Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για τι πράγμα ακριβώς μιλάς? δεν είμαι ειδικός, αλλα τα μούτρα και τα ρούχα από τους main chars είναι απίστευτα detailed. Δες εδώ του John πόσες φορες μονο αλλάζουν.

497ki4w5o7l41.jpg?auto=webp&s=f30396c3a5

Δεν είναι στο επίπεδο του TLOU 2 η λεπτομέρεια στα πρόσωπα, ούτε το facial animation είναι σε αυτό το επίπεδο και δεν θα μπορούσε να είναι με τόσους NPCs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Φυσικά και έχεις το δικαίωμα, αυτό έλλειπε. Μπορώ να ρωτήσω γιατί; Πραγματικά ρωτάω.

Τι να σου πω, με μια λέξη μου φαίνονται outdated, clunky animations στα μοντέλα με μαλλιά χειρότερα και από αποτυχημένη εμφύτευση, ηλίθιο βλέμμα που δεν αλλάζει ποτέ, η γεωμετρία σε βουνά και τα textures τους, το χώμα, το νερό, η παλέτα χρωμάτων, το φύλλωμα των δέντρων, το γρασίδι  κλπ κλπ. Είναι σαν να βλέπω gtav με κολλημένα αυτοκόλλητα high definition textures πάνω στα μοντέλα και το περιβάλλον και υπερτονισμένα effects fog και lighting. 

p.s. δεν λέω πως είναι άσχημα γενικά, αλλά δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο και σίγουρα δεν είναι next gen

Επεξ/σία από ChrisN.S.
  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Τι να σου πω, με μια λέξη μου φαίνονται outdated, clunky animations στα μοντέλα με μαλλιά χειρότερα και από αποτυχημένη εμφύτευση, ηλίθιο βλέμμα που δεν αλλάζει ποτέ, η γεωμετρία σε βουνά και τα textures τους, το χώμα, το νερό, η παλέτα χρωμάτων, το φύλλωμα των δέντρων, το γρασίδι  κλπ κλπ. Είναι σαν να βλέπω gtav με κολλημένα αυτοκόλλητα high definition textures πάνω στα μοντέλα και το περιβάλλον και υπερτονισμένα effects fog και lighting. 

p.s. δεν λέω πως είναι άσχημα γενικά, αλλά δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο και σίγουρα δεν είναι next gen

Ε προφανώς δεν είναι next gen. To 2018 βγήκε το game για τις old gen κονσόλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λες και υπάρχουν πολλά open world με καλύτερα γραφικά απο το RDR2😂

Λες και κυκλοφορησαν πολλά next gen open world.

Χαλαρώστε.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Λες και υπάρχουν πολλά open world με καλύτερα γραφικά απο το RDR2😂

Λες και κυκλοφορησαν πολλά next gen open world.

Χαλαρώστε.

Ακριβώς. Το CP77 αν μπορείς να το παίξεις με RT είναι καλύτερο, όπως επίσης και το Βλαχάρα έχει φοβερά visuals ειδικά το βράδυ. Μετά είναι επίσης τα άλλα AC και το Zero Dawn που είναι και αυτά open world με δυνατά visuals. Άλλα δεν υπάρχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Anuminas είπε

Λες και υπάρχουν πολλά open world με καλύτερα γραφικά απο το RDR2😂

Λες και κυκλοφορησαν πολλά next gen open world.

Χαλαρώστε.

Eύκολα σε open world το Far Cry 6 με HD textures και φυσικά αν κατατάσσουμε το CP 2077 σαν open world,  αυτό ανώτερο έναντι όλων στον τεχνικό τομέα, δεν υπάρχει επαφή, Τους έχω και τους 3 τίτλους εγκατεστημένους το RDR2 δείχνει dated σε πολλά σημεία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Γραφικά του 2010; τοτε κυκλοφορησε το πρώτο Red Dead Redemption.😄

Νομίζω είναι σαρκαστικό το σχόλιο του Arkin. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Νομίζω είναι σαρκαστικό το σχόλιο του Arkin. :P

Νομίζω το κατάλαβε γιατί έκανε και like. Double sarcasm achieved. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν βλέπετε το παιχνίδι παιδιά έχετε δίκιο γραφικά 2010 με το ζόρι. Κάτι σαν το forza 5 που το Gran Turismo του 2005 ήταν καλύτερο. 

image.png.98698c0b072fe760feca189e5d4ac807.png

image.png.89c054039105a8a2b7f74374f97fea2f.png

Ανατρίχιασα. Γραφικάρες.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, itanium είπε

Eύκολα σε open world το Far Cry 6 με HD textures και φυσικά αν κατατάσσουμε το CP 2077 σαν open world,  αυτό ανώτερο έναντι όλων στον τεχνικό τομέα, δεν υπάρχει επαφή, Τους έχω και τους 3 τίτλους εγκατεστημένους το RDR2 δείχνει dated σε πολλά σημεία του.

Απλά το Far Cry έχει κάτι χαζά τύπου 1/4 της native ανάλυσης στα alpha effects και στα shadows. Αλλά ναι και αυτό δυνατό, ειδικά το vegetation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...