Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/12/2022 στις 2:04 ΜΜ, delpetro είπε

 

Τελικά με τα χίλια ζόρια το έκανα ισταλλ . καταπληκτικό παιχνίδι. ΕΠδ το παίζω σε 50 tv έχω χαμηλό φπς αλλά όταν είναι βράδυ είναι πολύ σκοτεινό δεν βλέπω του έχει καμία ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, delpetro said:

Τελικά με τα χίλια ζόρια το έκανα ισταλλ . καταπληκτικό παιχνίδι. ΕΠδ το παίζω σε 50 tv έχω χαμηλό φπς αλλά όταν είναι βράδυ είναι πολύ σκοτεινό δεν βλέπω του έχει καμία ρύθμιση?

1ον, δοκίμασε να ριξεις τις ιντσες στην TV. Στις 24'' θα πρέπει να έχει αξιοπρεπές fps 🤣

2ον, υπάρχει στο μενού της ιδιας της τηλεόρασης, gamma correction, backlight, contrast, saturation και ενα κάρο ακόμη. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, seithan είπε

1ον, δοκίμασε να ριξεις τις ιντσες στην TV. Στις 24'' θα πρέπει να έχει αξιοπρεπές fps 🤣

2ον, υπάρχει στο μενού της ιδιας της τηλεόρασης, gamma correction, backlight, contrast, saturation και ενα κάρο ακόμη. 

Ναι αυτό! Πάει gpu*resolution/inches στο τετράγωνο η φόρμουλα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με τους εξωγηινους στο παιχνιδι? Πηγα σε ενα σπιτι και πρασινισαν τα παντα σαν να ηταν διαστημοπλοιο απο πανω λεω παει μεχρι εδω ηταν θα με παρουν για πειραματα. 

Επισης σημερα σε καποια φαση μεσα στο δασος πετυχα εναν τελειως γυμνο ανθρωπο με τριχες. Νεαντερταλ φαση? Δεν τον προλαβα γιατι μου την επεσε λυκος και δεν τον βρηκα μετα. 

Spoiler

unknown-2022-12-28-01-48.png
unknown-2022-12-28-01-48-1.png

 

Εδω το πρασινο φως μολις μπηκα στο σπιτακι ακουστηκε ο ηχος σαν ιπταμενο αντικειμενο απο πανω μολις βγηκα ηταν ακομα το φως αλλα εξαφανιστηκε στο δευτερολεπτο. 

Spoiler

unknown-2022-12-28-01-53.png
unknown-2022-12-28-01-53-1.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Arkin είπε

Τι φαση με τους εξωγηινους στο παιχνιδι? Πηγα σε ενα σπιτι και πρασινισαν τα παντα σαν να ηταν διαστημοπλοιο απο πανω λεω παει μεχρι εδω ηταν θα με παρουν για πειραματα. 

Επισης σημερα σε καποια φαση μεσα στο δασος πετυχα εναν τελειως γυμνο ανθρωπο με τριχες. Νεαντερταλ φαση? Δεν τον προλαβα γιατι μου την επεσε λυκος και δεν τον βρηκα μετα. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

unknown-2022-12-28-01-48.png
unknown-2022-12-28-01-48-1.png

 

Εδω το πρασινο φως μολις μπηκα στο σπιτακι ακουστηκε ο ηχος σαν ιπταμενο αντικειμενο απο πανω μολις βγηκα ηταν ακομα το φως αλλα εξαφανιστηκε στο δευτερολεπτο. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

unknown-2022-12-28-01-53.png
unknown-2022-12-28-01-53-1.png

 

Ναι ρε έχει τουμπανα easter ο τύπος είναι λυκάνθρωπος, το διαστημόπλοιο είχε μέσα ενα γράμμα που γράφει ότι σκάει μια συγκεκριμένη ώρα αλλά τώρα δεν ξανα βγαίνει αν θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, valantis123 είπε

Ναι ρε έχει τουμπανα easter ο τύπος είναι λυκάνθρωπος, το διαστημόπλοιο είχε μέσα ενα γράμμα που γράφει ότι σκάει μια συγκεκριμένη ώρα αλλά τώρα δεν ξανα βγαίνει αν θυμάμαι καλά.

