Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tommybertsen είπε

Εννοείς ότι έπαιξες όλο το game (το αγόρασες κιόλας), και δεν σου άρεσε; Εντάξει, είναι γούστα αυτά. 

Εδώ σε κάποιους (εμού συμπεριλαμβανομένου), αρέσει το Fifa :lol: 

Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει που να μην αρέσει σε κάποιον. Εκτός του setting στο οποίο μπαίνεις μέσα αρκετά γρήγορα και ότι σε κάποιες στιγμές μπορεί να χρειαστείς αρκετό πέρα-δόθε (ανταμείβεσαι από το story βέβαια). 

Ναι το επαιξα ολο και δε με ενθουσιασε.

Με κουρασε αρκετα κιολας,ειδικα το περα δωθε με την σχεδον πληρη απουσια fast travel.

Η ιστορια δε με αγγιξε και ιδιαιτερα.Του CP2077 δηλαδη τη βρηκα πιο καλη.Ισως βεβαια λογο και της western φυσης,ειναι λιγο ιδιαιτερο concept.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ναι το επαιξα ολο και δε με ενθουσιασε.

Με κουρασε αρκετα κιολας,ειδικα το περα δωθε με την σχεδον πληρη απουσια fast travel.

Η ιστορια δε με αγγιξε και ιδιαιτερα.Του CP2077 δηλαδη τη βρηκα πιο καλη.Ισως βεβαια λογο και της western φυσης,ειναι λιγο ιδιαιτερο concept.

Αν κάνεις update στο camp, έχει fast travel + τα τρένα και τις άμαξες στις πόλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το game δεν είναι απλά κορυφαίο, δέν είναι μόνο έργο τέχνης αλλά συνάμα είναι ένα ταξίδι στο χρόνο. Τα σπάει σε όλα. Δυνατοί χαρακτήρες, σκοτεινό σενάριο, τοπία, γραφικά, gameplay και μουσικάρες. Πιάνει κορυφή στις προτιμήσεις μου μαζί με witcher 3.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά το πρώτο παιχνίδι μετά το Witcher 3 που στην κυριολεξία κόλλησα και δεν το τερμάτισα απλά και μόνο για να το τερματίσω. Αφού πέρασε τόσος καιρός για να γίνει κάτι τέτοιο που έφτασα να αναρωτιέμαι μήπως απλά βαρέθηκα το single player gaming και καλύτερα να μην το πιέζω.

Ξεκίνησα το game μόλις άρχισε η όλη ιστορία με τον κοβιντ και θυμάμαι ακόμα ότι από τις πρώτες κιόλας ώρες, ήξερα όλα τα ονόματα όσων ήταν στο gang και τι ρόλο βαρουσαν. Δεν υπήρχε άλλο game μέχρι τότε που να ισχυε αυτό για μένα.

Και εννοείται όπως είπες, μουσικαρα, πρώτο fight που ξεκίνησε με αυτό ήξερα ότι θα ακολουθήσουν κι άλλα:

https://youtu.be/Zz9E4olGd6U

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω λιώσει στο Red Dead λέμε. Είμαι στο τελευταίο chapter, to 6. Πολύ μέτριο σαν "παιχνίδι" αλλά καταπληκτική εμπειρία. Σε VR που παίζω είναι ακόμα καλύτερη εμπειρία.
Κάποιες σκηνές ήταν πραγματικά επικές. Ξεχωρίζω το τέλος του chapter 3 που πήγαινε όλη η συμμορία στο σπίτι της γριάς. 

Πολύ βαρύ βέβαια σε απαιτήσεις. Σε ανάλυση VR (πάνω από 4Κ) παίζω σε medium και ζορίζεται να κρατήσει 80fps με 3080ti. 

Επεξ/σία από kgian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ειπα να το ξαναπαιξω τωρα που εχω μεγαλυτερη οθονη και καλυτερο συστημα και κρασαρει στο προλογο ειναι δυνατον δεν το εχουν φτιαξει ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Ειπα να το ξαναπαιξω τωρα που εχω μεγαλυτερη οθονη και καλυτερο συστημα και κρασαρει στο προλογο ειναι δυνατον δεν το εχουν φτιαξει ακομα?

Καθαρή εγκατάσταση του αυθεντικού παιχνιδιού έτσι; 
Σε μένα το RDR2 είναι αν όχι το μοναδικό τότε από τα λίγα games που δεν είχα ποτέ crash! Διάφορα bugs ειδικά στο Online ναι, αλλά crashes ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Ειπα να το ξαναπαιξω τωρα που εχω μεγαλυτερη οθονη και καλυτερο συστημα και κρασαρει στο προλογο ειναι δυνατον δεν το εχουν φτιαξει ακομα?

Παίζεις με Vulkan ; Αν ναι, δοκίμασε με DirectX12 γιατί με Vulkan είναι στα known issues στους τελευταιους NVIDIA drivers.

Windows 10/11 Issues
- [Red Dead Redemption 2][Vulkan]: The game may randomly crash during gameplay. [3405911]

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, comfuzio είπε

Καθαρή εγκατάσταση του αυθεντικού παιχνιδιού έτσι; 
Σε μένα το RDR2 είναι αν όχι το μοναδικό τότε από τα λίγα games που δεν είχα ποτέ crash! Διάφορα bugs ειδικά στο Online ναι, αλλά crashes ποτέ!

Ναι καθαρή καθαρή . Στην τρίτη φορά δν μου έκανε στο καμπειν

 

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Παίζεις με Vulkan ; Αν ναι, δοκίμασε με DirectX12 γιατί με Vulkan είναι στα known issues στους τελευταιους NVIDIA drivers.

Windows 10/11 Issues
- [Red Dead Redemption 2][Vulkan]: The game may randomly crash during gameplay. [3405911]

 Ναι σε vulkan , αααα κατάλαβα  θα το έχω υπόψην. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...