Προς το περιεχόμενο

Surface Duo: Η Microsoft παρουσίασε επιτέλους το Surface phone και «τρέχει» Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρείτε μου μια πρακτική χρήση για αυτο το πράμα:

  • στο αυτοκίνητο με 2 χέρια;
  • να βγάλεις μια φωτογραφία στην παραλία και να κλείνεις τις οθόνες με την άμμο να τρίβεται μεταξύ τους;
  • να θες ειδικό σπρέι για τους μεντεσέδες;
  • να λες οτι έχεις καμένα πιξελ και να σε ρωτούν σε ποια απο τις 2 οθόνες;
  • να πρεπει να ράψεις έξτρα τσέπες για να χωρεσει;
  • ποια παραγωγικότητα, τηλέφωνο ειναι...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκπληκτικό.. Businesses orientation και όχι μόνο.. . Για να δούμε τιμουλα.. Δεν περιμένω να είναι φθηνό.. Αλλά αν παίξει στο διχιλιαρο.. στρίβειν δια του αρραβώνος

Επεξ/σία από Getapen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθημερινό gadgetάκι δεν μου φαίνεται και πολύ χρήσιμο. Είναι και μεγάλο/ογκώδες... Για παραγωγικότητα πάλι... Νομίζω θα σου βγουν τα μάτια. Οπότε ούτε smartphone killer, ούτε laptop killer...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ήθελε πίτα σε mobile ας κότσερνε android στα λουμια όταν είχε την Nokia.

η ας υποστήριζε πολύ πολύ καλύτερα τα winmobile (τα οποία και ακόμα χρησιμοποιώ αρνούμενος να πάω σε android

**για το duo κλαιν απο μένα**

Επεξ/σία από ChaniaMania
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο δείχνει αλλά δεν ξέρω η τελική υλοποίηση πως θα είναι.

Επιπλέον βλέποντας μια εταιρεία δισεκατομμυρίων να μην μπορεί να κάνει ένα σωστό μοντάζ σε διαφημιστικό βίντεο με κάνει να αναρωτιέμαι. Στην πρώτη σκηνή η Κοπέλα αφήνει την τσάντα στο πάτωμα και το surface στο τραπέζι, αμέσως αλλάζει σκηνή και την δείχνει να έχει το surface στα χερια και να το ξανά  αφήνει στο τραπέζι, απλά τράτζικ.

Επιπλέον τέλος του 20 είναι και η παρουσίαση του νέου xbox, όλα για fall 2020 λοιπόν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koftis650 είπε

Μαζί με τα surface earbuds (στα ...228 €), που κερδίζουν σίγουρα σε ασχήμια και δείχνουν το ποσό είναι εκτός χώρου η μικρομαλακή (και εκεί θα παραμείνει).

Δεν εχεις δικιο, κουβαλανε πολυ τεχνολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το εβγαζε η μοτορολα με το ζορι 2 σελιδες σχολια. δλδ τι ειδατε και παθατε σοκ? 2 οθονες με ενα μεντεσε να τρεχουν android. Αν η samsung κολλησει δυο note με ενα μεντεσε θα βγει ακριβως το ιδιο τηλεφωνο. ολα αυτα για τελος του 2020 που θα βγαινει το mate x, το fold 2 και το mix alpha. Τιποτα ιδιαιτερο δεν ειναι αυτο που ειδαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεκδικεί άνετα τον τίτλο της πιο άχρηστης συσκευής της χρονιάς (όποτε κι αν βγει..φέτος, του χρόνου, σε δέκα χρόνια..).

Μόνο η Microsoft μπορούσε να καταφέρει κάτι τέτοιο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί παρουσιάζει κάτι 15 μήνες πριν. 18 μέχρι να φτάσει Ευρώπη. 
 

Ξεκίνησε συνεργασία με την Google και το Android, για να παρέχει παρόμοιες λειτουργίες όπως το iOS / Mac OS (copy - Paste, handoff κλπ). Και καλά κάνει. Κερδίζουν πολύ από αυτό.