Αρα ο λυκος ηταν το λυκανθρωπος που τον σκοτωσα για αυτο δεν τον εβρισκα πολυ ενδιαφερον. Για τους εξωγηινους ειχα δει απο μακρια το πρασινο φως οταν πηγα δεν υπηρχε μολις μπηκα στο σπιτακι εγιναν ολα πρασινα και ακουστηκε το διαστημοπλοιο απο πανω. Πολυ μου αρεσουν κατι τετοια προσθετουν παρα πολυ στη συνολικη εμπειρια του παιχνιδιου. Οπως και ο μετεωριτης σε ενα σημειο και στο σπιτι που σκοτωσε κατι ανθρωπους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα ο λυκος ηταν το λυκανθρωπος που τον σκοτωσα για αυτο δεν τον εβρισκα πολυ ενδιαφερον. Για τους εξωγηινους ειχα δει απο μακρια το πρασινο φως οταν πηγα δεν υπηρχε μολις μπηκα στο σπιτακι εγιναν ολα πρασινα και ακουστηκε το διαστημοπλοιο απο πανω. Πολυ μου αρεσουν κατι τετοια προσθετουν παρα πολυ στη συνολικη εμπειρια του παιχνιδιου. Οπως και ο μετεωριτης σε ενα σημειο και στο σπιτι που σκοτωσε κατι ανθρωπους. 

Ναι παίζει αυτό με το λύκο που λες αν θυμάμαι καλά. Καλά ναι και με τον μετεωρίτη άλλο σοκ χαζεύαμε πάνω κάτω την τρύπα. Και οταν θα βρεις τον Τέσλα έχει ωραίο στορι ιδικά στο τέλος αν ψαξεις παααρα πολύ έχει καλό εαστερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Ναι παίζει αυτό με το λύκο που λες αν θυμάμαι καλά. Καλά ναι και με τον μετεωρίτη άλλο σοκ χαζεύαμε πάνω κάτω την τρύπα. Και οταν θα βρεις τον Τέσλα έχει ωραίο στορι ιδικά στο τέλος αν ψαξεις παααρα πολύ έχει καλό εαστερ

Με τον tesla 2 αποστολες εκανα μια με το μικρο υποβρυχιο που το χειριζομουν και βαρουσα τορπιλες και η δευτερη στη βροχη με τους κεραυνους και το ρομποτ που ζωντανεψε. Απο τις καλυτερες και πιο ενδιαφερουσες αποστολες τριτων που εχω κανει. Περιμενω να μου εμφανισει την τριτη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με τον tesla 2 αποστολες εκανα μια με το μικρο υποβρυχιο που το χειριζομουν και βαρουσα τορπιλες και η δευτερη στη βροχη με τους κεραυνους και το ρομποτ που ζωντανεψε. Απο τις καλυτερες και πιο ενδιαφερουσες αποστολες τριτων που εχω κανει. Περιμενω να μου εμφανισει την τριτη. 

Νομίζω έχει 1-2 στο εργαστηρίο του και μετά υπάρχει το εαστερ κάπου μακριά :P

 

Η δεν έχει άλλη και απλά πρέπει να περάσεις κάποια στιγμή παλι απο το εργαστήριο.. δε θυμάμαι αν περνάς απο εκεί να το τσεκαρης

Επεξ/σία από valantis123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Νομίζω έχει 1-2 στο εργαστηρίο του και μετά υπάρχει το εαστερ κάπου μακριά :P

 

Η δεν έχει άλλη και απλά πρέπει να περάσεις κάποια στιγμή παλι απο το εργαστήριο.. δε θυμάμαι αν περνάς απο εκεί να το τσεκαρης

Θα παω αμεσα αν και δεν μου βγαζει κατι ακομα πριν 2-3 μερες εκανα τη συγκεκριμενη αποστολη με το ρομποτ. Γενικα το chapter 4 μπηκε πολυ δυναμικα απο main story μεχρι τα side quests ολα ειναι εξαιρετικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα παω αμεσα αν και δεν μου βγαζει κατι ακομα πριν 2-3 μερες εκανα τη συγκεκριμενη αποστολη με το ρομποτ. Γενικα το chapter 4 μπηκε πολυ δυναμικα απο main story μεχρι τα side quests ολα ειναι εξαιρετικα. 

