Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο burger στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γνωρίζω αν ισχύει, αλλά άκουσα ότι αυτός που είχε το Μπάρμπεκιου το δωσε, γι αυτό και η διαφορά στην ποιότητα και σε όλα.

Ο ίδιος άνοιξε το Jackaroo στον Πειραιά, νο1 για σαντουιτς αυτή τη στιγμή στην Αθήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Δε γνωρίζω αν ισχύει, αλλά άκουσα ότι αυτός που είχε το Μπάρμπεκιου το δωσε, γι αυτό και η διαφορά στην ποιότητα και σε όλα.

Ο ίδιος άνοιξε το Jackaroo στον Πειραιά, νο1 για σαντουιτς αυτή τη στιγμή στην Αθήνα.

Ναι αλλά τα παιδιά που το ξεικινησανε είναι ακομα μέσα σα διαχειριστες.

Το Jackaroo για σαντουιτς οντως τα σπάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα διαχειριστές μπορεί να είναι αλλά το μαγαζί δεν έχει καμία επαφή με το πώς ήταν πριν κάποια χρόνια.

Και έχω φάει και από τα τρία Μπάρμπεκιου πάνω από 5 φορές απ το καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν! Επειδή βλέπω ότι δεν τα αναφέρατε, ίσως να μην τα γνωρίζετε κιόλας. Kozi's και Sasi's  στα Μελίσσια. (Τα βάζω μαζί γιατί είναι δίπλα δίπλα και ανήκουν στην ίδια οικογένεια.) 

Νοτιοαφρικανική κουζίνα με τέλεια πιάτα κρεατικών. Τα burgers τους είναι κορυφή.  Όταν θέλω burger και βαριέμαι να φτιάξω δικό μου πάω μόνο εκεί.

(Επειδή δούλευα σε κουζίνα στην Αγγλία σε posh μαγαζί με burgers μετράει η γνώμη μου διπλή!) 🍔🍔🍔

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαγαζί του Καλλίδη στη λαχαναγορά του Ρέντη - Uberness
Πριν 2 χρόνια το Butcher's Burger στο Χαλάνδρι

Και για τους 1-2, NICK's και Χανιώτης στην Πάρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lelisjr είπε

Λοιπόν! Επειδή βλέπω ότι δεν τα αναφέρατε, ίσως να μην τα γνωρίζετε κιόλας. Kozi's και Sasi's  στα Μελίσσια. (Τα βάζω μαζί γιατί είναι δίπλα δίπλα και ανήκουν στην ίδια οικογένεια.) 

Νοτιοαφρικανική κουζίνα με τέλεια πιάτα κρεατικών. Τα burgers τους είναι κορυφή.  Όταν θέλω burger και βαριέμαι να φτιάξω δικό μου πάω μόνο εκεί.

(Επειδή δούλευα σε κουζίνα στην Αγγλία σε posh μαγαζί με burgers μετράει η γνώμη μου διπλή!) 🍔🍔🍔

Πολυ υπερτιμημένο το burger τους...Τα κρεατικά τους οκ ωραία αλλά πολύ καυτερά.Για μένα δεν είναι αυτό πρόβλημα αλλά έχω ακούσει πολλούς να παραπονιούνται.Σκεψου ότι μένω λίγο πιο πάνω και προτιμώ να πάρω φαω Burger από την μπυραρία απέναντι..Όχι ότι αυτό είναι αντικειμενικό.Αφου σου αρέσει εσένα απλά κουβέντα κάνουμε.Μπορω όμως να πω ότι στις αρχές το burgerτους ήταν πολύ πιο νόστιμο και άνετα το έβαζα στη λίστα εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρότερος πήγαινα Fridays.

Έχουν χαλάσει αρκετά οπότε τα έκοψα.

Έπειτα πλατεία καριτση το κλασικό γωνιακό μαγαζάκι τίμιο.

Τώρα τελευταία πηγαίνω και στον πρετετζικη (πως λέγεται τελοσπαντων) είναι πολύ γευστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Πολυ υπερτιμημένο το burger τους...Τα κρεατικά τους οκ ωραία αλλά πολύ καυτερά.Για μένα δεν είναι αυτό πρόβλημα αλλά έχω ακούσει πολλούς να παραπονιούνται.Σκεψου ότι μένω λίγο πιο πάνω και προτιμώ να πάρω φαω Burger από την μπυραρία απέναντι..Όχι ότι αυτό είναι αντικειμενικό.Αφου σου αρέσει εσένα απλά κουβέντα κάνουμε.Μπορω όμως να πω ότι στις αρχές το burgerτους ήταν πολύ πιο νόστιμο και άνετα το έβαζα στη λίστα εδώ

Είναι που τρελαίνομαι για καυτερά μάλλον :P

Πάντως από όσα έχουν αναφερθεί (και έχω πάει σε αρκετά, μιας και προτιμώ burger από σουβλάκι) δεν έχω εντυπωσιαστεί... Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να πάω (κάνα 10μηνο) οπότε αν είχες εμπειρία πιο πρόσφατη τότε πάσο. 

Επίσης burger που με είχε εντυπωσιάσει αλλά πάλι πάει καιρός είναι το burger του James Joyce...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lelisjr είπε

Είναι που τρελαίνομαι για καυτερά μάλλον :P

Πάντως από όσα έχουν αναφερθεί (και έχω πάει σε αρκετά, μιας και προτιμώ burger από σουβλάκι) δεν έχω εντυπωσιαστεί... Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να πάω (κάνα 10μηνο) οπότε αν είχες εμπειρία πιο πρόσφατη τότε πάσο. 

Επίσης burger που με είχε εντυπωσιάσει αλλά πάλι πάει καιρός είναι το burger του James Joyce...

Αν μένεις κοντά εκεί πήγαινε στην καντίνα που είναι στην οδό Κηφισίας και θα με θυμηθείς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
33 minutes ago, lelisjr said:

Λοιπόν! Επειδή βλέπω ότι δεν τα αναφέρατε, ίσως να μην τα γνωρίζετε κιόλας. Kozi's και Sasi's  στα Μελίσσια. (Τα βάζω μαζί γιατί είναι δίπλα δίπλα και ανήκουν στην ίδια οικογένεια.) 

Νοτιοαφρικανική κουζίνα με τέλεια πιάτα κρεατικών. Τα burgers τους είναι κορυφή.  Όταν θέλω burger και βαριέμαι να φτιάξω δικό μου πάω μόνο εκεί.

(Επειδή δούλευα σε κουζίνα στην Αγγλία σε posh μαγαζί με burgers μετράει η γνώμη μου διπλή!) 🍔🍔🍔

To ψωμάκι τους είναι γτπκ.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...