Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια χωρις να θελω να θυξω κατι ιδιαιτερα , νομιζω κατανταει "καπως" να σχολιαζουμε ακομα και το ευρω , εχουμε φτασει 97 σελιδες και απειρες ειναι για την τιμη του game και ποσο θα το παρει καποιος.

Ποσταρει ο ενας 31,70 και καπακι απανταει ο αλλος 31,20 το βρηκα στο ταδε .

Δεν θελω να πω κατι συγκεκριμμενο για καποιον αλλα ΟΚ νομιζω πια πως οσοι ειναι εδω μεσα το εχουν το παιχνιδι , δεν νομιζω καποιος να παρακολουθει 97 σελιδες και να μην το εχει παρει ή να μην το παιρνει γιατι περιμενει να φτασει τα 5 ευρω

Εχει πολλα προβληματα ακομα το παιχνιδι καλυτερα να αναλωνομαστε με αυτα ή να σχολιαζουμε τα περι του game και οχι αν θα το παρουμε 0,06 ευρω λιγοτερο απο καπου και μετα αν δεν παιξει αλλα τοσα ποστ που να λενε μα γιατι δεν παιζει. Εγω το πηρα απο την αρχη 60, δεν το μετανιωσα μια χαρα απλα μου τη σπαει που κρασαρει αυτο ΤΕΡΜΑ, δεν εχω αναφερθει παραπερα και δεν ειμαι κανενας λεφτας απλα το ηθελα και το περιμενα πως και πως και το πηρα.

Αν σου αρεσει ενας τιτλος τον αγοραζεις δεν λεω αξιζει τοσα ή οχι τοσα απλα λεω οτι τον αγοραζεις οταν εσυ θες και εχεις λεφτα και χρονο, να μπαινεις ομως μετα απο 2 μηνες και ακομα να λεμε ποσο το πηρα ειναι χαζομαρα για μενα συγνωμη αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Συγνωμη που κουρασα αλλα μετα απο  97 σελιδες νομιζω το ειχαμε καληψει και αυτο , οσο περναει ο καιρος θα πεφτει η τιμη δεν υπαρχει λογος να φτασουμε 450 σελιδες και να λεμε ελα το βρηκα 10 ευρω !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Talisman και trinkets δεν εχει στο online? Αναβαθμιζεις μονο μεσω level?

Εντωμεταξύ οι ξεφτιλες Χριστουγεννα και δίνουν 0.2 του 1 gold, θελεις 1 χρονο για να μαζεψεις 1 ολοκληρο gold, απορω πως μερικοι μαζευουν τοσο γρηγορα.

Απ το κακο στο χειροτερο άπειρα bugs ειπα να παιξω σημερα το πρωι και μου εχει βγει ξυνο κολλήματα φορτωνει για παντα, δ εμε αφηνει να κανω bounty missions με αγορασμενη την αδεια, μετα δε με βαζει στο story φορτώνει για μια αιωνιοτητα, ενα χαος απο bugs.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spilios6 είπε

Παιδια χωρις να θελω να θυξω κατι ιδιαιτερα , νομιζω κατανταει "καπως" να σχολιαζουμε ακομα και το ευρω , εχουμε φτασει 97 σελιδες και απειρες ειναι για την τιμη του game και ποσο θα το παρει καποιος.

Ποσταρει ο ενας 31,70 και καπακι απανταει ο αλλος 31,20 το βρηκα στο ταδε .

Δεν θελω να πω κατι συγκεκριμμενο για καποιον αλλα ΟΚ νομιζω πια πως οσοι ειναι εδω μεσα το εχουν το παιχνιδι , δεν νομιζω καποιος να παρακολουθει 97 σελιδες και να μην το εχει παρει ή να μην το παιρνει γιατι περιμενει να φτασει τα 5 ευρω

Εχει πολλα προβληματα ακομα το παιχνιδι καλυτερα να αναλωνομαστε με αυτα ή να σχολιαζουμε τα περι του game και οχι αν θα το παρουμε 0,06 ευρω λιγοτερο απο καπου και μετα αν δεν παιξει αλλα τοσα ποστ που να λενε μα γιατι δεν παιζει. Εγω το πηρα απο την αρχη 60, δεν το μετανιωσα μια χαρα απλα μου τη σπαει που κρασαρει αυτο ΤΕΡΜΑ, δεν εχω αναφερθει παραπερα και δεν ειμαι κανενας λεφτας απλα το ηθελα και το περιμενα πως και πως και το πηρα.

