Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο burger στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)BBC Burger Barbeque Corner (Κερατσίνι)

https://www.google.com/search?q=bbq+κερατσινι&oq=bbq+kera&aqs=chrome.1.69i57j0l3.7496j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#istate=lrl:iv&rlimm=15572549971783147353

2)Τρίγωνο της Γευσης: burger λογικού μεγέθους, γευστικό και οικονομικό με σταθερή ποιότητα χρόνια τώρα...

https://trigonotisgeusis.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

burger joint Ψυχικό και queen γλυφαδα...αυτα τα 2 ειναι σχεδον ιδια στην γευση και ωραια...αλλα θα ηθελα να βρω και κατι ακομα ποιο καλο...καπου θα υπαρχει σιγουρα!απορω πως και δεν ειπε καποιος mcdonalds...xaxaxaxa σιγουρα εκει εξω καποιοι θα τα θεωρουνε τοπ. τα θεωρω τα χειροτερα ολων!!

Επεξ/σία από markoliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παρόλο που δεν υπάρχουν πια για να κάνουμε και μια αναδρομή στο παρελθόν μακράν από τα καλύτερα ποτέ που είχα φάει ήταν το carousel στο Παγκράτι και το Hambo 🤤 που απορώ γιατί δεν κράτησε στην Νέα Σμύρνη. Πάντως το queens στην Γλυφαδα καλά κρατεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι fan του είδους, οπότε έχω φάει μόνο σε μαγαζιά κοντά μου, και μια δύο φορές στο juicy grill και στο burger joint 

Πάντως επειδή είδα πολλούς να αναφέρουν το μπαρμεκιου στον Πειραιά, να πω ότι κατά τη γνώμη μου το BBC στο Κερατσίνι που είπε και ο @kostis76 είναι σαφώς ανώτερο 

Και το τρίγωνο καλό είναι (και πολύ πιο οικονομικό) αλλά νομίζω τα υπόλοιπα που ανέφερα είναι ένα κλικ πάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mακραν το καλυτερο και ΜΟΝΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!

https://www.facebook.com/kollegio/photos/a.641270492636887/1610145819082678/?type=3&theater

 

Εδω φωτο προτου αλλαξει ψωμακι.

Πλεον ακομα και το ψωμι ειναι χειροποιητο, ιδια ζυμη που φτιαχνει την πιτσα!

Ολο το burger χωρις σκονες και π@π@ριες.

Το μπιφτεκι του, οταν δουλευε ο σεφ στο κολιμπρι, ειχε βγει το καλυτερο μπιφτεκι της Αθηνας.

80% σπαλα καθαρο και το υπολοιπο λιπος, .. οχι 50/50 που παιζουν οι πιο πολλοι και δεν ξερεις τι κρεας τρως!

Respect yourself το ρητο του.

Ετοιμαζει και αποδομημενο .. 

Επεξ/σία από Kostas.karras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Juicy grill Χολαργός

Benjamin Χαλάνδρι

Colibri Παγκράτι

Για το κολιπρι μιλαγα κι εγω πιο πανω, ενας λογος που ειχε ξενερωσει ο σεφ και εφυγε απο εκει, ειναι οτι αρχιζε να βαζεις πολλες σκονες, και κατεβασε ποιοτητα του κρεατος.

Οσο δουλευε αυτος εκει αξιζε, τωρα οχι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν ορισμένα πολύ ωραία μαγαζιά πιο πάνω όπως το juicy το bronx και το food str που είπε ένας φίλος πιο πάνω και είναι αρκετά παραγνωρισμένο ενώ έχει αρκετά ωραία πράγματα με ιδιαίτερα υλικά και έρχονται delivery με ποδήλατο ! έχω δοκιμάσει ακόμη κάνα 2-3 απο αυτά και ούτε εμένα μου αρέσει σε στύλ το Mπαρμπεεεκιου περιμένεις και 1 ώρα .. οκ σου δίνουν κάνα μισό κιλό ποσότητα σχετικά καλής ποιότητας,ανακατεμένα πράματα,αλλά δεν σου μένει κάτι ιδιαίτερο ως γεύση βέβαια έχουν πολλά και κάποια άλλα πράγματα πιθανώς να είναι καλύτερα απο κάποια burger που είχα δοκιμάσει όμως και οι πατάτες και όλο το πιάτο είναι μέσα στο "λάδι"και αυτά δεν μου αρέσουν,προτιμώ πάντα την ποιότητα απο την ποσότητα και να μην ανακατεύουν τόσες διάφορες σάλτσες με τυριά και αυγά όλα μαζί..

Το Wendy's μου λείπει πολύ και το θυμάμαι ακόμη ήταν απο τα αγαπημένα μου υπήρχε και στήν Ομόνοια κοντά και στήν Κυψέλη κλπ γιατί ρε γμώτο το κλείσανε ? ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ELMastas είπε

 

Το Wendy's μου λείπει πολύ και το θυμάμαι ακόμη ήταν απο τα αγαπημένα μου υπήρχε και στήν Ομόνοια κοντά και στήν Κυψέλη κλπ γιατί ρε γμώτο το κλείσανε ? ....

Λογω goodys λογικα. αλλαζουν οι καιροι ομως, κοiτα τωρα που ειναι τα goodys

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...