Ναι το παει και ποιο γρήγορα με πολύ δράση καμία σχέση με τα πρώτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα πριν λιγο το achievement που θελει 250 bounty σε καθε region για 3 μερες σερι. Επισης ειδα κατι για 5000 bounty συνολικα και αρχισα να θεριζω αλλα τελικα ηταν για το πρωτο RDR. Mεχρι 1500 παει παντως το bounty σε καθε region δεν γινεται παραπανω. Συνεχιζω να εχω το FFFFFF error μετα απο 1 ωρα και κατι τι reinstall εκανα τι delete τα παντα και ξανα τιποτα. Απο οτι βλεπω δεν το εχει λυσει κανεις οποτε θα πορευτουμε ετσι μεχρι το τελος. Η rockstar το εχει αφησει στη μοιρα του το παιχνιδι με αυτο το error απλα δεν προσπαθει να το λυσει εδω και χρονια. Μεχρι ωρα ειναι μια χαρα. Μετα save κλεισιμο και ξανα ανοιγμα και παλι 1 ωρα. Μεχρι τις 60 ωρες δεν ειχα το παραμικρο crash μετα απο μια συγκεκριμενη αποστολη ξεκινησε και ειναι γενικο σε ολους το θεμα στον υπολογιστη. 

Screenshot-1.png

Red-Dead-Redemption-2-2022-12-29-14-00.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εκανα πριν λιγο το achievement που θελει 250 bounty σε καθε region για 3 μερες σερι. Επισης ειδα κατι για 5000 bounty συνολικα και αρχισα να θεριζω αλλα τελικα ηταν για το πρωτο RDR. Mεχρι 1500 παει παντως το bounty σε καθε region δεν γινεται παραπανω. Συνεχιζω να εχω το FFFFFF error μετα απο 1 ωρα και κατι τι reinstall εκανα τι delete τα παντα και ξανα τιποτα. Απο οτι βλεπω δεν το εχει λυσει κανεις οποτε θα πορευτουμε ετσι μεχρι το τελος. Η rockstar το εχει αφησει στη μοιρα του το παιχνιδι με αυτο το error απλα δεν προσπαθει να το λυσει εδω και χρονια. Μεχρι ωρα ειναι μια χαρα. Μετα save κλεισιμο και ξανα ανοιγμα και παλι 1 ωρα. Μεχρι τις 60 ωρες δεν ειχα το παραμικρο crash μετα απο μια συγκεκριμενη αποστολη ξεκινησε και ειναι γενικο σε ολους το θεμα στον υπολογιστη. 

Screenshot-1.png

Red-Dead-Redemption-2-2022-12-29-14-00.p

Μετά από πιο mission ξεκίνησε το error;

Μήπως θυμάσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shibbu είπε

Μετά από πιο mission ξεκίνησε το error;

Μήπως θυμάσαι;

Ηταν μολις μπηκα στο chapter 3 και αρχισα να πηγαινω στο saint denis εκει εφαγα το πρωτο error ffffff. Πιθανολογω οτι ισως φταιει και το fast travel αρκετα το ξεκλειδωσα μετα το chapter 3. Σε αλλους στο μισαωρο κρασερνει σε αλλους παει ωρα σε αλλους λιγοτερο. Λυση δεν υπαρχει και απο οτι λενε υπαρχει το error και στο σπασμενο RDR 2 ελεγα μηπως καποιο θεμα με τους servers. Σιγουρα φταιει το παιχνιδι παντως και οχι ο υπολογιστης ειναι καθολικο το προβλημα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του παιχνιδιού είναι το πρόβλημα, παρόλα αυτά δεν το τυχαίνουν όλοι. Εγώ ας πούμε δεν το έχω τύχει ποτέ.

Δοκίμασε μήπως αν σβήσεις τα shader files και τα settings στα documents (να τρέξει δλδ σαν first launch) φτιάξει.

Παίξε λίγο με default settings μόνο και μόνο να δεις αν το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...