Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το καινούριο update παρατήρησα το παρακατω στο screenshot δλδ σου γράφει και ποση vram καταναλωνει απο αλλα apps, υπαρχει καποιος τροπος να καθαρισω ας πουμε αυτη τη μνήμη  ή ειναι φυσιολογικο? Δεν τρεχει κατι αλλο ολα τα εχω κλειστα οταν παιζω, μηπως μου καταναλωνει απ το nvidia filter?

20191215_224930.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι 20% ακόμα λόγω περιορισμένου χρόνου, αλλά με ασφάλεια μπορώ να πω ότι είναι απ'τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ever. Αυτό είναι διαδραστική ταινία, δεν είναι παιχνίδι. Στο σύστημά μου i7-4790, 16GB RAM, GTX1060 6GB σε1080p δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα από άποψη απόδοσης, παίζω από 30 Νοεμβρίου. Αν αφήσουμε στην άκρη τα όποια τεχνικά προβλήματα υπήρξαν/υπάρχουν ακόμα σε αρκετό όπως καταλαβαίνω κόσμο, αυτό καθεαυτό το δημιούργημα είναι αριστουργηματικό. Δίπλα στο Witcher 3 κανονικά, από τα ελάχιστα games με τέτοιο level of immersion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Είμαι 20% ακόμα λόγω περιορισμένου χρόνου, αλλά με ασφάλεια μπορώ να πω ότι είναι απ'τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ever. Αυτό είναι διαδραστική ταινία, δεν είναι παιχνίδι. Στο σύστημά μου i7-4790, 16GB RAM, GTX1060 6GB σε1080p δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα από άποψη απόδοσης, παίζω από 30 Νοεμβρίου. Αν αφήσουμε στην άκρη τα όποια τεχνικά προβλήματα υπήρξαν/υπάρχουν ακόμα σε αρκετό όπως καταλαβαίνω κόσμο, αυτό καθεαυτό το δημιούργημα είναι αριστουργηματικό. Δίπλα στο Witcher 3 κανονικά, από τα ελάχιστα games με τέτοιο level of immersion.

Το story ειναι μια χαρα φιλε μου , με το online υπαρχει σοβαρο προβλημα εκει εχω εγω το θεμα , το story Μια χαρα ηταν τελειωσε αλλα το αλλο που υποτιθεται αυτο ειναι που θα σε κρατησει ειναι μαπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα fps αλλά πολύ blur (με τα ίδια settings) μετά το τελευταίο patch σε φάση unplayable μπορώ να ξεστομίσω.

Πιστεύω μετά την γενική κατακραυγή αναγκάστηκαν να "χαλάσουν" τα textures τους για να ικανοποιηθουν οι περισσότεροι.

Αναμονή για το επόμενο update για να μπορέσω να συνεχίσω.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sprou είπε

Καλύτερα fps αλλά πολύ blur (με τα ίδια settings) μετά το τελευταίο patch σε φάση unplayable μπορώ να ξεστομίσω.

Πιστεύω μετά την γενική κατακραυγή αναγκάστηκαν να "χαλάσουν" τα textures τους για να ικανοποιηθουν οι περισσότεροι.

Αναμονή για το επόμενο update για να μπορέσω να συνεχίσω.

Ισχυει και τωρα που το ανεφερες κι εσυ επιβεβαιωθηκα, νομιζα πως ηταν ιδεα μου κι εμενα με τα ιδια settings παροτι εχω καλυτερα fps και μπορεσα να ανεβασω 1-2 ρυθμησεις παραπανω, εχω πολυ θολουρα και περισσοτερα bugs στα γραφικα.

Μπορω να το αναιχτω ομως και πραγματικα δεν εχω θεμα να μεινει ετσι απ' το να παρει κανενα update και να ειμαι -10 fps, fps over quality για 'μενα τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι με κοιταει περιεργα ο διπλανος καθε φορα που παω στο bar, εχω κατι παραξενο πανω μου?

Spoiler

cLtQsMx.jpg

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως εγώ δεν άντεξα άλλο να ασχολούμαι και μπήκε ήδη για πώληση !

