Προς το περιεχόμενο

Surface Duo: Η Microsoft παρουσίασε επιτέλους το Surface phone και «τρέχει» Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα μια συσκευή που σε ενα μιση χρόνο θα ξεχάσει η Microsoft γιατι τοτε θα έχει βγαλει τηλέφωνο με Windows. 

Tα ιδια Παντελακι μου. 

Καλες αγορες παιδιά. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

- Παιδιά πρέπει να βγάλουμε κάτι αναδιπλούμενο γιατί αυτό είναι η μόδα.

- Ωραία να μιλήσουμε με τη Samsung.

- Χμ... Όχι.

- Άσε το έχω. Κλέβουμε 2 iPad Mini και μια touchbar και τα ενώνουμε με 2 μεντεσέδες.

- ΝΑΙ! 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dali13gr είπε

- Παιδιά πρέπει να βγάλουμε κάτι αναδιπλούμενο γιατί αυτό είναι η μόδα.

- Ωραία να μιλήσουμε με τη Samsung.

- Χμ... Όχι.

- Άσε το έχω. Κλέβουμε 2 iPad Mini και μια touchbar και τα ενώνουμε με 2 μεντεσέδες.

- ΝΑΙ! 

Kλέβουμε; χαχαχα σε 5 χρόνια που θα το σκεφτεί η Apple τα λέμε. Απλά το ιννοβέσιο είναι στο πως φουσκώνει την τιμή..

Έδωσε πολύ πόνο σήμερα το παραδέχομαι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη MS στον τομεα των mobile, ανακοινωνει κατι παρα πολυ νωρις και χανει ολο το momentum ενω ο ανταγωνισμος τρεχει με χιλια. Για να μην αναφερω την πολιτικη US-first και ο υπολοιπος κοσμος μετα απο μερικους μηνες. Δε παιζει ετσι η mobile αγορα δυστυχως...

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε ότι η ms είναι κατά βάση εταιρεία λογισμικού. Έχει μείνει (σχεδόν) έξω από τα κινητά. Με αυτό ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Δεν περιμένει να βγάλει φράγκα απ το duo. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα μέχρι του χρόνου θα έχουν γίνει βελτιώσεις πάντως αρχικά στο βίντεο φαίνεται εκπληκτικό!! 

Όμως δεν κατάλαβα... με αντρόιντ θα τρέχει γουίντους; (φοβερά τα αγγλικά μου ε; ) 

Ή απλά θα έχει τις εφαρμογές της μς? 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Σίγουρα μέχρι του χρόνου θα έχουν γίνει βελτιώσεις πάντως αρχικά στο βίντεο φαίνεται εκπληκτικό!! 

Όμως δεν κατάλαβα... με αντρόιντ θα τρέχει γουίντους; (φοβερά τα αγγλικά μου ε; ) 

Ή απλά θα έχει τις εφαρμογές της μς? 

 

 

Θα έχει τις εφαρμογές της σε Android. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dali13gr είπε

- Παιδιά πρέπει να βγάλουμε κάτι αναδιπλούμενο γιατί αυτό είναι η μόδα.

- Ωραία να μιλήσουμε με τη Samsung.

- Χμ... Όχι.

- Άσε το έχω. Κλέβουμε 2 iPad Mini και μια touchbar και τα ενώνουμε με 2 μεντεσέδες.

- ΝΑΙ! 

Τον εαυτό τους κλεβουν, εχουν βγαλει πιο παλια tablet με δυο οθονες με παρομοιο μεντεσέ με Windows 7, δεν πρεπει να εχουν αλλάξει ουτε τις διαστάσεις απλά τα κινητά πλεον ειναι τεραστια σε σχεση με τοτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βγάζει νόημα να αποδείξει τί θέλει η MS.

Ότι είναι εταιρεία hardware; Δεν είναι.

Ότι προωθεί το λειτουργικό της; Δεν είναι δικό της λειτουργικό.

Ότι προωθεί τις εφαρμογές της; Δεν χρειάζεται αυτό τον τρόπο.

,

Το μόνο που πετυχαίνει είναι να δίνει ιδέες στους κατασκευαστές Android να δημιουργήσουν νέο πεδίο ανταγωνισμού στο Android.

Και υπονομεύει την εικόνα της δικής της σειράς προΪόντων Surface, και βοηθάει το αντίπαλο λειτουργικό του Android αν ποτέ θα ήθελε να το ανταγωνιστεί με τα Windows desktop.

Αν νομίζουν στη MS ότι με αυτό τον τρόπο θα κερδίσουν βελτιώνοντας την γενική εικόνα της εταιρείας Microsoft, μάλλον θα απογοητευτούν..

.

Προσωπική γνώμη, αυτές οι συσκευές είναι το μέλλον τόσο σε smartphone όσο και σε laptop, αλλά δε βγάζει νόημα η κίνηση της Microsoft.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Σίγουρα μέχρι του χρόνου θα έχουν γίνει βελτιώσεις πάντως αρχικά στο βίντεο φαίνεται εκπληκτικό!! 

Όμως δεν κατάλαβα... με αντρόιντ θα τρέχει γουίντους; (φοβερά τα αγγλικά μου ε; ) 

Ή απλά θα έχει τις εφαρμογές της μς? 

 

 

Είναι android με skin/loader οπως θες πες το, Windows... υπάρχει ήδη στο playstore κάτι ανάλογο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Kλέβουμε; χαχαχα σε 5 χρόνια που θα το σκεφτεί η Apple τα λέμε. Απλά το ιννοβέσιο είναι στο πως φουσκώνει την τιμή..

Έδωσε πολύ πόνο σήμερα το παραδέχομαι.

Κοίταξε, αν δεν μπορείς να διακρίνεις ότι ο γίγαντας του software παρέδωσε τα όπλα και υποκλίθηκε στο Android δεν φταίω εγώ. Επίσης, αν δεν μπορείς να δεις ότι η συγκεκριμένη υλοποίηση (αν είναι αυτό το τελικό σχέδιο) είναι πρόχειρη και συνηθισμένη σε σχεδιασμό, πάλι δεν φταίω εγώ. Από κει και πέρα, ναι είναι τόσο δύσκολο να σκεφτείς να ενώσεις 2 tablet που το ξεχειλίζει από ιννοβέσιο.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...