 

Σχετικα με το Design και λειτουργικότητα: Έχει πολύ δρόμο μπροστά της. Εμένα, δεν κατάφερε να μου αλλάξει το αρνητικό feeling που έχω με τα προϊόντα της. 
Αν και μου αρέσουν κάποια προϊόντα (όπως το Exchange Online) πολλά αλλά τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι (Win10/Office π.χ.)

Επεξ/σία από Antonis_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλως ηρθε η MS στο 2011! Sony S2 του 2011:
https://www.engadget.com/2011/04/26/sony-to-launch-two-honeycomb-tablets/#/

sonytablets2011-04-26-17.jpg

sonytablets2011-04-26-18.jpg

sonytablets2011-04-26-14.jpg

 

---------------------------------------------------------------

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

αν το εβγαζε η μοτορολα με το ζορι 2 σελιδες σχολια. δλδ τι ειδατε και παθατε σοκ? 2 οθονες με ενα μεντεσε να τρεχουν android. Αν η samsung κολλησει δυο note με ενα μεντεσε θα βγει ακριβως το ιδιο τηλεφωνο. ολα αυτα για τελος του 2020 που θα βγαινει το mate x, το fold 2 και το mix alpha. Τιποτα ιδιαιτερο δεν ειναι αυτο που ειδαμε.

Δεν θα βγει το ιδιο τηλεφωνο αν η samsung κολλησει δυο note10, γιατι το note10 εχει ελαχιστα περιθωρια! ;)

Θα πρεπει να κολλησει δυο note 2 του μακρινου 2012 με bezels αντιστοιχα του surface duo(αυτο βγαινει τελος του ... 2020) για να το πλησιασει😂

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που κρίνετε ένα προϊόν που θα βγει σε 15 μήνες. Χωρίς να έχετε δει τίποτα παραπάνω από ένα rendering. Τόσες @@ συνεχόμενες καιρό είχα να διαβάσω. Ούτε μετοχές να είχατε σε ανταγωνιστική εταιρεία. Ας βγει πρώτα και αν είναι μουφα και εγώ μαζί σας να το κραξουμε. Αν όμως είναι καλό τι θα μπορείτε να πείτε; Ξέρω τίποτα. Σαν να μην έγινε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Athoz είπε

Παρόμοια συσκευή από την Docomo δούλευα το 2015, Ανδροιδ με διπλή οθόνη και μεγάλα μπεζελς. Πέραν του ότι δεν είναι κάτι καινούριο πιστεύω πως το να ανοίγεις ένα καπάκι για να δεις την οθόνη του κινητού δεν είναι και το πιο πρακτικό. Είχα παλιότερα flip θήκες στα κινητά μου αλλά τα σούταρα γιατί δεν με βόλευαν.

Ev4CteV.jpg

Μπορω να πω οτι docomo πριν καμια 15ετια  εβγαζε ωραια κινητα, μου εχει κανει εντυπωση ενα κινητο με 3D menu οταν εμεις παλευαμε ακομα με τα Nec. 

Τωρα για το surface phobe φαινεται εντυπωσιακο για αρχη αλλα πιστευω οτι το κινητο απευθύνετε σε συγκεκριμενο κοινο και ποιο πολυ σε ατομα που δουλεύουν σε επιχειρησεις η οταν συνεχεια ταξιδευουν λογο δουλειας.

Απο την αλλη δειξανε στο βιντεο να το εχει μια γυναικα μεσα στην τσαντα της κατι που ειναι βολικο, ο αντρας που θα το κουβαλαει; με καποια ειδικη θηκη πιασμενη στη ζωνη;  η εκτος αμα κυκλοφορεις με παντελονια που κυκλοφορουν οι ραπερς; :)

Τελος ειναι απο τα concepts που θα τα χαρεις για ενα μηνα η περισσοτερο απο μηνα και μετα θα το παρατησεις.

Επεξ/σία από Misokatsu64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...