Δεν έχω χρόνο ηθελα ενα game και το συγκεκριμενο το περιμενα πως και πως και λεω ωραια θα χαζοπαιζω και θα βγαινω αλλα αν ειναι να παρακαλαμε για τα benefits και καλα και να ασχολουμαι με τα γραφικα και να σβηνω καθε 2 μερες τα vga αρχεια γιατι τρωω κρας και και και ας το παρει καποιος αλλος να το ευχαριστηθει , σαν στορυ μια χαρα ειναι το αλλο θελει υπομονη και εγω δεν διαθετω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εχουν ριξει παρα πολυ τα textures, ειναι ολα πολυ θολα, ακομη και με sharpen και με ολα ultra μερικες φορες δυσκολευεσαι να δεις, δε ξερω σε μεγαλυτερες αναλυσεις πως ειναι αλλα αισθανομαι λες και παιζω 480p. Ελπιζω σε καινουριο update να το φτιαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος που ξέρει να μου απαντήσει σε κατι γιατι εχω ψάξει 1 εκατομμυριο link και ακομα δεν εχω βρει ξεκαθαρη απαντηση. 

Ειμαι 100 level και αγοραζω το outlaw pass 2 με τα 40 gold bars που ζηταει, ως γνωστόν μεσα απ αυτο το pass παιρνεις τα 40 gold bars παλι πισω.

Η ερώτηση ειναι θα παρω πισω τα 40 gold bars κατευθειαν με το που το αγορασω ή ξεκιναει καινουριο progression και πρεπει να παω παλι απ' το level 1 στο 100 για να τα παρω πισω?

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου εδινε καποιος μια απαντηση σε αυτο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, giorgosmcmc said:

Γιατι με κοιταει περιεργα ο διπλανος καθε φορα που παω στο bar, εχω κατι παραξενο πανω μου?

  Hide contents

cLtQsMx.jpg

Χαχαχα ίσως το γεγονός ότι έσκασες στο μπαρ άνευ "όπλου" του φαίνεται απίστευτο! 

😭😭😅🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, seithan είπε

Χαχαχα ίσως το γεγονός ότι έσκασες στο μπαρ άνευ "όπλου" του φαίνεται απίστευτο! 

😭😭😅🤣

Δε φταιω εγω, συνάντησα ενα cougar στο δρομο και καταλαβαίνεις την εξελιξη... 😅

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μπορει καποιος που ξέρει να μου απαντήσει σε κατι γιατι εχω ψάξει 1 εκατομμυριο link και ακομα δεν εχω βρει ξεκαθαρη απαντηση. 

Ειμαι 100 level και αγοραζω το outlaw pass 2 με τα 40 gold bars που ζηταει, ως γνωστόν μεσα απ αυτο το pass παιρνεις τα 40 gold bars παλι πισω.

Η ερώτηση ειναι θα παρω πισω τα 40 gold bars κατευθειαν με το που το αγορασω ή ξεκιναει καινουριο progression και πρεπει να παω παλι απ' το level 1 στο 100 για να τα παρω πισω?

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου εδινε καποιος μια απαντηση σε αυτο. Ευχαριστώ.

Εσυ δεν θα το σταματαγες γιατι ειναι μαπα και νταβατζιλικι? :P Πλακα σου κανω κι επειδη το game ειναι επος κι ας πρεπει να καταναλωσεις ωρες, θα σου απαντησω. Θα κανεις ολο το progression και θα παρεις πισω και $ και τα gold bars που ξοδεψες. Εχουν βαλει πολλα πραγματα μεσα στο παιχνιδι και πλεον δεν φτανουν οι ωρες. Τσεκαρε στα μενου σου εκει θα βλεπεις progression, benefits εκει θα κανεις claim τα rewards σου χειροκινητα. Στο 1ο pass στα εδινε αυτοματα. Tωρα κανεις claim. Το παν ειναι να εχεις υπομονη και να σ'αρεσει το game. Μετα απο 460 ωρες που εχω στο online μονο ακομα χαζευω τον κοσμο και μερικες φορες τρεχω με αλογο και ξεχναω για που ξεκινησα. Πρεπει να σ'αρεσει αλλιως κλαην. Αυτη τη στιγμη ειμαι στα 540 gold bars και 62.000$ με το μισο καταλογο αγορασμενο ηδη. Γενικα δινουν φραγκα αρκει να παιζεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Δε φταιω εγω, συνάντησα ενα cougar στο δρομο και καταλαβαίνεις την εξελιξη... 😅

Cougar για τον Arthur ; Πόσο ήταν, 70 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...