Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, toxotis70 είπε

πως προτεινετε να το παιξω σε pc ?

Πληκτρολογιο ή χειριστήριο ?

Από μικρός παίζω με controllers (με κάποια διαλείμματα σε ίντερνετ καφέ παλιά). Έπαιξα τις πρώτες 30 ώρες στο rdr2 στο pc με controller. Ύστερα από κράξιμο που έτρωγα από φίλο δοκίμασα επιτέλους χθες με πληκτρολόγιο - ποντίκι. Πραγματικά είναι άλλο παιχνίδι. Είναι δύσκολο ακόμα για μένα να το συνηθίσω αλλά δεν πρόκειται να γυρίσω πάλι στο controller. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παλι εχω κανει ενα run με keyboard αλλα το δεύτερο θα το κανω με controller στο new pc. Ιδανικά θελω να κανω περισσότερα πράγματα απο το πρώτο run. Υπάρχει καποιος τρόπος να γνωριζω πια sidequest χάνονται αν προχωρήσεις το story? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vaggos88 είπε

Εγω παλι εχω κανει ενα run με keyboard αλλα το δεύτερο θα το κανω με controller στο new pc. Ιδανικά θελω να κανω περισσότερα πράγματα απο το πρώτο run. Υπάρχει καποιος τρόπος να γνωριζω πια sidequest χάνονται αν προχωρήσεις το story? 

Εδω εισαι. Δες στα optional missions. Εγω δεν ειχα κοιταξει καθολου για τα side αλλα καθε φορα που εμφανιζοταν ασπρη αποστολη στο χαρτη εκανα εκεινη και μετα πηγαινα στις κιτρινες που ειναι οι βασικες αποστολες. Καπως ετσι καταφερα να κανω ολα τα optional missions χωρις να παραλειψω καμια γιατι ειναι high missable και θελει προσοχη. Στο τελος μονο στο τελευταιο chapter 6 θα σου βγαλει μια αποστολη της sadie σε κιτρινο η οποια ειναι optional και αν κανεις την αλλη Micah δεν θα μπορεσεις να κανεις αυτη. Γενικως παντα κανε πρωτα τις ασπρες αποστολες και μετα τις κιτρινες. Επισης 

Spoiler

στην αποστολη που πας στο παρτυ του Angelo Bronde να σωσεις τον Algernon ωστε να σου δωσει την καρτα του για τα exotic quests και τις ορχιδεες θελει και εδω προσοχη. 

https://www.gtabase.com/red-dead-redemption-2/strangers/

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray Tracing στο Red Dead Redemption 2

Βλέπω κάτι βίντεο στο youtube που δείχνουν ότι το Red Dead Redemption 2 υποστηρίζει Ray Tracing.
Γνωρίζει κανείς αν είναι αλήθεια και πως το ενεργοποιώ γιατί δεν το βρίσκω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, @ngelos είπε

Βλέπω κάτι βίντεο στο youtube που δείχνουν ότι το Red Dead Redemption 2 υποστηρίζει Ray Tracing.
Γνωρίζει κανείς αν είναι αλήθεια και πως το ενεργοποιώ γιατί δεν το βρίσκω;

Δεν ισχυει οχι. Απλα με reshade μπορεις να βαλεις καποια φιλτρα και να παιξεις μπαλιτσα δεν εχει καμια σχεση με αληθινο RT ομως.

https://reshade.me/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν ισχυει οχι. Απλα με reshade μπορεις να βαλεις καποια φιλτρα και να παιξεις μπαλιτσα δεν εχει καμια σχεση με αληθινο RT ομως.

https://reshade.me/

Ξέρεις αν τραβάει πολύ από τη κάρτα; Τώρα έχω βάλει φίλτρα από το GeForce Experience.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, @ngelos είπε

Ξέρεις αν τραβάει πολύ από τη κάρτα; Τώρα έχω βάλει φίλτρα από το GeForce Experience.