Αν σου αρεσει ενας τιτλος τον αγοραζεις δεν λεω αξιζει τοσα ή οχι τοσα απλα λεω οτι τον αγοραζεις οταν εσυ θες και εχεις λεφτα και χρονο, να μπαινεις ομως μετα απο 2 μηνες και ακομα να λεμε ποσο το πηρα ειναι χαζομαρα για μενα συγνωμη αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Συγνωμη που κουρασα αλλα μετα απο  97 σελιδες νομιζω το ειχαμε καληψει και αυτο , οσο περναει ο καιρος θα πεφτει η τιμη δεν υπαρχει λογος να φτασουμε 450 σελιδες και να λεμε ελα το βρηκα 10 ευρω !

Καλά τα περισσότερα topics για σχεδόν όλα τα παιχνίδια έχουν γίνει technical support.  1 στους 10 θα γράψει κάτι που αφορά το παιχνίδι καθαυτό.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να υπάρχει τελείως διαφορετικό topic για να μην καταστρέφονται έτσι τα νήματα και οι συζητήσεις χάνονται.

Fun fact δεν το έχω αγοράσει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Δεν ξέρω αν ισχύει έκανα λογαρισμό στο epicstore και έβαλα αντί για Ελλάδα Γεωργία χωρίς VPN

μου το βγάζει 27.99 $ και μείον 10$ κουπόνι που δινει δώρο η Epic για γιορτές για όλους

βγαίνει 17.99 $ λέτε να το κρατήσει αυτό μέχρι το τελευταίο κλίκ της αγοράς η θα

διαβάσει τα στοιχεία της κάρτας και θα το αλλάξει;

InkedScreenshot_2_LI.jpg

ρε φιλε μας τρολαρεις τωρα και ρωτας εμας και δεν το πατας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kti23 είπε

Καλά τα περισσότερα topics για σχεδόν όλα τα παιχνίδια έχουν γίνει technical support.  1 στους 10 θα γράψει κάτι που αφορά το παιχνίδι καθαυτό.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να υπάρχει τελείως διαφορετικό topic για να μην καταστρέφονται έτσι τα νήματα και οι συζητήσεις χάνονται.

Fun fact δεν το έχω αγοράσει ακόμη.

Με ολο το θαρρος αν το παιχνίδι ειναι σαβουρα και δε μπορεις ουτε καν να το ανοιξεις γιατι σου κρασάρει και ειναι πολλοί αυτοι πιστεψε με που δεν το εχουν δει καν να παιζει γιατι απλα δεν τους ανοιγει καν, πως ειναι δυνατόν να μιλησεις για αυτο, μη τρελαθουμε κιολας.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εντωμεταξύ οι ξεφτιλες Χριστουγεννα και δίνουν 0.2 του 1 gold, θελεις 1 χρονο για να μαζεψεις 1 ολοκληρο gold, απορω πως μερικοι μαζευουν τοσο γρηγορα.

Κοίτα αν κάνεις κάθε μέρα από ένα από τα "challenges" ή πως λέγονται ανεβάζει τον συντελεστή του πόσα GB παίρνεις, εγώ τώρα είμαι στις 24/27 μέρες και παίρνω με χ2.5 και στις 27 μέρες θα παίρνω πάλι χ2.5 αλλά με ένα treasure map μαζί, δεν είναι κακό! 
Αλλά πολλά από τα challenges είναι δύσκολα, είναι μέρες που δεν μπορώ να κάνω κανένα ή το κάνω οριακά! Πχ χθες ήθελε να δωρίσω 3 δέρματα από κροκόδειλο....βρε όλο το map γύρισα 3 φορές ούτε 1 δεν είδα! 
Και μετά το βράδυ που μπήκα για λίγο ήταν δίπλα από το camp μου φωλιά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spilios6 είπε

Παιδια χωρις να θελω να θυξω κατι ιδιαιτερα , νομιζω κατανταει "καπως" να σχολιαζουμε ακομα και το ευρω , εχουμε φτασει 97 σελιδες και απειρες ειναι για την τιμη του game και ποσο θα το παρει καποιος.

Ποσταρει ο ενας 31,70 και καπακι απανταει ο αλλος 31,20 το βρηκα στο ταδε .

 

με 17 ευρω που το ποσταρει, αν παιζει δεν το λες και 1 ευρω διαφορα παντως,

η για steam απο ινδια/ αλλες χωρες που εδωσε το αλλο παιδι...

και το εχω το παιχνιδι, και παρ ολα αυτα μπορω να σου πω οτι τα βρισκω πιο ενδιαφεροντα πχ απο τα post σου..

γιατι παιζουν και για αλλα παιχνιδακια αυτα τα κολπα και οτι μαθαινεις καλο ειναι... και αφου δε μπορουν να μπουν στις προσφορες καπου πρεπει να μπουν. 

2 ατομα  20 posts γιατι δεν εχετε παρει τα promos του twitch prime, και αλλες χαζοαποριες, και κανεις κριτικη οτι σε κουρασαν?

