" και "other mailbox", που θέλει άλλο ένα tap για να πας να κάνεις scroll... Αυτό τουλάχιστον το ξεχνάει πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/10/2019 at 22:16, Choulio said:

Τέλεια! Θα περιμενω μπας και μου το βγαλει και μενα ετσι

Εμένα συνεχίζει να μαθαίνει. Αργά αλλά μαθαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...