Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Προλόγους ή επιλόγους;

 

Και μολις μπηκα να το γραψω ρε συ λεω επιλογο εγραψα η προλογο με προλαβες για 1 λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2023 στις 4:00 ΠΜ, just getting started είπε

Έτσι κι αλλιώς το παιχνίδι κυκλοφορεί από το 18, νομίζω όποιος ενδιαφερόμενος αν δεν το έχει παίξει ήδη, λογικά θα έχει φάει κάποιο σποιλ από yt

Δε το έχω παίξει και δεν έχω φάει σπόιλ :D

Βέβαια δεν έχω διαβάσει το θρεντ ούτε έχω μπει yt να δω. Κατέβηκε τώρα και ξεκινάω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χαίρομαι που βλέπω νέο αίμα να ξεκινάει την παιχνιδαρα.

@Sartiv Δώστου λίγο χρόνο σε θέμα gameplay απόλαυσε και τα τοπία... γενικά είναι παιχνίδι που δεν ειναι να παίζεις καρφί τα main quest σε τραβάει να ανακαλύψεις τι συμβαίνει γυρο σου αν δε το παθαίνεις τότε ναι.. από loot μην σκοτιζεσαι γιατί όντως μέχρι και το animation είναι αργό αλλά δε χρειάζεται να τα μαζεύεις και όλα. 

@Arkin 

Spoiler

Micah μόνο μίσος από όποιον έχει παίξει το game ρε! Μίλα όταν τελειώσεις 😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

Εγω χαίρομαι που βλέπω νέο αίμα να ξεκινάει την παιχνιδαρα.

@Sartiv Δώστου λίγο χρόνο σε θέμα gameplay απόλαυσε και τα τοπία... γενικά είναι παιχνίδι που δεν ειναι να παίζεις καρφί τα main quest σε τραβάει να ανακαλύψεις τι συμβαίνει γυρο σου αν δε το παθαίνεις τότε ναι.. από loot μην σκοτιζεσαι γιατί όντως μέχρι και το animation είναι αργό αλλά δε χρειάζεται να τα μαζεύεις και όλα. 

@Arkin 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Micah μόνο μίσος από όποιον έχει παίξει το game ρε! Μίλα όταν τελειώσεις 😉

 

Spoiler

Κοντευω τελος πρωτου επιλογου και μολις ειπε η Sadie οτι ακουσα το ονομα Micah πριν κανα χρονο λεω εδω ειμαστε θα τον ξεσκισουμε ποσο χαρηκα δεν λεγετε. Μακαρι και τον Dutch αλλος καραγκιοζης για πολιτικος θα ηταν οτι πρεπει. Τελειως μολις herbalist 9 παω για το τελευταιο. Μου την εσπασε μονο που εχασα οτι ειχα στο inventory απο loot herbs potion κτλ ξανα απο την αρχη να τα μαζεψω ολα. Λεφτα ευτυχως βρισκονται αλλα θελει grind τωρα για το herbalist 10 που μου λειπουν καποια κρεατα για να κανω craft. Ευτυχως κρατησα trinkets talismans οπλα ρουχα. Πηγα και new austin βρηκα και τις 2 νεες συμμοριες τις εχω ξεσκισει. 89.8% και κοντευω για τα ζωα skins+study ελπιζω να μην με παιδεψει καποιο. 2 legendary μου εμειναν απο εκει και περα δεν εχω ιδεα αν εχω αλλο για skin. Study ισως να εχω αφησει και κανα σκυλο βρηκα πριν λιγο εναν στο Armadillo. Μονο το gold rush δεν παιζει να κανω ισως σε νεο playthrough στο μελλον γιατι λενε οτι σε replay αποστολων σε αφηνει τελειως ξεκρεμαστο το παιχνιδι με τελειως απλα upgrades οπλα και δεν βγαινει. 

Screenshot-1.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καψιμοοοο. Μπορω να πω οτι ηταν με την πρωτη προσπαθεια μιας και στην πρωτη επεσα οποτε δεν πιαστηκε. Σχετικα ευκολο και οχι με κανενα αλογο που ειναι για τρεξιμο. Το κολπο που το βρηκα ξαφνικα καθε λιγακι παταμε το calm ωστε να ηρεμησουμε το αλογο και αναπληρωνει το stamina οποτε δεν πεφτει ποτε. Δεν ξερω αν μπορω να δω ποσο χρονο ακριβως εκανα.  

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-07-20-06.p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εντωμεταξύ είναι ένα από τα "κακά" του παιχνιδιού, γιατί με μια οποιαδήποτε καλή σέλα χάνεται κατευθείαν όλη η ανάγκη για "management" του αλόγου μιας και απλά σπαμαροντας το calm πας όπου θες full speed.