.https://www.insomnia.gr/profile/302197-spilios6/

 

 

 

 

 

 

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

πάτα το επόμενο να δεις.. τί μας ρωτάς αλήθεια τώρα;

βαριεμαι να κανω το σωστο quote αλλα  τελευταιους amd βαλε.

artifacts παντως δεν θα πρεπε να βλεπεις. ευχομαι να μην ερχεται  η ωρα για την καρτα.

 με 580 & vulkan-σε dx12 εχω ελαφρυ bn- εχω 300+ ωρες σχεδον απροβληματιστα.

με τον επεξεργαστη σου ωστοσο μεινε καλυτερα σε dx12, και γενικα το πρωτο 2ωρο ειναι απ τα πιο βαρια parts so far,

οποτε να ξερεις δεν ειν ενδεικτικο.

Επεξ/σία από rofl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Κοίτα αν κάνεις κάθε μέρα από ένα από τα "challenges" ή πως λέγονται ανεβάζει τον συντελεστή του πόσα GB παίρνεις, εγώ τώρα είμαι στις 24/27 μέρες και παίρνω με χ2.5 και στις 27 μέρες θα παίρνω πάλι χ2.5 αλλά με ένα treasure map μαζί, δεν είναι κακό! 

Αυτο δε το καταλαβαινω κανω 2-3 challenges αλλα δε μου ανεβαζει τοσο πολυ. Εχω αγορασει το bounty hunter και το trader μεχρη στιγμης, το collector δε θα το αγορασω γιατι βαριεμαι να ψαχνω collectables. Θελω ακομα 15 gold bars για να αγορασω το moonshine και πραγματικα δε ξερω αν θα μπορεσω ποτε να τα μαζεψω, μου φαινεται βουνο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

πάτα το επόμενο να δεις.. τί μας ρωτάς αλήθεια τώρα;

Ρωτάω αν το πήρε εδώ στο insomnia κάποιος με τον ίδιο τρόπο

τώρα εσύ  με την απάντησή σου δεν βοηθάς αντιθέτως υποθάλπεις

διαδικτυακό καυγά δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις υπάρχουν δεκάδες

 μέλη εδώ που μπορεί να το έκαναν με τον τρόπο αυτό δεν χρειάζεται

να ξινίζεσαι απλά αγνόησέ το  αν δεν σε εκφράζει πάντα φιλικά.

 

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, rofl είπε

με 17 ευρω που το ποσταρει, αν παιζει δεν το λες και 1 ευρω διαφορα παντως,

η για steam απο ινδια/ αλλες χωρες που εδωσε το αλλο παιδι...

και το εχω το παιχνιδι, και παρ ολα αυτα μπορω να σου πω οτι τα βρισκω πιο ενδιαφεροντα πχ απο τα post σου..

γιατι παιζουν και για αλλα παιχνιδακια αυτα τα κολπα και οτι μαθαινεις καλο ειναι... και αφου δε μπορουν να μπουν στις προσφορες καπου πρεπει να μπουν. 

2 ατομα  20 posts γιατι δεν εχετε παρει τα promos του twitch prime, και αλλες χαζοαποριες, και κανεις κριτικη οτι σε κουρασαν?

.https://www.insomnia.gr/profile/302197-spilios6/

βαριεμαι να κανω το σωστο quote αλλα  τελευταιους amd βαλε.

artifacts παντως δεν θα πρεπε να βλεπεις. ευχομαι να μην ερχεται  η ωρα για την καρτα.

 με 580 & vulkan-σε dx12 εχω ελαφρυ bn- εχω 300+ ωρες σχεδον απροβληματιστα.

με τον επεξεργαστη σου ωστοσο μεινε καλυτερα σε dx12, και γενικα το πρωτο 2ωρο ειναι απ τα πιο βαρια parts so far,

οποτε να ξερεις δεν ειν ενδεικτικο.

δεν βάζω γενικά beta drivers, οπότε θα μείνω με τον τελευταίο official (εννοώ όχι beta).  Αλλά δεν έχεις θέματα με το vulkan γιατί μπήκε support με τους τελευταίους beta 19.12.3

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-12-3

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Added Vulkan™ Support

  • VK_KHR_timeline_semaphore (Win7 Support)
    • This extension introduces a new semaphore type that uses an integer payload to identify a point in a timeline. The extension supports querying the semaphore, host wait/signal operations, and device wait/signal operations.
  • VK_KHR_shader_float_controls
    • This extension supports querying and overriding the default behavior of rounding modes, denormals, signed zero and infinity for floating point computations.
  • VK_KHR_separate_depth_stencil_layouts
    • The extension separates the depth and stencil bits allowing their image layouts to be set independently.
  • VK_EXT_tooling_info
    • This extension allows applications to query Vulkan tools that are active on the developer’s system.
  • VK_EXT_pipeline_creation_feedback
    • This extension adds a mechanism to provide feedback to an application about pipeline creation.


