Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησαν φήμες ότι το iPhone SE2 θα λανσαριστεί στις αρχές του 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά κάτω απο 600 ευρώ αποκλείεται να έχει όταν θα κυκλοφορήσει , μιλάμε παντα για Ελλάδα με το φαραωνικό φόρο του 24% φπα , για τους Νεο υορκέζους σίγουρα αισθητά φθηνότερο , ας μήν ξεχνάμε οτι κάθε πολιτεία στην αμερική έχει διαφορετικό φόρο , πάντως έχει το form factor που το κάνει ελκυστικό για καθημερινή χρήση , θα δούμε ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κουράστηκα να περιμένω το iPhone SE2, μετά από 4 χρόνια με το SE 64GB, φέτος 'ανέβηκα' σε μέγεθος οθόνης και πήγα σε iPhone X. 

Λίγο άβολο για τα δικά μου γούστα αλλά υποθέτω ότι είναι θέμα συνήθειας. Θα δείξει. :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά σειρά είχα iphone 3g, πήγα σε άλλο λογισμικό μετά για κάποια χρόνια και πήδηξα το 4άρι, γύρισα με 5s-->6-->6s-->7 plus και φέτος τον Φλεβάρη γύρισα σε se. Ομολογώ ότι με βόλεψε αφάνταστα μιας και πρόβλημα προσαρμογής δεν είχα ποτέ και με οποιοδήποτε κινητό (Windows mobile, Android κλπ). Μόνο μείον η χωρητικότητα (από 256 σε 128 γίγα) αλλά κι αυτό συνηθίζεται. 

Αν τυχόν το βγάλει με μεγαλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη χωρητικότητα (τουλάχιστον 256 γίγα) αλλά στο ίδιο μέγεθος, το πήρα όσο και να κάνει και μάλιστα θα πάρω δύο να έχω καβάτζα. Αν το βγάλει με το καλούπι του 8, θα προτιμήσω να ξαναγυρίσω στη ναυαρχίδα, εκτός κι αν κάνει παπάδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, inec είπε

Εκεί πάντως που στήνονται στις ουρές δεν έχουν μνημόνια 

Θες να μου πεις ότι δεν θα το πάρει ο ελληναρας και μετά θα κάνει αναπαντητη να τον πάρουν τηλέφωνο γιατί δεν θα έχει κάρτα..... 

Επεξ/σία από aravager
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 10:48 ΜΜ, devanir είπε

Δεν αξίζει πια η παλιά μορφή, όσο κλάσικ και νοσταλγική και αν είναι. Το ιδανικό μέγεθος πλέον είναι bezeless οθόνη 5,9-6,1 ιντσών σε 20:9 aspect ratio. 

Απ' την άλλη καταλαβαίνω το appeal ενός pocket rocket..

Και το 2023 θα ειναι το 32:9, να τι τραβαμε που πατε και τα ψωνιζετε θα παιζουμε ξιφομαχια στο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 10:22 ΜΜ, basilis_k6 είπε

μακαρι να βγει και να πουλησει ενα δις κομματια. οχι οτι θα το παρω βεβαια, απλα θελω να ζηλεψουν οι άλλοι που βγαζουν μονο μιτσουκο νο48 με 720π οθονες και snap660 μπας και αποφασισουν να φτιαξουν ενα πραγματικο mid range σε φυσιολογικες διαστασεις.

Υπάρχει το s10e

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όποτε διαβάζω νέα για την Apple είναι σα να διαβάζω αν η Μενεγακη έβαψε τα μαλλιά της? Τη θεωρώ τόσο τελειωμένη εταιρία που ειλικρινά δε καταλαβαίνω το λόγο να πας σε αυτή. Κάποτε μου χάρισαν iPhone και το πούλησα να πάρω Android. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LeonV12 είπε

Γιατί όποτε διαβάζω νέα για την Apple είναι σα να διαβάζω αν η Μενεγακη έβαψε τα μαλλιά της? Τη θεωρώ τόσο τελειωμένη εταιρία που ειλικρινά δε καταλαβαίνω το λόγο να πας σε αυτή. Κάποτε μου χάρισαν iPhone και το πούλησα να πάρω Android. 

Ίσως επειδή διαβάζεις πολύ Μενεγάκη... 

επισης δεν βγάζει μόνο το iPhone 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, atheatos είπε

Ίσως επειδή διαβάζεις πολύ Μενεγάκη... 

επισης δεν βγάζει μόνο το iPhone 

Ναι αδιάλειπτα την παρακολουθώ τη μανδαμ. Είναι πολύ σνομπ εταιρία συμβατότητα όπου γουστάρει, κλειστό λειτουργικό, υπέρ κοστολογημένη, προβληματική. Βαρετή με λίγα λόγια. 

Μόλις τώρα, LeonV12 είπε

 

lockquote widget

Επεξ/σία από LeonV12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ αδυνατώ να καταλάβω την χρησιμότητα μιας συσκευής 50% μικρότερης από μια άλλη και 50% μεγαλύτερης από μια τρίτη 

Και εγώ με το SE είμαι τόσο καιρό και περιμένω να βγει μια νέα συσκευή με μεγαλύτερη οθόνη σε αυτήν την κάσα 

Τι να το κάνω το 4.7 που θα είναι 8.5% μικρότερο σε μέγεθος από το XS που έχει 25% μεγαλύτερη οθόνη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LeonV12 είπε

Γιατί όποτε διαβάζω νέα για την Apple είναι σα να διαβάζω αν η Μενεγακη έβαψε τα μαλλιά της? Τη θεωρώ τόσο τελειωμένη εταιρία που ειλικρινά δε καταλαβαίνω το λόγο να πας σε αυτή. Κάποτε μου χάρισαν iPhone και το πούλησα να πάρω Android. 

Πάντως πρέπει να σου αρέσει η Μενεγάκη. Αφού μπαίνεις και σχολιάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 11:25 ΜΜ, aravager είπε

Μπορώ να καταλάβω (μέχρι ενός σημείου πάντα) τον φανατισμό intell vs AMD και GeForce vs ATI (AMD). Δε μπορω να διανοηθώ πως κάποιος περιμένει την κάθε Apple να του βγάλει ένα κινητό και να στηθεί από τις 3 τα ξημερώματα έξω από το εκάστοτε μαγαζί να το αγοράσει.  There is no hope, μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος. 

Ναι,γιατι τα μνημόνια μας τα έφεραν οι...ανώριμοι αγοραστές του iPhone!

Αδωνολοβέρδους μέχρι να σβήσει ο ήλιος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...