Επίσης κάτι που δεν ξέρουν πολλοί, στο online όλα τα άλογα έχουν σχεδόν το ίδιο top speed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είδα τα προβλήματα στα οποία αναφέρεστε σχετικά με το Fast Travel και τα κρασαρίσματα στην συνέχεια , έβαλα το παιχνίδι ξανά μετά από σχεδόν 2 χρόνια, για να διαπιστώσω αν συμβαίνει κάτι παρόμοιο και σε μένα (που δεν συνέβη ποτέ, 1 crashάρισμα είχα σε πάμπολλες ώρες παιχνιδιού).

Είδα ότι δεν συμβαίνει ούτε τώρα που'χω αλλάξει core components του PC (CPU-Mobo-PSU), οπότε μάλλον το πρόβλημα ενώ δεν αμφιβάλλω πως υπάρχει, είναι random τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/1/2023 στις 9:04 ΜΜ, valantis123 είπε

Εγω χαίρομαι που βλέπω νέο αίμα να ξεκινάει την παιχνιδαρα.

@Sartiv Δώστου λίγο χρόνο σε θέμα gameplay απόλαυσε και τα τοπία... γενικά είναι παιχνίδι που δεν ειναι να παίζεις καρφί τα main quest σε τραβάει να ανακαλύψεις τι συμβαίνει γυρο σου αν δε το παθαίνεις τότε ναι.. από loot μην σκοτιζεσαι γιατί όντως μέχρι και το animation είναι αργό αλλά δε χρειάζεται να τα μαζεύεις και όλα. 

@Arkin 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Micah μόνο μίσος από όποιον έχει παίξει το game ρε! Μίλα όταν τελειώσεις 😉

 

Εγώ πάντως το ξεκίνησα δεύτερη φορά σε series x και έχω ξεκλειδώσει όλο το map απ το δεύτερο chapter μόνο για να βρω και τα 24 gold bars από treassures συν τα locations με gold bars, οπότε τώρα θα συνεχίσω τη πρόοδο απ το δεύτερο chapter με καμία 15αρια χιλιάρικα που έχω μαζέψει από gold bars 😁

Με το online πάλι δεν έχω καμία επαφή ειναι ότι χειρότερο έχω παίξει στη ζωή μου το online του rdr2 χίλιες φορές να μην το έβαζαν καθόλου στο game.

Μία αρπαχτή για να βγάλουν γκαφρα από microtransaction είναι το online ξεκάθαρα. Είναι το μονο που καταλογίζω στη rockstar και στο gta6 επίσης δε πρόκειται να ασχοληθώ με το online κομμάτι.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια σχόλια στο Reddit για το σφάλμα FFFFFFF. Αρκετοί λένε ότι με το να αλλάξουν το API (Vulcan σε directx12 ή το ανάποδο) τους έλυσε το πρόβλημα.

Προσωπικά δεν μου παρουσιάστηκε ποτέ αυτό το σφάλμα, οπότε δεν ξέρω αν λειτουργεί το παραπάνω. Ελπίζω πάντως κάποιος να βοηθηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα προχθες το παιχνιδι και τωρα κανω οτι εχει μεινει για το 100%. Τρελη αγαπη το παιχνιδι. Αναλυτικο review μολις καταφερω το 100% εχω δρομο ακομα 97.5 ειμαι.

Επισης spoiler για μετα το τελος του δευτερου επιλογου

Spoiler

Forever Missed το σημειο ταφης του Αρθουρ

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-18-29-2

 

Τι βρισκει κανεις αν ψαξει μερακλης ο Otis Miller

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-22-11.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-22-12.p

Και μολις τελειωσα τα bones και ΝΑΙ λοιπον οι δεινοσαυροι υπαρχουν

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-22-25-1

 

Και μερικα screenshots απο New Austin

Spoiler

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-06-20-01.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-06-21-00.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-06-21-16.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-06-21-23.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-08-18-55.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-08-19-24.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-08-20-35-1
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-17-57.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-22-02.p
Red-Dead-Redemption-2-2023-01-09-22-10.p

 

 

 

Επισης το παιχνιδι ειχε ανεκαθεν gore αλλα το πηγαν σε αλλο επιπεδο εδω. Μονο για γερα στομαχια

Spoiler

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-08-23-13.p

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στο 2ο chapter και σε μια αποστολή το παιχνίδι συνεχώς κρασαρει. Είναι στην αποστολή του emmet granger και με το που ρίχνω τον δυναμίτη κρασαρει με πετάει έξω και μου λέει να κάνω restart το παιχνίδι. Είχε κανείς άλλος τέτοιο θέμα? Ξέρετε πως το λύνω? Το παιχνίδι είναι αγορασμένο από epic, αν λέει κάτι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος το επος μετα απο μολις 205 ωριτσες. Θα πιασω λιγο το online 2-3 ωριτσες και φυγαμε για uncharted 4. 

Spoiler

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-11-21-15.p
Screenshot-1.png

 

Και special φωτογραφια με το αγαλματιδιο

Spoiler

Red-Dead-Redemption-2-2023-01-10-23-53.p

 

Αναλυτικη κριτικη

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...