 


Ναι εννοείται ότι είναι το πιο βαρύ σημείο, με αυτή την τρελή χιονοθύελλα που χει συνέχεια και ένα σορό ήχους.
Τέλειωσα έφυγα απο κει, κομπλέ όσο παίζω. Νομίζω ξεπέρασα και το πρόβλημα με το κρουτσ κρουτσ που έκανε αμυδρά ο ήχος όταν παίζω με ακουστικά.

Ψάχνω video να δω αν είχε κάποιος αυτά τα artifacts όπως εγώ αλλά δεν βρίσκω. Δεν ήταν πράσινα,ασπρα,μαυρα "χιονάκια", αλλά σπούσανε τα γραφικά το μόνο vid που έχω είναι όταν έβγαζα με κινητό να το δείξω σε φίλους,αλλά βρίζω για να το ανεβάσω :P

Πάντως το χω φτιάξει και δεν με ενδιαφέρει να το παίξω και με vulkan, δε βρίσκω και τον λόγο να το κάνω, είναι για πιο high end συστήματα αν είναι να κερδίσουν κάτι.

 

2 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Ρωτάω αν το πήρε εδώ στο insomnia κάποιος με τον ίδιο τρόπο

τώρα εσύ  με την απάντησή σου δεν βοηθάς αντιθέτως υποθάλπεις

διαδικτυακό καυγά δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις υπάρχουν δεκάδες

 μέλη εδώ που μπορεί να το έκαναν με τον τρόπο αυτό δεν χρειάζεται

να ξινίζεσαι απλά αγνόησέ το  αν δεν σε εκφράζει πάντα φιλικά.

δε ψάχνομαι για τίποτα φίλε μου. Πάτα το επόμενο βήμα και θα δεις την τελική χρέωση..
Δεν αλλάζουν οι χρεώσεις μαγικά αν σου γράφει κάτι, να σου εμφανίσει άλλο πράγμα μετά.
Αν είναι να αλλάξει κάτι,θα αλλάξει πριν την επιβεβαίωση της πληρωμής.
Πρώτη φορά αγοράζεις ηλεκτρονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ  xtrmsnpr για την δεύτερη

άστοχη σου απάντηση.

Είναι κακό κάποιος να μην συνηθίζει να κάνει  ηλεκτρονικές αγορές

και αυτό σου φαίνεται περίεργο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

δεν βάζω γενικά beta drivers, οπότε θα μείνω με τον τελευταίο official (εννοώ όχι beta).  Αλλά δεν έχεις θέματα με το vulkan γιατί μπήκε support με τους τελευταίους beta 19.12.3

 

δεν μπηκε vulkan support τωρα, αυτα ειναι additional features που πλεον υποστηριζονται. anyway κατσε με 12 και μη ψαχνεσαι. σε αλλους τρεχει καλυτερα το ενα σε αλλους το αλλο. παντως η amd τετοια θεματα δεν εχει γενικως- ηταν δικο σου θεμα.

ουτε το vulkan ειναι για πιο hi end. σε εμενα ο επεξεργαστης δουλευει πιο πολυ σε dx12. αν καποιος εχει θεμα με επιδοσεις καλο ειναι να τα δει και τα 2.

 

 

46 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Ευχαριστώ 

 

 

αυτο που λεει  παντως ειναι σωστο.

η θα γινει η συναλλαγη και θα χρεωθεις οτι γραφει, η δε θα γινει η συναλλαγη.

δεν θα γραψει αλλα, και θα χρεωσει αλλα, και αυτο ειναι γενικος κανονας. 

 

αν γινει η αγορα ολα καλα και το παιχνιδι ειναι region free. 

οποτε δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

αν και για τετοια κολπα καλυτερα paypal παρα καρτα.

Επεξ/σία από rofl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rofl είπε

δεν μπηκε vulkansupport τωρα, αυτα ειναι additional features. anyway κατσε με 12 και μη ψαχνεσαι. σε αλλους τρεχει καλυτερα το ενα σε αλλους το αλλο.

παντως η amd τετοια θεματα δεν εχει γενικως- ηταν δικο σου θεμα.

αυτο που λεει  παντωςειναι σωστο.

η θα γινει η συναλλαγη και θα χρεωθεις οτι γραφει, η δε θα γινει η συναλλαγη.

δεν θα γραψει αλλα και θα χρεωσει αλλα, και αυτο ειναι γενικος κανονας. 

αν γινει η αγορα ολα καλα το παιχνιδι ειναι region free. 

οποτε δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

αν και για τετοια κολπα καλυτερα paypal παρα καρτα.

Κατάλαβα!

σε φίλο με το ίδιο σύστημα με μένα σχεδόν ,αλλά με την 3570k του παίζει με vulkan..και φοράει drivers 19.9.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...