Aναλογα τι φιλτρα θα βαλεις. Προσωπικα εχω χρονια παιζω με vibrance/levels-curves/lumasharpen και εχουν ενα 4-5% hit στις επιδοσεις αλλα αλλαζει παρα πολυ η εικονα και τη φερνω στα μετρα μου. Αν θες να παιξεις με πιο βαρια reshades μπορεις να φτασεις και 20-30% στο performance hit αλλα δεν χρειαζεται για μενα αυτα τα 3 αρκουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα μιας και μπορεις να μεταφερεις τον online χαρακτηρα σου και το progress απο pc σε κονσολα στο gta 5, μηπως το εφτιαξαν επιτελους και γινεται και στο red dead redemption αυτο?

Το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει?

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://comicbook.com/gaming/amp/news/red-dead-redemption-2-online-update-patch-notes/

 

Εδώ λέει για update που έγινε για ένα bug στο on line. 

Εγώ από πέρυσι, δεν μπορώ να παίξω καθόλου, μου πετάει ένα graphics out of memory error, έχω δοκιμάσει τα πάντα, με το που τρέχω το παιχνίδι, περνάνε οι τίτλοι, πατάω, story, and crashes. Άλλες φορές κρασάρει πριν καν πατήσω το οτιδήποτε. 

Το παιχνίδι είναι αγορασμενο στο Steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chaos3X είπε

https://comicbook.com/gaming/amp/news/red-dead-redemption-2-online-update-patch-notes/

 

Εδώ λέει για update που έγινε για ένα bug στο on line. 

Εγώ από πέρυσι, δεν μπορώ να παίξω καθόλου, μου πετάει ένα graphics out of memory error, έχω δοκιμάσει τα πάντα, με το που τρέχω το παιχνίδι, περνάνε οι τίτλοι, πατάω, story, and crashes. Άλλες φορές κρασάρει πριν καν πατήσω το οτιδήποτε. 

Το παιχνίδι είναι αγορασμενο στο Steam. 

Και μένα μου το κάνει αυτό. 

Κλείνω το Epic , τα ξανανοίγω και μπαίνει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26BBF321-F155-40B3-9321-42873E5F39A3.jpeg

Από πέρυσι τον Αύγουστο έχω αυτό το μύνημα και δεν ξεκινάει καν την ιστορία, κρασάρει στα windows. 

Έχω δοκιμάσει default settings, uninstall, install game/ drivers / social club app και ότι άλλο έχω βρει on line, όμως είναι απαράδεκτο αυτό για αυθεντικό παιχνίδι και τόσο καιρό που έχει κυκλοφορήσει. 

Μόνο φορμάτ δύο έχω κάνει αλλά το PC το κρατάω όσο clean γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chaos3X είπε

26BBF321-F155-40B3-9321-42873E5F39A3.jpeg

Από πέρυσι τον Αύγουστο έχω αυτό το μύνημα και δεν ξεκινάει καν την ιστορία, κρασάρει στα windows. 

Έχω δοκιμάσει default settings, uninstall, install game/ drivers / social club app και ότι άλλο έχω βρει on line, όμως είναι απαράδεκτο αυτό για αυθεντικό παιχνίδι και τόσο καιρό που έχει κυκλοφορήσει. 

Μόνο φορμάτ δύο έχω κάνει αλλά το PC το κρατάω όσο clean γίνεται. 

Στο support λέει κάτι; 

Όπως είπα και σε μένα το κάνει, όχι πάντα. Σήμερα πχ μπήκε κανονικά. 

Όταν το κάνει, δοκιμάζω δεύτερη φορά και κατά 99% μπαίνει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Στο support λέει κάτι; 

Όπως είπα και σε μένα το κάνει, όχι πάντα. Σήμερα πχ μπήκε κανονικά. 

Όταν το κάνει, δοκιμάζω δεύτερη φορά και κατά 99% μπαίνει κανονικά. 

Δοκίμασα μετά το update, το ίδιο, όσες φορές και να προσπαθήσω, έβαλα τους drivers που βγήκαν σημέρα και έπαιξε. 

Να δούμε για πόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...